تاریخ 1396/06/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4563 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار دامغان:
 آيين تحليف 298 عضو شوراي شهري و روستايي دامغان برگزار شد 

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار دامغان با اشاره به آغاز فعاليت پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا همزمان با سراسر کشور گفت: در اين دوره از انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا 298 نفر عضو اصلي شوراها در شهرستان دامغان شدند.

به گزارش خبرنگارما از دامغان، علي‌اصغر مجد در آيين تحليف اعضاي شوراهاي اسلامي شهري شهرهاي دامغان، اميريه، ديباج و کلاته رودبار و تعيين هيات رئيسه اين شوراها به ميزباني فرمانداري دامغان افزود: انتخابات شوراهاي اسلامي شهر با توجه قانون در روز 29 ارديبهشت امسال در شهرستان دامغان برگزار شد و مردم نيز در اين دوره از انتخابات که همزمان مصادف شده بود با دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري 87 درصد از واجدين شرايط در اين انتخابات مشارکت و حضوري فعال داشتند.

وي اضافه کرد: شوراي اسلامي شهر در شهرهاي دامغان 7 نفر، اميريه، ديباج و کلاته رودبار هرکدام 5 نفر عضو دارد که براي يک دوره چهار ساله و با راي مستقيم مردم انتخاب شدند.

نماينده عالي دولت در شهرستان دامغان تصريح کرد: در پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي روستايي در شهرستان دامغان در 79 روستاي بخش مرکزي و اميرآباد برگزار که براي هر روستا به جز روستاي جزن از توابع بخش مرکزي که داراي 5 عضو بوده مابقي روستا 3 عضو اصلي انتخاب شدند.

وي با اشاره به اينکه انتخابات شوراهاي اسلامي روستاها در شهرستان دامغان در روستاهاي بالاي 20 خانوار جمعيت برگزار شد، افزود: در بخش مرکزي از بين 60 روستا در 42 روستا و در بخش آميرآباد در 37 روستا انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي روستايي برگزار شد. مجد خاطر نشان کرد: در شهرستان دامغان 56 دهياري مصوب وجود دارد که از اين تعداد 29 دهياري در بخش مرکزي و 27 دهياري ديگر در بخش اميرآباد فعاليت دارند.

وي از شوراهاي اسلامي شهري و روستايي به عنوان بازوان دولت در اجراي طرح‌ها و برنامه ياد و اظهار داشت: با توجه به تاکيد اصل يکصدم قانون اساسي شوراهاي اسلامي از يک جايگاه و اهميت فراوان برخوردار هستند.

وي گفت: شوراهاي اسلامي بايد در جهت پيشبرد امور فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و بهداشتي جامعه گام بردارند و با برنامه‌ريزي دولت را در اجراي هرچه بهتر طرح‌ها و برنامه‌ها ياري کنند.


 آغاز مرحله نخست مرمت مسجد حاج شکرا... دامغان  

سرويس خبر

رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان دامغان گفت: مرحله نخست مرمت مسجد حاج شکرا... دامغان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «معصومه داوديان» در گفت‌و‌گويي افزود: مرحله نخست مرمت اين بناي تاريخي با انجام آوار‌برداري، تسطيح، اجراي آجرفرش کف، تثبيت گچبري‌ها، زدودن فرسودگي‌هاي بدنه خارجي، اجراي اندود کاهگل، انجام زير‌بندي و پي‌بندي آغاز شد.

وي گفت: اين مسجد از يادگاران دوره ايلخاني است و در خيابان شهيد مطهري (ايستگاه) دامغان، در نزديکي مسجد تاريخانه واقع شده است.

داوديان با بيان اينکه اين بنا از خشت ساخته شده است، افزود: در قسمت ورودي مسجد به دليل بازسازي و مرمت از آجر قزاقي استفاده شده است.

