تاریخ 1396/07/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4595 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سه ايراني نامزد برترين‌هاي فوتبال ساحلي جهان شدند 

سرويس ورزشي:

دو بازيکن و يک مربي ايراني براي کسب جوايز برترين‌هاي فوتبال ساحلي جهان نامزد شدند.به نقل از فدراسيون فوتبال، از سوي سازمان جهاني فوتبال ساحلي نامزدهاي برترين بازيکنان و مربيان فوتبال ساحلي جهان اعلام شد که نام دو بازيکن و يک مربي ايران نيز در اين فهرست ديده مي‌شود.

«محمد احمدزاده» کاپيتان تيم ملي ايران و برترين بازيکن و گلزن جام جهاني به همراه «پيمان حسيني» بهترين دروازه‌بان جام جهاني، براي کسب اين جايزه نامزد شده‌اند.

همچنين «محمدحسين ميرشمسي» سرمربي سابق تيم ملي فوتبال ساحلي که‌ توانست، ايران را سوم جهان کند، در بخش برترين مربيان جهان نامزد شده است.

تيم ملي فوتبال ساحلي ايران، قهرمان آسيا در اين رشته بعد از کسب نتايج خوب در ماه آگوست(مردادماه) توانست در رده‌بندي بهترين تيم‌هاي جهان با چند پله صعود به جايگاه دوم برسد.


 آغاز مسابقات تنيس آزاد کشور در سمنان  

سرويس ورزشي:

مسابقات تنيس آزاد مناطق پنج‌گانه کشور در سمنان آغاز شد.در اين رقابت‌ها 30 تنيس باز مرد و 21 بانوي تنيسور از 11 استان کشور حضور دارند و براي ارتقاء رنکينگ خود تلاش مي‌کنند.

عباس قادري مسئول برگزاري اين مسابقات گفت: رقابت‌ها 151 امتيازي است و بازيکناني که بتوانند خود را به اين امتياز برسانند، رنکينگ خود را در کشور بهبود مي‌بخشند. اين مسابقات تا جمعه در زمين تنيس ورزشگاه تختي ويژه مردان و زمين تنيس ورزشگاه شهداي کارگر براي زنان ادامه دارد.


 پايان سلطه چين؛
 قهرماني تاريخي ووشوي ايران در آوردگاه جهاني 

سرويس ورزشي:

تيم ملي ووشوي ايران براي نخستين بار عنوان نخست مسابقات قهرماني جهان را به دست آورد و به سلطه طولاني مدت چيني‌ها در اين رشته پايان داد.

چهاردهمين دوره رقابت‌هاي ووشوي قهرماني بزرگسالان جهان که از روز جمعه به ميزباني شهر «کازان» روسيه آغاز شده بود، سه شنبه شب با قهرماني فراموش نشدني تيم کشورمان در بخش ساندا به پايان رسيد، تا موفقيتي به يادماندني در سرزمين تزارها براي ورزش کشورمان ثبت شود. در تمامي سيزده دوره گذشته اين مسابقات تيم چين که مهد ووشوي جهان محسوب مي‌شود، در بخش ساندا به قهرماني رسيده بود.

سانداکاران تيم ملي ووشوي ايران با کسب هفت مدال طلا و يک نقره بر سکوي قهرماني جهان تکيه زدند، تا با کولاک خود در روسيه به حکومت چيني‌ها پايان دهند.

چين با هفت طلا به نايب قهرماني رسيد و روسيه با 2 طلا، يک نقره و 2 برنز سوم شد.

در بخش ساندا براي تيم ايران الهه منصوريان، شهربانو منصوريان، مريم‌هاشمي، محسن محمدسيفي، يوسف صبري، معين تقوي و ميلاد عارفي مقام مدال طلا کسب کردند و حميد‌رضا قلي‌پور نقره گرفت.

در مجموع دو بخش تالو و ساندا نيز تيم ايران با هشت نشان طلا، يک نقره و دو برنز و يک پله صعود نسبت به دوره گذشته در جايگاه دوم ايستاد.

