تاریخ 1396/06/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4750 برو جستجو جستجوی پیشرفته   عکاسان راه يافته به نمايشگاه عکس «جوان» استان سمنان معرفي شدند  

ميثم قدس پور گفت: هيات داوران متشکل از خسرو به آئين، داوود ياراحمدي و ميثم قدس پور پس از بررسي قريب 422 اثر از 54 عکاس، تعداد 40 اثر در بخش‌هاي حرفه‌اي و تلفن همراه را براي نمايش عمومي انتخاب کرد.

وي افزود: از 40 اثر راه يافته به نمايشگاه، 31 اثر در بخش اصلي و در محدوده جغرافيايي استان سمنان و9 اثر مربوط به بخش جنبي از ساير نقاط کشور است.

وي اسامي عکاسان راه يافته به نمايشگاه را شامل ابوالفضل حسني (3 اثر)، اميرحسين عليداقي (3 اثر)، مسعود محقق (6 اثر)، علي ابک (5 اثر)، سيدعابد ميرمعصومي(2 اثر)، محمد نجم (2 اثر)، ياسر رضايي (3 اثر)، يعقوب پازوکي، بهزاد دوست محمدي، وحيد نجار، رضا مهديان، سيدجمال مرتضوي، ميلاد نادري، سحر اميرجان، عدنان باقري، صديقه دولو، منصوره قليچي، مهسا ربيعي گندمان(3 اثر) و محمد آهنگر(3 اثر) ذکر کرد.

قدس پور موضوعات جشنواره عکس جوان را نيز شامل، جوان، اميد و آينده نگري، جوان، ورزش و سلامت اجتماعي، جوان، خانواده و سبک زندگي، جوان، اخلاق و کرامت انساني، جوان، فرهنگ و هويت ملي، جوان، ولايت و انتظار و جوان، اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال بيان کرد.

نمايشگاه عکس جوان استان سمنان از ساعت 18 روز چهارشنبه هشتم شهريور همزمان با آخرين روز هفته دولت در خانه جوانان استان سمنان واقع در بلوار 17 شهريور جنب داروخانه 17 شهريور طبقه اول و با حضور مسوولين فرهنگي، استادان و هنرمندان افتتاح مي‌شود و تا 17 شهريور به جز روزهاي تعطيل از ساعت 16 الي 20 آماده بازديد عموم علاقمندان است.

اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري سمنان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان و شهرستان سمنان، حوزه هنري استان و انجمن سينماي جوانان ايران دفتر سمنان با موسسه موج فرهنگ را در برگزاري اين جشنواره همکاري داشته‌اند.


 تازه‌ترين آمار فروش فيلم‌هاي روي پرده سينما 

آمار فروش فيلم‌هاي سينمايي در هفته جاري در حالي توسط پخش کنندگان اعلام شد که همچنان فيلم‌هاي کمدي در صدر پرفروش‌ترين فيلم‌هاي سينمايي هستند

حبيب اسماعيلي ـ مدير دفتر پخش رسانه فيلمسازان آمار فروش فيلم سينمايي اکسيدان ساخته حامد محمدي را بعد از گذشت حدود يک ماه و نيم از آغاز اکران و در اختيار داشتن 70 سالن سينمايي، 9 ميليارد و 400 ميليون تومان اعلام کرد و همچنين فيلم سينمايي گذر موقت به کارگرداني افشين ‌هاشمي با نمايش در 20 سالن سينمايي تاکنون 200 ميليون تومان فروش داشته است.

غلامرضا فرجي ـ مدير پخش حوزه هنري ـ آمار فروش فيلم سينمايي 21 روز بعد ساخته محمدرضا خردمندان که حدود يک ماه از اکران آن مي‌گذرد را در مجموع 810 ميليون تومان و به تفکيک 510 ميليون تومان در تهران و 300 ميليون تومان در شهرستان‌ها اعلام کرد.

