تاریخ 1396/07/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4595 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دستگيري 3 باند زنده‌گيري پرندگان طي 10 روز در دامغان 

سرويس حوادث:

رئيس محيط زيست شهرستان دامغان از شناسايي و دستگيري سه باند زنده‌گيري پرنده در اين شهرستان طي 10 روز گذشته خبر داد.

فرامرز اسفندياري اظهار کرد: پنج نفر از افراد اين باندها به‌همراه تعدادي ادوات شکار و صيد شناسايي و دستگير شدند.

وي با بيان اينکه اين باندها به دنبال زنده‌گيري بازهاي شکاري هستند، افزود: اين افراد که عمدتا از استان‌هاي ديگر و از جمله استان‌هاي جنوبي به دامغان مي‌آيند با زنده‌گيري بازها آنها را در بازار کشورهاي خليج فارس به شيوخ عرب مي‌فروشند.

رئيس محيط زيست شهرستان دامغان با بيان اينکه دامغان در مسير کوچ پرندگان مهاجر است، تصريح کرد: با توجه به اينکه الان فصل کوچ پرندگان است، اين افراد سودجو با استفاده از روستاهاي خالي از سکنه و مناطق بياباني دامغان با پهن‌کردن تور و ايجاد دام‌هايي به دنبال صيد و زنده‌گيري پرندگان هستند.

وي در پاسخ به پرسش ايسنا در خصوص برنامه‌هاي محيط‌زيست براي مقابله با اين قاچاقچيان و شکارچيان از اجراي طرح پايش مناطق و زيست‌گاه‌هاي دامغان خبر داد و گفت: اين طرح بيش از دو هفته است که در دامغان شروع شده و همکاران ما به طور پيوسته مناطق مختلف را پايش و با گشت‌هاي موتوري و استفاده از مخبرين محلي و بسيج دوستداران حيات‌وحش به حفاظت از آنها مي‌پردازد.

اسفندياري از برخورد قانوني با متخلفين خبر داد و تصريح کرد: پنج نفري که اخيرا دستگير شدند، همگي به مراجع قضايي تحويل و ضمن جريمه نقدي بر اساس قوانين متناسب با جرم و سابقه آنها به حبس نيز محکوم شدند.

وي به غيربومي بودن اين صيادان اشاره کرد و افزود: افراد دستگير شده اين هفته عمدتا از ديگر استان‌ها و خصوصا شهرستان‌هاي بوشهر، گناوه و ترکمن‌صحرا بودند.

رئيس محيط‌زيست شهرستان دامغان در پاسخ به پرسش ايسنا در خصوص چگونگي قاچاق پرندگان شکاري گفت: اين پرنده‌هاي کمياب به قيمت‌هاي بيش از 100 ميليون تومان به شيوخ عرب فروخته مي‌شوند و آنها نيز براي برخي مسابقات و رقابت‌هاي تفريحي و در برخي موارد شکار حيوانات از آنها استفاده مي‌کنند.


 توصيه‌هاي فرماندهي انتظامي استان سمنان به کاربران تلفن همراه 

تلفن‌هاي همراه هوشمند امروزي علاوه بر قابل‌حمل بودن، قادر به جابه‌جايي اطلاعات شخصي کاربران نيز مي‌باشند. در دنياي تلفن هاي هوشمند، امنيت موضوعي انکارناپذير است که شکسته‌شدن آن فراتر از، سرقت چند شماره تلفن خواهد بود!

- بسياري از اپليکيشن‌هاي سايت‌هاي اجتماعي در گوشي‌هاي هوشمند به صورت خودکار عکس‌هاي آلبوم کاربران را به روي اينترنت آپلود مي‌کنند. عکس‌هايي که به طور خودکار آپلود شده‌اند، قادر هستند، موقعيت مکاني شما در لحظه گرفته شدن عکس را لو دهند. اين فناوري‌ها بسيار خوب و کاربردي هستند، اما هنگامي که بحث امنيت پيش مي‌آيد، بايد هوشيار بيشتري به خرج داد. بهتر است براي برقراري امنيت در اين زمينه ژئوتگينگ و آپلود خودکار عکس‌ها را غيرفعال کنيد.

- بسياري از اپليکيشن‌ها همچون فيس‌بوک به طور مداوم از کاربر براي به روزرساني موقعيت مکاني سوال مي‌پرسند که در اغلب موارد اپليکيشن‌ها به اين اطلاعات هيچ نيازي ندارند. اگر دوست نداريد، کسي متوجه شود که مثلا آخر هفته کجا هستيد، قابليت check-ins مکان‌ها را غيرفعال کنيد.

- گزينه پاک کردن اطلاعات از راه دور را در گوشي هاي هوشمند فعال کرده تا هنگامي که تلفن همراه شما مفقود يا دزديده شد بتوانيد با فشار دادن يک کليد از طريق کامپيوتر، از راه دور اطلاعات تلفن همراه خود را پاک و دست هکر يا سارق را در حنا بگذاريد.

- اگر با تلفن همراه هوشمند خود در يک مکان عمومي از واي‌فاي استفاده مي‌کنيد، هکرها مي‌توانند خيلي راحت اطلاعات اينترنتي شما را از طريق روتر واي‌فاي به دست بياورند. بهترين کار رمزدار کردن فايل‌هايي است که از طريق اينترنت رد و بدل مي‌کنيد. يکي از روش‌هاي حفظ امنيت، استفاده از https در ابتداي آدرس سايت ها مي‌باشد.

- پليس فتا از هموطنان درخواست مي‌کند، در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرس Cyberpolice.irبخش تماس با ما و يا باايميل semnan_fata@police.ir گزارش نمايند.

معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان

اداره آموزش و مشارکت عمومي


 محکوميت عوامل قاچاق در دامغان به بيش از دويست‌و‌بيست ميليون ريال 

سرويس حوادث:

جزئيات رسيدگي به پرونده قاچاق کالا و ارز در شعبه ويژه قا چاق کالا و ارز اعلام گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تعزيرات حکومتي استان سمنان، اين پرونده شامل 25 عددکيس رايانه،440 کيلو گرم بادام هندي، 1417 عدد دارو، 123 عدد لوازم خانگي، قاچاق که به منظور رسيدگي به شعبه ويژه قاچاق کالا و ارز دامغان ارجاع شد.

پس از انجام مراحل دادرسي و عدم ارائه مستندات قانوني توسط عوامل تخلف متخلف به ضبط کالا و پرداخت مبلغ 739/239/221 ريال جزاي نقدي در حق صندوق دولت محکوم گرديد.