تاریخ 1396/06/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4750 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش استان سمنان:
 برگزاري سومين کارگاه دانش‌افزايي برنامه تدبير در شهرستان شاهرود 

سرويس خبر

به منظور هم‌انديشي و ارزيابي روند اجراي برنامه تدبير در سال تحصيلي گذشته و تمهيد مقدمات اجراي مطلوب آن در سال تحصيلي پيش رو، سومين کارگاه دانش‌افزايي ويژه مديران و معاونان آموزشي کليه مدارس ابتدايي در روز يکشنبه پنجم مرداد ماه به ميزباني دبستان شاهد شهداي باغزندان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، در اين کارگاه که با حضور غفار محمدي معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش استان، باطبي رياست اداره آموزش ابتدايي دوره دوم اداره کل و سرکار خانم محبي معاون آموزش ابتدايي شهرستان برگزار گرديد. محمدي با تکيه بر مصاديق و الگوهاي موفق مديريتي به تشريح اصول مديريت در مدارس و رويکردها و الگوهاي آن پرداخته و بر لزوم بکارگيري روش‌هاي نوين تدريس از سوي معلمان، ترغيب حس مشارکت‌جويي و کنجکاوي، تقويت قدرت خلاقيت و نوآوري در دانش‌آموزان و تلاش براي ايجاد نشاط و شادابي در فعاليت‌هاي آموزشي و پرورشي جهت افزايش شور و اشتياق دانش‌آموزان به حضور در مدرسه تأکيد کرد.

سپس محبي ضمن تقدير و تشکر از مديران به جهت همراهي و تلاش مطلوب آنان در اجراي طرح و برنامه‌هاي آموزش ابتدايي به‌ويژه برنامه تدبير، خاطرنشان کرد که بررسي‌ها و تحليل‌هاي انجام شده و نتايج حاصل از آن گواه اين است که در سال گذشته مديراني در برنامه تدبير موفق بوده‌اند که در گام نخست، برنامه تدبير و رويکرد برنامه محوري را پذيرفته و در واقع تغيير را از خودشان آغاز نمودند، سپس با تکيه بر اين باور قوي، ساير عوامل آموزشي و اجرايي مدرسه را در تهيه وتدوين يک برنامه عمل متناسب با توانمندي‌هاي مدرسه و اجراي گام‌به‌گام آن، با خود همراه نموده‌اند.

در ادامه مشاوران و ارزيابان برنامه تدبير، در کارگروه‌هاي پنج‌گانه به بررسي و تشريح پيش‌نويس برنامه تدبير در سال جديد براي مديران و معاونان آموزشي پرداختند.

شايان ذکر است: در حاشيه اين کارگاه و همزمان با هفته دولت، تعداد 2 واحد سايت کامپيوتري و يک واحد کتابخانه و يک واحد آزمايشگاه نيز در مدارس شهيد همت و شهداي باغزندان، با حضور آقاي محمدي افتتاح شد.


 تشيع پيکر شهيد مدافع حرم در شهرستان مهديشهر 

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

بار ديگر تيپ فاطميون با افتخار قرباني ديگري را به پيشگاه اهل بيت(ع) و حضرت زينب(س) تقديم کردند و ايام عيد قربان پيکر اين شهيد سرافراز از قربانگاه بازگشت تا معناي واقعي قرباني دادن در راه اهل بيت(ع) در مهديشهر به نمايش گذاشته شود. پيکر شهيد حسن حسني غريبانه بدون حضور پدر و مادر و همسر وي بازگشت ولي مردم مهديشهر در مراسم وداع با اين شهيد 21 ساله همه پدر و مادر، برادر و خواهر شهيد شدند و همچون گلي تابوت وي را در آغوش گشودند و بوئيدند و بوسيدند.

در مراسم وداع شهيد حسن حسني که با حضور مردم شهيد پرور مهديشهر در مسجد صاحب الزمان(عج) برگزار شد، ضمن تجديد ميثاق با شهدا به ويژه شهداي مدافع حرم به مقام اين شهيد اداي احترام کردند.

