تاریخ 1396/05/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4543 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معرفي برترين‌هاي بدمينتون بانوان کشور در سمنان 

سرويس ورزشي:

اولين مرحله مسابقات رنکينگ بدمينتون بانوان کشور در رده سني بزرگسالان با معرفي برترين‌ها در سمنان پايان يافت.

در اين رقابت‌ها در بخش انفرادي 38 نفر رقابت کردند که در اين بخش، ثريا آقايي و سارا دلاوري از تهران بر سکوي اول و دوم ايستادند و الناز فيض منش از تيم استان سمنان مقام سوم را کسب کرد.

در بخش دو نفره اين رقابت‌ها هم 40 بازيکن به رقابت پرداختند که در پايان تيم پگاه کامراني و صفورا زمانلو از استان سمنان با پيروزي در برابر حريفان خود از تهران قهرمان شدند و تيم عبدالکريمي و همدانچي از تهران به مقام دوم رسيدند.

تيم زهرا کهريزي و کيانا‌هاشمي از البرز و هديه شمس و نازنين زماني از تهران به مقام سوم مشترک در بخش مسابقات دو نفره دست يافتند.

مسابقات رنکينگ بدمينتون بانوان رده‌سني بزرگسالان، جام کرامت در سالن بدمينتون ورزشگاه تختي سمنان برگزار شد.

10 نفر از برترين‌هاي اين رقابت‌ها به اردوي تيم ملي راه يافتند.


 معرفي برترين‌هاي مسابقات تيراندازي جام صلح و دوستي در گرمسار  

سرويس ورزشي:

برترين‌هاي مسابقات تيراندازي جام صلح و دوستي استان سمنان در گرمسار معرفي شدند.

در اين مسابقات 20 تيرانداز حضور داشتند و در بخش‌هاي تفنگ و تپانچه با هم رقابت کردند.

در پايان اين رقابت‌ها در بخش آقايان، در تپانچه بادي علي کلاتي از گرمسار قهرمان شد. علي شهروي و نيما ثامني از گرمسار هم عناوين دوم و سوم را کسب کردند.

در رشته تفنگ بادي 10 متر نيز سيروس نفري از گرمسار عنوان اول را کسب کرد، مسعود خدامي و عليرضا دانشور هم دوم و سوم شدند.

در بخش بانوان هم در رشته تفنگ بادي عاطفه سلطانيه از دامغان اول و مهديه ابولي از گرمسار دوم شدند.در بخش تپانچه بادي نيز فاطمه قدرت‌آبادي از دامغان اول شد.


 رئيس هيأت بدن‌سازي و پرورش اندام سمنان:
 تيم سمنان به مسابقات مچ‌اندازي بانوان کشور اعزام مي‌شود 

سرويس ورزشي:

رئيس هيأت بدن‌سازي و پرورش اندام استان سمنان گفت:‌ تيم سمنان به مسابقات مچ‌اندازي بانوان کشور در کرمانشاه اعزام مي‌شود. محمدرضا ابونوري در تشريح برنامه‌هاي هيأت بدن‌سازي و پرورش اندام استان سمنان اظهار کرد: چهارم تا ششم مردادماه مسابقات مچ‌اندازي قهرماني باشگاه‌هاي کشور به ميزباني شهميرزاد برگزار شد.

وي با بيان اينکه بين 200 تا 250 مچ‌انداز سمناني در اين رقابت‌ها در بخش آقايان شرکت کردند، اضافه کرد: هدف بستن تيمي قوي براي حضور مسابقات کشوري هدف ما بود.

رئيس هيأت بدن‌سازي و پرورش اندام استان سمنان ادامه داد: تيم مچ‌اندازي بانوان استان سمنان هم به اولين دوره مسابقات مچ‌اندازي بانوان کشور که از 11 تا 13 مردادماه به ميزباني کرمانشاه برگزار مي‌شود، اعزام خواهد شد.

ابونوري با تأکيد بر اينکه شاهرود ميزبان مسابقات پرورش اندام و بادي کلاسيک و فيزيک قهرماني باشگاه‌هاي استان سمنان است، تصريح کرد: اين رقابت‌ها 20 مردادماه برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه تيم منتخب اين مسابقات به رقابت‌هاي کشوري که يکم تا سوم شهريور به ميزباني اروميه برگزار مي‌شود، اعزام خواهد شد، اظهار کرد: تيم استان سمنان پرقدرت در اين مسابقات شرکت مي‌کند.


