تاریخ 1396/05/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4554 برو جستجو جستجوی پیشرفته   انتخاب اعضاي جديد مجمع تشخيص مصلحت نظام با حکم رهبر انقلاب
 هاشمي شاهرودي کليد‌دار مصلحت شد 

مجمع تشخيص مصلحت نظام روز گذشته رييس جديد خود را شناخت. يکي از مسائلي که بعد از رحلت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني مطرح شد بحث جانشين ايشان در مجمع تشخيص مصلحت بود. مجمعي که آيت‌الله 22 سال رياست آن را برعهده داشت. بعد از رحلت آيت‌الله، رهبر معظم انقلاب اسلامي طي حکمي آيت‌الله موحدي کرماني را به عنوان رئيس موقت مجمع تشخيص منصوب کردند. در نهايت روز گذشته رهبر معظم انقلاب طي حکمي رئيس و دبير و اعضاي مجمع تشخيص مصلحت را منصوب کردند. به گزارش ايسنا در بخشي از اين حکم آمده است:

«خداوند عليم و قدير را سپاس مي‌گويم که با کمک و هدايت خود، مجمع تشخيص مصلحت را بر اداي وظائف خطير آن موفق فرمود و اين نهاد قانوني در بيش از ربع قرن توانست نقشي اثرگذار در اداره‌ کشور داشته باشد. لازم مي‌دانم از همه‌ اعضاء و کارگزاران اين نهاد تشکر کنم و ياد درگذشتگان اين مجموعه را گرامي بدارم، مخصوصاً جناب آقاي هاشمي رفسنجاني که از استوانه‌هاي سياسي کشور بودند و سال‌ها مسئوليت سنگين رياست اين مجمع را برعهده داشتند، و نيز جناب حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي طبسي و جناب آقاي عسگراولادي و جناب دکتر حسن حبيبي رحمة‌الله‌عليهم.

اکنون با آغاز دوره‌ جديد اين نهاد، به حکم تجربه‌هاي ارزنده‌ موجود، تغييراتي در ساختار و محتوا ضروري مي‌نمايد که عمدتاً عبارت است از:

سامان بخشيدن به مجموعه‌ سياست‌هاي کلّي و بازنگري در عناوين و نيز در فرآيند تعيين و تنظيم آن

سامان بخشيدن به مسأله‌ نظارت بر اجراي سياست‌ها

سازوکار لازم براي ارزيابي کارآمدي و اثربخشي سياست‌ها

ايجاد انسجام کامل در ساختار تشکيلاتي و مديريتي و تمرکز برنامه‌ها بر اساس آئين‌نامه‌ مصوّب

چابک‌سازي تشکيلات و حذف بخش‌هاي موازي و غير ضرور

به جز اينها تغييرات اصلاحي ديگري نيز در خلال کار و در سايه‌ دقّت نظر دست‌اندرکاران و انعطاف‌پذيري تشکيلات، لازم خواهد نمود و به کار گرفته خواهد شد ان‌شاءالله با عنايت به آن‌چه گفته شد آيت‌الله آقاي حاج سيّدمحمود هاشمي شاهرودي را به رياست و جناب آقاي دکتر محسن رضائي را به دبيري مجمع تشخيص مصلحت و اشخاص حقوقي و حقيقي نامبرده در زير را به عضويت آن در دوره‌ پنج ‌ساله‌ جديد منصوب مي‌کنم:

اشخاص حقوقي:

الف) رؤساي محترم سه قوه

ب) فقهاي معزّز شوراي نگهبان

ج) رئيس ستاد کل نيروهاي مسلّح

د) دبير شورايعالي امنيت ملّي

ه) وزير يا رئيس دستگاهي که موضوع مورد بحث، به آن دستگاه مربوط است

و) رئيس کميسيون متناسب با موضوع بحث از مجلس شوراي اسلامي

اشخاص حقيقي:

آيات و حجج اسلام:

آقاي حاج سيّدمحمود هاشمي شاهرودي، آقاي حاج شيخ احمد جنتي، آقاي اميني نجف‌آبادي، آقاي موحدي کرماني، آقاي ناطق نوري، آقاي حاج شيخ حسن صانعي، آقاي محسني اژه‌اي، آقاي مجتهد شبستري، آقاي سيّدابراهيم رئيسي، آقاي درّي نجف‌آبادي، آقاي محمّدي‌عراقي، آقاي مجيد انصاري، آقاي مصباحي‌مقدم.

