تاریخ 1396/07/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4595 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار:
 افزايش نرخ اشتغال و ميزان صادرات 2 رکن توسعه اقتصادي استان سمنان است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان تاکيد کرد: افزايش نرخ اشتغال و ميزان صادرات 2 رکن توسعه اقتصادي در اين استان است.

محمدرضا خباز در نشست توسعه صادرات استان در سالن مديريت بحران استانداري سمنان افزود: ارتباط صنعت و دانشگاه به منظور توسعه صادرات غير‌نفتي بايد تقويت و بسته‌هاي حمايتي از توسعه صادرات غير نفتي بيش از پيش بايد پيگيري شود.

وي خاطرنشان کرد: صادرات کالا در 6 اول سال‌جاري در استان سمنان با افزايش 21 درصدي نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 91 ميليون دلار رسيد که نشان از رشد شاخص‌هاي توسعه اقتصادي استان است.

وي با تاکيد بر ضرورت توسعه صادرات اظهار داشت: بيشتر صادارت کالاهاي استان سمنان به کشورهاي هدف از جمله افغانستان، عراق، پاکستان، کره، هند، ترکمنستان، ايتاليا و ويتنام بوده است.

خباز با اشاره به اين که واردات در 6 ماه اول سال جاري در اين استان به 11 هزار تن رسيد، خاطرنشان کرد: 34 ميليون دلار کالا از گمرک استان سمنان در اين مدت ترخيص شده که عمده کالاها قطعات ماشين، ماشين آلات و مواداوليه کارخانه‌ها را شامل مي‌شود.

ارزش کالاهاي صادراتي سمنان در سال 95 به 143 ميليون دلار رسيد. در اين نشست، محمد همتيان معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه انساني استانداري سمنان، بهروز اسودي رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان و جمعي از مسوولان استاني حضور داشتند.


 در شرکت توزيع برق برگزار شد؛
 اولين نشست کميته مديريت انرژي استان سمنان 

سرويس خبر

با حضور مديرکل دفتر فني استانداري و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرائي، اولين نشست کميته مديريت انرژي استان، به ميزباني شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان برگزار شد.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان در اين نشست گفت: کميته مديريت انرژي، ناظر بر حامل‌هاي انرژي و مديريت اين حامل‌ها با نگاه بلند مدت است و به عنوان زيرمجموعه‌ي شوراي فني استان فعاليت مي‌نمايد.

مهندس سيدمحمد موسوي‌زاده بيان داشت: براساس يک پژوهش بين‌المللي که براي شناسائي 10 چالش بزرگ دنيا صورت گرفته، اولين موضوع بحث انرژي است و توجه به موضوع مديريت مصرف يک ضرورت است.وي با ابراز اين که استان سمنان در شش ماهه اول امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل به لحاظ مصرف انرژي و پيک بار رشد چشمگيري داشته، افزود: پيام اين رشد مصرف اين است که مي‌بايد براي استفاده بهينه در مصرف، به فکر مديريت انرژي باشيم.

وي تصريح کرد: رويکرد اين کارگروه، بهره‌گيري و به کارگيري منسجم قوانين، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هاي مربوط به مديريت مصرف منابع انرژي و اصلاح الگوي مصرف و همچنين اجراي اقدامات و برنامه‌هاي فرهنگي و بدون هزينه براي فرهنگ‌سازي اين مهم است.

وي با تأکيد بر ترسيم نقشه راه انرژي استان با مشارکت بخش‌هاي مختلف خصوصي و دولتي، اظهار داشت: در اين زمينه مي بايست چشم‌اندازي پنج يا 10 ساله در بخش‌هاي توليد، انتقال و توزيع را برنامه‌ريزي و مشخص کرده و بر اساس آن حرکت نمائيم.

