تاریخ 1396/07/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4595 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رشد 6 درصدي صدور بارنامه با افزايش گشت‌ها در سمنان
 جابجايي7.4 ميليون تن کالا در جاده‌هاي استان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان از جابجايي بيش از هفت ميليون و 400 هزار تن کالا از استان سمنان به ساير نقاط کشور از طريق محورهاي ارتباطي اين استان خبر داد.

غلامرضا طحان با اعلام اين خبر اظهار کرد: 7.4 ميليون تن کالا در 6 ماهه اول امسال از اين استان به ساير نقاط کشور جابه‌جا شده است.

وي از افزايش کالاهاي بارگيري شده در اين استان در اين 6 ماهه خبر داد و افزود: اين ميزان رشد کالاهاي جابجا شده در استان در مقايسه با مدت مشابه سال قبل بيش از چهار درصد افزايش داشته است.معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان تصريح کرد: عمده کالاي جابه‌جا شده از استان به ترتيب گچ، سيمان، خاک معدني، نمک، کنجاله، گندم، سنگ گچ و انواع شمش بوده است.

طحان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 77 شرکت حمل و نقل کالا در استان فعال بوده و بيش از 4700 نفر راننده در بخش حمل و نقل جاده‌اي کالا در اين استان پهناور فعاليت دارند.

معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان با اشاره به افزايش 6 درصدي تعداد بارنامه صادره در اين مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل اضافه کرد: مهمترين علت افزايش بارنامه و تناژ بار در 6 ماهه امسال به افزايش و انجام گشت‌هاي مشترک با انجمن‌هاي صنفي رانندگان و شرکت‌ها و پليس راه و کنترل بارنامه‌هاي صادره، بازديدهاي ميداني از وضعيت شرکت‌ها و شناسايي نقاط مستعد توليد بار در سال‌جاري بوده است.


 با رشد 31 درصدي صادرات استان در 6 ماهه اول سال محقق شد؛
 ارزآوري 91 ميليون دلاري صادرات غيرنفتي 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دبير کارگروه توسعه صادرات استان و رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از رشد 31 درصدي صادرات در اين استان طي شش ماهه نخست امسال خبر داد.

بهروز اسودي در سومين جلسه کارگروه توسعه صادرات استان که با حضور استاندار برگزار شد، ضمن ارائه گزارشي از عملکرد صادرات استان اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال‌جاري 220 هزار و 519 تن کالا از استان صادر شده است که اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 31 درصد افزايش داشته است.

وي با اشاره به ارزش دلاري صادرات در اين استان، تصريح کرد: در اين مدت کالاهاي صادر شده از اين استان بيش از 91 ميليون دلار ارزآوري براي اقتصاد استان به همراه داشته است که اين رقم نيز نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل 21 درصد رشد داشته است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از کاهش همزمان واردات در اين 6 ماهه خبر داد و تصريح کرد: در شش ماهه نخست سال‌جاري 11 هزار و 229 تن کالا به ارزش بيش از 34 ميليون دلار وارد استان شده است که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزني هشت درصد کاهش داشته است.

وي با بيان اينکه متوسط ارزش دلاري هرتن کالاي صادر شده از استان، 415 دلار بوده، افزود: عمده کالاهاي صادراتي از استان شامل شمش سرب، سيمان، هيدروکربن سبک، پودر لباسشويي و... بوده که به بيش از 30 کشور جهان صادر شده است.

اسودي با اشاره به رتبه نخست استان در زمينه معادن گچ و نمک، به طرح برنامه‌هاي اين موادمعدني در کارگروه توسعه صادرات استان اشاره و اضافه کرد: در آخرين جلسه کارگروه توسعه صادرات استان در خصوص رويه پيگيري برگزاري ميزهاي توسعه صادرات گچ، آهک، نمک و... در استان با توجه به واگذاري مسئوليت آنها به استان سمنان به عنوان استان معين در کشور تصميم‌گيري شد.

وي همچنين با اشاره به ضرورت ايجاد بسته‌هاي حمايت از صادرات غيرنفتي در استان گفت: بسته پيشنهادي حمايت از صادرکنندگان در سه بخش تسهيلات، حمايت‌هاي نقدي و ساير حمايت‌ها به‌منظور تقويت صادرات و حمايت از واحدهاي توليدي صادرکننده، به استان ابلاغ و مفاد اين بسته در حال بررسي و اجرا است.

