تاریخ 1396/08/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4627 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس هيأت سوارکاري استان سمنان:
 نائب قهرماني نماينده سمنان در مسابقات درساژ تست 1c تهران 

سرويس ورزشي:

رئيس هيأت سوارکاري استان سمنان با بيان اينکه نماينده سمنان در مسابقات درساژ تست 1c تهران دوم شد، گفت: تنها نماينده سمنان در اين رقابت‌ها خوش درخشيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ محمدحسين متوليان اظهار کرد: مسابقات درساژ استان تهران تست 1c در باشگاه دشت بهشت برگزار شد.

وي با اشاره به اينکه استان سمنان در اين مسابقات يک نماينده داشت، تصريح کرد: مهديه سعادت‌نژاد در اين رقابت‌ها مقام دوم را کسب کرد.

رئيس هيأت سوارکاري استان سمنان با بيان اينکه کميته‌هاي مختلف سوارکاري در استان شکل گرفته است، اضافه کرد: هدف ما، رشد تخصصي زيرمجموعه‌هاي رشته سوارکاري در استان است.

متوليان با تأکيد بر اينکه سوارکاري پايه در فهرست برنامه‌هاي اولويت‌دار هيأت سوارکاري استان سمنان قرار دارد، اظهار کرد: تلاش ما، تقويت زيرساخت‌ها در اين بخش است.

لازم به ذکر است دو باشگاه سوارکاري و همچنين اولين موزه اسب و سوارکاري کشور به زودي در سمنان افتتاح خواهد شد.

*** توضيح سرويس ورزشي:

در پايان اين خبر هنوز هم سخن از افتتاح اولين موزه اسب و سوارکاري در سمنان سخن گفته شده، اميدواريم مسئولين ورزش استان و دست‌اندرکاران اين هيات از احداث اين موزه در مرکز شهر منصرف شده و به خواسته اهالي محترم محله تن داده باشند.به نظر زشت و ناپسند است که انسان‌ها را از مرکز شهر دور و حيوان‌ها را به مرکز شهر وارد نماييم مکان اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان را از بلوار 17 شهريور به حاشيه شهر استاديوم 15 هزار نفري انتقال بدهيم، محل اداره کل ورزش و جوانان استان را از مجموعه ورزشي چمران به بالاي پارک شقايق منتقل نماييم و آنگاه اسب را به مجموعه چمران و شغال را به استاديوم تختي جابه‌جا نماييم. بايد کارشناسان محترم اين اداره را با اين نوع برنامه‌ريزي تشويق نمود! دوستان کجا چنين شتابان! در تمام دنيا باغ وحش را به حاشيه شهر برده و انسان‌ها را در مرکز شهر سازمان‌دهي مي‌کنند.


 نگاهي بر هفته پنجم و پاياني نيم فصل دور رفت بازي‌هاي واليبال ليگ استان؛
 سيمان شاهرود قهرمان نيم فصل ليگ واليبال استان 

سرويس ورزشي:

شهرداري سمنان 3 – شهرداري دامغان 2

يکي از نزديک‌ترين بازي‌هاي هفته پاياني نيم فصل نخست بين دو تيم شهرداري سمنان و دامغان برگزار شد. اين ديدار با استقبال خوب هواداران سمناني همراه بود که از همان ابتدا امتياز گيري دو تيم از يک بازي نزديک خبر مي‌داد، سمناني‌ها ست اول را پيروز شدند تا هواداران سمناني به نتيجه اين بازي اميدوار باشند ولي دامغاني‌ها با يک بازي زيبا توانستند در دو ست بعدي در يک جدال نزديک پيروز بشوند تا قدرت خود را به تيم مقابل نشان بدهند، درحالي که در ست چهارم نماينده دامغان اختلاف زيادي در امتياز‌ها ايجاد کرد، سمناني‌ها با حمايت هواداران خود اختلاف 8 امتيازي را جبران کردند و توانستند ست چهارم را ببرند تا بازي به ست پنجم برود، در ست پنجم نيز دامغاني‌ها بهتر شروع کردند اما باز هم شهرداريچي‌هاي سمنان توانستند نتيجه را تغيير بدهند و پيروز بشوند، شهرداري سمنان با اين برد جاي همنام دامغاني خود را در رده دوم جدول گرفت.

جوانان سامان اسپيرال شاهرود 1- آريا سنگسر3

*جوانان ساماني در هفته پاياني نيم فصل اول به دنبال اولين پيروزي خود بودند، اما نتوانستند مقابل شاگردان محمود صفايي نتيجه خوبي بگيرند و همچنان در رده ششم جدول 6 تيمي حضور دارند. تيم جوان و با انگيزه سامان اسپيرال در اولين سال حضور خود در ليگ استان به دنبال كسب تجربه است تا سال آينده با حضور و قدرت بيشتري شركت كند البته به مالك اين تيم هم بابت حمايت از جوانان بايد تبريك گفت. در طرف مقابل آريايي‌ها به دنبال برد در اين ديدار بودند تا به ادامه مسابقات اميدوار باشند که توانستند با نمايش يک بازي زيبا در اين ديدار پيروز باشند، حال بايد ديد در ادامه مسابقات اين دو تيم چه عملکردي دارند.

