تاریخ 1396/06/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4569 برو جستجو جستجوی پیشرفته   همزمان با هفته دولت و با حضور مسئولين شهرستان شاهرود انجام گرفت:
 بهره‌برداري از پروژه توسعه و افزايش ظرفيت پست63 کيلوولت بيارجمند  

سرويس خبر

با حضور امام جمعه بيارجمند، فرماندار شاهرود و مسئولين دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان‌هاي شاهرود و بيارجمند پروژه توسعه و افزايش ظرفيت پست63 کيلوولت بيارجمند در محل اين پست افتتاح شد.

در اين مراسم مهندس محمود سنگي، معاون برنامه‌ريزي و تحقيقات شرکت برق منطقه‌اي سمنان با گراميداشت هفته دولت به تشريح اقدامات صورت گرفته در توسعه و افزايش ظرفيت پست 63 کيلوولت بيارجمند پرداخت.

وي هدف از افزايش ظرفيت پست 63 کيلوولت را ايجاد ظرفيت جديد برق‌رساني به مشتريان جديد صنعتي و کشاورزي، افزايش قابليت اطمينان شبکه در راستاي تامين برق مطمئن و پايدار، بهبود پارامترهاي کيفي برق،کاهش انرژي تامين نشده،کاهش تلفات و افزايش قابليت مانور در شبکه دانست و افزود: اين پروژه با اعتباري معادل 27 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيده است.

مهندس سنگي بيان داشت: انجام عمليات ساختماني، تأمين تجهيزات، نصب و تست و راه‌اندازي يک بي‌کامل خط جهت تکميل آرايش طرح H- انجام عمليات ساختماني، تأمين تجهيزات، نصب و تست و راه‌اندازي يک بي‌کامل ترانسفورماتور- اجراي يک فيدر ورودي 20 کيلوولت چهار فيدر خروجي 20 کيلوولت - اجراي يک فيدر خازن و يک سلول باس کوپلر20 کيلوولت و نصب ترانسفورماتور قدرت (MVA 15 *1) و ترانسفورماتورکمکي (KVA200*1) از اقدامات به عمل آمده در توسعه اين پست مي‌باشد.

هاشمي معاون استاندار و فرماندار شاهرود با اظهار تشکر از زحمات و تلاش‌هاي مجموعه مديريت و پرسنا شرکت برق منطقه‌اي سمنان گفت: در هفته دولت امسال دو پروژه مهم خط 63 کيلوولت شهرک صنعتي شاهرود و توسعه و افزايش ظرفيت پست بيارجمند افتتاح و بهره‌برداري گرديده است.

در پايان، پروژه توسعه و افزايش ظرفيت پست63 کيلوولت بيارجمند توسط امام جمعه بيارجمند، فرماندار شاهرود و ديگر مسئولين دستگاه‌هايي اجرايي به بهره‌برداري رسيد.


 همزمان با هفته دولت؛
  کتابخانه عمومي حضرت علي‌اکبر(ع) روستاي نردين افتتاح شد 

سرويس خبر

همزمان با هفته دولت کتابخانه عمومي حضرت علي‌اکبر(ع) روستاي نردين از توابع شهرستان ميامي با حضور مسئولين استاني و شهرستاني افتتاح و به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي سمنان، همزمان با هفته دولت، کتابخانه عمومي حضرت علي‌اکبر(ع) روستاي نردين افتتاح شد، اين مراسم با حضور محمدمهدي کريمي، فرماندار ميامي؛ حجت الاسلام اسماعيل بهرامي، امام جمعه کالپوش؛ حميدرضا اسماعيلي، بخشدار روستاي حسين آباد کالپوش؛ نورعلي غلامحسين نيا سماکوش، مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان و ديگر مسئولين شهرستان برگزار شد.

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان در حاشيه اين مراسم افزود: با افتتاح کتابخانه عمومي حضرت علي‌اکبر(ع) روستاي نردين در شهرستان ميامي، 3758 نفر از روستائيان از کتابخانه بهره‌مند مي‌شوند.

سماکوش ضمن قدرداني از تلاش‌هاي شوراي شهر و دهياري روستاي نردين افزود: اين کتابخانه با 100متر مربع زيربنا و 4 هزار جلد کتب اهدايي مردمي، توسط دهياري اين روستا، تعمير و تجهيز شده و به مدت 15 سال به کتابخانه عمومي واگذار شده است.

وي ادامه داد: با افتتاح اين کتابخانه شمار کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان ميامي به 4 باب مي‌رسد.