مهندس موسوي زاده با عنوان اين که تعيين برچسب انرژي ساختمان‌هاي اداري، از جمله هدف اين کميته است، يادآور شد: پيگيري و اجراي اين کار، نياز به اراده و تعامل دارد و در تمامي بخش‌ها به ويژه ادارات و ساختمان‌هاي عمومي و اداري، امکان عملياتي نمودن آن وجود دارد.

ادامه در صفحه 4


 مديرعامل شرکت گاز استان سمنان در افتتاحيه ارزيابي سومين جايزه ملي مديريت دارايي‌هاي فيزيکي:
 شرکت گاز استان سمنان شرکتي دارايي محور است 

سرويس خبر

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان جلسه هماهنگي ارزيابي سومين دوره جايزه ملي مديريت دارايي‌هاي فيزيکي (تعميرات و نگهداري) با حضور عليرضا شريفي‌نژاد مديرعامل، رؤسا و مسئولين واحدهاي شرکت گاز استان برگزار گرديد.

در اين جلسه با بررسي و تحليل نتايج ارزيابي سال گذشته که توسط شرکت PAMCO انجام گرديد نقاط قوت و ضعف سازمان تبيين و راهکارهاي مورد نياز جهت افزايش بهره‌وري و طرح‌ريزي فرآيند بهبود مورد بررسي قرار گرفت. همچنين حاضرين جلسه با ارائه گزارش اقدامات انجام گرفته در خصوص شاخص‌هاي ده‌گانه هرم آپتايم نتايج اقدامات اصلاحي نواقص مميزي دوره پيشين را ارائه نمودند.

مديرعامل شرکت گاز استان سمنان در افتتاحيه ارزيابي سومين جايزه ملي مديريت دارايي‌هاي فيزيکي (نگهداري و تعميرات)؛ شرکت گاز استان سمنان را شرکتي دارايي محور دانست که با مديريت و کنترل هزينه‌هاي نت (نگهداري و تعميرات) و ضايعات به دنبال افزايش طول عمر تجهيزات است.

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان؛ عليرضا شريفي‌نژاد افزود: هدف ما در سال‌هاي اخير به حداقل رساندن فعاليت‌هاي اضطراري و گذار از حوزه کار واکنشي به سمت کارهاي برنامه‌ريزي شده بوده است.

مديرعامل شرکت گاز استان سمنان هدف از حضور در اين جايزه را سنجش و ارزيابي عملکرد اين شرکت در 10 معيار مبتني بر مدل آپ تايم (uptime) و دستيابي به نقشه راه سازمان در راستاي مديريت بهتر دارايي‌هاي فيزيکي شرکت گاز منبعث از نتايج بازخورد اين ارزيابي اعلام کرد. شريفي‌نژاد مهمترين نقطه قوت شرکت گاز استان سمنان را وجود و فعاليت کارکنان با تجربه، علاقه‌مند و تحليل گر در زمينه‌هاي کاري شرکت دانست و گفت: تحليل همه فعاليت‌هاي سازمان با استفاده از ابزارهاي RCA، LCC و TMMS و مبتني بر مدل علت و معلول (Cause and Effect Model) از مهمترين اهداف ما در اين بخش است.

مديرعامل شرکت گاز استان سمنان در پايان با تقدير از نقش بي‌بديل مجموعه کارکنان شرکت در کسب تقديرنامه دومين جايزه ملي مديريت دارايي‌هاي فيزيکي به عنوان تنها شرکت از شرکت‌هاي زيرمجموعه شرکت ملي گاز ايران در اين جايزه به طور ويژه از تلاش‌ها و خدمات همکاران واحد نت و GIS آقايان صادق ترحمي و سعيد خليلي نمود.

