تاریخ 1396/07/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4604 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس مجلس شوراي اسلامي‌در يکصد و سي و هفتمين نشست اتحاديه بين‌المجالس:
 سلاح هسته‌اي در دکترين دفاعي ايران جايي ندارد 

رئيس مجلس شوراي اسلامي‌با اشاره به رويکرد بي تعهدانه ترامپ در مورد برجام، گفت: سلاح هسته‌اي در دکترين دفاعي ايران جا ندارد.به گزارش خانه‌ملت؛ علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي‌در يکصد و سي و هفتمين نشست اتحاديه بين‌المجالس – سن پترزبورگ- که با شعار «تقويت تکثر فرهنگي و صلح از طريق گفتگوي بين ديني و بين قومي» برگزار شد به ايراد سخنراني پرداخت. در متن سخنراني رئيس مجلس شوراي اسلامي‌ آمده است:«اميد دارم اين نشست که شعار اصلي آن «تقويت تکثر فرهنگي و صلح از طريق گفتگوي بين ديني و بين قومي» مي‌باشد، بتواند در حل و فصل چالشها و بحران‌ها در جهان گام موثري بردارد.

با همه اهميتي که اين موضوع دارد ولي بپذيريد که شرايطي که امروز آمريکا ايجاد کرده است نه تنها کمکي به اين مهم نمي‌کند بلکه قدري فضا را يأس آور نموده است. سخنان غير مسئولانه اخير رئيس جمهور آمريکا گواه اين معنا است.

شما مي‌دانيد ايالات متحده در سال 1953 با کودتايي که عليه دولت دموکراتيک ايران انجام داد، ملت ايران را به مدت 25 سال گرفتار ديکتاتوري وابسته به خود نمود. ملت ايران پس از مبارزات سخت در سال 1979 عليه حکومت ديکتاتوري دست نشانده آمريکا پيروز شدند.

آمريکا چند ماه مانده به پيروزي انقلاب بار ديگر قصد کودتا در ايران داشت و اين ماموريت را به ژنرال‌هايزر داد اما طوفان انقلاب به رهبري امام خميني بساط آن‌ها را به هم ريخت و فرار را به قرار ترجيح دادند.

آمريکا که پايگاه اصلي خود را در منطقه از دست داد، صدام را تشويق نمود به ايران حمله کند و 8 سال جنگ عليه ايران که صدها هزار نفر در آن شهيد و مجروح شدند، اقدام سبعانه ديگر آنان بود.

آمريکا در اقدامي‌جنون آميز هواپيماي مسافربري ايران را سرنگون نمود که همه سرنشينان آن به شهادت رسيدند.تعجب آور است که رئيس‌جمهور کشوري با چنين پيشينه سياسي امروز براي ملت ايران دلسوزي مي‌کند.

تاسف آورتر آن است که سپاه که يک نيروي نظامي‌مردمي‌است و با درخواست دولت‌هاي عراق و سوريه به کمک ملت‌هاي آنان شتافت تا داعش را سرکوب کند متهم به حمايت از تروريسم مي‌نمايد. ظاهرا ايشان فراموش کرده اند که وزير خارجه اسبق آمريکا علنا اعلام نمود داعش را آمريکا به وجود آورد و آقاي ترامپ در تبليغات انتخاباتي خود آمريکا را متهم به اين کار کرد.

اگر صد بار رئيس جمهور آمريکا حماس و حزب الله را در رديف گروه‌هاي تروريستي مورد اهانت قرار دهد از ارزش مبارزات آن‌ها کاسته نمي‌شود. اين دو گروه در مقابل رژيم صهيونيستي که بارها دست به قتل عام فلسطيني‌ها زده و سال‌هاست آنان را از سرزمين خود آواره نموده و چندين بار به لبنان حمله نموده است از حقوق ملت خود دفاع مشروع مي‌کنند و البته ما با افتخار از آنان دفاع مي‌کنيم.

