تاریخ 1396/06/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4580 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سيد‌عباس دانايي فرماندار سمنان:
 مديريت کمبود 200 ليتر در ثانيه آب شرب با مشارکت مطلوب همشهريان در تابستان  

سرويس خبر

در اين نشست که با حضور سيد‌عباس دانايي فرماندار به همراه مجموعه پرسنل اداره آب و فاضلاب شهري سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، سيد‌عباس دانايي فرماندار سمنان با اشاره به اقدامات مطلوب از سوي دستگاه‌هاي متولي در بخش‌هاي مختلف از قبيل بهينه‌سازي ظرفيتهاي موجود منجمله شناسايي چاه‌هاي غير‌مجاز، فرهنگ‌سازي الگوي مصرف، تغيير الگوي آبياري کشاورزي و برخورد جدي با دستگاه‌ها در صورت استفاده از آب شرب در آبياري فضاي سبز از موارد مثمر‌ثمر در کاهش مصرف آب عنوان کرد و بيان داشت: با توجه به کسري بيش از 200 ليتر در ثانيه در پيک مصرف فصل تابستان براي بيش از 76 هزار مشترک در شهرستان سمنان از مديريت مطلوب مجموعه آب و فاضلاب با مشارکت همشهريان در مصرف بهينه در تابستان امسال خبر داد.

فرماندار سمنان با اشاره به نياز حداقل 840 ليتر در ثانيه آب آشاميدني بر اساس نرم جمعيت در شهرستان سمنان از وجود 4 مرکز تاسيسات ذخيره آب با ظرفيت بيش از 44 هزار متر‌مکعب خبر داد و از اجراي خط انتقال و حفر 4حلقه چاه جديد در شهرستان سمنان خبر داد.


 بررسي دو پروژه تحقيقاتي در شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان 

سرويس خبر

در چهارمين نشست کميته تحقيقات شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان، پيرامون دو پروژه تحقيقاتي بحث و تبادل نظر به عمل آمده و تصميم‌گيري شد.

دبير کميته تحقيقات شرکت توزيع برق استان گفت: "بررسي ميزان تاثير برون سپاري خدمات شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان بر درآمدها و هزينه‌هاي شرکت" به عنوان پروژه‌اي است که مصوب گرديده، تا محقق در حوزه اتفاقات برق سمنان تحقيقات و آناليز هزينه‌ها را انجام دهد.

مهندس حسين خسروي با اشاره به اين که "ارائه راهکارهاي عملي جهت بهبود پارامترهاي کيفيت توان در شبکه توزيع نيروي برق استان سمنان" به عنوان دومين پروژه تحقيقاتي است که در خصوص آن بررسي صورت گرفته افزود: "انتخاب راهکار مناسب جهت حذف آلودگي در محل توليد و کاهش ميزان آلودگي" و "انتخاب جبران‌کننده مناسب جهت حذف‌هارمونيک‌هاي باقي مانده" به عنوان دو بخش نهايي از مراحل انجام پروپوزال است که بايد محقق در جهت اجراي آن تعيين و اقدام نمايد.

وي با عنوان اين که موضوع ارزشيابي مقالات ارائه شده توسط همکاران براي تشويق فعاليت‌هاي علمي صورت گرفته، از ديگر موارد مطروحه در اين نشست است، يادآور شد: مقالات در سه حوزه فني، مالي و اجتماعي در صنعت برق سطح‌بندي گرديده، تا توسط يک تيم علمي دانشگاهي ارزيابي مقالات انجام و براساس دستورالعمل تشويق فعاليت‌هاي علمي، تقدير انجام شود.


 فرماندار شاهرود: بايد براي سرمايه‌گذار فرش قرمز پهن کرد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شاهرود ضمن گلايه از برخي استعلامات اداري براي سرمايه‌گذاران، گفت: سرمايه‌گذاران نبايد در ادارات شاهرود سرگردان بمانند، چرا که با اصل اقتصاد مقاومتي در تضا‌د است.

سيد محمدرضا‌هاشمي در نشست شوراي اداري شاهرود ضمن انتقاد شديد از برخي ادارات و دستگاه‌هاي دولتي و خدماتي مخصوصا مجموعه وزارت نيرو درباره تسهيل در شرايط سرمايه‌گذاري، بيان کرد: سرمايه‌گذاران نبايد در ادارات شاهرود سرگردان بمانند و هيچ عذري در اين راستا پذيرفتني نيست.