در اين مراسم وداع مردم مهديشهر و بستگان و هموطنان اين شهيد تيپ فاطميون، با مداحي و ذکر مصيبت، دل‌ها روانه کربلا شد و نواي لبيک يا حسين، لبيک يا زينب و لبيک يا حيدر به آسمان برخواست.

حجت‌الاسلام شمس‌الدين سخنران اين مراسم، اظهار کرد: شهداي مدافع حرم مي‌توانستند نروند، ولي دفاع از حرم و حريم حضرت زينب(س) را براي خود واجب مي ديدند و اعتقاد داشتند براي ابا عبدالله الحسين(ع) زندگي که سهل است بايد سر هم داد.

وي تصريح کرد: شهيد حسني‌ها و حججي‌ها دغدغه دنيوي نداشتند بلکه دغدغه آنان دين و اهل بيت(ع) و رضايت خداوند بود و اگر حرفي مي زدند پاي حرفشان مي‌ايستادند. پيکر مطهر اين شهيد در دستان مردم شهيد پرور مهديشهر از ميدان شهدا با حضور امام جمعه، روحانيون، مسئولين، خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران و مردم قدرشناس و شهيد پرور مهديشهر تا گلزار مقدس شهداي طالب‌آباد تشييع و به خاک سپرده شد در اين مراسم حضرت حجه الاسلام والمسلمين باراني امام جمعه مهديشهر گفت بازگشت پيکر پاک و مطهر شهيد «حسن حسني» مدافع حرم حضرت زينب(س) موجب عطر آگين شدن فضاي شهادت در جامعه اسلامي و در شهر امام زمان(عج) مهديشهر شده است.

وي گفت مدافعان حرم حضرت زينب(س) در حقيقت مدافعان حرم اهل بيت عصمت و طهارت هستند که در راه مبارزه با گروه‌هاي تکفيري و داعش و در راس آن آمريکاي جنايتکار، در اوج غربت به درجه شهادت رسيدند و نگذاشتند به ساحت مقدس حرم مطهر حضرت زينب(س) جسارتي شود.

امام جمعه مهديشهر ضمن عرض تسليت به مردم شهيد‌پرور و ولايت‌مدار شهرستان مهديشهر و خانواده عزيز اين شهيد که در کشور افغانستان به سر مي‌برند و در آيين استقبال و تشييع فرزند خود حضور ندارند، از آحاد مردم که در تشييع پيکر مطهر اين شهيد حضور يافتند، تشکر نمود و گفت: شهيد مدافع حرم «حسن حسني» را جزء خانواده خود دانستند و به نيابت از پدر، مادر، همسر، برادر و خواهر اين شهيد در مراسم استقبال، وداع و تشييع پيکر پاک و مطهر اين شهيد بزرگوار شرکت گسترده داشتند و دين خودشان را به شهدا ادا نمودند.


 مديرکل کميته امداد استان سمنان:
 جشن بزرگ ذبح 1000 راس گوسفند در شهر اميريه در روز عيد سعيد قربان  

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان سمنان با اشاره به برگزاري چهارمين جشن بزرگ ذبح عظيم در روز با سعادت عيد سعيد قربان به ميزباني شهر اميريه گفت: در اين روز بيش از يک هزار راس گوسفند، گاو و شتر قرباني شد.

سيد‌جواد رضوي در خلال آيين چهارمين جشن بزرگ ذبح عظيم در شهر اميريه به خبرنگار ما در دامغان افزود: در روز فرخنده عيد سعيد قربان يک هزار راس گوسفند، گاو و شتر توسط قصابان محلي ذبح شد که از اين تعداد راس دام 400 راس از اين قرباني‌ها، اهدايي نيکوکار اميريه‌اي ابراهيم امير آباديان است.