در مسئله هسته‌اي ايران با حضور اتحاديه اروپا، روسيه، چين، آلمان، فرانسه، انگليس و ايران طي 30 ماه مذاکره چنين توافقي حاصل شد که به تصويب شوراي امنيت رسيد.

آقاي ترامپ اخيرا اعلام کرد که ايران پايبند به توافق نيست، حال آنکه 8 بار آژانس بين‌المللي اتمي ‌رسما پايبندي ايران را اعلام کرده و آژانس در گزارش اخير خود پس از سخنراني آقاي ترامپ مجددا اعلام کرد که ايران به همه نظامات بين‌المللي آژانس پايبند بوده است.به نظر مي‌رسد که آقاي ترامپ نه به توافقات بين‌المللي پايبند است و نه احترامي‌براي سازمان ملل قائل است و به همه کشورها نشان مي‌دهد که دولت آمريکا به هيچ تعهدي پايبند نيست، يک روز از معاهده آب و هواي پاريس خارج مي‌شود، يک روز ديوار مکزيک را براي تحقير اين کشور مطرح مي‌نمايد، يک روز از يونسکو خارج مي‌گردد، در سازمان ملل در حضور رهبران دنيا سخن از نابودي کامل کره بر زبان مي‌آورد و به سرکوب گران، مردم متمدن و نجيب اما فقير يمن سلاح مي‌دهد.اگر آقاي ترامپ واقعا نگران سلاح هسته‌اي است، چرا جلوي رژيم صهيونيستي اسرائيل را نمي‌گيرد، چه کسي حرف‌هاي شما را باور مي‌کند، آن هم وقتي ايران صراحتا اعلام مي‌کند سلاح هسته‌اي در دکترين دفاعي ما جايي ندارد. متأسفانه آقاي ترامپ با ادبيات نازي‌ها سخن مي‌گويد. امروز از مديترانه تا اقيانوس هند، از شرق آفريقا تا شرق آسيا را تهديد مي‌کند، آيا آقاي ترامپ مي‌داند چه مي‌گويد؟ اگر آمريکا ضعيف شده، چرا بايد هزينه آن را ساير کشورها بدهند. نازي‌ها هم مي‌خواستند ضعف خود را با کوبيدن ساير کشورها جبران کنند ولي هزينه‌اي دادند که براي همه بشريت تجربه تلخ آن باقي ماند. اگر قدرتي دارند چرا جلوي هجوم وحشيانه به مردم مسلمان ميانمار را نمي‌گيرند.به نظر مي‌رسد آقاي ترامپ به خاطر دشمني با آقاي اوباما، مي‌خواهد هر کاري ايشان انجام داده خراب کند و اوباما زدايي نمايد اين چه معنا دارد که آقاي ترامپ شوراي امنيت سازمان ملل، اتحاديه اروپا، روسيه، چين، آلمان، فرانسه، انگليس را هم ناديده مي‌گيرد فقط مي‌خواهد در رقابت‌هاي داخلي، آقاي اوباما را بکوبد.

اين افتخار نيست براي کشوري که در قانون اساسي خود گسترش دموکراسي و حقوق بشر را اصل قرار داده، با اين گونه رفتارها امروز به جايي رسيده که بعضي از رفقاي آن در منطقه ما کشورهايي هستند که حتي يک بار انتخابات پارلماني در کشور خود نداشتند.اينها گوشه‌اي از موانعي است که در مقابل ايده ارزشمند اين اجلاس قرار دارد. لکن پارلمان‌ها مي‌توانند با هوشياري اما با حوصله اين موانع را از بين ببرند.

تلاش‌هاي دولت روسيه به خصوص شخص آقاي پوتين در يافتن راه حل سياسي براي سوريه در آستانه با حضور ايران و ترکيه جاي قدرداني دارد. اين نمونه‌اي است که در مقابل اقدامات يأس آور برخي قدرت‌ها، نشانه‌هاي اميدوار کننده هم در جهان امروز
مشاهده مي‌شود».


