تاریخ 1396/07/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4603 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار و رئيس شوراي تامين شهرستان سمنان
 فرهنگ مردم در تعامل با نيروي انتظامي عامل استقرار امنيت پايدار در حوزه شهرستان است 

سرويس خبر

دانايي فرماندار سمنان به اتفاق معاون سياسي و اجتماعي و بخشدار مرکزي سمنان به مناسبت هفته نيروي انتظامي در مراسم گراميداشت هفته نيروي انتظامي که با حضور فرمانده نيروي انتظامي شهرستان ، معاونان و روساي انتظامي و فرماندهان پاسگاههاي شهرستان سمنان در آستان مقدس امامزاده يحيي(ع) سمنان برگزار شد شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، در اين مراسم سيد‌عباس دانايي فرماندار سمنان ضمن گراميداشت هفته نيروي انتظامي، با اشاره به رضايت عمومي مردم از ارائه عملکرد نيروي انتظامي در ارائه خدمات امنيتي و انتظامي به مردم شريف شهرستان سمنان را نشان‌دهنده تلاش و ارائه خدمات مناسب دستگاه‌هاي ذي‌ربط و به ويزه نيروي انتظامي عنوان نمود.

فرماندار سمنان با بيان اينکه يکي از ويژگي‌هاي شهرستان سمنان، بالا بودن شاخص‌هاي امنيت در بخش‌هاي مختلف منجمله جذب سرمايه‌گذاري در بخش خصوصي است، بيان داشت فرهنگ بالاي مردم در مشارکت و تعامل با نيروي انتظامي عاملي مهم در استقرار امنيت پايدار در حوزه شهرستان است.

دانايي شهر سمنان را به عنوان بزرگترين شهر استان و تنها شهرستان با اسکان 94 درصدي جمعيت شهري در کشور نام برد و بر لزوم استفاده از ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي مردمي در اين بخش تاکيد کرد.

سرهنگ پاکدامن فرمانده انتظامي شهرستان سمنان نيز با ارائه گزارشي از برنامه‌هاي اجرا شده، در هفته نيروي انتظامي در سطح شهرستان گفت: نيروي انتظامي با تعامل و همکاري مناسبي که بين دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان و به ويژه فرمانداري دارد، در مسير خدمت به مردم و برقراري نظم و امنيت همواره اهتمام ويژه‌اي داشته به گونه‌اي که 6 ماهه امسال شاهد کاهش 19 درصدي سرقت‌ها در شهرستان بوده‌ايم.

وي برخورد شديد با اراذل و اوباش و چاقوکشي و قمه‌کشي و سرقت‌هاي به عنف و وزرگيري را از الويت‌هاي اصلي نيروي انتظامي در شهرستان برشمرد و گفت: خوشبختانه در اين موراد ما با توجه به فرهنگ بالاي مردم سمنان مشکل خاصي نداريم و شهرستان سمنان از امن‌ترين شهرستان‌هاي کشور است

در پايان ضمن تقدير از فرمانده نيروي انتظامي شهرستان و تعدادي از پرسنل ساعي نيروي انتظامي آيين عطر افشاني و غبار روبي مزار مقدس امامزاده يحيي(ع) برگزار شد.


 استخر امام رضا(ع) عاري از ظروف پلاستيکي شد  

سرويس خبر

مدير شهرداري منطقه يک گفت: زباله به عنوان يکي از نخستين چالش‌هاي انسان يکجانشين، با وي همراه بوده است که در عصر صنعتي شدن اين موضوع به بحران تبديل شده و موجبات آلودگي‌محيط‌زيست را نيز پديد آورده است.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، حميد قاسمي افزود: اکثر زباله‌هايي که در استخرها و جوي‌هاي کنار خيابان ريخته مي‌شوند، ظروف پلاستکي مي‌باشد که علاوه بر زشت نمودن منظر شهري، محيط‌زيست را نيز آلوده مي‌کند.

وي اظهار داشت: هرساله با فرا رسيدن ايام عزاداراي حسيني، تلاش به منظور آگاه‌سازي عمومي به منظور استفاده نکردن از ظروف يکبار مصرف و پراکنده نکردن اين ظروف در سطح معابر و استخرها آغاز ‌مي‌شود، با اين حال پس از اتمام مراسم عزاداري بدليل فقدان مسئوليت‌پذيري برخي از شهروندان، معابر و استخرها مملو از زباله و ظروف پلاستيکي است.

