تاریخ 1396/06/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4750 برو جستجو جستجوی پیشرفته   کشف بيش از 2 تن پياز زعفران قاچاق در شاهرود 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان سمنان از کشف بيش از دو تن پياز زعفران قاچاق در شهرستان شاهرود خبر داد.

سردار روح‌الامين قاسمي با اعلام اين خبر اظهار کرد: اين محموله قاچاق روز گذشته در ايست بازرسي شهيد نوري شاهرود توسط نيروهاي پليس کشف شده است.

وي با بيان اينکه اين محموله دو تن و 200 کيلوگرم بوده افزود: اين محموله پياز زعفران قاچاق از يک‌دستگاه نيسان در شاهرود کشف شد.

فرمانده انتظامي استان سمنان از تشکيل پرونده‌اي در اين راستا خبر داد و تصريح کرد: پليس در برخورد با تخلفات و جرائم و خصوصا جرائم اقتصادي و قاچاق کالا جدي است و برابر با مقررات با عوامل تخلف برخورد مي‌کند.

سردار قاسمي همچنين از کشف 350 راس دام قاچاق در شاهرود خبر داد و گفت: 348 راس از اين دام‌ها سبک و دو نفر آنها نيز شتر بودند که به دليل توزيع خارج از شبکه و قاچاق بودن آنها توسط ماموران ايستگاه بازرسي شهيد نوري شاهرود ضبط شدند. وي با بيان اينکه قاچاق کالا به توليد داخلي آسيب جدي وارد مي‌کند، گفت: اقدامات انظامي در سال‌هاي اخير به کاهش قاچاق و افزايش کشفيات در اين بخش انجاميده است.


 متخصص قلابي در سمنان بازداشت شد 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي شهرستان سمنان در تشريح اين خبر گفت: در پي چندين گزارش از منابع و مخبرين و شکايت دانشگاه علوم پزشکي سمنان مبني بر فعاليت يک خانم در يکي از محلات سمنان در خصوص خدمات بهداشتي براي بانوان، ماموران انتظامي سمنان با حضور در محل اين فرد را دستگير کردند.

سرهنگ "غلامحسين پاکدامن" در ادامه گفت: در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد اين خانم داراي مدرک تحصيلي ديپلم هست که خود را يک متخصص ليزر درماني معرفي نموده و با اجاره يک واحد مسکوني مشغول ارائه خدمات به بانوان بوده است.

اين مقام انتظامي ادامه داد: در محل کار اين خانم 30 ساله لوازم ليزر درماني، ماساژ، بخور و ماسک‌هاي مختلف کشف و ضبط گرديد. فرمانده انتظامي شهرستان سمنان در پايان به شهروندان توصيه کرد: عوارض و سوختگي‌هاي ناشي از استفاده نابه جاي ليزر، سوختگي‌هاي عميقي را در افراد ايجاد مي‌کند، ليزر درماني خدمتي پزشکي است و از هموطنان درخواست مي‌شود، با مراجعه به مراکز درمان اين چنيني حتما به مدارک پزشکي صاحب مرکز توجه و به مراکز غيرمجاز براي ليزر درماني مراجعه نکنند و خدمات پزشکي را از فقط از پزشکان متخصص دريافت کنند.


 معدوم‌سازي 4 هزار قطعه جوجه يک‌روزه فاقد گواهي بهداشتي دامپزشکي در شهرستان سمنان 

سرويس حوادث

دکتر وحيد قدس رئيس اداره دامپزشکي شهرستان سمنان با اعلام اين خبر افزود: پيرو کشف يک محموله 4000 قطعه اي جوجه يکروزه فاقد گواهي بهداشتي- قرنطينه اي حمل دامپزشکي، پس از توقيف محموله و طي مراحل قانوني لازم براساس ماده 7 آئين نامه نظارت بهداشتي دامپزشکي توسط بازرسين دامپزشکي معدوم و به طريق بهداشتي امحاء گرديد. به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، وي در ادامه با اشاره به اينکه محموله‌هاي فاقد گواهي بهداشتي- قرنطينه‌اي حمل علاوه برانتشار بيماري‌هاي واگير‌‌دار دام و طيور، سلامت و امنيت غذايي جامعه را نيز تهديد مي‌کند، افزود: برخورد قاطع با اينگونه محموله‌ها در دستور کار مستمر دامپزشکي قرار داشته و برخورد با تخلفات در کنار ساير اقدامات پيشگيرانه دامپزشکي، فضاي امن و مطمئني را براي سرمايه‌گذاري در صنعت دام و طيور استان فراهم نموده است.


 کشف 348 راس دام قاچاق در ايستگاه بازرسي پليس سمنان 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان از کشف 348 راس دام و دو نفر شتر خارج از شبکه توزيع و قاچاق توسط ماموران ايستگاه بازرسي شهيد نوري شاهرود خبر داد.

سردار "روح‌الامين قاسمي" در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس از تشديد برخورد با قاچاق کالا از سوي فرماندهي انتظامي استان خبرداد و تاکيدکرد: مبارزه با پديده قاچاق، نقش مهمي در کاهش قاچاق و عوارض آن دارد.

سردار قاسمي افزود: نظارت بر تردد خودروهايي که محموله‌هاي مختلف را از طريق محورهاي مواصلاتي استان منتقل مي کنند در قالب ايست و بازرسي‌هاي مقطعي و مستمر، يکي از اقدامات موثر پليس در اين حوزه به شمار مي‌رود.

وي تصريح کرد: در همين راستا، ماموران ايستگاه بازرسي شهيد نوري شاهرود پنج دستگاه کاميون حامل دام و احشام را متوقف کردند که در بررسي بيشتر مشخص شد خودروها حامل بار قاچاق هستند.

اين مسئول انتظامي از کشف 348 راس گوسفند خبرداد و افزود: ماموران اين ايستگاه همچنين با توقف يک دستگاه نيسان دو نفر شتر قاچاق را نيز کشف کردند.

قاسمي با استناد به اظهار نظر کارشناسان، ارزش اين محموله‌ها را بالغ بر يک ميليارد و 840 ميليون ريال اعلام کرد.

فرمانده انتظامي استان سمنان با بيان اين که برخورد با جرايم، همراهي و همکاري آحاد مردم و دستگاه‌ها را مي‌طلبد، اظهار داشت: پليس تمام توان خود را به ميدان مبارزه با جرايم و معضلات اجتماعي آورده، اما ريشه‌کني اين موارد توسط يک نهاد، انتظاري نابه‌جا است.