و حضرات:

آقاي غلامرضا آقازاده، آقاي علي آقامحمّدي، آقاي محمود احمدي‌نژاد، آقاي محمّدجواد ايرواني، آقاي محمّدرضا باهنر، آقاي احمد توکّلي، آقاي سعيد جليلي، آقاي غلامعلي حدّادعادل، آقاي داود دانش‌جعفري، آقاي پرويز داودي، آقاي محسن رضائي، آقاي سيّدمحمد صدر، آقاي محمّدحسين صفارهرندي، آقاي محمّدرضا عارف، آقاي محمّد فروزنده، آقاي سيّدحسن فيروزآبادي، آقاي محمّدباقر قاليباف، آقاي حسين محمّدي، آقاي حسين مظفّر، آقاي سيّدمصطفي ميرسليم، آقاي سيّدمحمّد ميرمحمّدي، آقاي سيّدمرتضي نبوي، آقاي علي‌اکبر ولايتي، آقاي صادق واعظ‌زاده، آقاي احمد وحيدي.

حضرات آقايان را به حضور و اتقان و دقّت در تشخيص مصلحت و نيز به صلاح و سداد و انصاف دعوت مي‌کنم و توفيق و هدايت الهي را براي خود و آنان مسألت مي‌نمايم. نکات ياد شده در پيوست اين حکم لازم است مورد توجه قرار گيرد.»بعد از انتشار اين حکم آيت‌الله هاشمي شاهرودي طي پيامي از انتصاب خود به عنوان رييس جديد مصلحت نظام از رهبر انقلاب تشکر و قدرداني کردند.

آيت‌الله هاشمي شاهرودي

در سال 1327، سيدمحمود فرزند سيدعلي حسيني‌شاهرودي در کربلا به دنيا آمد. او پس از تحصيلات ابتدايي در مدرسه‌ علويه نجف، وارد حوزه‌ علميه شد و پس از گذراندن دروس دوره سطح به شاگردي آيت‌الله‌العظمي سيدمحمدباقر صدر درآمد. هاشمي‌شاهرودي درس خارج و مباني اجتهاد در اصول و فقه را نزد شهيد صدر آموخت. امام خميني (ره) از ديگر اساتيد اين طلبه جوان بود.

هاشمي‌شاهرودي در دوران تحصيل‌ و تدريس در عراق، از فعاليت‌هاي سياسي هم غافل نبود و سرانجام در سال 1352 (1974) پس از يورش‌ مزدوران‌ رژيم‌ بعث صدام‌ به‌ علما و انديشمندان‌، به‌ زندان‌ افتاد و و در زندان عراق شکنجه‌هاي بدني و روحي مختلفي را متحمل شد. او پس از آزادي و به دنبال تظاهرات‌ مردم‌ عراق‌ در گراميداشت پيروزي انقلاب‌ اسلامي مردم ايران‌ به‌ويژه در نجف، تحت‌ پيگرد رژيم‌ بعث‌ قرار گرفت‌ و به‌ سفارش‌ شهيد صدر به‌ وطن‌ خود، ايران بازگشت‌ و به عنوان وکيل عام‌ آيت‌الله صدر و نماينده‌ او نزد امام‌ خميني (ره) معرفي شد.

از طرفي با ورودش به‌ ايران‌ و تشرف به محضر امام‌ خميني‌ (ره)، با موافقت‌ ايشان، رابط‌ امام‌ (ره) و شهيد صدر شد و پيام‌هاي علمي نجف‌ را به‌ سمع‌ امام‌ (ره) مي‌رساند. هاشمي‌شاهرودي با دستور آيت‌الله‌ خامنه‌اي که‌ در آن‌ زمان‌ با حکم‌ امام‌ (ره) مسئوليت‌ نهضت‌هاي اسلامي را بر عهده‌ داشت، تشکيلات جامعه روحانيت‌ مبارز و مجلس‌ اعلي انقلاب اسلامي عراق‌ را به‌ راه‌ انداخت‌ و آن‌ را مديريت‌ و سازماندهي کرد.

