تاریخ 1396/06/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4561 برو جستجو جستجوی پیشرفته   هفت طرح نوسازي مدارس سمنان هفته دولت به بهره‌برداري مي‌رسد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان گفت: هفت طرح فضاي آموزشي استان با اعتبار 12 ميليارد و 900 ميليون تومان در هفته دولت 96 به بهره‌برداري مي‌رسد.

ابوالفضل درباني در نشست خبري در اداره کل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان نهاد افزود: در مجموع 33 کلاس درس با فضاي 6 هزار و 700 متر مربع، در قالب هفت طرح با اعتبار هفت ميليارد تومان بهره‌برداري مي‌شود، در شهرستان سمنان در هفته دولت امسال سالن چند منظوره 20 متري وحدت و نمازخانه مدرسه شريعتي افتتاح مي‌شود.

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان خاطرنشان کرد: مدرسه 12 کلاسه کميسارياي عالي پناهندگان شهرستان گرمسار، مدرسه 6 کلاسه دکتر منصوري دامغان، نمازخانه مدرسه حاج عبدي ديباج، مدرسه 9 کلاس رضايي‌نژاد شهرستان سرخه و مدرسه 6 کلاسه روستاي نام نيک ديگر طرح‌هاي اداره کل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان است.

وي خاطرنشان کرد: استانداردسازي 54 آموزشگاه در قالب 359 کلاس درس در مساحتي بالغ بر 40 هزار و 530 مترمربع با اعتبار چهار ميليارد و 900 ميليون تومان اجرا شده است.

درباني بيان داشت: بر اساس بودجه سال 95 و قانون اهداي قير رايگان، 32 هزار و 500 متر‌مربع از محوطه مدارس و 80 هزار و 500 متر بام مدارس استان سمنان ايزوگام شد.

مديرکل نوسازي توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان با اشاره به اين که ساخت سه مجتمع آموزش 12 کلاسه و 2 مجتمع آموزش 18 کلاسه در مسکن مهر سمنان در دستور کار قرار دارد، افزود: 15 ميليارد تومان براي تکميل و به بهره‌برداري رساندن اين پنج طرح نياز است.

در استان سمنان 726 مدرسه با چهار هزار و 105 کلاس وجود دارد که 288 مدرسه پسرانه، 285 مدرسه دخترانه و 153 مدرسه دونوبته است.


 در هفته دولت امسال؛
 104 پروژه عمراني برق‌رساني در حوزه صنعت توزيع برق استان سمنان افتتاح مي‌شوند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان گفت: در هفته دولت امسال، 104 پروژه عمراني برق‌رساني با اعتباري به مبلغ 78 ميليارد و 840 ميليون ريال افتتاح و بهره‌برداري مي‌شوند.

سيد‌محمد موسوي‌زاده در نشست خبري با خبرنگاران اظهار داشت: 10 پروژه در راستاي بهسازي و تأمين روشنائي معابر با مبلغ 9 ميليارد و 960 ميليون ريال، توسعه و بهينه‌سازي 123 هزار و 123 متر شبکه و تأسيسات توزيع برق جهت ظرفيت‌سازي براي مشترکان جديد با اعتبار 36 ميليارد و 967 ميليون ريال و پروژه نصب 129 کنتور هوشمند برق در قالب طرح فراسامانه اندازه‌گيري و مديريت انرژي (فهام) با مبلغ دو ميليارد و 288 ميليون ريال است.

وي گفت: تبديل 240 هزار و 44 متر شبکه فشار ضعيف سيمي به کابل خودنگهدار در نقاط مختلف استان شامل 12 پروژه با اعتبار شش ميليارد و 44 ميليون ريال و همچنين 31 پروژه‌ي تجهيز، احداث و افزايش ظرفيت ايستگاه‌هاي برق زميني و هوائي با مبلغ 23 ميليارد و 581 ميليون ريال در هفته دولت مورد بهره‌برداري قرار خواهند گرفت.