چين با 15طلا قهرمان شد و هنگ‌کنگ با 5 طلا، 3 نقره و 3 برنز بر سکوي سومي ايستاد.

* اسامي مدال آوران تيم ملي ووشوي ايران بدين شرح است:

* طلا

1- تيم دوئلين (عربي، مکوندي و محمدرضايي)

2- الهه منصوريان

3- شهربانو منصوريان

4- مريم‌ هاشمي

5- محسن محمدسيفي

6- يوسف صبري

7- معين تقوي

8- ميلاد عارفي‌مقام

* نقره/

1_حميدرضا قلي‌پور

* برنز/

1- زهرا کياني

2- هانيه رجبي

 


 اميرسياوش ذوالفقاريان ، تيرانداز مهديشهري تنها پسر ايراني که براي کسب سهميه المپيک نوجوانان تلاش مي‌کند  

سرويس ورزشي:

تنها پسر ايراني که براي کسب سهميه المپيک نوجوانان در رشته تيراندازي تلاش مي‌کند، اميرسياوش ذوالفقاريان تيرانداز مهديشهري است.

اميرسياوش ذوالفقاريان تيرانداز با تفنگ بادي است که هم اکنون در اردوي تيم ملي تيراندازي ايران در تهران براي حضور در مسابقات جهاني ژاپن تمرين مي‌کند.

اين مسابقات آذرماه امسال در ژاپن برگزار مي‌شود و ايران در سه رده سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در اين رقابت شرکت مي‌کند.

هر رده سني داراي سه بازيکن است و در رده سني نوجوانان امير سياوش ذوالفقاريان عضو قطعي تيم شده است.

به گفته ذوالفقاريان، دو عضو ديگر تيم در مسابقات رکوردگيري که سيزدهم، نوزدهم و بيست و دوم مهر ماه برگزار مي‌شود، معرفي خواهند شد.

ذوالفقاريان گفت: مسابقات جهاني ژاپن براي کسب سهميه المپيک نوجوانان درسال 2018 است.ذوالفقاريان 16 ساله، هفت سال است که در رشته تفنگ بادي فعاليت مي‌کند و چهار سال است که به عضويت تيم ملي نوجوانان ايران درآمده است.کسب مدال طلاي آسيا در سال 2016 و درخشش در مسابقات وردکاپ مونيخ و جام جهاني‌هانوفر از سوابق ورزشي ذوالفقاريان است.


 وقتي همه از آتش فرار مي‌کنندما به سوي آتش مي‌رويم  

ادامه از صفحه 7

در موردي جالب چند سال قبل يک شغال با ورود به يک بوتيک وارد ويترين شده بود و با توجه به اينکه در يکي از خيابان‌هاي اصلي سمنان بود ازدحام زيادي براي ديدن آن به وجود آمده بود. اين حيوان خود را به گوشه ويترين رسانده بود و تکان نمي‌خورد که پس از تلاش زياد توانستيم آن را بگيريم! اين گونه حوادث به تعدد رخ مي‌دهد. گرفتن عقاب، مار و...به کرات رخ داده است.

اين نکته را هم بگويم که نيروهاي آتش‌نشاني سمنان چنانچه در ساير شهرهاي استان حادثه بزرگي رخ دهد و از ما درخواست کمک کنند به آن نقطه خواهند رفت و خدمت خواهند کرد. در حقيقت شرايط حادثه، ماموريت ما را مشخص مي‌کند.

*چه توصيه‌اي به شهروندان داريد؟

پهلوان- از مردم مي‌خواهم همکاري خود را با آتش‌نشاني ادامه دهند. همينطور نکات ايمني را فرا بگيرند. توصيه مي‌کنم يک کپسول اطفاء حريق کوچک خريداري کنند و در منزل و خودروي خود به همراه داشته باشند چراکه در شرايط بحراني بسيار چاره ساز خواهد بود.

*در پايان اگر نکته‌اي مدنظرتان هست بفرماييد.