امام‌ خميني‌ (ره) با توجه‌ به‌ شناخت‌ خود از هاشمي‌شاهرودي خواست که‌ تدريس‌ در حوزه‌ علميه‌ قم‌ را بر هر کاري‌ ترجيح‌ دهد و به‌ تربيت‌ طلاب‌ مستعد در زمينه‌هاي‌ علمي‌ و اخلاقي‌ بپردازد. او هم پس از حضور در ايران‌ ـ در فروردين‌ 1358ـ به‌ تدريس‌ درس‌ خارج‌ فقه‌ و اصول‌ پرداخت که‌ اين‌ تدريس‌ تا امروز ادامه‌ دارد و طلاب‌ زيادي از دروس او بهره‌مند شده‌اند. گفته مي‌شود دقت‌ فراوان، تسلط‌ بر مباحث‌ و نوآوري در زمينه‌هاي متعدد و مختلف علمي از ويژگي‌هاي درس آيت‌الله شاهرودي است. او همچنين رياست‌ دو کنگره‌ نقش‌ زمان‌ و مکان‌ در انديشه‌ امام‌ خميني ‌(ره) و نخستين‌ کنگره‌ دايره‌المعارف‌ فقه‌ اسلامي‌ را بر عهده‌ داشته است. رياست‌ موسسه‌ دايره‌المعارف‌ فقه‌ اسلامي‌ با حکم‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌، همچنين عضويت در مجمع جهاني اهل بيت و عضويت در مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي هم در کارنامه‌ فرهنگي و اجرايي او ديده مي‌شود.

هاشمي‌شاهرودي در اسفند سال 1373 با حکم مقام معظم رهبري به جاي مرحوم آيت‌الله محمدي‌گيلاني به عنوان يکي از فقهاي شوراي نگهبان معرفي شد و در سال 75 به عنوان عضو حقوقي (فقيه شوراي نگهبان) در دوره‌ سوم (75 تا 80) وارد مجمع تشخيص مصلحت نظام شد. او البته در دو سال آخر مجمع سوم (78 و 79) به عنوان رئيس قوه قضاييه در جلسات مجمع حضور داشت چرا که از تير 1378 جايگزين آيت‌الله محمد يزدي در دستگاه قضا شده بود. آيت‌الله هاشمي‌شاهرودي از 78 تا 88 از سوي رهبر انقلاب به عنوان چهارمين رئيس قوه قضاييه انتخاب شد و در دوره‌هاي چهارم (80 تا 85) و پنجم (85 تا 90) مجمع با عنوان رئيس يکي از قوا (85، 86 و 87) حضور داشت که البته در دو سال آخر (88 و 89) و پس از پايان رياستش بر دستگاه قضا به عنوان فقيه شوراي نگهبان در مجمع حاضر بود. او در دوره‌هاي چهارم و پنجم (80 تا 90) رياست کميسيون حقوقي و قضايي مجمع تشخيص مصلحت نظام را به عهده داشت. شاهرودي با پايان دوره‌ رياستش بر قوه قضاييه دوباره به شوراي نگهبان بازگشت و در مرداد 88 به عنوان فقيه، جايگزين آيت‌الله آملي‌لاريجاني شد.

هاشمي‌شاهرودي در شهريور 89 با راه‌اندازي سايت و انتشار رساله‌ عمليه تحت عنوان منهاج‌الصالحين به نوعي اعلام مرجعيت کرد. او در مرداد 90 با حکم مقام معظم رهبري رئيس هيات عالي حل اختلاف و تنظيم روابط قواي سه‌گانه شد. شاهرودي در دوره‌ ششم مجمع تشخيص (90 تا 95) هم در اين نهاد عضويت داشت..