رئيس هيأت مديره شرکت توزيع برق استان يادآور شد: احداث 805 هزار متر شبکه توزيع برق، نصب 821 ايستگاه هوائي توزيع برق با قدرت 94 هزار کيلوولت آمپر، نصب 16 هزار و 816 دستگاه سرچراغ روشنائي معابر، اجرا و بهره‌برداري از 17 هزار پروژه عمراني برق‌رساني با سرمايه‌گذاري به مبلغ يک هزار و 430 ميليارد ريال در توسعه زيرساخت‌هاو پروژه‌هاي عمراني از زمان شروع به کار دولت تدبير و اميد تاکنون به اجرا درآمده است.

وي با اشاره به اين که از هنگام آغاز به کار دولت يازدهم تا به حال، مبلغ 158 ميليارد و 351 ميليون ريال در زمينه پروژه‌هاي اصلاح و بهينه‌سازي و توسعه و احداث روستائي استان سرمايه‌گذاري شده، افزود: توسعه 147 هزار متر شبکه فشار متوسط و فشار ضعيف،احداث 135 ايستگاه هوائي توزيع برق، اصلاح 252 هزار متر شبکه 20 کيلوولت و فشار ضعيف، بهينه‌سازي 107 دستگاه پست‌هاي توزيع برق در مناطق روستائي استان سمنان به انجام رسيده است.

موسوي‌زاده با اشاره به اين که شاخص‌هاي اين شرکت از مرداد ماه سال 92 تاکنون ارتقاي بسيار مناسبي پيدا نموده است، تصريح کرد: نرخ انرژي تأمين نشده بخش توزيع از 9/0 در هزار به 72/0 صدم در هزار، کاهش طول شبکه توزيع به ازاي هر مشترک از 7/33 به 32 متر، پرداخت غيرحضوري قبوض برق مشترکان از 62 به 93 درصد، برداشت شبکه فشار متوسط و پست‌هاي توزيع به روش سيستم اطلاعات جغرافيائي (GIS)، افزايش مقدار پيک سائي از 25 به 34 مگاوات و نصب 100 درصدي کنتورهاي هوشمند انشعابات ديماندي به عنوان شاخص‌هائي هستند که ارتقاء يافته‌اند.

وي با بيان اين که اجراي رزمايش‌هاي خدمت متعالي براي اصلاح و بهينه‌سازي شبکه‌هاي فرسوده و عارضه‌دار، دستاوردي خطير در تحقق اقتصاد مقاومتي است خاطرنشان ساخت: از مرداد ماه سال 92 تاکنون، 51 رزمايش خدمت متعالي با استعداد دو هزار و 235 نفرساعت با هدف بهسازي و بازسازي شبکه و تأسيسات توزيع برق به اجرا درآمده و 819 هزار کيلووات ساعت در زمينه انرژي توزيع نشده و تحميلي به شبکه با مبلغ دو ميليارد و 47 ميليون و 500 هزار ريال صرفه‌جوئي شده است.

وي اضافه کرد: توسعه و بهسازي 330 هزار متر شبکه توزيع برق، اصلاح و احداث 281 ايستگاه هوائي و زميني توزيع برق، بهسازي 768 مورد انشعاب‌هاي مشترکين، بهينه سازي 377 دستگاه سرچراغ روشنائي معابر، ترميم جمپرها، رفع سُستي اتصالات شبکه، نصب 117 سِت کات اوت و آچارکشي تجهيزات، از مهم‌ترين اقداماتي است که در اجراي اين طرح جهادي- ضربتي عملياتي شده و استمرار خواهد داشت.


 روز صنعت دفاعي، نماد قدرت ملي در عرصه بازدارندگي است 

سرويس خبر:

نماينده وزير دفاع، ارشد ودجا و مديرکل تامين اجتماعي نيروهاي مسلح استان سمنان گفت: "روز صنعت دفاعي"، نماد قدرت ملي با تلاش مديران و جهاد‌گران جوان و خلاق صنعت دفاعي در عرصه بازدارندگي و اقتدار دفاعي ملت عزيز ايران است.

به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان، مهدي علي اکبري گفت: سي و يکم مرداد ماه سالروز گراميداشت "روز صنعت دفاعي"، نماد قدرت ملي با تلاش مديران و جهاد‌گران جوان و خلاق صنعت دفاعي در عرصه بازدارندگي و اقتدار دفاعي ملت عزيز ايران است.