 کواکبيان در کميته دائمي دموکراسي و حقوق بشر ipu :
 ترامپ با دموکراسي و حقوق بشر کاسب کاري مي کند 

رئيس شوراي اجراي بين المجالس مجلس شوراي اسلامي گفت: برخلاف برخي کشورها، روند دموکراسي در ايران واضح و روشن است و جهان نيز آن را مشاهده مي‌کند.

به گزارش خانه ملت، مصطفي کواکبيان عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي همزمان با بيستمين سالگرد تصويب اعلاميه جهاني دموکراسي در کميته دائمي دموکراسي و حقوق بشر به تفصيل در مورد وضعيت دموکراسي و حقوق بشر سخن گفت. متن اين سخنراني به شرح زير است:

خانم‌ها و آقايان

در ابتداي سخن، از پارلمان محترم فدراسيون روسيه براي ميزباني اين نشست قدرداني مي‌نمايم.

همان‌گونه که مستحضر هستيد، بيست سال پيش، اعلاميه جهاني دموکراسي توسط اين اتحاديه محترم به تصويب رسيد. اين اقدام بر اين اساس صورت گرفت که کشورهاي جهان با پيشينه‌هاي تاريخي و تمدني متفاوت، فارغ از تفاوت‌هاي فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي، «دموکراسي» را به عنوان يکي از اهداف مشترک مورد پذيرش قرار داده‌اند. اما در حال حاضر جهان همچنان شاهد وجود کشورهايي است که توسط انواع نظام‌هاي غيردموکراتيک اداره مي‌شوند، نظام‌هايي که هيچ‌گونه اعتقادي به حق تعيين سرنوشت ملت خود نداشته و نهايتا با ايجاد نهادهاي فرمايشي درصدد حفظ پايه‌هاي قدرت هستند.

پارلمان، به عنوان يکي از ابزارهاي تحقق حکومت مردم بر مردم در برخي کشورها عملا فاقد هرگونه اختياري است و صرفا به تحکيم بنيان هاي نظام موجود مي‌پردازد.

اين در حالي است که در جمهوري اسلامي ايران، کمي پس از پيروزي انقلاب اسلامي، برگزاري رفراندوم و انتخابات با مشارکت تمامي مردم فارغ از جنسيت، قوميت، نژاد و ... در رأس امور قرار گرفت.

برگزاري بيش از 40 انتخابات بعد از انقلاب شکوهمند اسلامي

برگزاري بيش از 40 انتخابات سراسري از جمله انتخابات رياست جمهوري، مجلس خبرگان رهبري، پارلماني و شوراهاي شهر و روستا در طول 39 سال اخير حاکي از تحقق واقعي دموکراسي در ايران است. ضمن آن که برگزاري انتخابات در ايران تاکنون تحت هيچ شرايطي به تعويق نيفتاده است.

مشابه ميزان مشارکت سياسي مردم ايران از طريق انتخابات در کمتر کشوري مشاهده مي‌شود. در دور دوازدهم انتخابات رياست جمهوري که در مي 2017 برگزار شد، مشارکت 73 درصدي واجدين شرايط به ثبت رسيد.

اين مشارکت کم نظير، بيش از هر چيز نشان از سطح بالاي اعتماد مردم به نظام اسلامي دارد. بالطبع رعايت حق تعيين سرنوشت مردم، اين نظام همواره از حمايت و پشتيباني ملت ايران برخوردار بوده است. برخلاف برخي کشورها، روند دموکراسي در ايران واضح و روشن است و جهان نيز آن را مشاهده مي‌کند. پس از برگزاري انتخابات رياست جمهوري که جايگاه ايران را به عنوان يک نظام دموکراتيک در عرصه منطقه اي و جهاني بيش از پيش ارتقا داد. گروه‌هاي تروريستي مورد حمايت مدعيان دموکراسي پارلمان ايران را مورد تهاجم قرار دادند در نتيجه اين اقدام کور همراهي و همدلي مردم ايران با نظام جمهوري اسلامي که توانسته است طي 4 دهه در مقابل انواع هجمه‌هاي نظامي و غير نظامي امنيت کامل را برقرار و حفظ نمايد تقويت گرديد.