او در سال 1377 کانديداي مجلس خبرگان رهبري شد و در دوره‌ سوم (77 تا 85) به عضويت اين مجلس درآمد. شاهرودي در دوره‌هاي چهارم (85 تا 95) و پنجم (95 به بعد) هم به عنوان نماينده‌ مردم خراسان‌رضوي در مجلس خبرگان رهبري انتخاب شد. او در دوره‌ چهارم خبرگان در زمان رياست هاشمي‌رفسنجاني و مهدوي‌کني، از اسفند 87 نايب‌رئيس دوم اين مجلس بود، در اسفند 93 و در دوران رياست محمد يزدي به نايب‌رئيسي اول خبرگان رسيد و در دوره‌ اخير هم با حضور در انتخابات هيات رئيسه، نايب‌رئيس دوم مجلس خبرگاني شد که احمد جنتي رياستش را به عهده دارد.

شش عضو جديد

در اين ميان 38 چهره سياسي به عنوان اعضاي جديد اين مجمع انتخاب شدند که 6نفر ازآنها براي اولين باربه عضويت اين مجمع درآمدند که سيّدابراهيم رئيسي و مجتهد شبستري و احمد توکلي، سيد محمد صدر، سيد محمد ميرمحمدي از جمله اين افراد هستند.

هاشمي رفسنجاني، واعظ طبسي، حبيب‌الله عسگر اولادي و حسن حبيبي از اعضاي فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام هستند که با فوت‌شان در اين دوره از فعاليت مجمع حضور ندارند.

پيش از اين حسن روحاني و علي لاريجاني به عنوان اعضاي حقيقي مجمع تشخيص مصلحت نظام معرفي شده بودند که در اين دوره به دليل قرار گرفتن در جايگاه حقوقي در گروه اشخاص حقيقي قرار ندارند.

آيت‌الله محسن مجتهد شبستري:

او امام جمعه سابق تبريز و نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي بود. وي در خرداد ماه سال جاري در آخرين خطبه‌ نماز جمعه خود اعلام کرد که به علت کهولت سن از مقام معظم رهبري خواسته تا کناره‌گيري از مسئوليتش به توصيه پزشکان را بپذيرند.

سيدابراهيم رييسي

سيدابراهيم رئيسي؛ دومين متولي آستان قدس رضوي، کانديداي اصولگراي دوازدهمين دور از انتخابات رياست جمهوري و دادستان کل دادگاه ويژه روحانيت است. او پيش از اين دادستان تهران از سال 1368 تا 1373 بود . از آن سال تا 1383 به رياست سازمان بازرسي کل کشور منصوب شد و پس از آن ده سال معاون اول قوه قضاييه بود و سپس از سال 1393 تا 1394 دادستان کل کشور بود. پس از فوت واعظ طبسي يکي از اعضاي فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام در سال 1394 با حکم رهبري به توليت آستان قدس رضوي منصوب شده است.

محمد‌باقرقاليباف

شهردار فعلي تهران که در انتخابات رياست جمهوري گذشته يکي از کانديدهاي جريان اصولگرا بود نيز به عضويت مجمع تشخيص مصلحت نظام درآمده است. او در سابقه فعاليت‌هاي خود فرمانده قرار گاه سازندگي خاتم‌الانبيا، نيروي هوايي سپاه پاسداران و نيروي انتظامي را بر عهده داشته است. قاليباف از سال 1383 تا 1384رئيس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده و همچنين در چهار دوره از انتخابات‌هاي رياست جمهوري سال 1392،1388،1384 و 1396 به عنوان کانديدا حضور داشته است.

احمد توکلي

او نماينده اصولگراي دوره اول، نماينده مردم بهشهر و نماينده دور هفتم، هشتم و نهم مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي است. توکلي سخنگوي دولت محمدعلي رجايي و وزير کار و امور اجتماعي کابينه اول ميرحسين موسوي است. توکلي همچنين در رقابت‌هاي نهمين دور از انتخابات رياست جمهوري کانديدا شد اما به نفع قاليباف کنار رفت.