وي افزود: با اتکا به الطاف بي‌شائبه الهي، تدابير مسئولين و فرماندهان عاليرتبه نظام مقدس جمهوري اسلامي و با خلاقيت و ابتکار مديران و کارکنان جهادگر جوان و پر‌انرژي کشور عزيزمان به‌خصوص کارکنان خدوم وزارت دفاع، صنعت دفاعي در همه حوزه‌ها رشد چشمگيري داشته و شکوفا شده است.اکبري تصريح کرد: تقويت بنيه دفاعي کشور با فن‌آوري‌هاي نوآورانه نظامي و دفاعي ضرورتي حياتي و انکار‌ناپذير بوده که همواره مورد تأکيد مقام معظم رهبري و فرماندهي معظم کل قوا بوده و در سايه منويات معظم‌له و با مديريت جهادي و بسيجي فرزندان و سربازان گمنام وزارت دفاع، توانايي اين وزارتخانه در رفع نيازهاي اساسي و حساس نيروهاي مسلح بي‌نظير بوده و در واقع نماد خودکفايي، خودباوري و مظهر تحقق اقتصاد مقاومتي مي‌باشد.‌

وي با گراميداشت ياد و خاطره وزراي شهيد؛ دکتر مصطفي چمران، سرلشکر نامجو و سرلشکر فکوري و ‌هزار شهيد گرانقدر وزارت دفاع و تبريک اين روز به ملت شهيد پرور و سرافراز ايران اسلامي و به‌ويژه کارکنان متخصص و پرتلاش وزارت دفاع تاکيد کرد: يکبار ديگر به امت شهيد پرور اطمينان مي‌دهيم که توانمندي‌هاي علمي فرزندان شما در حوزه‌هاي مختلف صنعت دفاعي، موجب عزت و اقتدار بيش از پيش ملي گردد.


 سرويس خبر: 

معاون سپاه استان سمنان:

بزرگداشت شهيد مدافع حرم "محسن حججي"

در سمنان برگزار مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون روابط عمومي و تبليغات سپاه قائم(عج) استان سمنان گفت: بزرگداشت شهيد مدافع حرم "محسن حججي" در سمنان برگزار مي‌شود.

مهدي ديابي ضمن گراميداشت شهادت عزتمندانِ شهيد محسن حججي اظهار داشت: برگزاري يادبودهاي ويژه شهداي مدافع حرم ظرفيت ويژه‌اي است براي ترويج فرهنگ شهادت‌طلبي و تبيين شبهاتي که درباره مدافعان حرم از سوي دشمنان در جامعه اشاعه مي‌شود.وي از برگزاري آئين گراميداشت و يادبود شهيد مدافع حرم "محسن حججي" در سمنان خبر داد و گفت: اين مراسم دوم شهريورماه پس از نماز مغرب و عشاء در سمنان برگزار مي‌شود.معاون روابط عمومي و تبليغات سپاه قائم(عج) استان سمنان با بيان اينکه حضور جوانان در اين مراسم يکي از مهم‌ترين اولويت‌هاي اين مجموعه است تأکيد کرد: خانواده معظم و معزز شهداي مدافع حرم، دفاع مقدس و انقلاب در شهرستان سمنان نيز در اين مراسم به‌عنوان مهمانان اصلي حضور دارند.وي با اشاره به محل برگزاري مراسم گراميداشت شهيد مدافع حرم "محسن حججي" خاطرنشان کرد: اين مراسم در مسجد حضرت ولي‌عصر(عج) سمنان برگزار مي‌شود.ديابي با تأکيد بر لزوم برگزاري مراسم‌هاي سالگرد و يادبود براي شهداي مدافع حرم خاطرنشان کرد: با وجود دلاور مردي اين افراد اکنون در مرزهاي ايران امنيت و آرامش برقرار است و دشمن اجازه تعدي و نفوذ به خاک اين سرزمين را ندارد.وي با اشاره به حضور مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي استان سمنان در اين مراسم يادآور شد: سردار حميد اباذري جانشين فرماندهي دانشگاه افسري امام حسين(ع) مهمان ويژه و سخنران اين مراسم است.

