تاریخ 1396/07/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4604 برو جستجو جستجوی پیشرفته   کسب سه مدال ورزشکاران استان در مسابقات کيک بوکسينگ کشور 

سرويس ورزشي:

مسابقات قهرماني كشور و انتخابي تيم ملي كيك بوکسينگ WKA با حضور 342 نفر ورزشكار در تاريخ 20و21 مهرماه در استان قم برگزار گرديد.

و نفرات برتراين مسابقات به كاپ جهاني اتريش اعزام خواهند شد.

تيم اعزامي کميته کيک بوکسينگwka استان سمنان به مسابقات کشوري مفتخر به کسب3 مدال نقره و 1مدال برنز گرديد.

1- سيد‌محمد ‌هاشمي- نقره

2- اميرحسين شائب- نقره

3- محمدجواد هاديان- نقره

4- کيارش خادمي- برنز


 پيام سرخه صدرنشين ليگ برتر فوتبال استان سمنان 

سرويس ورزشي:

مسابقات ليگ برتر فوتبال استان از چندي پيش با حضور هشت تيم به صورت دوره‌اي و رفت و برگشت در شهرهاي مختلف استان استارت خورد و بعد از انجام شانزده بازي و چهار هفته تيم خوب و يکدست پيام سرخه با پيروزي‌هاي قابل توجه به تنهايي در صدر جدول تکيه زده است.

* نتايج مسابقات انجام شده به شرح زير مي‌باشد:

* سامان سنگسر 1- پيروزي کلاته دامغان 1

گلها: خسرو صفاخواه (سامان سنگسر)- جواد بنائيان سفيد (پيروزي کلاته)

* آريا سنگسر 6- شاهيني شاهرود صفر

گل‌ها: ماهان سلطانيان(سه گل)- محسن نوري(دوگل) و علي ارو

* استقلال دامغان 1- پيام سرخه 3

گل‌ها: علي بهگو (استقلال دامغان)- ابراهيم احمدي، سيد‌عباس ‌هاشمي و مجتبي خزايي(پيام سرخه)

***شهرداري سمنان صفر- پيروزي گرمسار 2

گل‌ها: علي اميري اصل هر دو گل

***پيام سرخه 2- شهرداري سمنان 1

گل‌ها: اميرحسين عرب حجي (شهرداري)- سيد‌عباس‌هاشمي و ابراهيم احمدي(سرخه)

* پيروزي گرمسار صفر- شاهيني شاهرود 1

گل: سعيد سوسرايي

* پيروزي کلاته 2- استقلال نوين دامغان 1

گل‌ها: مهدي خادميان هر دو گل(پيروزي کلاته)- مهران کاوه (استقلال نوين)

* سامان سنگسر صفر- آريا سنگسر 1

گل:علي ارو

* آريا سنگسر صفر- پيروزي گرمسار صفر

* استقلال دامغان صفر- سامان سنگسر صفر

* مرحوم شاهيني 2- پيام سرخه 7

گل‌ها: مهدي سعادتي و عماد سوقريان (مرحوم شاهيني)- ابراهيم احمدي، محمد شعبانپور و سيد‌عباس ‌هاشمي هر کدام دو گل و حسين مومن‌آبادي(پيام سرخه)

* شهرداري سمنان 3- پيروزي کلاته 2

گل‌ها: عطا سعداله دو گل و مرتضي کاظميان (شهرداري)- مهدي خادميان و اميدرضا برمي(پيروزي)

* پيروزي کلاته دامغان صفر- مرحوم شاهيني شاهرود صفر

* پيام سرخه 1- پيروزي گرمسار صفر

گل: ميثم خزايي

* استقلال نوين دامغان صفر- آريا سنگسر 1

گل: حامد حيدري

* سامان سنگسر 2- شهرداري سمنان 2

گل‌ها: مصطفي سعيديه و خسرو صفاخواه (سامان سنگسر)- عطا سعداله و امير‌حسين عرب‌حجي( شهرداري)


 تيم امير سامان مهديشهر فاتح مسابقات کشتي نوجوانان 

سرويس ورزشي:

مسابقات کشتي قهرماني بسيج نوجوانان استان روز جمعه 21 مهرماه در مهدي‌شهر برگزار گرديد و تيم امير سامان مهديشهر به مقام قهرماني دست يافت و تيم‌هاي گرمسار و سمنان به مقام دوم و سوم رسيدند. نفراتي که از تيم مهدي‌شهر به مقام اول تا سوم رسيدند به شرح ذيل مي‌باشد:

42 کيلو: سيد‌مسعود سيدعليان مقام اول

46 کيلو: اشکان طاهري فولادي مقام اول

50 کيلو: محمد‌حسين ذوالفقاريان مقام دوم

54 کيلو: مجتبي چليکي مقام سوم

58 کيلو: محمد‌جواد اعظميان مقام دوم

63 کيلو: رضا نوراني مقام اول

69 کيلو: ابوذر فقيهي مقام سوم

85 کيلو: اسکندر ذوالفقاري عرب مقام اول

100 کيلو: احمد رضا مومنيان مقام اول

مربيان: آقايان رضا همتي و سيد‌مجتبي حيدريه

داوران: آقايان سيد‌احمد حيدريه و مجتبي واحدي

سرپرست: آقاي حسن ذاکري

باتشکر از کليه زحمتکشان و پيشکسوتان کشتي مهدي‌شهر و جناب سرهنگ حسين عرب مسؤول برگزاري مسابقات بسيج استان.


 الهلال با دو غائب برابر پرسپوليس 

الهلال در ديدار برابر تيم فوتبال پرسپوليس دو بازيکن خود را در اختيار نخواهد داشت. به‌ گزارش ‌ايسنا، دو تيم فوتبال پرسپوليس و الهلال ديدار برگشت نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا را سه‌شنبه برگزار خواهند کرد. اين ديدار در حالي برگزار مي‌شود که الهلال در ديدار رفت با چهار گل به پيروزي رسيده است.

تيم فوتبال عربستاني در ديدار برگشت دو بازيکن خود را در اختيار ندارد. نواف العابد به خاطر مصدوميت و عبدالله عطيف به خاطر محروميت نمي‌توانند براي الهلال در ديدار برگشت به ميدان بروند اما سلمان الفرج که با آسيب‌ديدگي‌ مواجه شده بود به اين ديدار حساس خواهد رسيد.


 جزئيات درگيري خونين در رختکن تراکتورسازي 

شوخي خطرناک کاپيتان تراکتورسازي تبريز با بازيکن جوان هم تيمي‌اش براي اين باشگاه دردسرساز شد.به گزارش مهر، مهدي کياني و عارف آغاسي تا اطلاع ثانوي نمي‌توانند براي تراکتورسازي تبريز بازي کنند تا در جلسه کميته اخلاق فدراسيون فوتبال شرکت کرده و درباره درگيري خونيني که در رختکن تراکتورسازي تبريز به وجود آوردند توضيحاتي را ارائه دهند.پارگي دست بازيکن جوان تراکتورسازي توسط کاپيتان تيمش، روز پيش از بازي اين تيم مقابل پارس جنوبي جم رخ داد. از قرار معلوم بازيکنان تراکتورسازي تبريز مشغول صرف ميوه بودند که مهدي کياني با کارد ميوه خوري به شوخي با مدافع جوان تراکتور مي‌پردازد.کاپيتان تراکتورسازان به شوخي جملات نظير «مي‌خواهم گوش‌هايت را ببرم » استفاده مي‌کند تا فضاي شوخي را پيش از بازي ايجاد کند اما عارف آغاسي دستش را سمت کارد ميوه خوري مي‌برد و لبه تيز آن را مي‌گيرد که ناگهان کياني چاقو را به سمت خودش مي‌کشد تا باعث پارگي دست بازيکن جوان تراکتوسازي شود. شدت جراحت اين بازيکن به حدي بود که او با فريادهايش نسبت به سهل انگاري کاپيتان اين تيم واکنش نشان داد.شوخي خطرناکي که باعث محروميت هر دو بازيکن تراکتورسازي تبريز تا اطلاع ثانوي شده است و کياني بايستي همراه با عارف آغاسي و سرپرست سرخپوشان تبريز در کميته اخلاق حاضر شده تا درباره اين موضوع، توضيحاتي را ارائه دهند.