سيدمحمد مير محمدي

نماينده مجلس شوراي اسلامي در دوره‌هاي ششم و هفتم، رييس دفتر هاشمي رفسنجاني در دولت سازندگي، معاون نظارت و حسابرسي دفتر مقام معظم رهبري.


 رحماني فضلي:
 رهبري بر ممنوعيت سوءاستفاده از تريبون‌هاي مقدس تاکيد دارند 

وزير پيشنهادي کشور، روند پيگيري موضوع مينوخالقي در انتخابات مجلس دهم را تشريح کرد.به گزارش خانه ملت، عبدالرضا رحماني فضلي وزير پيشنهادي کشور در نشست کميسيون اجتماعي مجلس حضور پيدا کرد و به سوالات نمايندگان در خصوص مسايل مربوط به اين وزارتخانه پاسخ داد.رحماني فضلي با بيان اينکه مسئوليت وزارت کشور زياد و متنوع بوده و تمامي‌موضوعات اجتماعي، اقتصادي و امنيتي را در بر مي‌گيرد، تصريح کرد: 37هزار مدير به طور مستقيم با ما همکاري مي‌کنند و حجم کار مشکلات را افزايش داده است.

وي ادامه داد: در دولت يازدهم مجبور شديم 31 استاندار و 430 فرماندار را تغيير دهيم و اين به سختي امکان پذير بود.وي با بيان اينکه بدنه وزارت کشور از نظر مديريتي ضعيف است، گفت: در حال حاضر 80 درصد مديران وزارت کشور از بدنه وزارت کشور هستند اما سابق به اين شکل نبود.وي با تشريح شرايط نصب مديران در وزارت کشور، ادامه داد: اين افراد بايد اعتدالي، مجرب، توسعه‌گرا و قدرت هماهنگي داشته و با نمايندگان هم ارتباط مناسبي را داشته باشند.رحماني فضلي را بيان اينکه رهبري بر ممنوعيت استفاده از تريبون هاي مقدس تاکيد دارند، تصريح کرد: البته برخي اين کار را انجام مي‌دهند و اين خلاف قانون است.اين وزير پيشنهادي دولت دوازدهم با بيان اينکه توزيع خدمات بايد عادلانه باشد، گفت: شما نمايندگان نيز بايد به اين موضوع در مجلس توجه داشته باشيد؛ البته در حال حاضر 12درصد اعتبارات ملي به استان هاي اختصاص مي‌يابد و بايد 30 درصد به استان‌ها اختصاص يابد.

وزير پيشنهادي کشور دولت دوازدهم با بيان اينکه در رابطه با مينو خالقي نيز وظيفه خود را انجام داديم، تصريح کرد: اعتبارنامه ايشان صادر شد و ما پيگيري‌هاي لازم را داشتيم و رييس مجلس نيز اين موضوع را تاييد کرد اما شوراي نگهبان اعتبارنامه را تاييد نکرد.

اين وزير پيشنهادي دولت دوازدهم با بيان اينکه از بانون توانمند در وزارت کشور استفاده خواهيم کرد، گفت: در بدنه وزارت خانه 151 مدير خانم داريم و قطعا به انتصاب معاونت خانم نيز فکر خواهيم کرد.

رحماني فضلي با بيان اينکه سال گذشته 730هزار اتباع بيگانه غيرمجاز را به کشورشان عودت داديم، تصريح کرد: متاسفانه بيش از 600 هزار نفر از اين تعداد دوباره به کشور بازگشتند به صورت جدي ساماندهي آنها را در دستور کار قرار داريم؛ همچنين به مديريت آسيب‌هاي اجتماعي نيز توجه ويژه‌اي داريم.

رحماني فضلي با بيان اينکه موسسات مالي در اختيار بانک مرکزي است، ادامه داد: متاسفانه تجمع‌هايي که در اين ارتباط صورت مي‌گيرد مشکلات زيادي را براي نيروي انتظامي‌به وجود آورده است و بانک مرکزي بايد اين مشکلات را مديريت کند.

عليرضا محجوب نماينده مردم تهران با انتقاد از اينکه ورود غيرقانوني به شکور معضل جدي است، افزود: وزارت کشور بايد نسبت به رفع مسائل اجتماعي ورود جدي داشته لذا جساتي را با کميسيون اجتماعي مجلس ادامه دهد تا با همکاري مشترک اين آسيب ها مديريت شود.