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان با اشاره به اولويت‌هاي اين اداره کل براي ترويج کتابخواني در ميان مردم عنوان کرد: توسعه کتابخانه‌هاي مناطق محروم و نيز اردوگاه‌ها، زندان‌ها و دانشگاه‌ها يکي از سياست‌هاي اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان در راستاي ترويج کتابخواني در اين استان است.

سماکوش بيان کرد: بيش از 15 روستاي پرجمعيت استان سمنان فاقد کتابخانه عمومي است که به دنبال استفاده از منابع اعتباري و نيز ظرفيت خيران براي ايجاد کتابخانه‌هاي عمومي در اين روستاها هستيم.

سماکوش با اشاره به ديگر برنامه‌هاي اين نهاد براي توسعه کتابخواني در استان سمنان خاطرنشان کرد: نوسازي، بهسازي و ايجاد نشاط در کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان از ديگر برنامه‌هايي است که آن را دنبال مي‌کنيم.


 سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار در ديدار با امام جمعه جديد:
 فرهنگ غني اسلامي است که ما مدافعين حرم مثل شهيد حججي تقديم اسلام مي‌کنيم 

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار در ديدار امام جمعه جديد گرمسار با بيان اينکه اگر ما فرهنگمان را توسعه بدهيم، در کنارش توسعه علمي و فرهنگ ايثار و شهادت هم خواهيم داشت؛ وي گفت: «اين فرهنگ غني اسلامي است که ما مدافعين حرم مثل شهيد حججي تقديم اسلام مي‌کنيم.»

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار، دکتر عليرضا لادن مقدم، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار که به ديدار حجت‌الاسلام سيد‌عليرضا آرامي، امام جمعه جديد گرمسار رفته بود. ضمن تبريک انتصاب ايشان، با بيان اينکه اگر ما فرهنگمان را توسعه بدهيم، در کنارش توسعه علمي و فرهنگ ايثار و شهادت هم خواهيم داشت.

وي با تبريک اعياد قربان و غدير خم اين دو عيد را از اعياد بزرگ شيعيان و بسيار مهم دانست وافزود: «رسالت اصلي دانشگاه بعد فرهنگي و مسائل فرهنگي است وبايد به توسعه فرهنگي نگاه ويژه‌اي داشته باشيم.»

لادن مقدم ادامه داد: «فرهنگ براي ما بسيار اهميت دارد و دانشگاه بدون فرهنگ جايگاهي ندارد و دکتر رهبر، رئيس محترم دانشگاه آزاد اسلامي هم روي بحث ديدگاه‌هاي فرهنگي بسيار تاکيد دارند و معتقد هستند، جايگاه فرهنگي جايگاه ويژه‌اي است.»

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار نماز جمعه را يکي از برکات انقلاب اسلامي و امام جمعه را متولي و سکان دار مسائل فرهنگي دانست و اظهار اميدواري کرد: اساتيد، کارکنان و دانشجويان بتوانند از نظرات، مسائل و نکات نظري و فرهنگي امام جمعه محترم گرمسار حداکثر استفاده را بنمايند.

حجت‌الاسلام سيد عليرضا آرامي، امام جمعه جديد گرمسار هم با تبريک اعياد قربان و غدير و دهه اول ذي‌الحجه‌الحرام، اين ايام را ايام بسيار شريفي دانست و بر بهره مندي از برکات و فيوضات اين ماه عزيز تاکيد کرد.

وي با بيان اينکه راه ما طلبه‌ها و دانشگاه در يک مسير قرار دارد، گفت: «خدمت به فرهنگ و علم‌آموزي مسير مشترک حوزه و دانشگاه است و مي‌طلبد که حوزه و دانشگاه همکاري تنگاتنگي با هم داشته باشيم و از ظرفيت‌هاي بالاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار براي طرح‌هاي فرهنگي در سطح شهرستان برنامه‌ريزي کنيم.»

حجت‌الاسلام سيد‌عليرضا آرامي ارتباط با دانشگاه و تبليغ در دانشگاه را از اولويت‌هاي امام جمعه گرمسار برشمرد و گفت: «وقتي که کسي مسئول قرارگاه فرهنگي شهر است بايد با دانشگاه ارتباط تنگاتگي داشته باشيم و براي فرهنگ بومي جامعه‌مان قدم‌هاي مثبت و شايسته‌اي برداريم.»


