تاریخ 1396/07/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4598 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سپاهان مدعي جدي عنوان قهرماني در مسابقات فوتبال دسته يک سمنان 

سرويس ورزشي:

مسابقات فوتبال دسته يکم شهرستان سمنان با انجام چند ديدار ديگر پيگيري شد که با توجه به نتايج کسب شده، تيم سپاهان يکي از مدعيان جدي عنوان قهرماني است، اما نتايج کسب شده به شرح زير مي‌باشد:

* عقاب سمنان 4- هدف سمنان صفر

گلها: مهدي اردکاني‌زاده- تورج حکمت شعار- امين حکمت شعار و نادر باجان

* کومش 3- وحدت اعلا 4

گلها: عادل رستمي- سيد‌علي اکبر عطايي راد (سه گل) براي وحدت اعلاي

علي گلپايگاني دو گل و سهراب خرده مينا براي کومش

* سپاهان 5- رايحه وصال صفر

گلها: عليرضا محمديان فر(دو گل)- ايمان خداشناس- علي اسماعيلي- مجتبي کرم الدين- مهدي وطني


 ليلا سيفي از سمنان به عنوان نخستين بانوي داور ايراني براي قضاوت به مسابقات ليگ ستارگان کبدي جهان دعوت شد 

سرويس ورزشي:

ليلا سيفي که نائب رئيس هيات کبدي استان سمنان و داور بين‌المللي کبدي است، براي قضاوت در مسابقات پرو کبدي (ليگ ستارگان کبدي جهان) که هفته آينده در هندوستان برگزار مي‌شود، دعوت شده است.

ليگ ستگارگان کبدي جهان به مدت سه ماه در 12 ايالت هند برگزار مي‌شود و برترين تيم‌هاي کبدي دنيا در اين رقابت‌ها حضور دارند.اين نخستين بار است که از يک بانوي داور ايراني به براي قضاوت در اين مسابقات دعوت مي‌شود.

ليلا سيفي از سال 83 به عنوان بازيکن، کبدي را آغاز کرد و تاکنون در مسابقات آسيايي کبدي در تهران و اروميه و مسابقات وردکاپ 2016 در احمد‌آباد هندوستان داوري کرده است.در مسابقات ليگ ستارگان کبدي جهان که در بخش مردان برگزار مي‌شود، 9 بازيکن کبدي از ايران هم حضور دارند.


 قازان پنجمين آوردگاه يوزها و تزارها 

سرويس ورزشي:

تيم ملي فوتبال ايران در حالي قرار است، 18 مهر مقابل ملي‌پوشان روسي در ورزشگاه قازان جمهوري تاتارستان به ميدان برود که پيش از اين هم سابقه چهار بازي بين تيم‌هاي دو همسايه از جمله زمان شوروي وجود دارد.

ديدار پيش‌رو در چارچوب برنامه آمادگي تيمي براي مسابقات جام جهاني فوتبال 2018 روسيه، دومين مسابقه دو تيم در عصر روسيه نو پس از فروپاشي شوروي در سال 1991 خواهد بود. نشريه سياسي اجتماعي «تاتارستان» روز شنبه در باره مسابقه دوستانه نوشت: قازان براي ميزباني بازي تيم‌هاي فوتبال ايران و روسيه در ورزشگاه «قازان ارنا» با گنجايش حدود 40 هزار تماشاگر آماده مي‌شود.

اين رسانه نوشته است: پيش از اين تيم روسيه سال 2011 در ابوظبي به مصاف ملي پوشان ايراني رفت که مجبور به پذيرش نتيجه شکست يک بر صفر از حريف شد.

اما سه ديدار ديگر زمان شوروي يش از فروپاشي سال 1991 بين تيم‌هاي دو همسايه برگزار شد که نخستين

مسابقه در بازي‌هاي المپيک سال 1976 بود و ايران با نتيجه دو بر يک شکست را پذيرفت.

در ديدار سال 1978 نيز بازي دو تيم در تهران با تک گل بازکنان شوروي پايان يافت.

آخرين بازي نيز سال 1985 يعني شش سال پيش از فروپاشي در چارچوب جام گراميداشت جواهرلعل نهرو در هند برگزار شد که ملي‌پوشان ايراني با دو گل خورده و بدون گل زده زمين را ترک کردند.

استانيسلاو چرچسوف سرمربي تيم ملي فوتبال روسيه نيز که سال 2016 پس از انحلال تيم اين کشور در پي ناکامي در رقابت‌هاي يورو 2016 فرانسه، مسئوليت تشکيل تيم جديد را برعهده گرفت، در مصاحبه با خبرنگار ايرنا در مسکو از اهميت نخستين بازي تيم نو با ايران سخن گفت.

وي با تمجيد از «قدرتمندي تيم ملي ايران در آسيا»، گفت که براي بازي دوستانه پيش رو در قازان آماده‌ايم، زيرا براي روسيه ميزبان مسابقات جام جهاني 2018 مسابقه‌اي مهم است.