سيمان شاهرود 3 – فرمانداري ميامي صفر

*نماينده شاهرود که تمام بازي‌هاي خود را تا پايان نيم فصل اول پيروز شده است، تيم بسيار خوبي نشان داده است و در بازي مقابل نماينده ميامي براي آنها بازي چندان سختي پيش‌بيني نميشد، شاهرودي‌ها از همان ابتداي بازي قدرت خود را به تيم مقابل نشان دادند و حتي به حريف خود اجازه ندادند بيشتر از 15 امتياز در هر ست کسب کنند سيماني‌ها با اين برد 14 امتيازي و قهرمان نيم فصل دور رفت بازي‌ها شدند، اما در طرف مقابل فرمانداري ميامي به دنبال کسب امتياز در اين ديدار بود تا اميدوار به آينده مسابقات باشد، اما آنها نتوانستند در مقابل حريف قدرتمند خود کاري کنند.

مجيد همتي


 سومين بازي دوستانه قبل از حضور در جام جهاني 2018
 ايران - ونزوئلا؛ رقابت‌ با تيمي که حسرت جام جهاني دارد 

تيم ملي فوتبال ايران در چهارمين ديدار دوستانه خود قبل از حضور در جام جهاني 2018 در هلند به مصاف ونزوئلا مي‌رود.

به گزارش فارس، تيم ملي فوتبال ايران در چارچوب ديداري دوستانه امروز از ساعت 20 در ورزشگاه گلردوم هلند به مصاف تيم ملي ونزوئلا مي‌رود. ونزوئلا هرگز مجوز حضور در جام جهاني را به دست نياورده است. آنها جزو کشورهاي آمريکاي جنوبي هستند و با غول‌هاي فوتبال دنيا مثل برزيل و آرژانتين و ....بايد رقابت کنند که اين مسئله کار آنها را بسيار سخت کرده است. در کشور ونزوئلا فوتبال ورزش اول نيست و مردم بيشتر به ورزش بيسبال علاقه دارند. در سال هاي نه چندان دور يکي از رنج‌هايي که مسئولان فدراسيون فوتبال ونزوئلا با آن روبرو بودند عدم تمايل مردم به فوتبال بوده است. آنها هر کاري کردند نمي توانستند فوتبال را به‌عنوان ورزش اول اين کشور در بين مردم فراگير کنند اما همانند کشورهايي مثل آمريکا، استراليا و ژاپن با توسعه ورزش توانستند فوتبال را فراگيرتر کنند. در سال‌هاي اخير با اقداماتي که صورت گرفته تمايل مردم به فوتبال بيشتر شده و جايگاه خاصي بين هواداران پيدا کرده است. ونزوئلا به دليل مجاورت با غول‌هاي بزرگ فوتبال دنيا فرصت حضور در جام جهاني را بدست نياورده است. آنها تنها دو بار تا آستانه حضور در جام جهاني پيش رفتند. در سال 1982 هم ونزوئلا به صعود خيلي نزديک شده بود ولي آنها مقابل بوليوي شکست خوردند تا حسرت حضور در جام جهاني در بين فوتبال دوستان اين کشور وجود داشته باشد.

ونزوئلا يکبار هم مقابل آرژانتين متحمل شکست 5 بر 2 شد، که در آن مسابقه رافائل دودامل گلر بزرگ ونزوئلا که در حال حاضر سرمربي اين تيم است گل تماشايي را وارد دروازه آرژانتين کرد تا بازي خاطره‌انگيز در ذهن هواداران بماند.

بهترين عملکرد اين تيم در رقابت‌هاي بزرگ به کوپا آمريکا به سال 1967 باز مي‌گردد که اين کشور توانست جايگاه پنجم را به خود اختصاص دهد.

اولين ديدار تيم ملي ونزوئلا در سال 1938 انجام شد آنها در آن مسابقه مقابل پاناما با نتيجه 3 بر يک شکست خوردند. سنگين‌ترين شکست ونزوئلا در سال 1975 رقم خورد آنها در چارچوب رقابت‌هاي کپ آمريکا مقابل آرژانتينبا نتيجه 11 بر صفر شکست خوردند.

بهترين برد سرخ پوشان آمريکاي‌جنوبي هم به ديدار مقابل پرتوريکو بازمي‌گردد آنها توانستند حريف خود را در سال 1959 با نتيجه 7 بر صفر شکست دهند.