در ابتداي اين مراسم مهندس رضا نظري ارزياب و نماينده شرکت PAMCO با ابراز خرسندي از حضور در شرکت گاز استان سمنان، مأموريت اين جايزه را ترويج فرهنگ مديريت سيستماتيک دارايي‌هاي فيزيکي، معرفي سازمان‌هاي برتر به عنوان الگو (Benchmark)‌هاي داخلي، شناخت سازمان‌ها از جايگاه و وضعيت مديريت نگهداري و تعميرات خود نسبت به ساير سازمان‌هاي مشابه، مشخص شدن نقاط ضعف سازمان در زمينه مديريت دارايي‌هاي فيزيکي و تدوين هدفمندانه استراتژي‌ها براي همسو نمودن تلاش‌هاي سازمان و ايجاد بستر لازم براي رقابت در کلاس جهاني در زمينه مديريت دارايي‌هاي فيزيکي دانست.

لازم به ذکر است شرکت گاز استان در دومين دوره جايزه ملي مديريت دارايي‌هاي فيزيکي که در آبان ماه سال گذشته انجام پذيرفت به عنوان تنها شرکت از مجموعه شرکت ملي گاز ايران حائز دريافت تقديرنامه اهتمام گرديد.

 


 مديرکل کانون پرورش فکري استان در آستانه هفته کودک اعلام کرد:
 رشد 13 درصدي شاخص امانت کتاب در کانون پرورش فکري سمنان 
 پيش‌بيني 76 عنوان برنامه براي هفته کودک در استان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان از پيش‌بيني 76 عنوان برنامه براي هفته کودک در اين استان خبر داد و با اشاره به استقبال کودکان استان از خدمات کانون و خصوصا خدمات کتابخانه ثابت و سيار مراکز اين نهاد در سراسر استان، گفت: در 6 ماهه نخست امسال شاخص امانت کتاب از مراکز کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان، رشدي بيش از 13 درصد داشته و کودکان استان در همين مدت 64 هزار جلد کتاب از مراکز کانون و بالغ بر 12 هزار جلد کتاب از کتابخانه‌هاي سيار کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان امامت گرفته‌اند.

مهدي جمال در نشست خبري با اصحاب رسانه اين استان از "هر کودک يک نشانه از خدا" به عنوان شعار امسال هفته کودک نام برد و اظهار کرد: دولت تدبير و اميد با تدوين سند "حقوق شهروندي" و اختصاص يک بخش آن به حقوق کودک نشان داده که دغدغه جدي در اين حوزه داشته و از همين رو همواره رويکردي جدي به کودکان و نوجوانان دارد.

وي با برشمردن برخي برنامه‌هاي اين استان در هفته کودک امسال، افزود: هفته کودک امسال از 15 لغايت 21مهرماه است و کانون پرورش فکري استان براي همه ايام اين هفته برنامه‌هاي متنوعي در سراسر استان پيش‌بيني کرده است.

مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان از برپايي نمايشگاه"من از کودکي عاشقت بودم" به عنوان مهمترين برنامه روز اول اين هفته در استان نام برد و گفت: اين نمايشگاه با محتواي عاشورايي و تبيين فلسفه قيام امام حسين(ع) برپا مي‌شود.

وي با اشاره به راه‌اندازي کتابخانه سيار روستايي در شهرستان سرخه، تصريح کرد: اين کتابخانه سيار که اخيرا افتتاح شده در دومين روز از هفته کودک به طور رسمي کار خود را در شهرستان سرخه آغاز مي‌کند.

جمال با بيان اينکه روستاي مومن‌آباد نخستين مقصد اين کتابخانه سيار است، ادامه داد: کودکان مناطق محروم و روستايي همواره استقبال قابل توجهي از کتابخانه‌هاي سيار کانون دارند و از همين رو در چهار سال گذشته توسعه و افزايش اين کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگي سيار از سياست‌هاي ما در کانون پرورش فکري استان بوده است.

وي از اجراي طرح باران مهر در شهرستان شاهرود در اين هفته خبر داد و خاطرنشان کرد: در اين طرح با توجه به آغاز ماه مهر و سال تحصيلي پکيج‌هاي نوشت‌افزار براي کودکان مناطق محروم و نيازمند تهيه‌شده که در اين هفته به صورت کاملا رايگان توزيع خواهد شد.

مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان از افتتاح يک مرکز ويژه کودکان معلول در هفته کودک خبر داد و افزود: کانون پرورش فکري به قدر وسع خود مي‌کوشد که خدمات فرهنگي و آموزشي خود را به اين کودکان ارائه دهد، اما در مجموع کانون به تنهايي قادر به پوشش همه کودکان و گروه‌هاي سني آن در همه بخش‌ها نيست و از اين رو ديگر دستگاه‌ها و خصوصا دستگاه‌هاي فرهنگي بايد به ياري کانون بيايند.

وي از عيادت از کودکان بيمار به عنوان يکي ديگر از برنامه‌هاي نمادين اين هفته در استان نام برد و اظهار کرد: اجراي برنامه‌هاي فرهنگي در بخش کودکان برخي بيمارستان‌هاي استان، نشست اعضاي مکاتبه‌اي کانون در قالب برنامه "حرف‌هاي کاغذي"، پخش رايگان فيلم سينمايي ناسور در 10 مرکز کانون، نشست تخصصي" کودک در پناه خانواده" ويژه مادران در ايوانکي، نمايشگاه‌ عکس‌ عاشورايي شهر در سوگ امام حسين(ع) در دامغان، برپايي مسابقات فرهنگي و... از ديگر برنامه‌هاي هفته کودک در استان سمنان است.

جمال، شمار اعضاي کودک و نوجوان کانون در مراکز اين استان را بالغ بر 38 هزار نفر اعلام کرد و گفت: بيش از 3000 از اين اعضا در روستاهاي استان حضور دارند که علاوه بر خدمات آموزشي حضوري و مستقيم از خدمات آموزشي و فرهنگي از راه دور، پستي،مکاتبه‌اي و سيار کانون نيز بهره‌مند هستند.

وي در پاسخ به پرسشي در خصوص تنوع عناوين و تعدد کتب موجود در کتابخانه‌هاي تخصصي کودک و نوجوان اين استان تصريح کرد: در حال حاضر بيش از 273 هزار جلد کتاب در قالب افزون بر 18 هزار عنوان کتاب براي کودکان استان در مراکز کانون قابل دسترسي است.

وي با ابراز خرسندي از استقبال روزافزون کودکان و نوجوانان استان از خدمات اين کانون در سال‌هاي اخير افزود: ميزان امانت گرفتن کتاب از سوي اعضاي مراکز کانون پرورش فکري در استان در 6 ماهه اول امسال 13 درصد داشته که اين اقبال نشان از هدف‌گذاري‌هاي مطلوب کانون و ارتقاء کيفي خدمات اين نهاد و احساس مسئوليت همکاران ما دارد.


 سرويس خبر 

اقتصاد مقاومتي يک تفکر راهبردي

در مديريت درمان تامين اجتماعي استان سمنان

سرويس خبر:

مدير درمان تامين اجتماعي استان سمنان گفت: اقتصاد مقاومتي در مجموعه درمان تامين اجتماعي استان سمنان به‌عنوان يک تفکر راهبردي در خريد امکانات و تجهيزات مدنظر بوده و تاکنون نيز در اين زمينه خوب عمل شده است.

به گزارش روابط عمومي مديريت درمان استان سمنان، دکتر سيدمجتبي اکرم در جلسه شوراي اداري درمان تامين اجتماعي استان که با حضور رؤساي مراکز درماني سازمان در استان و همچنين کارشناسان ستاد مديريت درمان برگزار شد، با اعلام اينکه در بحث خريداري امکانات و تجهيزات درماني و همچنين تجهيز مراکز ملکي سازمان، خريد از شرکت‌ها و موسسات داخلي با هدف رونق توليدات ملي و در جهت تحقق منويات مقام معظم رهبري به‌عنوان اصل براي مديريت درمان استان مدنظر بوده، عنوان کرد: در اين راستا سعي شده است علاوه بر پياده سازي قوانين سازماني و در نظر گرفتن صرفه و صلاح سازمان، تجهيزات مورد استفاده در مراکز درماني که در جهت رفاه هرچه بيشتر بيمه‌شدگان تامين اجتماعي و از پيشرفته ترين تجهيزات موجود مي‌باشند، از شرکت‌هاي توليد داخل تهيه گردد.

