تاریخ 1396/05/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4546 برو جستجو جستجوی پیشرفته  



 نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي:
 راي مردم به دولت دوازدهم راي به شخص دکتر روحاني بود  

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه احداث جاده دامغان- اردکان با هدف کمک به تقويت کريدور شمال به جنوب است، گفت: براي احداث اين پروژه راه‌سازي به 500 ميليارد تومان اعتبار نياز است.

ابوالفضل حسن بيگي در نشست شوراي اداري شهرستان دامغان به ميزباني سالن ورزشي شهيد محمد‌علي مشهد شهر اميريه از توابع شهرستان دامغان افزود: با توجه تردد و عبور زائران حرم و بارگاه علي‌بن‌موسي‌الرضا(ع) از محور دامغان- اصفهان- يزد بايد اين محور مواصلاتي تقويت و با نگاه ويژه و اختصاص اعتبارات لازم به آن نگاه و توجه شود.

وي اضافه کرد: راه و راه‌سازي سرمايه ملي کشور است و با احداث راه مي‌توان خدماتي خوب و در خور‌شان مردم ارائه کرد و احداث محور جنوبي دامغان و بحث 4 بانده شدن آن بايد با جديت دنبال و اجرا شود و کوتاهي نبايد صورت گيرد.

عضو مجمع نمايندگان مردم استان سمنان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه احياء و توسعه روستاها بايد در دستور کار مسئولان کشور، استان و شهرستان قرار گيرد، اظهار داشت: احياء و توسعه روستاهاي کوچک با ترزيق امکانات و تجهيزات بايد به عنوان يک الويت ويژه مورد توجه قرار گيرد و به عنوان يک فرصت به آن نگاه شود و از دست نداد.

وي خاطرنشان کرد: شهرستان دامغان داراي 120 روستاي فعال دارد که مي‌طلبد، با توزيع امکانات به صورت عادلانه در جهت کمک به رشد و توسعه و شکوفايي آنها قدم بر داشت.

حسن بيگي با اشاره به بحث توانمند سازي روستاها از سوي دولت افزود: 5 هزار روستا در کشور درتحت پوشش توانمند‌سازي قرار گرفتند که سهم استان سمنان از اين طرح 39 روستا که از اين تعداد اين طرح در 10 روستا‌هاي بخش مرکزي و اميرآباد دامغان اجرا مي‌‌شود.

وي به افتتاح طرح گازرساني دامغان- نکا پرداخت و افزود: هزينه 820 ميليارد توماني دولت يازدهم در تکميل طرح گازرساني دامغان- نکا قابل تقدير است و از عملکرد خوب دولت محسوب که به سرانجام رسيد.

وي با تقدير از حضور پرشکوه مردم در روز 29 ارديبهشت امسال در پاي صندوق‌هاي اخذ راي اظهار داشت: مردم با اين حضور خود جوش و ميليوني خود و با راي 24 ميليوني به دکتر روحاني عملکرد و فعاليت‌هاي ايشان را تاييد کردند.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي اضافه کرد: با توجه به برگزاري مراسم تنفيذ حکم رياست جمهوري دکتر روحاني در محضر ولي امر مسلمين و تحليف رياست جمهوري انتظار آن است که شخص رياست جمهوري از وزرا و کابينه کارآمد و متخصص در دولت جديد استفاده و وزراي ضعيف را دولت به کار نگيرد.

حسن بيگي با بيان اينکه 365 ميليارد تومان از سرمايه کشور در دست 53 نفر است،افزود: متاسفانه اين تعداد افراد اين سرمايه را به دلار تبديل و از کشور خارج کردند.

وي اضافه کرد: همچنين 90 هزار ميليارد تومان پول توسط موسسات مالي در کشور هرج و مرج شد و همين موسسات با شعار و تبليغات به دنبال اقتصاد اسلامي بودند، ولي از آن طرف از مردم سودهاي 38 درصدي را طلب کردند.

وي يادآورشد: با اين طرز روش و کار کردن موسسات به اقتصاد کشور ضربه وارد شد و سرمايه‌گذاران خارجي با ترس ولرز در ايران سرمايه‌گذاري مي‌‌کنند که زيبنده جمهوري اسلامي ايران نيست.

نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به در پيش بودن هفته دولت اظهار داشت: مردم از مسئولان انتظار خدمت دارند و با شعار نمي‌شود، به مردم خدمت کرد و بلکه بايد با عمل خدمت به مردم را به نحوشايسته به نمايش گذاشت.


 نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس:
 وزارت نيرو پاسخگوي عدم تحقق پروژه آب قطري شاهرود باشد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس با بيان اينکه پروژه آب قطري هنوز به نتيجه قطعي نرسيده است، گفت: وزارت نيرو بايد پاسخگوي 40 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده در اين پروژه باشد.

سيدحسن حسيني شاهرودي در نشست تخصصي مديران صنعت آب و برق ضمن يادآوري اينکه بالغ بر 10 سال از اجرايي شدن پروژه انتقال آب چشمه‌سارهاي قطري شاهرود مي‌گذرد و کمتر از 10 درصد آن تا بهره‌برداري باقي‌مانده است، ابراز داشت: اين پروژه حياتي به نتيجه نرسيده است.