خوان آرنگو با 129 بازي ملي با سابقه‌ترين بازيکن تيم ملي اين کشور بوده که توانسته با زدن 23گل هم بيشترين تعداد گل زده را در کارنامه داشته باشد و هم بيشترين بازي ملي را به خود اختصاص دهد. دودامل سرمربي ونزوئلا هم جزو بازيکنان بزرگ و به نوعي گلر افسانه‌اي فوتبال دوستان اين کشور است.

ونزوئلا يک بازيکن در وست برومويچ انگليس، 4 بازيکن در تيم‌هاي مالاگا، گرانادا و کاديز اسپانيا و يک بازيکن در تيمکورتونه ايتاليا دارد که اين نفرات سرشناس‌ترين لژيونرهاي اين کشور را تشکيل مي‌دهند.

ونزوئلا با توجه به حضور در منطقه آمريکاي‌جنوبي سبک فوتبالي اين منطقه را دنبال مي‌کند و از اين بابت براي ديدار مقابل تيم ملي کشورمان انتخاب شده است. تيم ملي ونزوئلا هرچند تا به حال در جام جهاني حضور نداشته اما مي‌تواند براي ايران حريف تدارکاتي خوبي باشد. اين تيم در رنکينگ فيفا در رتبه 51 قرار دارد و اين مسئله هم نشان مي‌دهد که آنها تيم دست و پا بسته‌اي نيستند.


 حرف‌هاي علي کريمي بر دل نشست 
نويسنده : دادا رشيد

گفتگوي علي کريمي با برنامه ليگ يک بر دل اهالي فوتبال کشور نشست،علي کريمي واقعيت‌هاي روز فوتبال را مطرح کرد و حرف‌هايي را بازگو کرد که سخن تمام فوتبالي‌هاي واقعي کشور است ولي خيلي‌ها از ترس محروميت، احضار شدن به کميته انضباطي و کميته اخلاق و.. تمام اين گفته‌ها را در سينه خود حبس کرده‌اند ولي علي کريمي همچون دوران بازي‌اش نشان داد که ماندن به هر قيمتي در اين فوتبال فايده ندارد. نکته قابل بيان فدراسيون فوتبال اين بود که رئيس فدراسيون و دبير و...هيچ حقوقي دريافت نمي‌کنند.

اين نوع حرف‌ها را در استان‌ها هم مي‌شنويم که رئيس و دبير هيات فوتبال هيچ وجهي را دريافت نمي‌کنند. با شنيدن اين سخنان گاهي اوقات فکر مي‌کنم دوباره به دوران اوايل انقلاب و دفاع مقدس بازگشته ايم که عده‌اي ايثارگر و جان فدا از تمام امور زندگي خود گذشته و تمام وجودشان را وقف انقلاب و جنگ کرده‌اند ولي بعد از مدتي به خودم مي‌آيم و هر کاري مي‌کنم که خودم را گول بزنم اصلا نمي‌شود و مقايسه اين آقايان با آن شيرمردها و دلاوران فقط يک ظلم است و شايد هم خنده‌آور و مضحک....

حال سوال اينجاست اين عزيزان که هيچ حقوق و حق الزحمه‌اي دريافت نمي‌کنند چگونه هر روز و ماه و سال بر سرمايه‌هاي شخصي اشان افزوده مي‌شود و فرزندان و... با بهترين ماشين‌ها در خيابان‌هاي شهر مانور مي‌دهند؟ شايد اين عزيزان هم جادو و جنبل بلدند که ما خبر نداريم! در اين ده سال فقط ليست سفرهاي خارجي خود را اعلام کنند و اينکه بابت تمام اين سفرها تاکنون چقدر پول توجيبي و...دريافت کرده‌اند. در سطح استان‌ها هم عزيزان راست مي‌گويند و پولي دريافت نمي‌کنند ولي هميشه با بهترين کت و شلوارها و ماشين‌ها و... در اکثر مراسم‌ها حضور دارند البته خدا خيرشان دهد که اين همه دلسوز فوتبال هستند و به هيچ قيمتي هم حاضر نيستند از سمت و پست خود کناره‌گيري کنند، ضمن اينکه در زمان انتخابات براي چند راي بيشتر مبالغي را هم از ارث پدري خود هزينه مي‌کنند تا بيايند و رايگان کار کنند!