دبير کارگروه توسعه صادرات استان سمنان همچنين از بررسي مشکلات پيش روي صادرکنندگان استان در اين جلسه خبر داد و افزود: در اين نشست موضوع مراودات بانکي بين‌المللي و انتقال ارز به داخل کشور براي برخي صادرکنندگان استاني از جانب سازمان امور اقتصادي و دارايي استان بررسي و براي رفع آنها چاره‌انديشي شد.


 اجراي طرح توسعه و بهسازي 131 ايستگاه هوائي توزيع برق در استان سمنان 

سرويس خبر

در شش ماهه اول امسال، طرح توسعه 83 دستگاه پست هوائي و بهينه‌سازي 48 ايستگاه هوائي توريع برق در استان سمنان به اجرا درآمده است.

معاون برنامه‌ريزي و مهندسي شرکت توزيع برق استان با عنوان اين مطلب گفت: عمليات احداث 64 هزار متر شبکه فشار متوسط و فشار ضعيف زميني و هوائي، از ديگر اقدامات واحدهاي اجرائي اين شرکت به شمار مي‌رود.

مهندس سيدمحمد حسيني‌نژاد بيان داشت: در راستاي پايداري و ارتقاي ضريب اطمينان شبکه، 45 هزار متر خطوط برق‌رساني هوائي در استان، اصلاح و بهسازي شده است.

وي با اشاره به اين که تعداد يک هزار و 285 دستگاه سرچراغ جديد روشنائي معابر در سطح استان نصب گرديده، افزود: تعويض يک هزار و 857 عدد لامپ سوخته معابر، از جمله فعاليت‌هاي صورت گرفته در عرصه خدمات‌دهي محسوب مي‌شود.

وي اظهار داشت: با جذب بيش از سه هزار مشترک جديد، هم اينک شرکت توزيع برق استان سمنان به 363 هزار مشترک برق خدمات ارائه مي‌نمايد. وي تصريح کرد: براي اجراي طرح‌هاي توسعه و احداث و اصلاح و بهينه‌سازي مورد اشاره مبلغ 62 ميليارد و 505 ميليون ريال سرمايه‌گذاري شده است.


 معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش استان سمنان:
 کسب رتبه سوم کشوري توسط دانش‌آموز شاهرودي در جشنواره سفيران سلامت 

سرويس خبر

دانش‌آموز مهشاد سادات رضواني از آموزشگاه محمدخاني (مقطع متوسطه دوم ) شهرستان شاهرود در رشته خوش‌نويسي رتبه سوم کشور را از آن خود کند.به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، مهدي صفاري در توضيح اين خبر افزود: دانش‌آموز مهشاد سادات رضواني از آموزشگاه محمدخاني (مقطع متوسطه دوم) شهرستان شاهرود در رشته خوش‌نويسي رتبه سوم کشور را از آن خود کند.وي هدف از برگزاري جشنوراه سفيران سلامت را يادگيري مفاهيم بهداشتي، نکات مهم سلامتي و آموزش نحوه انتقال اين مفاهيم به همکلاسي‌ها، خانواده و دوستان عنوان نمودند.وي با بيان اينکه از مهم‌ترين اهداف جشنواره سفيران سلامت ارتقاء سبک زندگي سالم و تغيير نگرش دانش‌آموزان به کمک گروه دانش‌آموزي همسال است، افزود: ارتقا سطح آگاهي و سواد بهداشتي، دريافت اطلاعات و مفاهيم بهداشتي و مهارت آموزشي جهت ارائه به ساير همسالان از ديگر اهداف اين جشنواره است که گروه هدف آن دانش‌آموزان تمامي دوره‌هاي تحصيلي است.لازم به توضيح مي‌باشد، از بيش از 30 اثر برجسته دانش‌آموزي و عوامل اجرايي برنامه سفيران سلامت در جشنواره استاني سفيران سلامت که به همين منظور در هفته سلامت برگزار گرديد، تقدير و تشکر به‌عمل آمد.