مرادي- بايد از آقاي اسمعيل‌پور که مديرعامل سازمان آتش‌نشاني شهرداري سمنان هستند تقدير و تشکر کنم. همينطور از ساير مديران شهرداري سمنان که همواره به مجموعه آتش‌نشاني لطف دارند.

اين را بگويم که آتش‌نشانان همانطور که در حادثه پلاسکو مشاهده کرديد نيروهاي فداکار و ايثارگري هستند و از هيچ تلاشي براي نجات جان و مال افراد دريغ نمي‌کنند. پرسنل اين سازمان اگر چيزي از مسئولان خواسته‌اند صرفا براي تکميل تجهيزات آتش‌نشاني بوده تا بتوانند خدمت بيشتري به مردم عزيز ارائه کنند.


 سرويس ورزشي: 

اين مرد عاشق فضاي مجازي است؛

حاشيه‌هاي جذاب اولين روز شفر در تهران

سرويس ورزشي:

سرمربي استقلال سه‌شنبه رسما کار خود را با پشت سر گذاشتن روزي شلوغ آغاز کرد.وينفرد آنتوان شفر سرمربي جديد استقلال روز سه‌شنبه براي اولين مرتبه در اذهان عمومي ظاهر شد، تا فعاليت حرفه‌اي خود در تهران را از سر بگيرد. سرمربي جديد استقلالي‌ها سه‌شنبه شلوغ، اما به ياد ماندني را در تهران پشت سر گذاشت و حالا رسما ششمين سرمربي خارجي تاريخ 72 ساله باشگاه استقلال است.

شفر خيلي آلماني نيست!

هواداران فوتبال در ايران مربيان آلماني را افرادي منضبط، خشک و جدي مي‌شناسند؛ اما شفر شباهت زيادي با تصورات ذهني مردم ايران ندارد. سرمربي جديد استقلال بعد از ورود به ايران با وجود برخي بي‌نظمي‌ها بسيار شاداب و خنده رو بود و حتي تقاضاي متعدد مردم براي عکس يادگاري نيز او را ناراحت نمي‌کرد. شفر در نشست خبري نيز اعلام کرد که علاقه دارد، بازيکنان را همواره با لبخند ببيند و اين موضوع براي او اهميت زيادي دارد.

درگير شبکه‌هاي مجازي

سرمربي جديد استقلال علاقه زيادي به فضاي مجازي دارد. او در دقايقي که در باشگاه و يا هيات فوتبال زمان خالي پيدا مي ‌رد، خيلي زود با استفاده از تلفن همراه خود به سراغ شبکه‌هاي مجازي مي‌‌رفت و با استفاده از پيام‌رسان‌هاي مختلف و شبکه‌هاي مجازي امور شخصي خود را پيگيري مي‌کرد.

در جستجوي تاريخ

شفر بعد از عقد قرارداد با مديران استقلال به سراغ ويترين اين باشگاه رفت و براي لحظاتي وقت خود را با تماشاي جام‌هاي اين باشگاه پر کرد. سرمربي جديد استقلال بعد از حضور در هيات فوتبال تهران که در جوار ورزشگاه شيرودي بود، نيز از مترجم خود خواست تا درباره اين ورزشگاه به او اطلاعاتي را ارائه کند. توضيحات مترجم درباره ورزشگاه شيرودي و اشاره او به قهرماني استقلال در اين ورزشگاه با واکنش جالب شفر همراه بود.

فرزند يوهان!

اگر از خود شفر درباره اولين روز حضور در تهران سوال کنيم، بعد از عبور از ليوان‌هاي چاي پرتعداد، عکس‌هاي سلفي و البته شور و انرژي خبرنگاران و عکاسان براي پوشش حضور او در ايران از نکته جالبي که در هيات فوتبال براي او اتفاق افتاد صحبت خواهد کرد. زماني‌که مسئولان هيات فوتبال براي عقد قرارداد اين مربي نام پدر او را سوال کردند، شفر با تعجب علت اين کار را جويا شد و بعد از آنکه مسئولان علت اين موضوع را به او توضيح دادند، گفت که بيش از 20 سال است که کسي از او چنين سوالي را نپرسيده است.