چرچسوف صاحب عنوان استاد ورزش روسيه همچنين در باره ويژگي‌هاي تيم روسيه که قرار است، مقابل ايران به ميدان برود، به خبرنگار ايرنا گفت: تغييراتي ايجاد کرده‌ايم. 30 درصد اعضاي سابق به تيم جديد راه يافته‌اند. ترکيب جذاب‌تر و بازي‌ها جالب‌تر شده است. بازيکنان جديدي پا به توپ شده‌اند، زيرا هدف اين است که اعضا و تيم ملي فوتبال تقويت شوند.

جام جهاني 2018 فوتبال به ميزباني روسيه از 24 خرداد سال 96 در مسکو، سن پترزبورگ، سوچي، قازان، ولگاگراد، يکاترينبورگ، نيژني نووگراد، سارانسک، سامارا و راستف نادانو آغاز مي‌شود.


 دعوت از عرفان عرب عامري ورزشکار شاهرودي به اردوي تيم ملي سپک تاکرا 

سرويس ورزشي:

عرفان عرب عامري بازيکن شاهرودي سپک تاکرا به اردوي تيم ماي اميد ايران دعوت شد.انجمن سپک تاکراي جمهوري اسلامي ايران 28 بازيکن برتر اين رشته ورزشي از سراسر ايران را به اردوي تيم ملي اميد زير 21 سال ايران دعوت کرد که در فهرست اعلام شده نام "عرفان عرب عامري" از استان سمنان هم وجود دارد.اردوي تيم ملي اميد زير 21 سال ايران در کرمان در حال برگزاري است و تا بيست و يکم مهر ادامه دارد.سپک تاکرا نام ديگر ورزش واليبال با پاست.بازيکنان اين رشته ورزشي براي گذراندن توپ از تور به جاي دست از پا استفاده مي‌کنند.اين بازي از ورزش‌هاي بومي جنوب شرقي آسيا است.


 ايران بهترين تيم در رده‌بندي فيفا 

طبق عملکرد و آمار تيم‌هاي ملي کشورهاي مختلف در جام‌هاي جهاني، جمهوري اسلامي ايران برترين کشور در رده بندي فيفاست.‏

طبق آمار و اطلاعاتي که در سايت فيفا موجود است و بررسي و مقايسه عملکرد کشورهاي ‏مختلف در جام‌هاي جهاني‌، کشور جمهوري اسلامي ايران از نظر تعداد تيم‌هاي صعود کننده به جام‌هاي جهاني 2017-2016 در صدر رده‌‏بندي فدراسيون بين‌المللي فوتبال( فيفا) قرار مي گيرد.‏

در اين مقايسه 25 تيم اول رده بندي فيفا و 10 تيم اول رده بندي در قاره آسيا مورد بررسي و آناليز قرار گرفتند و در جمع اين کشورها جمهوري ‏اسلامي ايران تنها کشوري است که 5 تيمش در جام‌هاي جهاني مختلف فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلي و جوانان و نوجوانان حضور پيدا کرده ‏است.‏


 سرويس ورزشي: 

انتخابي ووشو درون اردويي استان

سرويس ورزشي:

مسابقات درون اردويي ووشو استان به‌منظور اعزام ب مسابقات انتخابي تيم ملي جهت شرکت در رقابت‌هاي المپيک آسيايي جاکار تا امروز در سالن انقلاب شهرستان دامغان برگزار شد.نفرات برگزيده به‌شرح ذيل مي‌باشد:

ابولفضل اسدي وزن 52/ امين حسنخاني 56/ عليرضا کلانتري 60/ محمد سيفي 65/ سجاد عباسي 75/ مرتضي نوروزي 85

سرمربي تيم اعزامي: استاد سعدي

نکته قابل توجه اينکه همگي اين قهرمانان از باشگاه استاد سعدي مي‌باشند و اين باشگاه بزرگترين و پررنگترين نقش را در موفقيت‌هاي ووشو استان داشته، ولي متاسفانه توجه کافي از سوي مسولين استان به اين مجموعه نمي‌شود.

قضاوت ميثم صفاري و يونسي در ليگ دو

سرويس ورزشي

از سوي کميته داوران فدراسيون اقايان ميثم صفاري و مسيب يونسي به عنوان داور و کمک‌داور بازي دو تيم پرسپوليس مشهد و استقلال اهواز در ليگ دو انتخاب شدند. براي اين دو داور ارزنده و خوب استان آرزوي موفقيت داريم.

چمنيان: بازي با گينه تمام شد

فقط به بازي با آلمان فکر مي‌کنيم

سرويس ورزشي:

«عباس چمنيان» سرمربي تيم فوتبال نوجوانان ايران با بيان اينکه بازي با گينه تمام شد و پيروزي در اين ديدار را فراموش کرديم، گفت: در حال حاضر فقط به بازي برابر آلمان و قدم‌هاي روبه جلو مي‌انديشيم.

