تاریخ 1396/05/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4544 برو جستجو جستجوی پیشرفته   بازديد وزير نيرو از شرکت آريا ترانسفو در شهميرزاد 

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

وزير نيرو با حضور در شرکت آريا ترانسفو در شهميرزاد از بخش‌هاي مختلف اين شرکت بازديد کرد.

چيت‌چيان وزير نيرو، استاندار سمنان و جمعي از مديران استاني و کشوري و شهرستان مهديشهر در مجتمع آريا ترانسفوي شهميرزاد حضور يافتند و از بخش‌هاي مختلف اين مجتمع بازديد کردند.

شرکت آريا ترانسفو با ظرفيت توليد 21 هزار و 600 دستگاه انواع ترانسفورماتورهاي توزيع برق، با سرمايه‌گذاري ثابت ريالي 773 ميليارد ريال و سرمايه‌گذاري ارزي 13 ميليون و 800 هزار يورو و با سرمايه در گردش 300 ميليارد ريال به همراه اشتغال‌زايي براي 850 نفر در بخش شهميرزاد شهرستان مهدي‌شهر قرار دارد.

اين شرکت، کليه ترانسفورماتورهاي شبکه‌هاي برق را توليد مي‌کند. اين کارخانه علاوه بر توليد موردنياز کشور قادر است، ميزان زيادي از توليدات خود را به کشورهاي منطقه صادر کند. با افتتاح و راه‌اندازي اين کارخانه ايران در توليد ترانسفورماتور خودکفا مي‌شود.

حميد چيت چيان در حاشيه بازديد از شرکت آرياترانسفو در بخش شهميرزاد در شهرستان مهديشهر به خبرنگاران گفت: اين واحد توليدي يکي از ظرفيت هاي بالاي توليد ترانس‌هاي قدرت و توزيع در اين استان ايجاد شده که از بهترين تجهيزات سطح يک دنيا در اين صنعت استفاده مي‌کند و محصولاتي با کيفيت و بسيار عالي توليد مي‌کند.

وي گفت: اين واحد توليدي صنعتي جوان با کيفيت بسيار بالا و محصولات درجه يک، علاوه بر هدف‌گذاري بازار داخلي بايد بازارهاي جهاني را در برنامه داشته باشد و وزارت نيرو وظيفه خود مي‌داند، از تمام شرکت‌هاي داخلي حمايت و بازار فروش داخلي و خارجي براي آنها ايجاد کند و آن‌ها را ارتقا دهد.

وي به لزوم رقابت بين توليدکنندگان داخلي در صنعت برق اشاره کرد و گفت: با توجه به کيفيت توليدات داخلي، اين رقابت در صنعت برق در بين واحدهاي توليدي وجود دارد که عاملي براي حرکت به سمت افزايش بهره‌وري، کاهش هزينه و ارايه بهترين خدمات پس از فروش است.

وزير نيرو با بيان اينکه 90 درصد توليدات تجهيزات مورد نياز حوزه برق در داخل کشور توليد مي‌شود، گفت: تمام تجهيزات مورد نياز و فعاليت هاي پيمانکاري و مهندسي مشاوره در داخل کشور توليد و تامين مي‌شود و اين خودکفايي داخلي از 30 سال گذشته در سه حوزه توليد لوازم و جهيزات، توزيع و انتقال هدف‌گذاري شده بود که محقق شد.

شرکت آريا ترانسفو شرق با ظرفيت توليد 21 هزار و 600 دستگاه انواع ترانسفورماتورهاي توزيع برق، با سرمايه‌گذاري ثابت ريالي 773 ميليارد ريال و سرمايه‌گذاري ارزي 13 ميليون و 800 هزار يورو و با سرمايه در گردش 300 ميليارد ريال به همراه اشتغالزايي براي 850 نفر در بخش شهميرزاد شهرستان مهدي‌شهر قرار دارد.

اين واحد در زميني به مساحت 95 هزارمترمربع و زيربناي 23 هزار مربع در هفته دولت 95 با حضور اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري به بهره‌برداري رسيد.

همچنين شرکت آريا ترانسفو قدرت نيز با ظرفيت توليد سالانه 500 دستگاه انواع ترانسفورماتور قدرت با سرمايه‌گذاري ثابت ريالي به ميزان هزار و 496 ميليارد ريال و سرمايه ارزي 18 ميليون يورو و سرمايه در گردش 850 ميليارد ريال براي 1250 نفر اشتغال‌زايي به همراه دارد.


 در قالب رزمايش خدمت متعالي
 شبکه 20 کيلوولت برق فولادمحله شهرستانمهديشهر اصلاح و بهينه‌سازي شد 

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

شبکه 20 کيلوولت برق فولادمحله در شهرستان مهدي‌شهر در قالب رزمايش خدمت متعال اصلاح و بهينه‌سازي شد.

مدير توزيع برق شهرستان مهدي‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: عمليات اصلاح، بهينه‌سازي و تعويض مقره‌هاي بشقابي فيدر 20 کيلوولت فولادمحله در شهرستان مهدي‌شهر در قالب رزمايش خدمت متعالي به اجرا درآمد.

حسين حافظي گفت: اين برنامه با هدف کاهش خاموشي‌هاي ناخواسته و گذرا، تأمين برق مطمئن و پايدار و افزايش رضايت‌مندي مشترکان به انجام رسيده است.

وي افزود: اين طرح با حضور 39 نفر از گروه‌هاي عملياتي برق شهرستان‌هاي سمنان، سرخه و مهدي‌شهر اجرايي و 126 عدد زنجيره مقره بشقابي به طول هفت هزار متر خط 20 کيلوولت تعويض شد.

مدير توزيع برق شهرستان مهدي‌شهر با عنوان اينکه با تجميع نيروهاي انساني و امکانات و تجهيزات، اين طرح ظرف پنج ساعت اتمام يافت، اضافه کرد: چنانچه فعاليت مورداشاره به‌صورت عادي انجام شود، 6 روز کاري زمان نياز داشت. حافظي بيان کرد: با اجراي اين طرح جهادي و ضربتي، ظرف کوتاه‌ترين زمان ممکن، برنامه‌هاي پيش‌بيني‌شده عملياتي و ضمن اعمال کمترين حجم خاموشي به مشترکان، افزايش بهره‌وري را به همراه داشته است.