تاریخ 1396/06/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4750 برو جستجو جستجوی پیشرفته   گل ارزشمند و سه امتيازي مرتضي کاظميان در ده ثانيه پاياني!
 شهرداري سمنان يک گام ديگر به ليگ برتر نزديک شد 

سرويس ورزشي:

تيم فوتبال ساحلي شهرداري سمنان نماينده استان سمنان در ليگ دسته يک فوتبال ساحلي، 10 ثانيه مانده به پايان بازي، گل برتري را زد و صدرنشين ماند.

در هفته دوم دور برگشت مسابقات ليگ دسته يک فوتبال ساحلي کشور، شهرداري سمنان در زمين شهداي محلات روز پنجشنبه هفته گذشته ميزبان تيم ياران حدادي اصفهان بود.

اين بازي تا لحظات پاياني با نتيجه تساوي دو - دو ادامه يافت اما مرتضي کاظميان در 10 ثانيه مانده به سوت پاياني گلزني کرد و بازي را با نتيجه سه بر دو به نفع شهرداري سمنان به پايان رساند.

در اين بازي مرتضي کاظميان دو بار و کسري درباني يک بار براي شهرداري سمنان گلزني کردند.

شهرداري سمنان با اين برد 19 امتيازي شد و در صدر جدول رده بندي باقي ماند.

بازي بعدي شهرداري، هفته آينده در اصفهان و با تيم علم و ادب ده سرخ مبارکه است.


 بازگشت قهرمانان طلايي تکواندوي نونهالان جهان به سمنان 

سرويس ورزشي:

غزل سلطاني و راضيه آقاجان‌پور تکواندوکار طلايي و مربي سمناني تيم ملي تکواندوي نونهالان ايران با کسب قهرماني در مسابقات تکواندوي نونهالان جهان به زادگاهشان بازگشتند.

غزل سلطاني با راهنمايي مربي‌اش راضيه آقاجان پور در فينال مسابقات وزن منهاي 47 کيلوگرم تکواندوي نونهالان جهان در شرم الشيخ مصر،22 بر دو و در راند دوم "ايسيل زافر" از ترکيه را شکست داد و قهرمان جهان شد.

راضيه آقاجان پور مربي تيم ملي تکواندوي نونهالان ايران گفت: برنامه بعدي غزل سلطاني تلاش براي راهيابي به مسابقات المپيک نونهالان جهان است.

سومين دوره مسابقات قهرماني نونهالان جهان با حضور 420 تکواندوکار (230 پسر و 190 دختر) از 45 کشور در سالن «المپيک ورزش و جوانان* شرم‌الشيخ برگزار شد.

 


 غزل سلطاني؛
 قهرمان واقعي کسي است که از کشور و حريم خود دفاع مي‌کند 
 عرصه بودنمان را مديون خون شهيد حججي‌ها هستيم

سرويس ورزشي:

غزل سلطاني، دومين ستاره جهاني رشته تکواندو مي‌گويد: برابر سختي‌ها عقب نکشيدم؛ چون عزمم را جزم کردم تا جهاني شوم؛ عرصه بودنمان را مديون خون شهيد حججي‌ها هستيم

غزل سلطاني دومين ستاره جهاني در رشته تکواندو از سمنان است که در سومين دوره مسابقات نونهالان جهان با شکست تمام حريفان خود، سکوي قهرماني وزن منهاي 47 کيلوگرم را به نام خود ثبت و با پيروزي مقتدرانه‌‌اش کام ملت ايران را شيرين کرد.

بازگشت اين نونهال قهرمان به شهرش با استقبال گرم همشهريانش همراه بود و به بهانه جهاني‌شدنش، گفت‌و‌گويي را با او ترتيب داديم.

* خانم سلطاني! عرض تبريک بابت درخشيدنتان در عرصه جهاني؛ از چند سالگي ورزش تکواندو را شروع کرديد؟

از هفت سالگي شروع کردم و به خاطر علاقه و پشتکاري که داشتم، کمربند دوم که کمربند زرد است، را هم زود گرفتم و اين باعث دلگرمي و انگيزه‌ام شد.