چمنيان که شنبه شب در نشست خبري بعد از ديدار تيم‌هاي فوتبال نوجوانان ايران و گينه صحبت مي‌کرد، با بيان اين مطلب افزود: به تيم خوب و قدرتمند گينه تبريک مي‌گويم؛ اين تيم توانايي‌هاي زيادي داشت و به واقع نماينده خوب آفريقا بود.

ملي‌پوشان ايران در چارچوب گروه سوم جام جهاني فوتبال نوجوانان هند و در اولين ديدار خود با نتيجه 3 بر يک گينه را شکست دادند و با 3 امتياز بالاتر از آلمان، کاستاريکا و گينه در صدر گروه خود قرار گرفتند.

وي با بيان اينکه ايران گام نخست را محکم برداشت، افزود: همانطور که در نشست خبري ديروز گفتم بازي اول در هر تورنمنتي اهميت زيادي دارد.

سرمربي تيم فوتبال نوجوانان ادامه داد: بلافاصله پس از بازي به بازيکنانم گفتم که اين مسابقه و پرونده مربوط به آن به پايان رسيد. بنابراين ما گينه را فراموش کرديم و فقط به بازي آلمان و قدم‌هاي رو به جلو مي‌انديشيم.

چمنيان خاطرنشان کرد: اين بازي گام اول ما از يک مسير بسيار طولاني بود.

سرمربي ايران درباره اينکه آيا نسبت به شرايط جوي مسابقه اعتراضي دارد يا نه، بيان داشت: نه مشکلي وجود نداشت؛ ما سه روز زودتر به اينجا آمديم و بازيکنان با شرايط آب و هوايي آشنا بودند.

وي با قدرداني از بازيکنان تيم ايران که تا پايان بازي مقاومت کرده و تلاش خود را ادامه دادند، درباره اينکه ايران همواره در شهر گواي هند خوب بازي مي‌کند، تصريح کرد: ما در همه شهرها و کشورها مي‌توانيم قابليت‌هايمان را نشان دهيم. البته گوا هم براي ما خوش يمن است.

وي درباره اينکه چه نظري درباره گل نخست ايران دارد، اظهار داشت: اين گل، گل زيبايي بود که در جريان بازي کمک زيادي به ما کرد؛ مي‌توانم بگويم هر آنچه در جريان مسابقه ديده شد را به طور کامل در تمرينات مرور کرده بوديم.

آمريکا، کانادا، مکزيک يا مراکش؟

اينفانتينو: ميزبان جام جهاني

2026 با شفافيت بيشتري انتخاب مي‌شود

سرويس ورزشي:

جياني اينفانتينو، رئيس فيفا وعده داد که پروسه انتخاب ميزبان براي جام جهاني 2026 بسيار شفاف باشد و ديگر مشکلات پيشين ايجاد نشود. به نقل از سايت

Inside the games، اينفانتينو در مطلبي که در مجله فيفا منتشر شد، اعلام کرد که از اين پس ميزبان‌هاي جام جهاني با شفافيت بيشتري انتخاب مي‌شوند.ميزباني‌هاي جام جهاني 2018 و 2022 که به روسيه و قطر اعطا شدند، با حواشي زيادي همراه بودند و افراد زيادي مخالف اين ميزباني‌ها بودند. اتهام فساد به اين دو کشور زده شده است.بحران ميزبان‌هاي جام‌هاي جهاني به قدري بالا گرفت که انتخاب ميزبان جام جهاني 2026 يک سال به تعويق افتاد.کشورهاي آمريکا، کانادا، مکزيک و مراکش در حال‌ حاضر درخواست ميزباني جام جهاني 2026 را دارند.اينفانتينو وعده داد که روند انتخاب ميزبان بهبود پيدا کند و اين پروسه بسيار شفاف انجام شود. به ‌اين‌ ترتيب نامزد شدن کشورها، گزارش‌هايي که ارائه مي‌دهند، راي‌گيري از اعضاي فيفا و تصميم‌گيري نهايي فيفا همگي نظارت خاصي خواهند داشت. تمام اين راه‌حل به صورت عمومي گزارش مي‌شود. يک نهاد مستقل نظارت بر اين پروسه را بر عهده خواهد داشت.

قادر ميزباني با سابقه ترين دوچرخه سوار

تور ايران

دوچرخه سوار کهنه کار کشورمان، با سابقه ترين رکابزن تور ايران - آذربايجان محسوب مي‌شود.سي و دومين دوره تور بين‌المللي دوچرخه سواري ايران - آذربايجان، در حالي از امروز در تبريز آغاز شد که قادر ميزباني دوچرخه سوار کهنه کار کشورمان با حضور در 23 دوره، با سابقه ترين ورزشکار اين تور محسوب مي‌شود.مسير مسابقه تور آذربايجان استان‌هاي آذربايجان شرقي و غربي و اردبيل خواهد بود. ميرصمد پورسيدي در دوره قبل عنوان قهرماني را از آن خود کرده بود.