وي در ادامه آمار فروش فيلم سينمايي فصل نرگس به کارگرداني نگار آذربايجاني که پنج هفته از اکران آن مي‌گذرد را در کل 200 ميليون تومان و به تفکيک 135 ميليون تومان در تهران و 65 ميليون تومان در شهرستان‌ها دانست.

علي سرتيپي ـ‌ مديرعامل فيلميران ـ آمار فروش فيلم سينمايي سارا و آيدا ساخته مازيار ميري را با در اختيار داشتن 70 سالن سينمايي در مجموع 1 ميليارد و 750 ميليون تومان و به تفکيک در روزهاي چهارشنبه و پنج‌شنبه 90 ميليون تومان اعلام کرد.

او ادامه داد: فيلم سينمايي تابستان داغ به کارگرداني ابراهيم ايرج زاد که از روز چهارشنبه اکران آن آغاز شده است با در اختيار داشتن 28 سالن سينمايي در تهران، 90 ميليون تومان فروش داشته است و از شنبه هم اکران اين فيلم در شهرستان‌ها آغاز خواهد شد.

فيلم سينمايي نهنگ عنبر سلکشن رويا در مجموع 21 ميليارد و 80 ميليون تومان در 11 سالن سينمايي و رگ خواب ساخته حميد نعمت الله با در اختيار داشتن 14 سالن سينمايي 4 ميليارد و 900 ميليون تومان فروش داشته‌اند.

وي افزود: آمار فروش فيلم سينمايي ساعت 5 عصر مهران مديري شنبه اعلام مي‌شود. اين در حالي است که در آخرين آماري که از فروش اين فيلم منتشر شد، حکايت از فروش 8 ميلياردي آن دارد.

عبدالله عليخاني ـ مدير پويا فيلم ـ فروش فيلم سينمايي پاتو کفش من نکن ساخته محمد حسين فرحبخش را با در اختيار داشتن 45 سالن سينمايي در تهران و شهرستان و بعد از گذشت 6 هفته اکران، 1 ميليارد و 100 ميليون تومان اعلام کرد.

احمد مختاري ـ مدير پخش هدايت فيلم ـ آمار فروش فيلم سينمايي «زادبوم» به کارگرداني ابوالحسن داوودي را اعلام نکرد و علت آن را تمايل نداشتن تهيه‌کننده اين فيلم به اعلام آمار فروش بيان کرد.


 شنبه 18 شهريور در فرهنگسراي ارسباران
 آئين بزرگداشت زنده ياد فرهنگ شريف  

آيين بزرگداشت زنده ياد استاد فرهنگ شريف نوازنده پيشکسوت موسيقي ايراني شنبه 18 شهريور در فرهنگسراي ارسباران تهران برگزار مي‌شود.

استاد فرهنگ شريف از نوازندگان سرشناس و برجسته و صاحب سبک‌ تار چهارشنبه 17 شهريور سال 95 در سن 85 سالگي دار فاني را وداع کرد. زنده ياد فرهنگ شريف از نوازندگان سرشناس و برجسته و صاحب سبک‌ تار است که سال 1310 در شهر آمل به دنيا آمد و از نوازندگان برتر نيم قرن اخير ايران محسوب مي‌شود.

وي تار را نزد استادان عبدالحسين شهنازي و مرتضي ني‌داوود تارنوازان بزرگ آموخت اما شيوه نوازندگي وي به استادانش شباهتي ندارد و مخصوص خود اوست.

وي به عنوان يکي از تکنوازان و بداهه‌نوازان سرشناس موسيقي ايراني هم شناخته مي‌شود.

فرهنگ شريف در کارنامه هنري خود با خوانندگاني چون اکبر گلپايگاني، حسين خواجه اميري، تاج اصفهاني، غلامحسين بنان و محمدرضا شجريان همنوازي داشته‌ و در چند فستيوال بين‌المللي از جمله فستيوال موسيقي برلين توانسته‌است ساز تار را به خوبي به جهانيان بشناساند. فرهنگ شريف چند سالي را در دانشگاه‌هاي مطرح آمريکا به امر آموزش موسيقي مشغول بود.