* بي‌شک براي رسيدن به جايگاهي که امروز در آن قرار داريد، متحمل سختي‌هاي فراواني شديد؛ چقدر از خوشي‌ها و هيجان‌هاي کودکي‌‌تان کم کرديد؟

حتماً براي رسيدن به موفقيت بايد سختي‌هايي را تحمل کرد؛ به خاطر حضور در کلاس‌ها از خوشي‌هايم کم کردم، اما نتيجه و نقطه‌اي که امروز در آن قرار دارم، واقعاً ارزشمند است و پاسخ سختي‌ها و از خوشي زدن‌هايم را گرفتم.

* حضورتان در تمرين‌هاي باشگاه مستمر بود؟ در دوران امتحان و درس هم در باشگاه و سر تمرين حاضر بوديد؟

بله. سعي مي‌کردم برنامه‌ريزي‌ام طوري باشد که به هيچ کدامشان لطمه نخورد که با شاکي بودن خانواده، استاد يا معترض بودن معلمانم همراه شود؛ هميشه تلاشم طوري بود که همه چيز را با هم حفظ کنم.

* کم کردن وزن براي سر وزن بودن در ورزش تکواندو يک معضل است. برايتان پيش آمده که مجبور به کم کردن وزن آن هم در مدت خيلي کوتاه باشيد؟

در مسابقه‌هاي آسيايي و جهاني نياز به کم کردن وزن نبود و سر وزن بودم؛ اما براي ليگ و مسابقات کشوري بايد وزن کم مي‌کردم؛ با طناب زدن، تحرک و کم‌خوري وزنم را با حريف يکي کردم و کمي اذيت شدم.

* از مسابقات بگوييد. سطح کيفي مسابقات چگونه بود؟

مسابقات سخت و پراسترس و در سطح بالايي برگزار شد. در سال 2015، هفت مدال طلا داشتيم؛ اما امسال به علت سطح بالاي مسابقات مدال‌آوري بسيار مشکل بود.

* پاي راست شما عالي است و از پاي چپ آن‌طور که بايد استفاده نمي‌کنيد، حريف شما به اين مسأله پي برد؟

بله. حريف با آناليز کردن در جريان نقاط قوت و ضعف طرف مقابل قرار مي‌گيرد. حريفانم از من شناخت کامل داشتند؛ اما حرفه‌اي عمل کردم و پاي راستم را قوي کردم که جاي ترديدي براي بردم باقي نماند.

* درباره وضع اردوها توضيح دهيد؟

مکان برگزاري اردو در پايتخت بود. نزديک به 45 روز تهران مستقر بوديم. طي اين مدت به شهرم سمنان نيامدم. چهار سانس سه ساعته در روز تمرين داشتيم و فشار زيادي را تحمل کردم. با وجود تمام سختي‌ها و آسيب‌ديدگي‌ها عقب نکشيدم؛ چون عزمم را جزم کردم تا جهاني شوم.

*: تک آبدوليو و دوليوي شما بسيار قوي است. در مسابقات بيشتر با چه ضربه‌اي حريفان را ناک اوت کرديد؟

آن نريو و دوليو بيشترين ضرباتي بود که به کار بردم و امتياز گرفتم.

* يک کار زيبا و ارزشمند از جانب شما بازتاب فوق‌العاده‌اي بين مردم داشت و عزت و اقتدارتان را دوچندان کرد و آن اهداي مدال طلاي شما به خانواده شهيد حججي بود؛ انگيزه‌ شما از اين حرکت زيبا چه بود؟

اين يک حرکت و کار قلبي بود؛ من و امثال من امنيت و در عرصه بودنمان را مديون خون حججي‌ها هستيم؛ با اين کارم مي‌خواستم بگويم قهرمان واقعي کسي است که از کشور و حريم خود دفاع مي‌کند.

* از اينکه قهرمان جهان هستيد، چه حسي و چه صحبتي براي علاقه‌مندان به اين رشته داريد؟

براي خودم، خانواده‌ام که در تمام لحظات حامي‌ام بودند، شهرم و کشورم خوشحالم و حس غرور مي‌کنم. مبينا شاکري را که مي‌ديدم، به اين باور رسيدم که من هم با پشتکار مي‌توانم مثل او بدرخشم تلاش کردم و به آرزويم رسيدم. به همه علاقه‌مندان مي‌گويم براي موفقيت بايد تلاش کنيد، سختي‌ها را تحمل کنيد و صبور باشيد تا بهترين‌ها نصيبتان شود.


