تاریخ 1396/06/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4580 برو جستجو جستجوی پیشرفته   اعتراف سوناتا‌سوار به 58 فقره سرقت 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان از اعتراف سارق حرفه‌اي سوناتاسوار به 58 فقره سرقت منزل به ارزش 9 ميليارد ريال خبرداد.

سردار "روح‌الامين قاسمي" در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس اظهارداشت: سرقت به ويژه از نوع منزل، تهديدي جدي براي احساس امنيت و ايجاد فضاي ناامن و ملتهب به شمار مي‌رود.

سردار قاسمي به وقوع چند فقره سرقت منزل در شهرستان گرمسار اشاره و تصريح کرد: با توجه به حساسيت موضوع، تيم مجربي از کارآگاهان پليس آگاهي با تشکيل پرونده اي، پيگيري ويژه اين سرقت‌ها را در دستور کار قرار دادند.

وي در ادامه به تحقيقات گسترده براي کشف اين پرونده اشاره کرد و گفت: ماموران با شگردهاي خاص پليسي، رد پاي يک سوناتاسوار را در اين سرقت‌ها به دست آوردند.

سردار قاسمي به هماهنگي با مرجع قضائي و تعامل موثر با پليس ديگر استان‌هاي کشور اشاره کرد و گفت: با تکميل تحقيقات و بررسي‌ها، تعقيب و بازداشت راننده سوناتا به عنوان عامل اصلي سرقت‌ها آغاز شد.

اين مسئول انتظامي افزود: پس از شناسايي کامل مخفيگاه متهم در يکي از استان‌هاي مرکزي کشور، در عملياتي يک هفته‌اي اين سارق سابقه‌دار دستگير شد و تحت بازجويي قرار گرفت.

به گفته سردار قاسمي، سارق در بازجويي‌ها به 58 فقره سرقت منزل از سال 1394 تاکنون در نقاط مختلف به ارزش 9 ميليارد ريال اعتراف کرد.

پرونده‌اي در اين زمينه تشکيل و در دست بررسي است.


 راننده مقصر 100 درصدي سقوط اتوبوس به دره در جاجرود 

فرمانده پليس راه شرق استان تهران گفت: راننده به دليل بي مبالاتي و به حرکت درآوردن اتوبوس داراي نقص فني، به صورت صد در صد مقصر حادثه است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ محبي فرمانده پليس راه شرق استان تهران با اشاره به بررسي کارشناسان پليس راه جاجرود در خصوص سقوط اتوبوس ولوو که منجر به مرگ 11 تن و مجروح شدن 28 تن شد، اظهار داشت: برابر نظر کارشناسان پليس راه جاجرود نقص فني مستمر اتوبوس علت اين حادثه بوده است.

وي ادامه داد: ريتاردر اتوبوس نقص داشته و راننده نيز در جريان موضوع پيش از سفر بوده است؛ از سوي ديگر ترمز‌هاي اتوبوس نيز به دليل کيفيت پايين مستهلک بوده اند.فرمانده پليس راه شرق استان تهران با تاکيد بر اين که راننده از اين نقص‌ها مطلع بوده و نبايد اتوبوس را به حرکت در مي‌آورد، تصريح کرد: بدين ترتيب برابر نظر کارشناسان پليس راه جاجرود راننده به دليل بي مبالاتي و به حرکت درآوردن اتوبوس داراي نقص فني به صورت صد در صد مقصر حادثه بوده که اين امر به صورت رسمي به مراجع قضايي اعلام شده است.


 سرويس حوادث: 

كاهش سه درصدي مراجعين نزاع

در چهار ماهه اول سال‌جاري

سرويس حوادث:

دكتر نوروزي مديركل پزشكي قانوني استان اعلام كرد: در چهار ماهه سال‌جاري، 1727 نفر به دليل صدمات ناشي از نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان سمنان مراجعه كردند، اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل كه تعداد مراجعين نزاع 1800 نفر بود، 3 درصد كاهش يافته است. به گزارش روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني استان سمنان، دكتر نوروزي گفت: از كل مراجعين نزاع در چهار ماهه سال 1396، 1118 نفر مرد و 609 نفر زن بودند. اين در حالي است كه در مدت مشابه سال قبل 1163 نفر از مراجعين نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان مرد و 637 نفر زن بودند. وي افزود: در تير ماه سال‌جاري نيز آمار مراجعين نزاع نسبت به مدت مشابه سال قبل با 6.5 درصد افزايش، 454 نفر بوده است.

تصادف ميني بوس و اتوبوس 61 مصدوم

بر جاي گذاشت

معاون عمليات سازمان اورژانس کشور از مصدوميت 61 نفر بر اثر تصادف ميني بوس و اتوبوس خبر داد. حسن نوري در گفت‌وگو با ايسنا، از تصادف يک دستگاه ميني بوس و اتوبوس در سمنان خبر داد و اظهار کرد: اين حادثه ساعت 5:30 ديروز در يک کيلومتري بعد از ده نمک در محور سمنان به گرمسار رخ داد و مجموعا 61 نفر در اين حادثه مصدوم شدند.معاون عمليات سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: پس از اعلام حادثه، هشت آمبولانس به محل اعزام شد و 48 نفر از مصدومان به بيمارستان معتمدي گرمسار منتقل شدند و 13 نفر در محل درمان شدند.