محمد ابراهيمي رئيس کميته روابط عمومي

تنيس استان شد

سرويس ورزشي:

طي حکمي از سوي عباس قادري رئيس هيات تنيس استان سمنان محمد ابراهيمي به عنوان رئيس کميته روابط عمومي هيات تنيس تا پايان سال 96 منصوب و مشغول به کار شد.

سرويس ورزشي روزنامه ضمن تبريک به اقاي ابراهيمي اميدوار است تعامل خوبي با اهالي رسانه و مطبوعات ايجاد شود.


 سرويس ورزشي: 

وزير ورزش و جوانان براي افتتاح ورزشگاه

گرمسار به سمنان سفر مي‌کند

سرويس ورزشي:

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: مسعود سلطاني‌فر، وزير ورزش و جوانان، در هفته تربيت بدني امسال براي افتتاح گام اول ورزشگاه پنج هزار نفري گرمسار، در صورت تکميل طرح و موافقت وزارتخانه، به استان سمنان سفر مي‌کند.

فرزاد فتاحي روز سه‌شنبه در گفت‌و‌گو با ايرنا افزود: طرح ورزشگاه پنج هزار نفري گرمسار، در 13 هزار هکتار مساحت با 15 هزار مترمربع زيربنا در گام اول، هزينه‌کرد 40 ميليارد ريال، اکنون با پيشرفت حدود 80 درصدي در حال تکميل محوطه‌سازي، نصب صندلي و چمن است و در صورت تکميل تا هفته تربيت بدني، بر اساس برنامه‌ريزي روز سي‌ام مهر 96 گام اول آن توسط وزير ورزش و جوانان به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي با اشاره به آغاز ساخت ورزشگاه پنج هزار نفري گرمسار از سال 1388، بيان کرد: گام اول اين ورزشگاه با ظرفيت يک‌هزار نفر تماشاگر شامل زمين چمن، پيست دو و ميداني، نورافکن، رختکن و سکوي تماشاگران است و در گام دوم ظرفيت تماشاگران اين ورزشگاه به پنج هزار نفر مي‌رسد.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان يادآور شد: در صورت موافقت وزارت ورزش و جوانان با سفر وزير به سمنان، برنامه‌هاي ديگري مانند بازديد از طرح‌هاي ورزشي، ديدار با هيات‌هاي رشته‌هاي مختلف ورزشي، نشست با فعالان سازمان‌هاي مردم‌نهاد و ديدار با کارکنان، در قالب سفر وزير برنامه‌ريزي مي‌شود.

فتاحي با اشاره به هم‌افزايي دولت تدبير و اميد و مجلس شوراي اسلامي به منظور توسعه ورزش در کشور از طريق تصويب قانون اختصاص 27 صدم درصد از يک درصد ماليات بر ارزش‌افزوده به امر ورزش و جوانان، گفت: به اين ترتيب اعتبار اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان از 15 ميليارد ريال در سال‌هاي گذشته به 125 ميليارد ريال در سال 96 افزايش يافته و با اضافه‌شدن اعتبارات ملي، مجموع اعتبار اين اداره کل براي امسال، با رشد 12 برابري، به رقمي حدود 180 ميليارد ريال مي‌رسد.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان مجموع طرح‌هاي نيمه‌تمام اين اداره کل را بيش از 50 مورد عنوان و خاطرنشان کرد: تعدادي از اين طرح‌ها فقط مصوبه دارد و عمليات اجرايي براي آن آغاز نشده، ولي در حال حاضر 23 طرح در حال ساخت در استان سمنان وجود دارد که پيشرفت بيش از 10 درصد دارند و با اين ميزان اعتبار، پيش‌بيني مي‌کنيم، تمام اين طرح‌ها تا پايان سال 1397 تکميل شود.