 رئيس هيأت بوکس سمنان:
 حامي مالي نداريم 
  اجراي قانون جديد مالياتي براي کارخانه‌داران کمک به ورزش است

سرويس ورزشي:

رئيس هيأت بوکس استان سمنان با بيان اينکه مشکل نبود حامي مالي داريم، گفت: اجراي قانون احتساب هزينه‌هاي ورزشي کارخانه‌ها به‌عنوان هزينه مالياتي در حقيقت کمک به ورزش است.

داوود کاشي در گفت‌وگو‌يي درباره قانون هزينه شدن بخشي از سرمايه‌هاي کارخانه‌ها در ورزش اظهار کرد: بخش عمده مشکلات هيأت‌هاي ورزشي به‌ويژه هيأت بوکس مربوط به مسائل مالي است.

وي ادامه داد: برگزاري مسابقات و اعزام تيم‌ها به رقابت‌هاي داخلي نيازمند پول و اعتبار خاص است؛ به همين دليل، به حامي مالي نياز داريم.

رئيس هيأت بوکس استان سمنان با اشاره به اينکه حامي مالي نداريم، تصريح کرد: استان سمنان از تعداد قابل‌توجهي مراکز و کارخانه‌هاي صنعتي برخوردار است، ولي با اين وجود هنوز مشکل اسپانسر داريم؛ در صورتي‌ که نبايد تيم‌هاي ورزشي استان سمنان در رشته‌هاي مختلف مشکل مالي داشته باشند.

کاشي با بيان اينکه مراکز صنعتي وقتي اسپانسر تيمي مي‌شوند براي آن‌ها جنبه تبليغات هم دارد، اضافه کرد: مراکز صنعتي استان سمنان تمايلي براي حمايت مالي از تيم‌هاي ورزشي ندارند.

وي با تأکيد بر اينکه اگر قانون هزينه بخشي از درآمد کارخانه‌ها در ورزش در برنامه ششم توسعه هم آمده باشد، بسيار خوب است، تصريح کرد: از جهات مختلف اين سياست به نفع ورزش و صاحبان صنايع است.

رئيس هيأت بوکس استان سمنان با اشاره به اينکه مراکز صنعتي در جريان اين سياست هزينه‌اي که براي ورزش مي‌کنند، به‌عنوان هزينه قابل قبول مالياتي حساب مي‌شود، افزود: واحدهاي توليدي در اين شرايط هم تبليغ مي‌کنند و هم در حمايت از ورزش، اين هزينه‌ها قسمتي از ماليات وضع‌شده براي آن‌ها را کم مي‌کند.

کاشي با بيان اينکه وقتي حامي مالي وجودش ملموس باشد، در تمام مسابقات مي‌توانيم شرکت کنيم، اضافه کرد: با اين وجود در مسابقات غيبت نخواهيم داشت.

وي با تأکيد بر اينکه منتظر اجراي اين قانون حمايتي از ورزش در برنامه ششم توسعه هستيم، اظهار کرد: ظرفيت‌هاي خوبي در استان در رشته‌هاي مختلف به‌ويژه بوکس داريم که نبود اسپانسر مانع ظهور و بروز اين استعدادها شده است.


 سرويس ورزشي: 

مهدي سعيدي سرپرست هيات دوچرخه سواري

شاهرود شد

سرويس ورزشي:

بنا به پيشنهاد رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود و طي حکمي از سوي رئيس هيات دوچرخه‌سواري استان، مهدي سعيدي رئيس هيات دوچرخه سواري شهرستان شاهرود شد.

مراسم معرفه وي در محل اداره ورزش و جوانان انجام شد.

قضاوت دو داور شاهرودي در تربت جام

سرويس ورزشي:

ابراهيم ابراهيمي و حسن وفايي‌نژاد داوران هندبال شهرستان شاهرود در مسابقات منطقه يک کشور در تربت جام حضور يافته و مسابقات را قضاوت نمودند.