 سرويس خبر 

بهره‌برداري از 17 طرح عمراني شهرستان آرادان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون عمراني استانداري سمنان گفت: همزمان با ششمين روز از هفته دولت 17 طرح عمراني با صرف اعتبار 104 ميليارد 370 ميليون ريال به بهره‌برداري رسيد.

مهدي زنديه‌وکيلي در حاشيه افتتاح 17طرح عمراني آرادان با حضور استاندار سمنان، ابراز داشت: احداث مرغداري مرغ گوشتي 70 هزار قطعه‌اي با سرمايه‌گذاري 28 ميليارد و 400 ميليون ريال افتتاح شد. وي همچنين افزود: سامانه نوين آبياري در سطح 12 هکتار با صرف اعتبار 18 ميليارد 219 ميليون ريال و اجراي 81 هکتار سامانه نوين آبياري قطره‌اي با صرف اعتبار 13 ميليارد 849 ميليون ريال نيز از ديگر طرح‌هاي افتتاح شده امروز است.

معاون عمراني استانداري سمنان بابيان اينکه احداث 750 متر شبکه فشار متوسط برق کهن‌آباد با هزينه 360 ميليون ريال اعتبار اجرايي شد، ابراز داشت: اصلاح و بازسازي شبکه توزيع آب شرب و استاندارد‌سازي انشعابات روستاي فروان با صرف اعتبار يک ميليارد و 170 ميليون ريال افتتاح خواهد شد.

زنديه وکيلي در ادامه تصريح کرد: تکميل طرح پوشش آنتن تلفن همراه روستاي رامه آرادان با صرف اعتبار هفت ميليارد ريال انجام شد که توانست، اين روستا را از مشکل آنتن‌دهي تلفن همراه برطرف کند.

وي بابيان اينکه احداث شبکه روشنايي با دو هزار و 865 متر در شهرک صنعتي ايوانکي با صرف اعتبار 438 ميليون ريال به بهره‌برداري رسيد، افزود: احداث خط انتقال مرحله دوم مجتمع آبرساني رامه و چهار طاق تکميل و براي اجرايي شدن 10 کيلومتر از اين خط انتقال، چهار ميليارد و 500 ميليون ريال هزينه شده است.

افتتاح 2 پروژه کشاورزي و دام و طيور

با حضور وزير جهاد کشاورزي در شهرستان گرمسار

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

به مناسبت هفته دولت از پروژه شرکت دهکده قارچ نجم با حضور محمود حجتي وزير جهادکشاورزي، کاتب نماينده مردم گرمسار آرادان، قنبري معاون استاندار، طاهري فرماندار شهرستان و جمعي از مسؤولين دستگاه‌هاي اجرايي در بخش ايوان‌کي به بهره‌برداري رسيد.

اين واحد توليدي توسط تعاوني گاوداران گرمسار که با8300 متر زير‌بنا و سرمايه‌گذاري 50000 ميليارد ريال احداث شده که کل ظرفيت توليد قارچ اين واحد بالغ‌بر يک هزار و 300 تن است که اکنون فاز اول آن بالغ‌بر 600 تن آماده بهره‌برداري است. در ادامه کلنگ‌زني فاز دوم شرکت دهکده قارچ نجم با ظرفيت حدود 700 تن با حضور وزير جهاد انجام و به بهره‌برداري رسيد.

ميرعماد رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان تصريح کرد: با راه‌اندازي اين واحد توليدي حدود 45 نفر به‌صورت مستقيم و 75 نفر به‌صورت غيرمستقيم صاحب شغل مي‌شوند. سپس پروژه کارخانه خوراک دام و طيور شرکت تعاوني کشاورزي با حضور وزير جهاد کشاورزي و جمعي از مسؤولين دستگاه‌هاي اجرايي در شهرک صنعتي گرمسار افتتاح و به بهره‌برداري رسيد.

اين کارخانه با زميني به مساحت 14000 متر‌مربع زيربنا و ظرفيت 200 تن در روز به‌صورت پليت و با سرمايه گذاري حدود 70 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد که منجر به اشتغال‌زايي 40 نفر به طور مستقيم شده است. سيد‌حسن ميرعماد رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان بيان کرد: اين کارخانه ظرفيت توليد 60 هزار تن مواد پروتئيني در سال را دارد. وي خاطرنشان کرد؛ حدود 68 ميليارد ريال براي راه‌اندازي اين شرکت سرمايه‌گذاري شده که حدود 22 ميليارد از اين سرمايه از سوي تسهيلات بانکي تأمين شده است.