وي اضافه کرد: پس از انجام ذبح تمامي دام‌هاي اهدايي نمايندگان کميته امداد امام خميني (ره) از شهرستان‌هاي استان سمنان به شهر اميريه آمده و سهميه گوشت خود را دريافت تا پس از بازگشت به شهرهاي خود در بين نيازمندان تحت پوشش خود توزيع کنند.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان سمنان ارزش ريالي دام‌هاي قرباني شده را بيش از 6 ميليارد ريال بيان کرد و اظهار داشت: نيازمدان واقعي استان سمنان اولين کساني خواهند بود که در دريافت گوشت‌هاي قرباني در الويت قرار دارند.

وي اضافه کرد: با توجه به تاکيدات رهبر معظم انقلاب مبني بر رسيدگي و توجه به افراد مستحق و نيازمند در جامعه، کميته امداد امام خميني(ره) استان سمنان با برنامه‌ريزي و هماهنگي‌هاي که انجام شد، تلاش دارد در سريع‌ترين زمان گوشت‌هاي قرباني شده به دستان افراد مستحق و نيازمند در سطح استان سمنان برسد.

وي با بيان اينکه 22 هزار نفر در استان سمنان تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) هستند، افزود: اين ميزان آمار 7 در صد جمعيت استان سمنان را تشکيل مي‌دهد که از مددجويان و مستمري بگيران تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) استان سمنان هستند.

رضوي به ارزش و عمل قرباني کردن از ديدگاه آيات و روايات اشاره و اظهار داشت: با توجه به اينکه سنت ارزنده و پسنديده قرباني کردن از ديدگاه آيات و روايات توصيه و تاکيد فراوان شده و اين عمل شايسته از نشانه‌هاي سخاوتمندي است.

وي گفت: بايد تلاش کرد فرهنگ دستگيري از نيازمندان در جامعه ترويج و گسترش پيدا کند و برگزاري جشن ذبح عظيم که براي چهارمين سال متوالي در شهر اميريه در حال برگزاري است نمونه‌اي از توجه به نيازمندان جامعه است.

در چهارمين جشن بزرگ ذبح عظيم شهر اميريه، امام جمعه، فرماندار، نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي، مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان سمنان، روحانيان، جمعي از مسئولان استاني و شهرستاني، خيران و قشرهاي مختلف مردم حضور داشتند.

شهر اميريه در 25 کيلومتري جنوب غربي شهرستان دامغان واقع شده است.


 سرويس خبر 

بخشدار شهميرزاد از خبرنگاران فعال رسانه‌هاي

اين بخش تجليل کرد

شهميرزاد- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

طي نشستي بهنام جهاني بخشدار شهميرزاد از خبرنگاران فعال در اين بخش تجليل کرد.جهاني در اين نشست گفت: قلم واسطه اي براي تجلي آگاهي و انديشه است و خبرنگار، راهبري است که با تکيه بر دانائي و توانائيِ کسبي و اکتسابي، همه شرافت وجودي‌اش با محوريت رفتار و اخلاق حرفه‌اي از مسير قلم، براي تنوير افکار عمومي به منصه ظهور مي‌رسد. وي در پايان گفت: بي‌شک جهان امروز را نمي‌توان بي‌خبر و بي‌خبرنگار پيشبرد برد، زيرا همه انسان‌هاي ارتباطي و اجتماعي در نظام سيستمي به هم تنيده و به هم پيچيده، آغاز زندگي روزانه شان با خبر و خبرنگاري است.در اين نشست، از 6 نفر از خبرنگاران فعال رسانه‌هاي شهميرزاد با اهداي لوح تقدير و هديه‌اي قدرداني شد و از زحمات آنان تجليل به عمل آمد.سيد منصور عمادي، حامد علايي، عباس علايي نسب، منصور نورانيان، عبدالمطلب نبوي و علي‌اکبر طاهري مورد تقدير گرفتند.