فتاحي، سال ورزشي سه هزار نفري شاهرود، سالن 2 هزار نفري و ورزشگاه پنج هزارنفري دامغان، ورزشگاه 15 هزار نفري شاهرود، مجموعه ورزشي جانبازان و معلولان سمنان، سالن ورزشي ديباج، استخر بيارجمند، سالن ورزشي حسن‌آباد کالپوش و سالن‌هاي باستاني گرمسار و دامغان را برخي از طرح‌هاي ورزشي نيمه‌تمام و در دست ساخت در استان سمنان برشمرد.

وي با اشاره به برگزاري 46 مورد ميزباني مسابقات و اردوهاي تيم‌هاي ملي رشته‌هاي مختلف ورزشي در استان سمنان در سال 1396، گفت: پيش‌بيني مي‌کنيم، تا پايان سال برگزاري مسابقات و اردوهاي تيم‌هاي ملي در اين استان به بيش از 80 مورد برسد.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان از ميزباني سمنان در برگزاري مسابقات بين‌المللي بدمينتون جوانان در رده پسران و دختران در آذر96 خبر داد و گفت: از 20 کشور براي حضور در اين مسابقات دعوت شده است، مسابقات بين‌المللي بدمينتون جوانان از سوم آذر96 به مدت سه روز در سالن غدير برنامه‌ريزي شده است.

از استان سمنان تيم‌هايي از رشته‌هاي‌هاکي، دارت، تيراندازي، ووشو،بدمينتون، اسکيت و فوتبال ساحلي در ليگ برتر کشور، تيم‌هايي از واليبال، دارت، دوچرخه‌سواري و تيراندازي در ليگ دسته يک کشور و تيم‌هايي از رشته‌هاي فوتبال و 2 تيم از فوتسال در ليگ دسته 2 کشور حضور دارند.

37 هزار و 400 ورزشکار سازمان يافته در استان سمنان وجود دارد و در دولت تدبير اميد 24 طرح ورزشي از جمله ورزشگاه 15 هزار نفري سمنان به بهره برداري رسيده است، سال گذشته 84 مسابقه و اردوي تيم ملي در رشته‌هاي مختلف در استان سمنان برگزار شد.

برگزاري دومين دوره استاژ داوري کاراته

سرويس ورزشي:

دومين دوره کلاس استاژ داوري کوميته با برنامه ريزي و پيگيري نائب رئيس کميته داوران شهرستان سمنان، سرکارخانم سنگسري و با تدريس مدرس فدراسيون، سرکار خانم افضلي برگزار گرديد.کلاس استاژ داوري ويژه داوران شهرستان سمنان با حضور بيش از 20 داور، به منظور ارتقاء سطح فني و آماده‌سازي داوران اين شهرستان جهت شرکت در دوره ارتقاء داوري که در مهر ماه برگزار مي‌شود، در مجموعه ورزشي شهداي بسيج برگزار گرديد.

برگزاري مسابقات انتخابي تنيس روي ميز

و شنا کارکنان اورژانس پيش بيمارستاني

دانشگاه علوم پزشکي

سرويس ورزشي:

مسابقات تنيس روي ميز و شنا، کارکنان اورژانس پيش بيمارستاني دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، در محل سالن ورزشي 16 آذر برگزار گرديد.

دکتر اطهري مدير حوادث و فوريت‌هاي پزشکي دانشگاه با اعلام اين خبر افزود: در اين مسابقات محمد خوري صالح‌آبادو، حسين اشرفي، مهران علي ميرزايي و مهدي درباني در رشته تنيس روي ميز به ترتيب مقام‌هاي اول تا چهارم را کسب نمودند. همچنين در رشته شنا، پيمان رفيعي و عزت‌الله حاج پروانه مقام اول و دوم را به‌دست آوردند.

وي اذعان داشت: اين مسابقات جهت انتخاب نفرات برتر و شرکت در مسابقات کارکنان حوادث و فوريت‌هاي کشور برگزار شد.