بنده مايل هستم توجه نمايندگان و حضار محترم را به دو نکته در ارتباط با اعلاميه جهاني دموکراسي جلب نمايم:

نخست آن که در اين اعلاميه، مکررا نسبت به ارتباط و وابستگي متقابل ميان دموکراسي و صلح تأکيد شده است، يکي از نکاتي که از اين رابطه استنباط مي‌شود اين است که دموکراسي با وجود تبعيض‌هاي قومي، ديني، نژادي، جنسيتي و ... در حضور و مشارکت مردم قابل تحقق نيست، اعمال تبعيض و محروميت جمع کثيري از مردم از حق تعيين سرنوشت خود در برخي کشورها مکررا مشاهده مي‌شود.

در اين رابطه، اعتراضات مسالمت‌آميز مردم عموما با واکنش خشونت‌بار نظام حاکم مواجه شده و نهايتا منجر به درگيري و بي‌ثباتي در جامعه مي‌شود. لذا صلح و ثبات و به تبع آن توسعه نيازمند رعايت حقوق عامه مردم علي‌الخصوص حق مشارکت سياسي همه جانبه و توجه به خواست و اراده آنان است.

و دوم آن که اين اعلاميه نسبت به حق انتخاب آزادانه ملت‌ها براي تعيين نظام سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي خود بدون مداخله خارجي تأکيد نموده است. همچنين دولت‌ها ملزم شده‌اند که به منظور حفظ دموکراسي بين‌المللي، رفتارشان را با قوانين بين‌المللي تطبيق داده و از استفاده يا تهديد به استفاده از زور و هر اقدامي که به حاکميت، انسجام سياسي و تماميت ارضي ديگر کشورها آسيب برساند و يا آن را نقض نمايد، خودداري ورزند. آنچه که ما در جهان امروز مشاهده مي‌کنيم، بسيار دور از اين اصول است.

وضعيت اسف‌بار سوريه و يمن نماد بارز مداخله خارجي در کشورهاي مستقل است

وضعيت اسفباري که در سوريه و يمن شاهد هستيم، نماد بارز مداخله خارجي در امور داخلي کشورهاي مستقل، خصوصا از سوي مدعيان دموکراسي است. مشابه اين وضعيت بيش از نيم قرن است که در فلسطين اشغالي مشاهده مي‌شود.

تأکيد ايران بر حق تعيين سرنوشت مردم سوريه، فلسطين و يمن

جمهوري اسلامي ايران همواره بر حق تعيين سرنوشت مردم فلسطين، سوريه و يمن تأکيد نموده است و تنها راه برون رفت از اين وضعيت را مراجعه به آرا و خواست مردم اين کشور بدون هرگونه مداخله خارجي مي‌داند. اينکه امروزه شاهد رفتارهاي دوگانه در دموکراسي هستيم جالب توجه است امثال ترامپ با اقدامات غيرمنطقي به دموکراسي و حقوق بشر اعتقادي ندارند بلکه با اين مفاهيم رفتاري کاسبکارانه دارند و اظهارات ماجراجويانه و رفتارهاي جنون‌آميز از کشورهايي که هيچ نشانه‌اي از دموکراسي و حقوق بشر ندارند حمايت مي‌کنند و برعکس مي‌خواهند با نقض برجام جمهوري اسلامي ايران که عالي ترين دموکراسي را در منطقه خليج فارس دارد تحت فشار قرار دهند. در انتها لازم مي‌دانم به نمايندگي از مجلس شوراي اسلامي ايران نسبت به همکاري سازنده با اتحاديه بين‌المجالس و پارلمان‌هاي عضو آن، به منظور تحکيم دموکراسي، صلح و توسعه روابط مبتني بر احترام متقابل در سراسر جهان اعلام آمادگي نمايم.