قاسمي افزود: هرساله ميزان استفاده از ظروف پلاستکي بيشتر شده و متاسفانه رهاسازي اين ظروف موجبات آلودگي زيست‌محيطي و نازيبايي شهر و انهار ‌مي‌شود که بر همين اساس طبق بازديدهاي مکرر، عمليات پاکسازي و لايروبي استخرها و جوي‌ها از زباله‌هاي انباشته شده، با همکاري و مشارکت نيروهاي خدمات شهري منطقه يک ، سازمان پسماند و سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري سمنان در حال اجراست.

مدير شهرداري منطقه يک در پايان از شهروندان گرامي که نذر خود را در ليوان‌ها يا بسته‌هاي يکبار مصرف ادا مي‌کنند، درخواست کرد، سطل زباله يا کيسه‌هاي زباله بزرگ نيز تهيه کرده و در محل قرار دهند و از پخش اين ظروف در خيابان‌ها و استخرها ممانعت و در رفع نا زيبايي شهر خود و حفظ محيط‌زيست بکوشند.


 انتخابات اتحاديه موسسات و تشکل‌هاي قرآني استان سمنان برگزار شد 

سرويس خبر

انتخابات اتحاديه موسسات و تشکل‌هاي قرآني استان سمنان برگزار شد.

اين انتخابات با حضور محمدي مدير عامل اتحاديه موسسات قرآني تحت پوشش ارشاد اسلامي، طاهر‌آبادي نماينده اتحاديه تشکل‌هاي قرآني زير‌مجموعه اداره تبليغات اسلامي و مسئولان استاني و شهرستاني در اداره کل تبليغات اسلامي استان برگزار و اعضاي موسسه‌ها و تشکل‌هاي مردمي اين استان اعضاي اين اتحاديه را با راي خود انتخاب کردند.

به گزارش خبرگزاري شبستان وبه نقل از دفتر قرآن و عترت اداره فرهنگ وارشاد اسلامي استان سمنان، در انتخابات اعضاي هيات مديره اتحاديه موسسات و تشکل‌هاي مردمي قرآن و عترت استان سمنان هشت نفر نامزد شده بودند که در پايان با راي اعضاء، محمد ابراهيمي، سيدروح‌الله طاهري، مهدي قاسمي، سکينه عجم و حسن شرف‌الدين بيشترين آرا را کسب کردند و به عنوان اعضاي هيات مديره انتخاب شدند.

سه نفر از اعضاي منتخب از تشکل‌ها و موسسات زير پوشش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي و دو نفر ديگر وابسته به اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان هستند.

همچنين در انتخابات هيات بازرسي اين اتحاديه نيز از بين پنج نفر داوطلب سه نفر به اسامي طاهره مهرپرور، رضا فتحي و زهرا رضايي انتخاب شدند.

تصويب اساسنامه موسسات و تشکل‌هاي مردمي قرآن وعترت، انتخاب هيات مديره اتحاديه و انتخاب بازرس از برنامه‌هاي روز انتخابات بود.

در استان سمنان بيش از 90 موسسه و تشکل مردمي قرآني فعال است که از اين تعداد 50 موسسه زير نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي و مابقي موسسه و تشکل زير نظر اداره کل تبليغات اسلامي فعاليت مي‌کنند.


 سرويس خبر 

پخش 544 تن آسفالت در معابر منطقه دو سمنان

سرويس خبر

همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد و به منظور خدمات‌رساني به دانش‌آموزان و شهروندان مدير شهرداري منطقه دو از توزيع و پخش 544 تن آسفالت در سطح معابر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي منطقه دو شهرداري سمنان، مسعود ميرشريفي با اعلام اين خبر گفت: اين عمليات شامل لکه‌گيري و روکش آسفالت بوده که در بلوارهاي دانشجو، ولي‌عصر(عج) و خيابان‌هاي سطح منطقه به اجرا در آمده است.

وي در خصوص فعاليت‌هاي عمراني در بلوار دانشجو يادآور شد: تعويض جداول، مرمت و جابجايي پل‌ها و همچنين جمع‌آوري آسفالت فرسوده در مساحت حدود 345 متر‌معکب اجرا شد.

