تاریخ 1396/08/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4627 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان:
 واگذاري 76 پروژه نيمه‌تمام دولتي به بخش خصوصي  

سريس خبر

محمدرضا خباز در جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي گفت: 76 پروژه نيمه‌تمام دولتي به بخش خصوصي واگذار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان، استاندار سمنان در سي امين جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي که درمحل اتاق بازرگاني استان سمنان برگزار شد، افزود: نبايد قانون مشاغل سخت براي همه يکنواخت اجرا شود. در آيين نامه اجرايي مشاغل سخت و زيان‌آور پيشنهاد شده بيمه‌شدگاني که داراي سابقه پرداخت حق بيمه در کارهاي سخت و زيان‌آور از تاريخ تصويب اين قانون هستند مي‌توانند با استفاده از مزاياي اين قانون در خواست بازنشستگي کنند در اين صورت با احراز شرايط توسط بيمه شده کارفرمايان مکلفند حق بيمه و ميزان مستمري برقراري را از تاريخ تصويب قانون مطابق شرايط مندرج در تبصره 2 و همچنين 4 درصد ميزان مستمري برقراري نسبت به سنوات اشتغال را يکجا به سازمان تامين اجتماعي پرداخت کند.

در اين جلسه همچنين استاندار سمنان درباره تسهيلات خطوط اعتباري، فايناس و لايحه بودجه 97 گفت: دولت تلاش مي‌کند تا پروژه‌هاي جديد ايجاد نکند مگر آن‌که بخش خصوصي وارد کار شود.

وي با اشاره به اينکه در استان سمنان در حال حاضر 139 پروژه دولتي نيمه تمام وجود دارد که 76 پروژه آن به بخش خصوصي واگذار مي‌شود، افزود: 76 واحد توليدي در تملک بانک‌هاست که با پيگيري‌هاي انجام شده 22 واحد توليدي مجددا به چرخه توليد برگشتند.

دکتر خباز درباره افزايش فشارهاي مالياتي به موديان گفت: ضروري است ماليات بر مصرف را عملياتي کنيم و همه وظيفه دارند ماليات برمصرف را پرداخت کنند.

وي تصريح کرد: فرار مالياتي در جامعه بسيار ديده مي‌شود و مسئولان مالياتي بايد کاري کنند تا آنهايي که از پرداخت ماليات گريزانند خود براي پرداخت آن پيش قدم شوند.

استاندار سمنان اظهار داشت: بايد سيستم‌ها طوري قوي باشد که هر نوع معامله‌اي که انجام مي‌شود ثبت و ماليات آن هم مشخص شود.

وي ايجاد قوانين سخت و کمک‌هاي مردمي را براي پرداخت ماليات موديان مفيد دانست.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به برگزاري همايش بزرگ فرصت‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري ايران در تهران اشاره کرد و گفت: اين همايش ميتواند فرصت خوبي براي بخش خصوصي باشد.

وي افزود: در اين همايش چهار روزه ، يک پنل ويژه استان سمنان است که به آن پرداخته ميشود.

استاندار سمنان با بيان اينکه همه مديران بايد براي برگزاري اين همايش تلاش کنند، افزود: خروجي اين همايش مي‌تواند در رفاه و آسايش استان سمنان مفيد باشد.

در ادامه علي اصغر جمعه‌اي دبير شوراي استاني گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان به برگزاري همايش بزرگ سرمايه‌گذاري ايران اشاره کرد.وي با بيان اينکه همايش بزرگ فرصت‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري ايران چهارم تا هفتم آذر امسال در تهران برگزارخواهد شد، افزود: تاکنون 70 شرکت خارجي براي شرکت در اين همايش اعلام آمادگي کرده‌اند.

دبير شوراي استاني گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان گفت: با توجه به اينکه اين همايش براي اولين بار در کشور برگزار مي‌شود و استان سمنان متولي برگزاري آن است، تصريح کرد: اميدواريم اين همايش خروجي و دستاوردهاي خوبي براي استان داشته باشد.

جمعه‌اي همچنين افزود: اين نشست با هدف بهره مندي از سرمايه‌گذاران خارجي و همچنين 300 سرمايه‌گذار داخلي، نهادها، انجمن‌ها و مراکز داخلي و بين‌المللي برگزار مي‌شود.