مراسم تجليل از مدال آوران کشوري و دعوت شدگان

به اردوي تيم ملي سال 96 شهرستان مهديشهر

سرويس ورزشي:

هيات کاراته شهرستان مهديشهر طي مراسمي از بازيکن قهرمان مسابقات انتخابي تيم ملي خانم فاطمه ساداتي و مربي ايشان انسيه تبيانيان با حضور جناب مهندس ملک احمدي رياست اداره ورزش و جوانان شهرستان مهديشهر، سرکارخانم افضلي رئيس هيات استان، آقاي دکتر قريني مديريت محترم باشگاه فرهنگي ورزشي اميرسامان سنگسر، اعضاي هيات کاراته شهرستان مهديشهر، خانم شريعت پناهي نائب رئيس بانوان هيات استان و آقاي متوليان دبير هيات استان تجليل به عمل آورد.

پيروزي بانوان واليباليست شهرداري سمنان

در اولين ديدار در دسته سه کشور

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري سمنان،سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان گفت:تيم واليبال شهرداري سمنان به مسابقات جوانان قهرماني دسته سوم بانوان کشور اعزام شدند.جواد نجارياني اظهار داشت:اين مسابقات از چهارشنبه هشتم شهريور ماه در کرمانشاه آغاز شد و تا سه شنبه 14 شهريور ماه ادامه دارد.وي عنوان کرد: اين دوره از رقابت‌ها با حضور 10 تيم برگزار مي‌شودکه اين 10 تيم بر اساس قرعه کشي به دو گروه پنج تيمي تقسيم شدند که گروه الف از استان‌هاي کرمان،خراسان شمالي،يزد، خوزستان و سمنان و گروه ب متشکل از کهکيلويه و بوير احمد،همدان،آذربايجان غربي،چهارمحال بختياري و کرمانشاه هستند و در مقابل هم به ميدان مي‌روند.تيم واليبال بانوان شهرداري سمنان در اولين بازي خود موفق شد تيم خراسان شمالي با نتيجه 3 بر صفر شکست دهداين تيم در سومين بازي خود نيز موفق شد تيم يزد را با نتيجه سه بر دو شکست دهد.

کوهنوردان سمناني به قله سياه‌کوه صعود کردند

سرويس ورزشي:

مدير باشگاه کوهنوردي کومش سمنان با اشاره به صعود کوهنوردان سمناني به قله سياه‌کوه گفت: کوهنوردان آقا و خانم سمناني اين قله را فتح کردند.کامران بيطرف در گفت‌وگويي در جريان صعود به قله سياه‌کوه اظهار کرد: بانوان و مردان کوهنورد سمناني به قله سياه‌کوه صعود کردند.وي ادامه داد: اين صعود افتخار ديگري در برنامه‌هاي کوهنوردان باشگاه کومش است.مدير باشگاه کومش با تأکيد بر اينکه هر هفته برنامه کوهنوردي داريم، اظهار کرد: صعود به قلل ديگر استان و کشور را نيز در برنامه داريم.قله سياه‌کوه سه هزار و 200 متر ارتفاع دارد.

لزوم پايبندي به نتايج حاصل از ارزيابي

اثرات زيست محيطي

ادامه از صفحه 7

يکي از پروژه‌هاي مهمي که در سال‌هاي اخير در سطح کشور مطرح شده، پروژه‌ي انتقال آب درياي خزر به فلات مرکزي ايران و به خصوص استان سمنان مي‌باشد.اين طرح موافقان و مخالفان جدي خود را دارد که هر يک از آنها دلايل متعددي را براي نظرات خود ارايه مي‌نمايند. صرف نظر از بررسي دلايل موافقان و مخالفان اين طرح، شايسته است تا آنها منتظر بمانند، تا نتيجه‌ي حاصل از ارزيابي زيست محيطي منتشر شود و شايسته هست تا همگان به دور از شانتاژهاي خبري و بدون وارد آوردن فشارهاي مختلف سياسي و... پايبند به نتايج حاصل از اين ارزيابي‌ها باشند.

حسين اميرعبدالهيان – فعال زيست محيطي استان