مدير منطقه اظهار داشت: به همين منظور 240 تن آسفالت در لاين شمالي بلوار دانشجو 174 تن روکش آسفالت از نوع توپکاه در انتهاي بلوار ولي‌عصر(عج) اجرا وهم زمان با آن 130تن آسفالت با لکه‌گيري در سطح معابر اجرا و عملياتي شد.

ميرشريفي در پايان افزود: اين عمليات با همکاري سازمان عمران و با هزينه بالغ بر 950 ميليون ريال به اجرا در آمده است.

اجراي طرح ممنوعيت سد معابر عمومي

واحدهاي صنفي در سطح منطقه يک

پياده‌روهاي منطقه يک سمنان براي عابران باز شد

سرويس خبر

مدير شهرداري منطقه يک از اجراي طرح ممنوعيت سد معابر عمومي و اشغال پياده‌روها خبر داد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، حميد قاسمي گفت: بر اساس تبصره 1 بند 2 ماده 55 قانون شهرداري‌ها، شهرداري موظف به رفع سد معابر عمومي و اشغال پياده‌روهاست و به جهت رفع سد معبر اختيارات گسترده‌اي به شهرداري واگذار شده است.

وي افزود: اجراي قانون سد معبر ضمن تامين و حفظ حقوق شهروندان، سبب زيبايي معابر سطح شهر و نيز آرامش و آسايش آنان مي‌شود.

مدير شهرداري منطقه يک عنوان کرد: برخي از صاحبان واحدهاي صنفي با ايجاد سد معبر مشکلاتي را براي مردم به‌وجود مي‌آورند که اين امر از لحاظ قانون و عرفي درست نيست.

قاسمي استمرار در رفع مشکل سد معبر را لازم وضروري دانست و افزود: بر همين اساس خدمات شهري شهرداري منطقه يک با نصب چندين بنر در امتداد خيابان احمد پناهي و اخطار کتبي به صاحبان صنفي خيابان مذکور، جمع‌آوري سد معابر و اشغال پياده روها و استفاده غيرمجاز از ميادين و پارک‌ها را آغاز کرد.

به گفته وي بر اساس قانون شهرداري‌ها ابتدا به اين واحدهاي صنفي ابلاغيه صادر و در صورت توجه نکردن تعطيل خواهند شد.

فراخوان جمع‌آوري خاطرات انقلاب

و دفاع مقدس از سوي حوزه هنري شاهرود

سرويس خبر

فراخوان جمع‌آوري خاطرات انقلاب اسلامي و دفاع مقدس در شهرستان شاهرود از سوي حوزه هنري شهرستان شاهرود منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، حوزه هنري شهرستان شاهرود در اين فراخوان از جمع‌آوري خاطرات و عکس‌هاي دوران انقلاب اسلامي و دفاع مقدس در شهرستان شاهرود و ثبت و ضبط و تبديل آنها به کتاب خبر داده است.

بنابراين گزارش، رزمندگان، ايثارگران، جانبازان و خانواده‌هاي معظم شهدا مي‌توانند خاطرات انقلاب اسلامي و دفاع مقدس در شهرستان شاهرود با موضوعات: خاطرات خودنوشت رزمندگان و جانبازان شهرستان شاهرود از سال‌هاي دفاع مقدس، خاطرات خودنوشت آزادگان سرافراز شهرستان شاهرود از سال‌هاي اسارت در اردوگاه‌هاي دشمن بعثي، خاطرات فعالان سال‌هاي انقلاب اسلامي در شهرستان شاهرود، خاطرات رزمندگان شهرستان شاهرود در سال‌هاي دفاع مقدس، عكس‌هاي منتشر نشده‌ي مردم شهرستان شاهرود از وقايع سال‌هاي 56 و 57 و خاطرات زنان فداكار شهرستان شاهرود در كارهاي پشتيباني سال‌هاي دفاع مقدس را به حوزه هنري شهرستان شاهرود ارسال نمايند.

علاقمندان مي‌توانند خاطرات و عکس‌هاي خود را به نشاني: شاهرود، خيابان فروغي، حوزه هنري شهرستان شاهرود ارسال و جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 32231417 تماس حاصل نمايند.