 در همايش تخصصي رونمايي از پکيج‌هاي گرمايشي «وايلانت» عنوان شد
 وايلانت، محبوب‌ترين برند محصولات گرمايشي و سرمايشي در ايران 
 کيفيت، اصلي‌ترين هدف مؤسسه وايلانت است

گروه صنعتي وايلانت، مجموعه‌اي است که در زمينه توليد محصولات گرمايشي و سرمايشي فعاليت مي‌کند. دفتر مرکزي مجموعه وايلانت در رمشايد آلمان واقع شده و 12 هزار نفر در سراسر دنيا در نمايندگي‌هاي اين مجموعه کار مي‌کنند. بنا به گزارش‌هاي اعلام‌شده، گردش مالي وايلانت 4/2 ميليارد يورو است که اين ميزان گردش مالي، آن را در جايگاه دومين کمپاني بزرگ اروپا در زمينه کاري مربوطه قرار مي‌دهد. رشد محصولات سبز، صرفه جويي در انرژي و محصولات سازگار با محيط زيست براي دستيابي به رشد پايدار و سودآور برنامه‌ها و اهداف مجموعه وايلانت است. گروه وايلانت از 8 گروه اصلي تشکيل شده که در ايران تنها سه گروه از آن‌ها فعال هستند.

به گزارش خبر جنوب، همايش تخصصي رونمايي از پکيج‌هاي گرمايشي وايلانت چهارشنبه 19 مهر در سالن همايش هتل ارم تهران برگزار شد.

در ابتداي مراسم مجري سمينار از کارکنان شرکت تهويه‌نيا قدرداني کرد و بعد به حضار از جمله دکتر جلالي، مديريت شرکت نمانِگر که برگزارکننده نمايشگاه‌هاي بين‌المللي کشور است، خوش‌آمد گفت. سپس دلايل و اهداف برگزاري همايش تشريح شد.

در ادامه همايش مهندس صدري، مديرعامل شرکت تهويه‌نيا بر لزوم جلوگيري از مصرف بي‌رويه انرژي و آلودگي هوا تاکيدي کرد و آن را يک فرهنگ اجتماعي دانست و يادآور شد که هم شرکت تهويه‌نيا و هم شرکت آلماني وايلانت، پرهيز از مصرف بي‌رويه انرژي را وظيفه خود مي‌دانند.

وي در مورد ويژگي‌هاي برتر پکيج‌هاي وايلانت نيز توضيح داد و گفت: برخورداري از سيستم‌هاي پيشرفته، با کيفيت و بازدهي بالا و نيز ارائه خدمات پس از فروش، ويژگي‌هاي محصولات وايلانت است و اين شرکت به واسطه اين ويژگي‌ها از اعتبار ويژه‌اي در دنيا برخوردار شده است.

مديرعامل شرکت تهويه‌نيا به سابقه 140 ساله شرکت آلماني وايلانت در توليد آبگرمکن و پکيج‌هاي آب گرم در سراسر دنيا اشاره کرد و گفت: وايلانت در بازار ايران نيز 80 سال سابقه حضور دارد. در تمام اين حدود 5/1 سده، دوام و کيفيت محصولات شرکت وايلانت کاملاً مشهود بوده و هم‌اکنون محبوب‌ترين برند نزد مردم ايران است.

مهندس صدري استفاده از انرژي خورشيدي را يکي از عوامل مهم و مؤثر در زمينه صرفه‌جويي در مصرف انرژي و جلوگيري از آلودگي آب عنوان کرد و يادآور شد که امکان اتصال به صفحات خورشيدي، اين پکيج‌ها را از سوخت‌گيري گاز بي‌‌نياز مي‌کند.

مديرعامل شرکت تهويه‌نيا با تاکيد بر لزوم استفاده از انرژي‌هاي نو به جاي انرژي‌هاي فسيلي اظهار داشت که اين مدل پکيج‌ها در مقايسه با سيستم‌هاي گرمايشي مرکزي از استحکام بيشتري برخوردارند.