نکته‌اي که همگان در اين مملکت به خوبي بر آن واقف هستند اينکه اين عزيزان خدوم تمام راه‌ها را ياد گرفته‌اند به طوري که از سوي مهمترين سازمان‌هاي امنيتي کشور و جهان هم به اسناد آنها ورود کند مو لاي درزشان نمي‌رود...ب ا تمام اين حرف‌ها از مديران عالي رتبه فدراسيون و استان‌ها فقط يک خواسته داريم و آن اينکه در کشور جمهوري اسلامي زندگي مي‌کنيم و مسئولين عالي رتبه بايد با مردم صادق و شفاف باشند لذا لطف کرده در پايان هر سال بيلان مالي خود را منتشر کنند تا حداقل اهالي فوتبال محرم راز باشند و آگاه باشند آنهايي که بر مسند کار قرار گرفته‌اند فقط به دنبال خدمت بي‌مزد و اجر هستند و شايد با ارايه بيلان مالي براي کمک به فدراسيون و استان‌ها گلريزان بگيريم و کمکي هم انجام شود.


 سرويس ورزشي: 

مسابقات دوي دانش‌آموزان دختر گرمسار

به مناسبت 13 آبان

سرويس ورزشي:

مسابقات دوي دانش‌آموزان دختر گرمسار به مناسبت 13 آبان برگزار گرديد در اين مسابقه که با حضور 20 دختر ورزشکار گرمساري در رشته 400 متر برگزار شد، نتايج زير به دست آمد:

فرهنگيان نفر اول با زمان 1 دقيقه33 ثانيه

دوم احمدي با زمان1دقيقه 39 ثانيه

قباخلو سوم با زمان1دقيقه 40ثانيه

در پايان اين مسابقه جوايز نقدي به نفرات برتر اهدا شد.

دعوت دو ورزشکار استان

به اردوي ورزش زورخانه‌اي

سرويس ورزشي:

بنا به گفته روابط عمومي هيات ورزش زورخانه‌اي از خشايار اميني و مهيار چوپانزاده باستاني‌كاران جوان نام‌آور شاهرودي به اردوي ورزش زورخانه‌اي ايران در سنندج دعوت به عمل آمد.

براي هر دو ورزشکار استان آرزوي موفقيت هر چه بيشتر را از خداوند منان خواستاريم.

نسل طلايي شاهرود پيروز در اولين گام

سرويس ورزشي:

مسابقات بسکتبال ليگ دو کشور از هفته گذشته در شهرهاي مختلف آغاز شد در هفته نخست برد شيرين تيم بسکتبال باشگاه نسل طلائي شاهرود درليگ دسته 2 کشور مقابل تيم هيات بسکتبال همدان با نتيجه 55-84 رقم خورد اين بازي به ميزباني تيم شاهرود برگزار شد.

اعزام کاروان دوچرخه‌سواري

نردين به مشهد مقدس

سرويس ورزشي:

کاروان دوچرخه‌سواري زائران رضوي سفر خود را از روستاي نردين استان سمنان به مشهد مقدس آغاز کردند.

اين کاروان با نام " شهداي نردين " فاصله حدود 500 متري از کالپوش تا مشهد مقدس را رکاب دو در سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) در جوار بارگاه مطهر آن امام همام سوگواري مي‌کنند.

مسير رکاب‌زني اين کاروان از شهرهاي جاجرم، آشخانه، بجنورد، شيروان، فاروج و چناران مي‌گذرد.

بازگشايي استخر رز گرمسار با مديريت جديد

سرويس ورزشي:

استخر رز گرمسار از تاريخ 19/8/96 با مديريت جديد کار خود را شروع کرد.

سانس‌هاي استخر رز به شرح ذيل به اطلاع همشهريان عزيز مي‌رسد:

شروع سانس آقايان روزهاى فرد و جمعه:

15:30 الى 21

خانم‌ها روزهاى زوج : 14 الى 18

برگزاري کلاس هماهنگي داوري در شاهرود

سرويس ورزشي:

کلاس هماهنگي داوري مورخه 19آبان ماه در شاهرود با حضور استاد مولايي مسئول کميته داوران استان و از داوران بين المللي در شاهرود برگزار شد.

در اين دوره 8نفر از شهرستان دامغان حضور داشتند.

-1 استاد منصوريان2 - استاد تقوي 3- استاد رسولي‌نژاد 4- محمد مولايي

در بخش بانوان:

1- استاد ايمانيان 2- استاد صائمي3- خانم سعيدي 4-خانم گرزالدين

اين کلاس براي بيان تغييرات داوري و ايجاد هماهنگي بيشتر بين داوران در جهت به روز شدن داوران برگزار شد.

ايمان مهدي‌آبادي در قم قضاوت خواهد کرد

سرويس ورزشي:

ايمان مهدي‌آبادي (نفر دوم از چپ) داور ارزنده دامغاني در مسابقات ليگ دسته دوم بسکتبال کشور قضاوت خواهد کرد.

اين داور در روز جمعه 19 آبان بين دو تيم خليج فارس قم - هيات بسکتبال اسدآباد را با حکم کميته داوران فدراسيون قضاوت نمود.