 ورزش كشور در انتظار يك تصميم مهم هواي اين روزهاي ورزش
  دانشگاه آزاد اسلامي ابري است 
نويسنده : حسن رستم‌زاده

جشن قهرماني دانشگاه آزاد در ليگ برتر تكواندو، دانشگاه آزاد اسلامي قهرمان بيست و ششمين دوره ليگ برتر واترپلو شد. قهرماني دانشگاه آزاد اسلامي در ليگ برتر بدمينتون، قهرماني دانشگاه آزاد در ليگ برتر ووشو بانوان، قهرماني دانشگاه آزاد در ليگ دوميداني، پايان ليگ برتر بدمينتون بانوان با قهرماني دانشگاه آزاد، دانشگاه آزاد قهرمان ليگ برتر جودو كشور شد.

اينها تنها برخي از تيتر خبرهاي ورزشي كشور در سال 95 به شمار مي‌آيند.

وقتي در صفحات جستجوگرهاي اينترنتي از ليگ برتر يا قهرماني دانشگاه آزاد اسلامي جستجو كنيد، علاوه بر اين تيترها به بسياري از عناوين برتري دانشگاه آزاد اسلامي در عرصه ورزش كشور و جهان برمي‌خورد.

در هيچ كجاي دنيا، حتي ايالت متحده آمريكا كه مهد ورزش دانشگاهي و حضور تيم‌هاي دانشگاهي در عرصه ورزش قهرماني و حرفه‌اي است، نمي‌توانيد افتخاراتي به اين وسعت را براي يك دانشگاه پيدا كنيد.

حضور در عرصه ورزش در دانشگاه آزاد اسلامي تنها مختص به يك رشته خاص نيست. از ورزش‌هاي مادر نظير شنا و دوميداني گرفته تا رشته‌هاي مهيج نظير واليبال، فوتسال و بسكتبال، حضور در رشته شطرنج، بدمينتون و واترپلو همچنين رشته‌هاي رزمي همچون ووشو، تكواندو و كاراته همه و همه عرصه جولانگاه دانشگاه آزاد اسلامي در ورزش ايران اسلامي محسوب مي‌شود.

فعاليت 20 تيم خانم‌ها و آقايان در رشته‌هاي مختلف ورزشي، 10 تيم با عنوان قهرمان، 4 تيم نايب قهرمان و 3 تيم با عنوان سومي گوشه‌اي از ويترين پر افتخار و جذاب ورزش دانشگاه آزاد اسلامي را تشكيل مي‌دهد.

در كنار اين عناوين بايد به تحصيل قهرمانان ملي در دانشگاه آزاد اسلامي و افتخار‌آفريني آنان در مسابقات مختلف بين‌الملل نيز اشاره كرد. يونورسياد 2017 بهترين و نزديك ترين نمونه از اين موضوع است. جايي‌که براي نخستين بار تيم اعزامي به مسابقات توانست با درخشش خيره‌كننده ورزشكاران دانشجو بر سكوي دهم دنيا تكيه زند. كسب 23 مدال رنگي كه سهم دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در آن بسيار پررنگ بود. قهرماني‌هاي رشته تكواندو، كسب نخستين نشان تاريخ شمشيربازي ايران، نشان‌هاي طلايي ووشو و بسياري موفقيت‌ها و افتخارات فرزندان برومند خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي از ميادين بين‌‌المللي نطير المپيك و مسابقات جهاني حكايت از نقش مهم اين ددانشگاه در سربلندي كشورمان در جهان ورزش دارد.

با اين تفاصيل بايد پذيرفت ديگر ورزش ايران بدون نام دانشگاه آزاد اسلامي شايد جذابيت‌هاي گذشته را نداشته باشد.