وي با اشاره به اينکه سازمان امانت دار بيمه شدگان مي‌باشد، تاکيد کرد: تحقق اقتصاد مقاومتي فقط منوط به شعار و پيام نيست و همه بايد به اين مهم ايمان داشته و در تحقق آن تلاش نمائيم.

مدير درمان استان در اين جلسه ضمن بيان شاخص‌ها، اهداف و چشم‌اندازهاي سازمان تامين اجتماعي با محوريت ارائه خدمات درماني مطلوب، رضايت‌مندي مراجعين به مراکز درماني را شرط اصلي موفقيت در دستيابي به نظامنامه درماني سازمان دانست.

برگزاري جلسه کارگروه تخصصي پدافند

غيرعامل سايبري استان سمنان

سرويس خبر

دومين جلسه کارگروه تخصصي پدافند غيرعامل سايبري استان با حضور دکتر ميررضايي رئيس کارگروه و مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان و کليه اعضاء حول محور بررسي مصوبات جلسات گذشته و نحوه اجراي برنامه‌هاي دستگاههاي مختلف در هفته پدافند غير عامل در اداره کل ICT استان تشکيل گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان، دکتر ميررضايي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمينه اطلاع‌رساني مرکز آپا (امداد و پشتيباني و آگاهي‌رساني اطلاعات سايبري) ازطريق صداوسيما در خصوص موارد امنيتي به عموم افراد جامعه و نيزبرگزاري کارگاه تخصصي امنيت جهت مديران فناوري اطلاعات دستگاه‌ها خاطرنشان کرد: درهمين راستا تيم بازرسي جهت نظارت و بررسي مشکلات امنيتي دستگاه‌ها تشکيل و مقرر گرديد، از پتانسيل شرکت‌هاي مطرح در حوزه سايبري جهت افزايش امنيت شبکه اطلاعات دستگاه‌هاي اجرايي استفاده گردد.

مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان با اشاره به ضرورت برگزاري رزمايش سايبري در هفته پدافند غيرعامل در اوايل آبان‌ماه سال‌جاري توسط دستگاه‌هاي مربوطه اظهار داشت: در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري در رابطه با اينکه "بحث پدافند غير‌عامل در تمامي دستگاه‌ها با تمام امکانات اجرايي گردد" تلاش مي‌کنيم با مشارکت دستگاه‌هاي ذي‌ربط برنامه‌هاي هفته پدافند با اقتدار بيشتر و پررنگ‌تر از سال‌هاي گذشته برگزار گردد.

رئيس کارگروه پدافند غير عامل سايبري استان اطلاع‌رساني دستگاه‌هاي اجرايي از طريق سربرگ نامه‌هاي اداري، تهيه بروشورها، ارسال پيامک و اطلاع‌رساني از طريق قبوض شرکت مخابرات و نيز درج شعار هفته پدافند غير عامل در دستگاه‌هاي خودپرداز را از جمله برنامه‌هاي اجرايي در هفته پدافند غير‌عامل دانست و افزود: حفظ سرمايه ملي در برابر تهديدات سايبري مهمترين شعار در هفته پدافند غير‌عامل مي‌باشد که اميدواريم اجراي اين برنامه‌ها بتواند کمک شاياني به حفظ زيرساخت‌ها در زمان بحران نمايد.

همچنين اعضاي حاضر در جلسه به بيان ديدگاه‌هاي خود در زمينه‌هاي مختلف پرداخته و در مورد اجراي برنامه‌هاي هفته پدافند غير عامل به بحث و گفتگو با يکديگر پرداختند.