وي افزود: طرح انتقال آب از سرچشمه‌هاي قطري بايد در شوراي عالي به نتيجه برسد و مسئولان محلي دو منطقه علي‌آباد و شاهرود از آن تمکين کنند و اگر اين اتفاق رخ ندهد وزارت نيرو بايد پاسخگوي 40 ميليارد تومان اعتباري که هزينه شده، باشد.

عضو خانه ملت با بيان اينکه وزارت نيرو بايد به سه درخواست در حوزه انتقال آب سد کالپوش پاسخ قاطع و روشني دهد، تا انتقال آب بدون انجام مراحل امنيتي انجام شود، ابراز داشت: اول آنکه در بحث انتقال آب از کالپوش به شاهرود، روستاهاي فاقد آب شرب در آن منطقه مورد توجه واقع شوند و دوم چنانچه مازاد آب غير از شرب را شاهد بوديم، بايد در اولويت اول براي صنعت و کشاورزي منطقه کالپوش مورد استفاده قرار گيرد.

حسيني در ادامه تصريح کرد: درخواست مردم منطقه کالپوش آن است که به‌ منظور استفاده از منابع موجود، تصفيه‌خانه انتقال آب به‌جاي آنکه در مقصد (شاهرود) ايجاد شود، در مبدأ (کالپوش) راه‌اندازي شود، تا مردم منطقه بتوانند از پساب‌هاي موجود در بخش صنعت منطقه استفاده کنند.

وي با اشاره به تعهدات اعتباري دولت در خصوص پروژه سد مجن افزود: از اعتبارات سفر رياست جمهوري هشت ميليارد تومان در نظر گرفته شد که فقط دو و نيم ميليارد تومان آن تخصيص پيدا کرد و هنوز شاهد بهره‌برداري و استفاده از اين پروژه مهم در شرق استان نيستيم و اگر تأمين اعتبار شود طي دو سه ماه آينده مي‌تواند از آن بهره‌برداري کرد.


 فرماندار سمنان:
 دهه کرامت مملو از عطر وجودي ائمه اطهار است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار سمنان گفت: دهه کرامت فضاي سراسر کشور مملو از عطر وجودي ائمه اطهار به خصوص امام رضا(ع) است.

سيد‌عباس دانايي در گفت‌و‌گو با ستاد خبري کاروان زير سايه خورشيد از سمنان، ضمن بيان اينکه دهه کرامت فضاي سراسر کشور به خصوص استان سمنان مملو از عطر وجودي ائمه اطهار به خصوص امام رضا(ع) است، ادامه داد: در اين دهه فضاي معنوي بيشتري نسبت به ديگر ايام سال وجود دارد که بايد از اين فضا استفاده لازم را ببريم.

وي افزود: اين کاروان با حضور در استان‌ها و به همراه داشتن پرچم متبرک امام رضا(ع) اين فضاي معنوي را در استان‌ها و حتي مناطق دور افتاده نيز گسترش مي‌دهند.

فرماندار سمنان ادامه داد: حضور خادمين در استان سمنان فضاي حرم مطهر امام رضا(ع) را به خوبي منتقل مي‌کند و مردم با ديدن آن‌ها اشک شوق مي‌ريزند.

دانايي تصريح کرد: حضور کاروان‌هاي زير سايه خورشيد در استان سمنان برکات خاصي را به همراه داشته است و اميدواريم امسال نيز بتوانيم از اين برکات به خوبي بهره‌مند شويم تا در اينده حسرت از دست دادن اين فرصت مناسب و فضاي معنوي به وجود آمده را نخوريم.

فرماندار سمنان گفت: استمرار حضور اين کاروان‌ها در سطح کشور باعث تاثير‌گذاري بيشتر شده و مردم هر سال منتظر حضور خادمين امام رضا(ع) در استان‌هاي مختلف هستند تا حاجات خود را از امام رضا(ع) بگيرند.

دانايي خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همت و همدلي مسئولين اين کاروان‌ها و لطف خداوند متعال برنامه‌هاي فرهنگي اين کاروان‌ها نيز هر سال با شکوه و عظمت بيشتري نسبت به سال قبل برگزار مي‌شود.

ايان ذکر است کاروان زير سايه خورشيد با هدف باب شدن زيارت از راه دور و انتشار فرهنگ رضوي به استان‌هاي کشور و کشورهاي خارجي سفر مي کنند تا خادمين حرم امام رضا(ع) مبلغين اين فرهنگ باشند.

امسال نهمين دوره حضور کاروان رضوي در استان سمنان است که با شعار " به تو اقتدا مي‌کنيم "برنامه‌هاي فرهنگي خود را با همکاري تشکل‌هاي فرهنگي فعال استان اجرا مي‌کنند.