البته اين پايان كار نيست. حضور دانشگاه آزاد اسلامي در ورزش كشور فقط به ورزش حرفه‌اي خلاصه نمي‌شود. شركت 250 هزار دانشجو در سال 95 در فعاليت‌هاي ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي موفقيت خيره‌كننده بزرگترين دانشگاه حضوري جهان را در حوزه ورزش همگاني و رشد ورزش در كشور را اثبات مي‌كند.

برگزاري المپيادهاي ورزشي، ليگ‌هاي مختلف دانشجويي، مسابقات متعدد از ديگر فعاليت‌هاي ورزشي اين دانشگاه در حوزه ورزش دانشگاهي محسوب مي‌شود.

همه اين موفقيت‌ها در عرصه ورزشي را دانشگاه و ورزش كشور بايد در وهله نخست مديون مديريت تيم معاونت ورزشي دانشگاه و در مرتبه دوم توجه به مقوله پر اهميت ورزش، اعتماد و حمايت همه‌جانبه هيات امناي دانشگاه و رياست اين مجموعه از معاونت ورزش به خصوص محمد دادكان مرد استخوان خرد كرده و تحصيلكرده ورزش كشور بداند. محمد دادكان و دوست و همراه هميشگي وي محمد‌رضا پهلوان دبير اسبق فدراسيون فوتبال كشور در زمان رياست دادكان در اين فدراسيون، در كنار مديران و كارشناسان باتجربه و دلسوز معاونت ورزش در دانشگاه آزاد اسلامي طي سه سال و اندي برنامه‌ريزي و تلاش شبانه‌روزي كارنامه‌اي درخشان را در ورزش از خود به جاي گذاشتند كه به جرات مي‌توان گفت امروز دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان بزرگترين و منحصر به فردترين باشگاه دانشگاهي دنيا شناخته مي‌شود.

امكانات و زيرساخت‌هاي مورد نياز ورزش در دانشگاه به شكلي فراهم و تجهيز شده است كه بي‌گمان آن را به بزرگترين باشگاه ورزشي جهان تبديل خواهد كرد.

با اين همه اما، حال و هواي آسمان ورزش دانشگاه اين روزها بسيار ابري است. حذف معاونت ورزش از چارت جديد تشکيلاتي دانشگاه به واسطه تفكرات جديد حاكم بر مجموعه مديريتي دانشگاه آزاد اسلامي در نهايت منجر به جدا شدن دادكان از ورزش دانشگاه شد.

ادغام احتمالي ورزش در معاونت دانشجويي فرهنگي دانشگاه مطابق با الگوي موجود در وزارت علوم تحقيقات و فناوري بدون شك موجب به حاشيه رفتن ورزش در اين مجموعه دانشگاهي خواهد شد. آن‌گونه كه تجربه و شواهد موجود در دانشگاه‌هاي تحت پوشش وزارت نشان مي‌دهد، با اجرايي شدن اين طرح خارج شدن مقوله ورزش از اولويت‌هاي معاونت جديد چندان دور از ذهن نخواهد بود.

اتفاقي كه در آينده بدون هيچ شك و ترديدي باعث افول ورزش در دانشگاه و حتي كشور مي‌شود. اين در شرايطي است كه امروز دانشگاه آزاد اسلامي از ورزش به عنوان يك برند برتر در جذب دانشجو و سرمايه مي‌تواند برخودار باشد. فرهاد رهبر رئيس جديد دانشگاه آزاد اسلامي و تيم مديريتي وي تا اينجاي كار و در همين چند ماه نشان دادهاند، براي هدايت دانشگاه و ارتقاي كيفيت آموزش و پژوهش به خصوص نزديك شدن به وزارت علوم برنامه مدون و دقيقي براي دانشگاه در دست اجرا دارند. بنابراين نمي‌توان باور داشت به اين راحتي از اين توانمندي و پتانسيل موجود چشم‌پوشي كنند.

هر چند هنوز هيچ چيز قطعي نشده و حكمي برشته تحرير در نيامده است، با اين حال بايد منتظر بود و ديد در آينده نزديك از طرف مديريت با تجربه اين دانشگاه چه تصميماتي در خصوص ورزش دانشگاه آزاد اسلامي گرفته خواهد شد.