معاون روابط عمومي و تبليغات سپاه قائم(عج) استان سمنان با تأکيد بر اينکه ترويج فرهنگ شهادت در محوريت اهداف اين مراسم قرار دارد، اذعان کرد: از ظرفيت‌هاي ويژه دستگاه‌هاي فرهنگي و تبليغاتي استان سمنان براي تشويق جوانان و نوجوانان بسيجي و غيربسيجي براي حضور در اين مراسم استفاده مي‌شود.

مددجوي اردوگاه حرفه‌‌آموزي سمنان مقام اول

مسابقات قرآني زندانيان کشور را در رشته حفظ

ده جزء به دست آورد

سرويس خبر:

رئيس اداره فرهنگي و تربيتي اداره کل زندان‌هاي استان سمنان گفت: دو نفر از مددجويان اردوگاه حرفه‌آموزي و کاردرماني سمنان در بيست و هشتمين دوره مسابقات قرآني زندانيان مرد کشور موفق به کسب مقام‌هاي اول و سوم در رشته‌هاي حفظ ده جزء و مفاهيم شده‌اند.

به گزارش روابط عمومي زندان‌هاي استان سمنان، طيبه قدس اظهار کرد: بيست و هشتمين دوره مسابقات قرآن‌کريم ويژه مددجويان مرد کشور منطقه 2 با شرکت 110 نفر از منتخبان مرحله استاني استان‌هاي کشور در رشته‌هاي حفظ، قرائت، اذان و مفاهيم در لرستان برگزار شد.وي افزود:7 از نفر مددجويان زندان‌هاي سمنان که طي مسابقات انتخابي استان برگزيده شده بودند، در اين مسابقات شرکت داشتند که مددجويان اردوگاه حرفه‌آموزي موفق به کسب مقام شدند.قدس تصريح کرد: مددجو «عباسعلي پ.» در رشته حفظ ده جزء مقام اول را به دست آورد و مددجو «افشينش.» نيز در رشته مفاهيم به مقام سوم رسيد.

وي عنوان داشت: اين دوره از مسابقات با حضور مدير کل فرهنگي سازمان زندان‌هاي کشور در دانشگاه فرهنگيان خرم‌آباد برگزار شد و از برگزيدگان در مراسم اختتاميه تقدير به‌عمل آمد.رئيس اداره فرهنگي و تربيتي زندان‌هاي سمنان در ادامه با اشاره به محوريت قرآن در برنامه‌هاي اصلاحي و تربيتي زندان‌ها گفت: يادگيري قرآن و بهره گرفتن از آموزه‌هاي ديني در زندگي زندانيان موجب کاهش آسيب‌ها مي‌شود و نقش مهمي در زمينه‌سازي براي بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه دارد.قدس با بيان اينکه 4 دارالقرآن در زندانهاي استان فعاليت مي‌کنند، بيان کرد: دارالقرآن‌ها در زمينه‌هاي آموزش قرآن، روخواني، حفظ، تفسير و تجويد فعاليت دارند.

عمليات روکش آسفالت و لکه گيري

کمربندي دامغان به اتمام رسيد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس اداره نگهداري راه‌هاي اصلي و فرعي استان اظهار داشت: عمليات روکش آسفالت و لکه‌گيري موضعي محور کمربندي دامغان که حد فاصل پل روگذر تقاطع چشمه علي تا تقاطع غربي دامغان و بالعکس و همچنين ورودي شهرستان دامغان (کمربندي قديم شهرستان) مي باشد با حجمي معادل 80 هزار مترمربع به پايان رسيد.به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري استان سمنان، نوروزي در ادامه گفت: اين عمليات که در راستاي بهسازي و تسهيل در عبور و مرور رانندگان و زائرين حرم رضوي(ع) انجام پذيرفت هزينه اي بالغ بر 13500ميليون ريال در برداشت که از ابتداي مردادماه عمليات ان آغاز و روز گذشته به پايان رسيد.