 اخبار 

امام جمعه شاهرود:

آمارهايي مثل بيکاري به صورت شهرستاني

و تفکيکي بيان شود

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه شاهرود ضمن بيان اينکه ارائه آمار و گزارش‌ها با جزئيات برنامه‌ريزي بهتر را براي استان ارزاني خواهد داشت، گفت: مسئولان استان سمنان گزارش‌هاي آماري را بايد با جزئيات عنوان کنند.

حجت‌الاسلام عباس اميني ضمن انتقاد از نحوه ارائه گزارش و آمارها به‌ويژه در بحث بيکاري، ابراز داشت: آمار بيکاري در استان سمنان 8.5 درصد عنوان شد که بايد به‌منظور ارائه خدمات مناسب‌تر از سوي برنامه‌ريزها و کارشناس‌ها اين آمارها صورت شهرستاني و تفکيکي نيز بيان شود، چراکه در بسياري از نقاط استان مشکلات بيکاري و اشتغال به‌عنوان دغدغه اصلي‌ترين مشکل مردم مطرح است.

وي با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفيذ حکم رياست جمهوري، افزود: عليرغم دشمني‌هاي مستکبران و زورگويان غربي که کوشيدند با تحريم‌ها مشکلات عديده‌اي را براي امت‌هاي مسلمان درست کنند، اما از بدو انقلاب تاکنون با تکيه‌بر نيروي انساني و کوله‌باري از چهار دهه تجربه دولتمردان، همچنان کشور را اداره خواهيم کرد.

امام‌جمعه شاهرود با بيان اينکه دولت آينده بايد بر سه محور فعاليت کند، ابراز داشت: برطرف کردن مشکلات اقتصادي و معيشت داخلي مردم، برخورد جدي و با صلابت در مقابل مستکبران و ايجاد تعامل سازنده با کشورهايي که مي‌کوشند، در برابر ابرقدرت‌ها ما را منزوي جلوه دهند، ازجمله وظايف رياست جمهوري چهار سال آينده خواهد بود.

فرماندار دامغان:

يک ميليارد تومان اعتبار براي احداث

راه‌هاي مواصلاتي بخش اميرآباد

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار دامغان با اشاره به وجود 80 پروژه عمراني کوچک و بزرگ در دست اجرا در بخش اميرآباد گفت: اين تعداد پروژه در بخش هاي منابع آب، راه‌هاي دسترسي روستايي, علائم راهنمايي و رانندگي، شن‌ريزي معابر، جدول‌گذاري، احداث شبکه برق، ارتقاء ظرفيت مخابرات و ايجاد و راه اندازي چندين طرح اشتغال مشاغل خانگي در راستاي اقتصاد مقاومتي در سطح بخش اميرآباد در دست اجرا است.

علي اصغر مجد در نشست شوراي اداري شهرستان دامغان به ميزباني سالن ورزشي شهيد محمد علي مشهد شهر اميريه از توابع شهرستان دامغان افزود: همچنين 10 پروژه ملي در سطح بخش اميرآباد در دست اجرا بوده که احداث پروژه محور مواصلاتي دامغان- معلمان- جندق يکي از مهم‌ترين پروژه‌هاي ملي در بخش اميرآباد بوده که با اعتبارملي و از سوي وزارت راه و شهرسازي در دست اجرا است.

وي خاطر نشان کرد: يکي از اقدامات ديگر در بخش راه و ترابري در سال‌جاري مي‌توان به اختصاص يک ميليارد تومان اعتبار براي احداث راه مواصلاتي ابزار مهدي به اميريه و عبدالله‌آباد به روستاي عليان اشاره داشت که اجرا اين پروژه کمک فراوان به رشد و توسعه بخش اميرآباد خواهد کرد.

وي به پروژه‌هاي مصوب سفر دولت در فروردين ماه سال گذشته به استان سمنان پرداخت و افزود: دولت براي کمک به رشد و توسعه شهرستان دامغان 10 پروژه عمراني با اعتبار 170 ميليارد تومان به تصويب رساند که اميدواريم با جذب کامل اين اعتبارات شاهد رشد و شکوفايي اين شهرستان باشيم.

فرماندار دامغان اضافه کرد: يکي از برنامه‌هاي خوب دولت يازدهم بحث توانمند‌سازي روستا‌ها با هدف کمک به رشد و توسعه همه‌جانبه روستاها و کاهش مهاجرت مردم از روستاها به شهر بوده که در اين راستا 10 روستاي شهرستان دامغان تحت پوشش اجراي اين طرح مهم اقتصادي قرار گرفت که سهم بخش اميرآباد از اجراي اين طرح 5 روستا شامل روستاهاي رشم، حسن‌آباد، دروار، عبدالله‌آباد، کوه زر و صيد‌آباد است.

وي به فرارسيدن روز 17 مرداد روز خبرنگار پرداخت و گفت: خبرنگاران به عنوان حلقه‌هاي اتصال بين مردم با مسئولان هستند و در راستاي وحدت، همدلي و مشارکت در جامعه گام بر مي‌دارند.

وي از مديران دستگاه هاي اجرايي شهرستان دامغان خواست ارتباط و تعامل خود را با خبرنگاران در بخش‌هاي مختلف تقويت و به خبرنگاران اعتماد کنند.