تجلي وحدت و شکوه بندگي در صفوف نماز عيد قربان

ادامه از صفحه 3

همچنين در حاشيه برپايي نماز بزرگ عيد قربان در حسينيه المهدي، 50 راس گوسفند اهدايي خيرين به کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان مهديشهر به صورت جمعي ذبح شد تا گوشت آن بين نيازمندان و محرومين توزيع شود.

ايران در سايه خون شهدا اقتدار خود را حفظ کرده است

نماز عيد سعيد قربان در مصلاي شهرستان دامغان با حضور با شکوه مردم به امامت حجت الاسلام و المسلمين حسينيان امام جمعه شهرستان دامغان برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمين حسينيان امام جمعه شهرستان دامغان در خطبه هاي عيد قربان گفت: قرباني سبب قرب الي الله است و حاجي با قرباني کردن در اصل نفس شيطاني و نفس اماره خود را قرباني مي کند.

وي با اشاره به داستان قرباني کردن حضرت اسماعيل توسط پدر گفت: اين داستان نشانه تسليم بشر در مقابل رب است چرا که همه زندگي را در مقابلش قرباني کرد و در واقعه ديگر خداوند قرباني را فقط از هابيل پذيرفت و از قابيل قبول نکرد و اين نشانه اين است که بايد از بهترين داشته هايمان در مقابلش چشم پوشي کنيم.

حسينيان با توجه به نزول رحمت الهي گفت:همه ياد بگيريم هواي نفس خود را کنترل و قرباني کنيم چرا که لطف الهي درياي بيکراني است پس همه در اين روز بخشيده مي شوند مگر افرادي که به گناهان خود اصرار داشته باشند .

امام جمعه شهرستان دامغان ضمن اشاره به چهار عيد بزرگ شيعيان عيد غدير ، عيد قربان ، عيد فطر و عيد روز جمعه گفت: همه بايد براي آخرت توشه بگيريم و بهترين توشه تقواي الهي است و از اخلاق بد دوري کنيم.

حسينيان در پايان ضمن اشاره به گزارش سالانه اسناد امنيتي اطلاعاتي آمريکا که جديدا منتشر شده است گفت: اين سند نشان دهنده تحريم هاي جديد جهت جلوگيري از پيشرفت ايران واين تهديدات و تحريم ها ي مستقيم ايران جهت حمايت از متحدين خود در منطقه مي باشد و آمريکا برنامه دارد هزينه هاي تحريم هاي ايران را از منطقه خاورميانه تامين کند و در اين زمينه تهديدات خود را افزايش داده است اما اتحاد ايران با روسيه و حفظ سوريه و کمک به عراق مانع رسيدن شيطان بزرگ به اهداف شوم خود است .

مردم ديگر نقاط استان سمنان اعم از شاهرود، گرمسار، مهديشهر، سرخه، آرادان، ميامي، بسطام، بيارجمند، مجن، کلاته خيج ، شهميرزاد ، درجزين، ديباج، کلاته رودبار، روديان و ايوانکي نيز نماز عيد قربان را در مکان‌هاي اعلام‌شده به امامت ائمه جمعه خود اقامه کردند.

نماز با شکوه عيد سعيد قربان در ميامي اقامه شد

دهم ذي‌الحجه، عيد قربان يا عيد‌الاضحي است؛ عيدي براي چشم بستن بر روي بسياري از دلبستگي‌ها، براي رسيدن به قرب باري تعالي و لبيک لبيک گفتن به فرمان الهي. در آيات بسياري به مسئله عيد قربان اشاره شده است.

عيد قربان يادآور ايثار و فداکاري حضرت ابراهيم(ع) است که به فرمان پروردگار فرزند خويش را به قربانگاه برد و اينگونه بندگي خود را به اثبات رساند و مسلمانان نيز با تاسي از او اسماعيل نفس را قرباني مي کنند تا به رستگاري و هدايت برسند.

همزمان با سراسر کشور مراسم اقامه نماز عيد سعيد قربان صبح امروز با حضور مردم ولايت‌مدار شهرميامي در مسجد جامع اين شهر برگزار شد.

نماز عيد سعيد قربان به امامت حجت الاسلام قربانعلي صفائي پور، امام جمعه ميامي اقامه شد.

پس از اقامه نماز عيد سعيد قربان امام جمعه ميامي به ايراد خطبه‌هاي اين نماز باشکوه پرداخت.

گفتني است، با توجه به تقارن عيد سعيد قربان با روز جمعه و برگزاري مراسم اقامه نماز عيد، نماز جمعه امروز دهم شهريور ماه سال جاري برگزار نمي‌شود.