وي افزود: معنايي براي اين امر نمي توان يافت که يک استعلام از مجموعه آب منطقه اي براي سرمايه‌گذاري که منجر به اشتغال، توسعه اقتصادي و رفع موانع مي شود 45 روز به طول انجامد، لذا با دستور مستقيم استاندار مبني بر تنفيظ اختيارات ادارات کل در اين موارد به ادارات شهرستاني نبايد شاهد رخ دادن چنين عملکردهايي باشيم.

معاون استاندار سمنان، با بيان اينکه امروز بايد براي سرمايه گذار فرش قرمز پهن کرد نه اينکه وي را در پشت درب اتاق روسا نگه‌داشت، گفت: بايد شرايط را براي سرمايه‌گذاران تسهيل کرد.

هاشمي همچنين خواستار عنايت بيشتر مسئولان ادارات به مقوله خدمت‌رساني به مردم شد و بيان کرد: متاسفانه هستند روساي ادارات شهرستاني که از ابتداي سال هنوز رنگ روستاهاي محرومي مانند اسب‌کشان را نديده‌اند اين درحالي است که ما مديران شهرستان هستيم و نه شهر شاهرود.

وي افزود: ما گلايه‌اي نيز از برخي مديران کل داريم که بعضاً از ابتداي سال تا کنون به شاهرود سفر هم نکرده‌اند که البته اين امر نيز به ادارات شهرستاني باز مي‌گردد، چراکه مسئولان شهرستاني ما بايد از آنها دعوت کنند، لذا بايد در بين مردم حضور يافت و از مشکلاتشان آگاه شد. نبايد بگذاريم، اين احساس در بين مردم به‌وجود آيد که براي رسيدگي به کارشان حتما بايد به فرمانداري يا مرکز استان مراجعه کنند.

فرماندار شاهرود با بيان اينکه اگر مديري نمي‌تواند در شرايط خدمت‌رساني به مردم فارغ از ساعت اداري و شرايط مديريت جهادي اقدام کند بايد از مجموعه خداحافظي کند، بيان کرد: ما بايد تفکر دهه 60 را با برنامه دهه 90 در هم بياميزيم، روزگاري به ياد داريم که مسئولان جهاد در ابتداي انقلاب در نقاط روستايي بدون آسفالت، خودروهاي چند ميليوني، بدون کولر و با مشقت بسيار به مردم سرکشي مي‌کردند، لذا امروز که همه شرايط فراهم است عذري براي عدم حضور مديران در روستاها وجود ندارد.

هاشمي بيان کرد: ما در فرمانداري شاهد حضور پيرمردي روستايي بوديم که از دورترين نقاط شهرستان براي رفع مشکلاتش آمده بود ما بارها و بارها اعلام کرده‌ايم، برگرداندن ارباب رجوعي که از بيارجمند، طرود، ستوه، بيدستان، اسب کشان، زمان‌آباد و... مي‌آيد غلط است، شايد بتوان به کسي در درون شهر حضور دارد، گفت: براي ادامه کارش روزي ديگر مراجعه کند، اما روستايي که در نهايت ماهي 50 هزار تومان يارانه مي‌گيرد و همان ميزان را بايد خرج سفر کند که به ديدار يک مسئول بيايد نبايد نااميد بازگردد.

وي افزود: مديران ما بايد به گونه‌اي رفتار کنند که حتي جواب نه را نيز با عطوفت به ارباب رجوع بدهد، اين نيست که مردم بيايند و پشت درب اتاق مسئولي بمانند، ما با اين رفتارها برخورد خواهيم کرد.


 سرويس خبر 

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد گرمسار و دبير جشنواره تئاتر صحنه‌اي و خياباني استان سمنان؛

جشنواره تئاتر، زمينه‌ساز ظهور و بروز توانمندي‌هاي هنرمندان گرمساري

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

تقي نجفي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد گرمسار و دبير جشنواره تئاتر صحنه‌اي و خياباني استان سمنان خاطرنشان کرد: برگزاري اين جشنواره زمينه‌ساز ظهور و بروز توانمندي‌هاي هنرمندان گرمساري را فراهم مي‌کند.

به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان گرمسار، تقي نجفي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد گرمسار و دبير جشنواره تئاتر صحنه‌اي و خياباني استان سمنان در حاشيه برگزاري اين جشنواره اظهار داشت: جايگاه تئاتر در استان سمنان از سطح مطلوبي به نسبت ساير رشته‌هاي هنري برخوردار است.

وي افزود: شهرستان گرمسار نيز در مقايسه با ساير شهرستان‌هاي استان سمنان در حوزه هنر تئاتر سرآمد است.