وي معرفي فرصت‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري ايران و جذب سرمايه مستقيم خارجي را از ديگر اهداف برگزاري اين همايش عنوان کرد.

پيگيري مصوبات جلسه قبل در زمينه‌هاي پرداخت کسورات مالياتي صورت وضعيتي ارائه شده پيمانکار به دستگاه‌هاي اجرايي، رسيدگي به پرونده مالياتي مرغداري، بحث و تبادل نظر درخصوص ماده 46 قانون برنامه ششم موضوع اولويت‌هاي صنعتي و معدني بود بحث و تبادل نظر درباره آيين نامه اجرايي مشاغل سخت و زيان‌آور از ديگر دستور کار اين جلسه بود.


 رئيس دفتر رسيدگي به اسناد پزشکي تامين اجتماعي استان سمنان:
 860 پرونده الکترونيکي مربوط به بيماران خاص در اين دفتر تشکيل شده است 

سرويس خبر:

رئيس دفتر رسيدگي به اسناد پزشکي تامين اجتماعي استان سمنان از تشکيل 860 پرونده الکترونيکي مربوط به بيماران خاص در اين دفتر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي مديريت درمان تامين اجتماعي استان سمنان، دکتر حسن پيوندي با اعلام اينکه تا کنون 860 پرونده الکترونيکي داروئي براي بيماران خاص تشکيل شده، گفت: از اين تعداد بيمه شده 360 بيمار مبتلا به بيماري‌هاي تالاسمي ماژور، نارسايي مزمن کليه (دياليز) و هموفيلي هستندکه با صدور دفاتر درماني خاص براي آنها، پرداخت 100 درصد هزينه‌ها تا سقف تعرفه‌هاي دولتي برعهده سازمان تامين اجتماعي بوده و 500 بيمار ديگر داراي پرونده پيوند اعضاء، شيمي درماني و يا ام‌اس مي‌باشند.

دکتر پيوندي در خصوص نحوه دريافت خدمات درماني توسط اين گروه از بيماران تصريح کرد: بيمه‌شدگان مبتلا به اين بيماري‌ها با ارائه معرفينامه از انجمن‌هاي مربوطه به انضمام ساير مدارک مورد نياز و البته با ثبت نام در سامانه بيماري‌هاي خاص وزارت رفاه به آدرس: http://www.samanehrefah.ir و تشکيل پرونده دارويي در دفتر اسناد پزشکي سمنان مي‌توانند داروهاي تخصصي مورد مصرف در بيماري خود را به صورت رايگان و يا در مواردي با پرداخت 10درصد فرانشيز دريافت کنند.

رئيس دفتر اسناد پزشکي استفاده رايگان از خدمات درماني در بخش‌هاي بستري و سرپائي را براي بيماران خاص و نداشتن دغدغه‌اي جز رسيدگي به بيمار در خانواده‌ها را از اهداف اصلي سازمان تامين اجتماعي و در راستاي تحقق فرمايش مقام معظم رهبري عنوان کرد.

وي با اشاره مختصري به فعاليت دفتر اسناد پزشکي سمنان در نيمه اول سال جاري اضافه کرد: از ابتداي سال حدود 1000 پرونده خسارت متفرقه مربوط به هزينه‌هاي پرداخت شده توسط بيمه‌شدگان سازمان در مراکز غيرطرف قرارداد با دفتر اسناد پزشکي، توسط کارگزاري‌هاي رسمي سازمان تامين اجتماعي در شهرستان‌هاي سمنان، دامغان و شاهرود دريافت و پس از ارسال به دفتر اسناد سمنان و رسيدگي و مميزي پرونده‌ها توسط کارشناسان اين دفتر، بابت اين پرونده‌ها حدود 21 ميليارد ريال به بيمه‌شدگان پرداخت شده است.