 سرويس ورزشي: 

نتايج دومين مرحله مسابقات دارت رنکينگ منطقه‌اي کشور منطقه 2

سرويس ورزشي:

دومين مرحله مسابقات دارت رنکينگ منطقه‌اي کشور منطقه 2 به ميزباني استان سمنان شهر سمنان (آقايان) در روز جمعه 21 مهر ماه با حضور 27 بازيکن از استانهاي خراسان شمالي، جنوبي، رضوي، گلستان و سمنان برگزار گرديد و محمد مهدي دهقان از استان خراسان رضوي قهرمان شد و حسين شوشتري از خراسان رضوي دوم و آقايان سيد‌جعفر سيدي‌زاده ازخراسان رضوي و الياس ايزدي از خراسان جنوبي مشترکا سوم شدند.

پيروزي تيم واليبال شهرداري سمنان

در اولين ديدار ليگ استان

سرويس ورزشي:

نتايج هفته اول مسابقات واليبال ليگ استان سمنان جام شهداي مدافع حرم سال 96 به شرح زير مي‌باشد:

* آريا سنگسر صفر- شهرداري دامغان 3

* شهرداري سمنان 3- فرمانداري ميامي 1

* سامان اسپيرال شاهرود 1- سيمان شاهرود 3

شش ساعت تلاش براي نجات دو کوهنورد گرفتار

در ارتفاعات کلاته رودبار دامغان

سرويس ورزشي:

تلاش بيش از شش ساعته امدادگران هلال احمر نتيجه داد و دو کوهنورد گرفتار در گل و لاي منطقه کلاته رودبار دامغان نجات يافتند.

با اعلام گرفتار شدن دو کوهنورد در گل و لاي ارتفاعات کلاته رودبار، تيم امداد کوهستان جمعيت هلال احمر ساعت 17:40 به محل اعزام شد. علي آقا يحيايي معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان سمنان گفت: اين حادثه در کيلومتر 65 دامغان - ديباج و در ارتفاعات صعب‌العبور کلاته رودبار رخ داد.

وي افزود: امدادگران براي رسيدن به محل حادثه پنج کيلومتر پياده‌روي کردند و توانستند پس از شش ساعت تلاش دو کوهنورد گرفتار در گل و لاي را در ساعت 23 نجات دهند.

نتايج مسابقات بسکتبال3×3 آزاد استان سمنان

سرويس ورزشي:

شهرستان دامغان روز جمعه 21 مهرماه ميزبان مسابقات بسکتبال 3×3 آزاد استان سمنان در دو بخش آقايان و بانوان بود.

مسابقات آقايان با حضور 11 تيم از شهر‌هاي سمنان، دامغان، شاهرود، گنبد و شيروان برگزار گرديد که پس از برگزاري رقابت‌هاي گروهي و رده‌بندي در پايان تيم :

- دانشگاه پيام نور سمنان مقام- اول

- هيات بسکتبال شيروان مقام- دوم

- زاپاتا گنبد مقام- سوم

- تيم پايدار دامغان مقام- چهارم را کسب نمودند.

اما در بخش بانوان 14 تيم از شهرهاي سمنان، دامغان، تهران، شاهرود و گنبد حضور داشتند که در پايان

- تهران الف مقام- اول

- تهران ب مقام دوم

- تيم گنبد مقام سوم

- علوم پزشكي شاهرود مقام- چهارم

را کسب نموده‌اند.

کلاس داوري واليبال ساحلي

در شاهرود برگزار خواهد شد

سرويس ورزشي:

کلاس داوري واليبال ساحلي از 24 لغايت 27 مهر در شاهرود به ميزباني شهرداري شاهرود برگزار خواهد شد. اعضاي برگزاري کلاس به‌شرح زير معرفي شدند:

1- محمدرضا کاوياني (مدرس کلاس)

2- اميرحسين صادقي (مدير کلاس)

3- امير‌عرب اسماعيلي (سرپرست کلاس)

4- ناصر قاسمي (ناظر)