وي با بيان اينکه وايلانت در 60 کشور دنيا فعاليت دارد، اضافه کرد: يکهزار دفتر فروش در دنيا محصولات اين شرکت را عرضه مي‌کنند. شرکت وايلانت در سال 1874 تاسيس شد و بيش از 140 سال سابقه فعاليت دارد و خرگوش نماد اين شرکت است.

وي گردش مالي شرکت وايلانت را 4/2 ميليارد يورو ذکر کرد و افزود: در سال 2017 بيش از 25 درصد از محصولات وايلانت در خارج از اروپا به فروش مي‌رسد.

وي سال 2015 را مبدأ همکاري شرکت وايلانت با شرکت تهويه‌نيا ذکر کرد و يادآور شد: وايلانت بيش از 50 نماينده فروش در ايران دارد و آموزش به کادر خدماتي اين شرکت در ايران، همچنان در حال انجام است. کيفيت اصلي‌ترين هدف و آرمان مؤسسه وايلانت مدير عامل شرکت وايلانت، سخنران بعدي مراسم بود که بخشي از دستاوردهاي 140 ساله اين شرکت را تشريح کرد.

سپس مهندس نيک‌پور، مدير فروش وايلانت در شرکت تهويه‌نيا در مورد شرکت ايراني و محصولات وايلانت صحبت کرد. مهندس نيک‌پور از تاريخچه تهويه‌نيا در ايران گفت و به 150 نفر پرسنل آن اشاره کرد و متذکر شد که همه آنها متخصص تأسيسات هستند.

وي همچنين به 5 شعبه فعال شرکت در شهرهاي مشهد،اهواز، کيش، قشم و چابهار اشاره کرد و در ادامه برندهايي که شرکت تهويه‌نيا با آنها کار مي‌کند را اين‌طور برشمرد: اُجنرال، گِري، هيتاچي، کوکن، اشنايدر، وايلانت، ويزمن و يازاکي شرکت‌هايي هستند که ما با آنها کار مي‌کنيم. معيارهاي انتخاب اين برندها مختلف است که از آن جمله مي‌توان به شهرت شرکت سازنده، کيفيت محصولات، بهره‌گيري از فن‌آوري‌هاي نوين در ساخت محصول با راندمان بالا، بهينه‌سازي مصرف انرژي، حفاظت از محيط زيست، ساخت دستگاه‌هاي هوشمند در سيستم تأسيساتي و ... اشاره کرد. با توجه به تمام اين معيارها وايلانت را به عنوان همکار در سيستم‌هاي گرمايشي انتخاب کرديم.

مدير فروش وايلانت در شرکت تهويه‌نيا در پايان خاطرنشان کرد که تمام سرويس‌کاران اين شرکت در رابطه با نصب و راه اندازي دستگاه‌هاي وايلانت در ايران تحت آموزش بوده و با دانش کامل اين مسئوليت را انجام مي دهند.