وي خاطر نشان کرد: حدود 5 درصد از پرداختي‌هاي دفتر اسناد بابت پرونده‌هاي خسارت متفرقه بيمه‌شدگان و 95 درصد پرداختي‌هاي ديگر دفتر اسناد پزشکي بابت قراردادهاي خريد خدمت از مراکز درماني دولتي و خصوصي هزينه مي‌گردد که پذيرش تمامي نسخ و صورتحساب‌هاي مراکز درماني به صورت مکانيزه و سيستمي انجام مي‌شود.

رئيس دفتر اسناد پزشکي ضمن تاکيد بر تعامل سازمان تامين اجتماعي با سازمان نظام پزشکي و دانشگاه علوم پزشکي افزود: در حال حاضر در سطح استان با 10 بيمارستان، 185 پزشک عمومي، دندانپزشک، متخصص و فوق‌تخصص ، 81 درمانگاه و مرکز درماني و پاراکلينيکي و همچنين 70 داروخانه در جهت رفاه هرچه بيشتر بيمه‌شدگان قرارداد همکاري داريم. وي ضمن اشاره به اينکه يکي از وظايف مهم دفتر اسناد پزشکي صيانت از حقوق بيمه‌شدگان مي‌باشد، انجام بازرسي‌هاي دوره‌اي از مراکز طرف قرارداد با دفتر اسناد پزشکي،که با هدف بررسي وضعيت رسيدگي و ارائه خدمات درماني به بيمه‌شدگان سازمان انجام مي‌گردد را در روند ارائه بهتر خدمات درماني بسيار مؤثر عنوان کرد.


 سرويس خبر 

استاندار سمنان در مراسم تقدير از قهرمان دارت جهان:

استعداد دختران جامعه ناديده گرفته شده است

گرمسار - استاندار سمنان با بيان اينکه استعدادهاي دختران جامعه ناديده گرفته شده است، گفت: ورزش قهرماني در استان بايد مورد توجه مسئولان قرار گيرد.به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا خباز بعدازظهر يک شنبه در مراسم تقدير از مهشاد عوض زاده قهرمان دارت جهان با بيان اينکه دختران همواره افتخار آفرين هاي سرزمين ايران بودند، ابراز داشت: موفقيت ها و استعدادهاي دختران مظلوم واقع شده است حال آنکه بانوان همواره اثبات کردند که مي توانند با حفظ حجاب اسلامي خود در ميدان هاي بين المللي و جهاني بدرخشند. وي با بيان اينکه ورزش نه تنها ارزش معنوي علمي، منطقي و عقلي دارد بلکه ارزش سياسي نيز دارد، افزود: به احتزاز درآمدن پرچم مقدس جمهوري اسلامي و نواختن سرود کشور در ميادين بين المللي موجب سربلندي ايران در مجامع بين المللي است.

استاندار سمنان با بيان اينکه ورزشکاران بزرگي در کشور وجود دارند که نامشان زينت بخش محافل است، ابراز داشت: جهان پهلوان تختي نامي ماندگار در تاريخ ورزش پهلواني محسوب مي شود لذا با توجه به الگوهاي موجود در دل تاريخ، قهرمان واقعي کسي است که نفس خود را کنترل و شيطان را به زمين بزند.خباز با بيان اينکه مسئولان بايد به افتخار آفريني ورزشکاران توجه بيشتري کنند، تصريح کرد: موفقيت هاي فرزندان ايران اسلامي در طبقات ضعيف است که نشان از استقامت و صبر آنها در مقابل مشقت ها و ممارست و پافشاري بر بدست آوردن ارزش ها قهرماني دارد لذا حمايت از ورزشکاران بايد در اولويت مسئولان تعريف شود.وي افزود: به هر نحوي که بتوانيم به عزت و اقتدار کشور کمک کنيم در راستاي پاسداري از خون شهدا خواهد بود لذا توجه به ورزش قهرماني و قهرمان پروري به ويژه در استان سمنان مي تواند پرچم ايران را در جاي جاي جهان برافراشته نگه دارد.