به‌مناسبت هفته دولت

ديدار چهره‌به‌چهره مديرکل منايع طبيعي

و آبخيزداري با کارکنان شهرستان‌ها و اداره کل

سرويس خبر

ابوالفضل صيادجو کارشناس مسئول روابط عمومي ادراه کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان گفت: نشست صميمي و ديدار چهره به چهره، بي‌واسطه مدير کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان مهندس علينقي حيدريان با کارکنان شهرستان‌هاي تابعه و اداره کل به مناسبت هفته دولت در پنج روز برگزار شد. به گزارش مرکز اطلاع‌رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، صيادجو ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي وباهنر عنوان کرد فعاليت‌هاي انجام شده بر مبناي جدول برنامه‌ريزي در ستاد بزرگداشت هفته دولت افتتاح پروزه‌هاي اداره کل و شهرستان‌ها با حضور فرمانداران انجام شد و تعدادي از کارکنان با مديرکل ديدار کردند. مهندس حيدريان در ديدار با کارکنان به مشکلات آنان و تعدادي از متقاضيان رسيدگي و دستورات لازم را جهت پيگيري و حل مسايل مراجعان صادر کرد. وي گفت: همدلي و يکپارچگي در تمام سطوح اداره سبب آرامش و امنيت‌خاطر همکاران بوده و زمينه‌ساز تحقق بخش عمده‌اي از برنامه‌هاي از پيش تعيين شده گرديده است.وي در خاتمه مراسم ضمن آرزوي بالندگي روزافزون مجموعه فعاليت‌ها در جهت خدمت به مردم شريف ايران بر استفاده از ظرفيت‌هاي موجود دراداره و بهره‌گيري از نيروهاي جوان و کارآمد در کنار سرمايه‌هاي پرتجربه و پيشکسوت همکار تاکيد کرد.

توزيع سبدهاي حمايتي بين خانواده‌هاي زندانيان

نيازمند شهرستان گرمسار آغاز شد

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

محمد‌مهدي غفوريان مديرعامل انجمن حمايت از زندانيان گرمسار از توزيع سبد کالاي حمايتي بين خانواده‌هاي زير پوشش انجمن به مناسبت اعياد قربان و غدير خبر داد و تصريح کرد: انجمن حمايت از زندانيان با شعار «هيچ دانش‌آموزي نبايد از تحصيل باز بماند» و با هدف کمک به خانواده‌هاي زندانيان ايجاد شده است و بسياري از هزينه‌هاي آنها را که شامل بن تحصيلي، هزينه ثبت‌نام، هزينه خريد کتاب و لباس فرم و... را پرداخت خواهد نمود.وي ادامه داد: کليه دانش‌آموزاني که در سن تحصيل بوده و به دليل مشکلات مالي ترک تحصيل کرده‌اند، با همکاري مديريت آموزش و پرورش شهرستان گرمسار و انجمن حمايت از زندانيان در مدارس ثبت‌نام خواهند شد و هزينه تحصيل آنها پرداخت مي‌گردد. مديرعامل انجمن حمايت از زندانيان گرمسار با اشاره به اينکه در حال حاضر 75 خانواده و حدود 112 دانش‌آموز تحت پوشش اين انجمن هستند، خاطرنشان کرد: تاکنون تعداد 38 خانوار تحت پوشش مراجعه و سبد کالاي خود را دريافت کرده اند. ارزش سبد کالاي هر خانوار حدود 000/200/1 ريال و هزينه ثبت‌نام و بن تحصيلي هر دانش‌آموز حدود 000/900 ريال مي‌باشد.وي با اشاره به اينکه اين انجمن بدون بودجه دولتي و با انجام فعاليت‌هاي اقتصادي با کمک خيرين اين شهرستان در حمايت از خانواده‌هاي زنداني فعاليت مي‌کند، بيان کرد: حضور و مشارکت بيشتر مسؤولان براي رسيدگي به امور خانواده‌هاي زنداني و دعوت از خيرين براي مشارکت بيشتر، موجب کاهش آسيب‎هاي اجتماعي در اين بخش خواهد شد.