 «مشق‌ روز» شماره 74 
نويسنده : سيد‌رضا اکرمي

مهر‌ماه 96 و محرم 1439 مي‌باشد که عاشورا سنگيني در سراسر کشور برگزار شد و شکوه و شرف امام حسين(ع) به نمايش گذاشته شد. پس از عاشوار به گفت و شنودهاي خودماني روي ‌مي‌آوريم و مي‌گوييم فلاني جاسوس است يا خير، احضارها جنبه بيکاري دارد و يا وظيفه اصلي قوه قضاييه مي‌باشد. وجدانا بايد گفت احضارها و بازداشت‌هاي سال گذشته هنوز نتيجه خود را بازگو ننموده‌اند. بدجوري شايعات جامعه ما را به خود مشغول نموده و مسائل فرعي جاي خود را به مسائل اصلي داده است. يکي مي‌گويد دلار به بيش از 4 هزار تومان رسيده و مي‌گوييم واحد پولي ايران ريال و تومان است و نه دلار، مراجعه به دلار در اقتصاد جايگاه حداقل دارد ولي برخي به موضوع به صورت اصل و اساس مي‌نگرند، به برجام بيش از حد خود بها داده مي‌شود با اينکه مذاکره 1+5 از زمان دولت قبل شروع شد و آنان آغازگر موضوع بودند همگان مي‌دانند موضوع تحريم قابل تداوم نبوده و دشمن مي‌خواست با چندين قطعنامه ايران را فلج کند چون جنگ تحميلي 8 ساله که دشمنان مي‌خواستند تا بمب اتم جلو بروند و به قطعنامه 598 رسيد. در مذاکره دو طرف 1+5 انعطاف نشان دادند و رسيد به قطعنامه 2231، اکنون آمريکا و ترامپ در مورد مذاکره، بدعهدي و کينه‌توزي نشان مي‌هد و طرف‌هاي ديگر با آمريکا مخالفت و مدارا مي‌کنند. همه دنيا از جمله مردم ايران امروز و در سال 96 قبول دارند که ترامپ سرسختي بي‌جا مي‌کند و به جاي برداشتن تحريم بر تحريم‌ها مي‌افزايد. مردم شريف ايران بايد بر مقاومت خود بيفزايند و اميد خود را از آمريکا قطع کنند و بر خودکفايي و خودگرداني خود اهتمام ورزند. خوشبختانه ايران ظرفيت‌ بالايي دارد و مي‌تواند خود را به نقطه استقلال در همه ابعاد برساند.

در جلسات خصوصي و خودماني تلخ و تند و تيز حرف مي‌زنيم و از وضع موجود سياسي و اقتصادي و اخلاقي و اجتماعي و مذهبي مي‌ناليم، در جلسه جامعه روحانيت مبارز، برادري از وضع بداخلاقي ديني در هيئات مذهبي صحبت مي‌کرد و مي‌گفت هزينه سنگيني در عزاداري مي‌کنند، ولي حضور و راهنمايي يک روحاني را نمي‌پذيرند و در جلسه تبليغ و ترويج درس‌هاي عاشورا توسط روحاني حضور فعال ندارند، کارهاي غيرطبيعي انجام دادن و خود را به زمين کشيدن و حسين حسين گفتن خود را عزادار امام حسين مي‌دانند که عزادار امام حسين بايد اهل مطالعه و شنيدن آموزه‌هاي حسيني باشد و درس‌هاي آزادگي، غيرت، جوانمردي، فداکاري و وفاداري و تعاون بياموزد و ظلم‌ستيز و ظالم‌ستيز باشد.

آنچه مسلم است همه از درد مي‌گوييم ولي راه درمان را نداريم. چرا درباره امور فرهنگي همه چيز را از دولت بخواهيم و چرا دولت از مردم براي حل مشکلات آنان کمک نمي‌خواهد، چرا نمي‌گوييم خود مردم از نقدينگي موجود براي اشتغال بهره نمي‌گيرند، چرا خود مردم از خريد واردات خارجي خودداري نمي‌کنند و به توليد داخلي احترام نمي‌گذارند، چراکه به کيفيت کالاي داخلي خود بها نمي‌دهيم. با اينکه قرآن عزيز مي‌فرمايد «يَاأَيُّهَاالَّذِينَ آمَنُوا عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ لَا يَضُرُّكُمْ مَنْ ضَلَّ إِذَا اهْتَدَيْتُمْ شيئا، قُوا أَنْفُسَکُمْوَأَهْلِيکُمْ ناراً» به خود متکي شوند و به تعاون «و تعاونوا علي البر و التقوي» روي مي‌آوريم. کار دسته‌جمعي را گرامي بداريم و از تک‌روي و تک‌کاري فاصله بگيريم. بايد اتاق فکر در همه جا‌ به وجود آوريم و بدانيم «يدالله مع الجماعه» يک ساختار است و مشورت در شناخت آسيب‌ها و برخورد با آنها کارساز خواهد بود.