وي با تأکيد بر لزوم بهره‌گيري از تجربيات ساير هنرمندان يادآور شد: توليد محتوا و اثر فاخر به منظور رشد هنر تئاتراز مهم‌ترين اهداف برگزاري اين جشنواره است.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان گرمسار با بيان اينکه 42 اثر براي بازبيني از سوي هنرمندان به هيأت بازبيني اين جشنواره ارسال شده است، اذعان کرد: اين مسئله در اجراي جشنواره‌هاي تئاتر در چند سال اخير بي سابقه بوده است.

وي تصريح کرد: اعضاي هيأت بازبيني 5 شبانه‌روز براي بازبيني اين آثار وقت گذاشتند و بهترين آثار را براي راهيابي به اين جشنواره انتخاب کردند.

نجفي با اشاره به اينکه تا کنون نمايش‌هايي که به اين جشنواره وارد شده است، از ديدگاه مردم قابل قبول و مورد پسند بوده است، يادآور شد: نظر قطعي در خصوص نمايش‌ها نمي‌توان ارائه کرد و بايد پس از پايان جشنواره نتيجه نهايي را اعلام کنيم.

وي تصريح کرد: برگزاري اين جشنواره در اقتصاد هنر مؤثر خواهد بود و بايد از تمام ظرفيت‌هاي موجود براي رونق اين بخش استفاده کرد.

افتتاح سايت BTS روستاي چهار طاق آرادان

سرويس خبر

به مناسبت عيد سعيد غديرخم و در راستاي افزايش ظرفيت، كيفيت و پوشش شبكه ارتباطات سيار، سايت BTS روستاي چهار طاق شهرستان آرادان مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

به گزارش روابط‌عمومي مخابرات منطقه سمنان، طي مراسمي با حضور دکتر غلامرضا کاتب، نماينده مردم شهرستانهاي گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي، مهندس افشارنادري فرماندار شهرستان آرادان، مهندس دارائي، مدير مخابرات منطقه سمنان، جمعي از مديران مخابرات سمنان و دستگاه‌هاي اجرائي شهرستان آرادان، سايت BTS روستاي چهار طاق شهرستان آرادان با اعتبار 650 ميليون تومان افتتاح شد.

در اين مراسم دکتر کاتب ضمن ابراز رضايت از اقدامات مخابرات منطقه سمنان، از تلاش‌هاي مهندس دارائي و مجموعه مخابرات استان تقدير و تشکر نمود.

سپس مهندس دارائي ضمن تبريک عيد سعيد غديرخم و ارائه گزارشي از عملکرد مخابرات منطقه سمنان و شاخص‌هاي مخابراتي و ارتباطي شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان، خاطر نشان کرد: مخابرات منطقه سمنان با آماده‌سازي بستر مناسب ارتباطي و مخابراتي در سطح استان، آماده خدمات‌دهي مطلوب به روستائيان عزيز و رفع هرگونه مشکل ارتباطي در کوتاه‌ترين زمان ممکن مي‌باشد.


 برگزاري پنجمين جلسه شوراي ترافيک شهرستان سمنان 

ادامه از صفحه 4

وي با اشاره به لزوم دريافت صورت وضعيت تاکسي‌هاي برون شهري نيز افزود: شرکت‌هاي متقاضيان جهت فعاليت مي‌توانند، با مراجعه به پايانه و حمل نقل به عنوان دستگاه متولي جهت انجام مراحل بعدي اقدام نمايند.

فرماندار و رئيس شوراي ترافيک شهرستان نيز در خصوص پيگيري تقاطع غيرهمسطح مؤمن‌آباد از بازگشايي مسير جديد ورودي به شهر سمنان از ميدان قومس خبر داد و بيان داشت تا قبل از پايان شهريور ماه بهره‌برداري کامل مسير ورودي شهر سمنان با تعامل و مشارکت دستگاه‌هاي متولي صورت خواهد گرفت.

در اين جلسه پس از بحث و تبادل‌نظر مقرر شد، نسبت به ايمن‌سازي مسير تردد دانش‌آموزان در سطح شهر/ا نتقال ايستگاه مسافربري خط سمنان، مهديشهر و شهميرزاد به پارکينگ هلال احمر از روز شنبه مورخ 25/6/96 ايمن‌سازي معابر شهري و مسير تردد دانش‌آموزان /برخورد با فعاليت تاکسي‌هاي غير‌مجاز و... از جمله مصوبات اين جلسه بود.