رئيس موسسه آموزش عالي و مهارتي وزارت جهادکشاورزي:

83 مرکز آموزش عالي و مهارتي در کشور وجود دارد

35 درصد فارغ التحصيلان جذب بازار کار شدند

دامغان-خبر نگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس موسسه آموزش عالي و مهارتي وزارت جهاد کشاورزي از فعاليت 83 مرکز آموزش عالي و مهارتي زيرمجموعه اين موسسه در کشور خبر داد و گفت: در اين تعداد مرکز 13 هزار دانشجو در رشته و گرايش‌هاي مختلف مشغول به تحصيل هستند. جلال‌الدين بصام در گفتگو با خبرنگار ما در دامغان افزود: همچنين 18 مرکز آموزش تحقيقات و منابع طبيعي در کشور زير نظر موسسه آموزش عالي و مهارتي وزارت جهاد کشاورزي وجود دارد که 4 هزار نفر از دانش‌آموزان در اين تعداد از مراکز تحصيل مي‌کنند.

وي اضافه کرد: 90 هزار نفر دانش آموخته تاکنون از سطح مراکز آموزش عالي و مهارتي وابسته به وزارت جهاد کشاورزي فارغ‌التحصيل شدند.

وي با بيان اينکه 45 درصد از فارغ التحصيلان در مراکز آموزش عالي و مهارتي وزارت جهاد کشاورزي از شاغلان در دستگاه‌هاي اجرايي هستند، اظهار داشت: 35 درصد از دانش آموختگان در مراکز آموزش عالي و مهارتي وزارت جهاد کشاورزي پس از فارغ التحصيلي جذب بازار کار بر اساس رشته تحصيلي خود شدند. وي اضافه کرد: در سال تحصيلي جديد هيچگونه افزايش شهريه براي دانشجويان و دانش‌آموزان مشغول به تحصيل در سطح مرکز آموزش عالي و مهارتي و تحقيقات و منابع طبيعي نداشته‌ايم. رئيس موسسه آموزش عالي و مهارتي وزارت جهادکشاورزي به ميزان اعتبارات اين موسسه در بخش آموزش اشاره داشت و افزود: اعتبارات اين موسسه در سال گذشته 8 ميليارد تومان بوده که در سال جاري اين رقم به 15 ميليارد تومان افزايش پيدا کرده است. وي اضافه کرد: در راستاي منويات رهبر انقلاب در باب اقتصاد مقاومتي اين موسسه توانسته گام‌هاي خوبي برداشته و با اجراي پروژه‌هاي مختلف منويات معظم له را جامه عمل پوشاند و تحقق بخشيد. بصام تصريح کرد: موسسه آموزش عالي و مهارتي به عنوان پشتيبان وزارت جهاد کشاورزي است، زيرا تمام پروژه‌هاي آموزشي در آن ديده شده است و ما نيزآن را پوشش مي‌دهيم و بايد گفت ايجاد يک مکان توليدي بدون آموزش ثمري را به همراه نخواهد داشت و بايد توليد و آموزش با هم پيوند خورده شوند تا به نتيجه مطلوب دست پيدا کنيم و اين روند در موسسه آموزش عالي و مهارتي وزارت جهاد کشاورزي عملي و اجرا شده است. وي گفت: در حال حاضر 79 پروژه در 16 استان کشور در زير بخش‌هاي علوم باغي، علوم زراعي، شيلات و آبزيان، علوم دامي و منابع طبيعي در حال اجرا است و در هر پروژه حداقل 5 نفر دانشجو در طول دوره تحصيلات درگير آموزش‌هاي علمي و حرفه‌اي مي‌شوند.

بازديد نمايندگان سازمان حفاظت محيط زيست

کل کشور از مسير گازرساني به روستاي عباس‌آباد

سرويس خبر

نمايندگان سازمان حفاظت محيط زيست کل کشور و کارشناسان محيط زيست و ايمني شرکت گاز استان سمنان از مسير پروژه گازرساني به روستاي عباس‌آباد و چشمه سفيد بازديد کردند.به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان؛ نمايندگان سازمان حفاظت محيط زيست کل کشور آقايان حسيني و مرادي از بخشي از مسير پروژه گازرساني به روستاي عباس‌آباد و چشمه سفيد که در منطقه حفاظت شده توران واقع شده است بازديد کردند. در اين بازديد که با همراهي کارشناسان محيط زيست و ايمني شرکت گاز استان سمنان انجام شد مجوز اجراي پروژه در منطقه مذکور با تأکيد بر رعايت ضوابط زيست محيطي صادر شد.