تاریخ 1396/05/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4544 برو جستجو جستجوی پیشرفته   حريق گسترده در شهرک صنعتي سمنان مهار شد 

سرويس حوادث:

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان از مهار حريق گسترده در شهرک صنعتي اين شهر خبر داد. به گزارش روابط عمومي و امور بين‌‌الملل شهرداري سمنان، آتش‌پاد سوم سعيد اسماعيل‌پور اظهار داشت: مهار آتش‌سوزي در شهرک صنعتي سمنان 3 ساعت به طول انجاميد و آتش‌نشانان در اين مدت توانستند، اين حريق گسترده را به‌خوبي مهار کنند.

وي گفت: در پي تماس تلفني به سامانه 125 و آتش‌سوزي شرکت تأمين قطعات يدکي خودرو (پارت) واقع در شهرک صنعتي سمنان؛ ستاد فرماندهي سازمان ايستگاه شماره 3 (شهرک صنعتي) به محل حادثه اعزام شدند.

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان در اين‌باره گفت: با رسيدن به محل حادثه مشاهده شد که پالت‌هاي چوبي دپو شده در کنار سوله اصلي اين واحد توليدي در حجم وسيعي طعمه حريق شده و به دنبال آن براثر حرارت زياد در حال سرايت کردن به سمت سوله اصلي است.

اسماعيل‌پور با بيان اينکه به علت حجم وسيع آتش‌سوزي و شعله‌هاي سرکش و شرايط موجود از ستاد فرماندهي درخواست نيروي کمکي شد که هم‌زمان 2 دستگاه خودرو از ايستگاه شماره 5 سازمان آتش‌نشاني سمنان به محل نيز اعزام شدند، افزود: به دليل شرايط موجود در ادامه نيز 1 دستگاه تانکر آب‌‌رساني و 1 دستگاه لودر از شهرداري سمنان و شهرک صنعتي نيز به محل اعزام شدند؛ که درمجموع 3 دستگاه خودروي آتش‌نشاني به همراه 12 نفر نيروي عملياتي در محل مشغول عمليات بودند.

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان بلافاصله به چند تيم عملياتي تقسيم‌شده و از جهات مختلف شروع به اطفاء و مهار حريق کردند.

اسماعيل‌پور با بيان اينکه مهار اين حريق گسترده و اطفاء آن 3 ساعت به طول انجاميد افزود: در حال حاضر علت بروز حادثه از سوي کارشناسان سازمان در دست بررسي است.


 فرمانده انتظامي استان سمنان خبر داد؛
 ايست پليس به قاچاق 160 راس دام 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان از کشف 160 راس گاو و گوسفند قاچاق توسط ماموران پليس طي 24 ساعت گذشته در شهرستان‌هاي مهديشهر و ميامي خبر داد.

سردار "روح‌الامين قاسمي" در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس به تشريح جزئيات اين مطلب پرداخت و افزود: قاچاق به اشکال مختلف، ضربه به بخش‌هاي گوناگون اقتصاد کشور وارد مي‌کند و تاثير مستقيم در ايجاد ناامني اقتصادي دارد.

وي در همين راستا تاکيدکرد: برنامه‌ها و اقدامات پليس در اين حوزه انسجام به مراتب بيشتري به خود گرفته و با رهنمودهاي مقام معظم رهبري و نامگذاري‌هاي اقتصادي سال‌هاي اخير از سوي معظم‌له، فعاليت‌هاي پيشگيرانه نيروي انتظامي نيز تشديدشده است.

اين مسئول انتظامي به حساسيت و جديت مضاعف ماموران پليس در برخورد با قاچاق اشاره و خاطرنشان کرد: طي 24 ساعت گذشته 160 راس دام قاچاق و خارج از شبکه توزيع در دو شهرستان مهديشهر و ميامي کشف شده است.

به گفته سردار قاسمي در يکي از اين عمليات‌ها، ماموران پاسگاه انتظامي فولادمحله شهرستان مهديشهر هنگام کنترل خودروهاي عبوري، يک دستگاه کاميون حامل 95 راس گوسفند فاقد مجوزهاي قانوني را متوقف کردند.

قاسمي گفت: شب گذشته نيز30 راس گوساله فاقد مجوز که از ساري به مقصد ورامين بارگيري شده بود، توسط ماموران کلانتري مرکزي اين شهرستان در محور مهديشهر سمنان کشف شد.

وي اظهارداشت: ماموران انتظامي شهرستان ميامي نيز طي 24 ساعت گذشته 35 راس دام که بدون مجوزهاي قانوني حمل مي‌شد، را کشف کردند.

فرمانده انتظامي استان، ارزش ريالي اين احشام را بنا بر اظهار‌نظر کارشناسان بالغ بر يک ميليارد و 350 ميليون اعلام و اضافه کرد: طرح‌هاي مقابله اي با قاچاق کالا و ارز را با هدف تحقق سياست‌هاي پليس در مسير اقتصاد مقاومتي با تمام توان پيگيري مي‌کنيم.


 سرويس حوادث 

دامغان لرزيد

سرويس حوادث:

مديرکل مديريت بحران استانداري سمنان گفت: يک زمين‌لرزه به قدرت 3.6 درجه در امواج دروني زمين(ريشتر) دامغان در استان سمنان را لرزاند.

ايرج رئيسيان اظهار کرد: هنوز از خسارات احتمالي اين زمين‌لرزه که دقايقي قبل رخ داده گزارشي در دست نيست.

وي با بيان اينکه اين زمين‌لرزه ساعت 9 و 52 دقيقه رخ داده افزود: اين زمين‌لرزه در عمق 10 کيلومتري زمين رخ داده و با توجه به شدت پايين آن بعيد است خسارت چنداني داشته باشد.

مديرکل مديريت بحران استانداري سمنان ادامه داد: اين زمين‌لرزه در طول جغرافيايي 53.975 درجه شرقي و عرض جغرافيايي 36.176درجه شمالي رخ داده است.

وي از اعزام تيم‌هاي ارزياب به محل کانون زلزله خبر داد و گفت: هنوز گزارشي دال بر وجود خسارت احتمالي دريافت نشده است.

240 قطعه خروس حذفي مادر

فاقد هويت در استان سمنان کشف شد

سرويس حوادث

کارشناس مسئول قرنطينه و امنيت زيستي اداره کل دامپزشکي استان سمنان با اعلام اين خبر افزود: جهت پيش‌گيري از خطرات بالقوه شيوع آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان، 240 قطعه خروس حذفي مادر که بدون مجوز دامپزشکي وارد استان شده بود در پست قرنطينه کشف و به کشتارگاه اعزام شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، حسن آفاق در ادامه گفت: در راستاي پيشگيري از شيوع بيماري‌هاي طيور از جمله آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان و ساير بيماري‌هاي واگيردار طيور در سطح منطقه هرگونه نقل و انتقال طيور مي‌بايست با مجوز بهداشتي دامپزشکي انجام شود.

اين مقام مسئول افزود: اقدامات قانوني معدوم‌سازي محموله مذکور به منظور پيشگيري و مقابله با بيماري‌هايي نظير آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان و جلوگيري از آلودگي فارم‌هاي استان به اين بيماري صورت گرفت.