وي با اشاره اينکه پلان اين بنا به صورت مربع است و سقف آن گنبدي شکل است، گفت: در قسمت انتهاي ديوار براي پياده کردن گنبد، بناي چهار گوش به هشت ضلعي تبديل شده که هر ضلع آن يک در ميان داراي مقرنس کاري است.

رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان دامغان افزود: تمام اضلاع داراي طاقنماهاي تزئيني و يک در ميان داراي پنجره است که با گچ به صورت مشبک تزئين شده است.

مسجد حاج شکرا... در 25/3/1381 به شماره 5807 در فهرست ملي کشور به ثبت رسيده است. اين مسجد کوچکترين مسجد دوره ايلخاني در کشور است.


 سرويس خبر: 

برگزاري اولين ورکشاپ عکاسي و طراحي

با رويکرد بافت تاريخي در ميامي

سرويس خبر

مسئول نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان ميامي گفت: اولين ورکشاپ عکاسي و طراحي با رويکرد بافت تاريخي ميامي، در اين شهرستان برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «محمدصادق رضويان» امروز و در گفت‌و‌گويي افزود: اين ورکشاپ با عنوان "نگاره اي از شهر من"، شنبه چهارم شهريور ماه از ساعت 10 صبح تا 17 عصر برگزار مي‌شود.

وي گفت: رويکردهاي هنري در بافت و ابنيه تاريخي، مشارکت اجتماعي در معابر فرهنگي و تاريخي و هويت و فرهنگ در بافت تاريخي از جمله اهداف برگزاري اين ورکشاپ است.

مسئول نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان ميامي افزود: علاقمندان مي‌توانند شنبه چهارم شهريور ماه، با حضور در بافت تاريخي ميامي، ضلع شرقي کاروانسراي ميامي در اين ورکشاپ شرکت داشته باشند.

با برگزاري انتخابات داخلي:

هيات رئيسه شوراي پنجم شهر ديباج مشخص شد

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در نخستين روز از فعاليت پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا هيات رئيسه شوراي شهر ديباج از توابع شهرستان دامغان مشخص شد.

به گزارش خبرنگار ما از دامغان، پس از آيين تحليف و برگزاري انتخابات داخلي آقايان علي‌اکبر سفيديان رئيس، مهدي خان بيکي نايب رئيس، محسن سفيديان منشي، عزت (ليلا) رنگريز خزانه‌دار و حسن قادري به عنوان عضو پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر ديباج براي يک دوره يک‌ساله انتخاب شدند.

شوراي اسلامي شهر ديباج داراي 5 عضو اصلي بوده و اين شهر داراي پنج هزار و 700 نفر جمعيت و در 55 کيلومتري شمال شهرستان دامغان واقع شده است. شهر ديباج در سال 72 و با تصويب هيات دولت وقت به شهر تبديل و شهرداري در اين شهر مستقر شد.

شهرستان دامغان داراي چهارشهر شامل دامغان، اميريه، ديباج و کلاته رودبار است و شوراهاي اسلامي اين شهرها در مجموع 22 عضو دارد.

برگزاري دوره آموزشي خود مراقبتي

ويژه بيماران ديابتي سمنان

سرويس خبر:

دوره آموزشي خود مراقبتي ويژه بيماران ديابتي سمنان در بيمارستان شفا تامين اجتماعي سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي مديريت درمان تامين اجتماعي استان سمنان، در اين دوره آموزشي که با هدف ارتقا سطح آگاهي بيماران مبتلا به ديابت از نحوه خود مراقبتي و کاهش عوارض ناشي از بيماري برگزار شد، حدود 80 نفر از بيماران شرکت کردند.

در شهرستان سمنان حدود 700 نفر از بيماران مبتلا به ديابت تحت پوشش کلينيک ديابت بيمارستان شفا مي‌باشند که با برنامه ريزيها و زمانبندي‌هاي انجام شده توسط بيمارستان تمامي اين بيماران ضمن شرکت در اين دوره با بيماري ديابت و چگونگي خود مراقبتي بيشتر آشنا مي‌شوند.