علي ساري ديگر عضو اين کميسيون با انتقاد از اينکه موسسات مالي ابعاد امنيتي نامناسبي را در کشور ايجاد کرده، گفت: متاسفانه رفع مشکلات برخي موسسات مانند آرمان در حاشيه مانده است.


 موزه هاي استان تکميل مي شود؛
 انتقال اشياي تاريخي از موزه ملي به استان سمنان 

سرويس خبر

مسئول موزه‌هاي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: 2 هزار قلم شي تاريخي از موزه ملي ايران به استان سمنان براي تکميل موزه‌هاي اين استان انتقال يافت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «سروش‌هاشمي» در گفت و گويي افزود: از ابتداي امسال تا کنون، در چندين مرحله آثار فرهنگي- تاريخي از موزه ملي ايران به استان سمنان منتقل شد که در آخرين مرحله، 450 قلم شيء تاريخي به صورت دائم به اين استان انتقال يافت.

وي هدف از انتقال اين اشياء را تکميل آثار موزه‌هاي استان و برپايي نمايشگاه‌هاي موضوعي در موزه‌هاي استان عنوان کرد و گفت: اين اشيا داراي قدمتي از حدود هزاره سوم پيش از ميلاد تا دوره قاجار و شامل سفالينه‌هاي منقوش، آثار فلزي، تابلوهاي نقاشي، اشياي مردم‌شناسي، کتاب‌هاي خطي و... است.

هاشمي با تاکيد بر اينکه اين اشياء بر غناي موزه‌هاي استان مي‌افزايند، گفت: بر اين اساس، آثار دوره‌هاي مختلف تاريخي و تکنيک‌هاي ساخت آثار در دوره‌هاي مختلف، در موزه‌هاي استان سمنان به نمايش گذاشته مي‌شود.وي ابراز اميدواري کرد: در صورت تخصيص اعتبار لازم و راه‌اندازي موزه بزرگ استان سمنان، تمامي اين آثار به همراه آثار تاريخي استان سمنان که در کاوش‌هاي باستان شناسي از محوطه‌هاي تاريخي به دست آمده، در اين موزه به نمايش گذاشته شود.

مسئول موزه‌هاي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: در حال حاضر 10 موزه زير نظر ميراث فرهنگي استان سمنان فعاليت دارند که شامل موزه عشايري ايل سنگسر و موزه سنگ و فسيل در مهدي‌شهر، موزه مهر و سکه و موزه گرمابه پهنه در سمنان، موزه عرفان شرق بسطام، موزه باستان‌شناسي و مردم‌شناسي و موزه آب در شاهرود، موزه تاريخ شهر دامغان و باغ موزه علم و صنعت و موزه اقوام در گرمسار است.


 معاون مدير امور دام سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
 طرح استانداردسازي خوراک دام در استان سمنان اجرا مي‌شود 

سرويس خبر

معاون مدير امور دام سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت: طرح استانداردسازي خوراک دام و طيور در استان سمنان اجرا مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، باقر مهدوي در جمع خبرنگاران با اشاره به ابلاغ آئين‌نامه نظام نظارت فني و کنترل کيفي خوراک دام اظهار داشت: بر اساس طرح استانداردسازي خوراک دام و طيور نظارت بر واحدهاي توليدکننده خوراک دام و طيور بيشتر مي‌شود.

وي گفت: پيش‌ازاين نظارت بر واحدهاي توليدکننده خوراک دام و طيور در قالب دستورالعمل داخلي که ضمانت اجرايي نداشته است، انجام مي‌شده که از اين نظر يک خلأ قانوني براي کنترل کيفي خوراک دام در استان وجود داشت.

معاون مدير امور دام سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان افزود: در سال گذشته بر اساس ماده 20 قانون نظام دام‌پروري و ماده 30 قانون افزايش بهره‌وري بخش کشاورزي، سازمان جهاد کشاورزي و حوزه معاونت بهبود توليدات دامي استان موظف به اجراي نظام نظارت فني و کنترل کيفي خوراک دام شد.

باقر مهدوي خاطرنشان کرد: از بهمن 95 معاونت امور دام با ابلاغ دستورالعمل و جلسات توجيهي براي کارشناسان شهرستان و مديران کارخانجات خوراک دام مقدمات اجراي طرح استانداردسازي خوراک دام در استان را مهيا کرد.

وي با اشاره به برنامه‌ريزي‌هاي متعدد براي اجراي مناسب اين طرح در استان گفت: براي اجراي اين طرح در 3 ماهه نخست امسال؛ علاوه بر برگزاري جلسات آموزشي براي کارشناسان پهنه و کارشناسان ناظر کارخانجات خوراک دام اطلاع‌رساني لازم در زمينه ساماندهي واحدهاي توليد خوراک دام انجام‌ شده است.

معاون مدير امور دام سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستاي اجراي طرح استانداردسازي خوراک دام در استان خاطرنشان کرد: در مرحله نخست به واحدهاي غيرمجاز اخطارهاي کتبي براي تعطيلي واحدهاي مذکور و توسعه و تجهيز واحدهاي غيراستاندارد ابلاغ شد.

مهدوي با بيان اينکه با اجراي طرح نظارت بيشتري بر واحدهاي توليد خوراک دام و طيور انجام مي‌شود، تصريح کرد: در اين راستا بازديدهاي مستمر با حضور کارشناسان اداره کل تغذيه و وزارت مطبوع از واحدهاي در حال احداث و ارائه مشاوره‌هاي فني براي استانداردسازي خط توليد اين واحدها انجام‌شده است.


 سرويس خبر 

استاندار سمنان به پويش كالاي

استاندارد ايراني پيوست

سرويس خبر

محمدرضا خباز، استاندار سمنان، به پويش 'كالاي استاندارد ايراني مي‌خرم' پيوست.

به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان سمنان، خباز همزمان با سالروز بزرگداشت مقام شهيد صارمي، روز خبرنگار، به اين پويش ملي پيوست.

عباس رستمي، مديركل استاندارد استان ضمن عرض تشكر و ابراز خرسندي از رويداد مذكور، از مردم استان سمنان دعوت كرد تا با پيروي از اين حركت انگيزشي، هم گام با رجال و بزرگان اين استان، به پويش خريد كالاي ايراني پيوسته، در گردش چرخ‌هاي توليد ملي، نقش مؤثر خود را ايفا كنند.

شهردار سمنان رئيس کارگروه فرهنگي

مجمع جهاني شهرهاي جاده ابريشم شد

سرويس خبر

رئيس مجمع جهاني شهرهاي جاده ابريشم طي حکمي حسين موسوي شهردار سمنان را به مدت يک سال به عنوان رئيس کارگروه فرهنگي مجمع جهاني شهرهاي جاده ابريشم منصوب کرد. به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، در حکم وي آمده است: با عنايت به برگزاري ششمين همايش مديران و شهرداران ايراني جاده ابريشم در شهر فرهنگي و تاريخي دامغان و برگزاري انتخابات کارگروه‌هاي تخصصي مجمع جهاني شهرهاي جاده ابريشم، نظر به آراء ماخوذه، به موجب اين ابلاغ جنابعالي به عنوان رئيس کارگروه فرهنگي مجمع جهاني شهرهاي جاده ابريشم به مدت يک سال منصوب مي‌گرديد. اميد است با بهره‌مندي از خرد جمعي، برنامه‌ريزي هدفمند و استفاده از سوابق و پشتوانه تجربي شهرها و نهادهاي عضو، در مسير تحقق اهداف والاي مجمع و توسعه شهرهاي در مسير جاده ابريشم موفق و مويد باشيد. از خداوند متعال موفقيت جنابعالي و ساير اعضاي کارگروه را مسالت مي‌‌نمايم.

ششمين همايش مديران و شهرداران ايراني جاده ابريشم تيرماه 96 به ميزباني شهر فرهنگي و تاريخي دامغان برگزار شد.