 مراسم تجليل از ستايش صفري دارنده مدال نقره مسابقات قهرمان کشوري کاراته سمنان 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، دوشنبه نهم مردادماه از ستايش صفري نايب قهرمان مسابقات کاراته قهرمان کشوري سمنان در محل سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان تجليل به عمل آمد.

در اين مراسم روح ا...شاهوراني نسب سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، ميثم ديواندري رئيس هيات کاراته شهرستان سمنان، جعفري دبير و خانم کنشلو نائب رئيس هيات کاراته شهرستان، خانم شريعت پناهي نائب رئيس هيات کاراته استان، خانم باقري مسئول ورزش بانوان و حبيبي مسئول روابط عمومي اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان حضور داشتند.

در پايان مراسم به صفري هدايا و لوح تقدير از طرف اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان و رئيس هيات کاراته شهرستان سمنان اهدا گرديد.


 کوهنورد سمناني بر فراز بام بلند ايران 

سرويس ورزشي:

کوهنورد سمناني و از کارکنان شهرداري سمنان با صعود به بلندترين قله ايران پرچم شهرداري را در اين قله به اهتزاز درآورد.

محمد اصغريان رستمي، از پرسنل سازمان بهسازي و نوسازي شهرداري سمنان، به قله 5 هزار و 671 متري دماوند صعود کرد.

اين صعود به مناسبت ولادت حضرت معصومه عليه‌‌السلام با حضور 26 کوهنورد زن و مرد از باشگاه کوهنوردي البرز مرکزي از کرج در تاريخ جمعه 6 مرداد 1396انجام شد.

اين صعود در شرايط جوي مساعد و از جبهه جنوبي و طي شش ساعت و نيم صورت گرفت و پس از فتح قله، پرچم شهرداري سمنان، بر فراز قله دماوند به اهتزار درآمد.

کوه دماوند در شمال ايران قرار دارد و بلند‌ترين کوه ايران و خاورميانه و بلند‌ترين قله آتش‌فشاني آسيا است. اين کوه در قسمت مرکزي رشته‌کوه البرز در جنوب درياي خزر و در بخش لاريجان شهرستان آمل قرار دارد.


 سرويس ورزشي: 

موفقيت تيم شناي فرزندان شرکت گاز استان سمنان در

مسابقات شناي المپياد ورزشي شرکت ملي گاز ايران

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان، مسابقات شناي المپياد ورزشي شرکت ملي گاز ايران از تاريخ 4/5/96 در اصفهان برگزار شد.در روز اول مسابقات شنا که در 8 رده سني و دو رشته کرال سينه و قورباغه برگزار گرديد، ‌هادي شيرپوري در رشته 50 متر قورباغه مقام اول و مجتبي تبيانيان در رشته 100 متر کرال سينه مقام چهارم را کسب نمودند.

همچنين در روز دوم مسابقات شناي المپياد ورزشي فرزندان کمتر از 25 سال شرکت ملي گاز ايران در اصفهان که در 8 رده سني و دو رشته کرال پشت و پروانه برگزار گرديد، مجتبي تبيانيان در رشته 100 متر پروانه مقام دوم را کسب نمود.

تيم شناي شرکت گاز استان سمنان با کسب يک مدال طلا، يک مدال نقره، يک مقام چهارمي و کسب 83 امتياز در المپياد ورزشي فرزندان شرکت ملي گاز ايران به کار خود پايان داد.

آرزوي سلامتي براي وحيد صداقتي

سرويس ورزشي:

باخبر شديم، وحيد صداقتي پيشكسوت داوري فوتبال استان و شهرستان شاهرود مدتي است، به‌دليل بيماري در بيمارستان بستري شده است، براي اين پيشکسوت ارزنده آرزوي سلامتي داريم.

درخشش فرزندان شرکت گاز استان سمنان

در مسابقات تنيس روي ميز

سرويس ورزشي:

مسابقات تنيس روي ميز فرزندان شرکت گاز قهرماني کشور در يزد برگزار شد. در اين دوره از مسابقات تيم تنيس روي ميز فرزندان شركت گاز استان سمنان با هدايت خوب حدادگر موفق شد به عنوان سومي کشور دست پيدا کند که اين موفقيت را به اين عزيزان تبريک عرض مي‌نماييم.

کاروان سوارکاري حرم تا حرم با عنوان

"به عشق مدافعان حرم" به شاهرود رسيد

سرويس ورزشي:

محمدرضا رجبعلي پور، مسئول اين کاروان، هدف از اين سفر را زيارت حرم امام رضا(ع) همراه با ورزش عنوان کرد و گفت: اين کاروان متشکل از دو سوارکار و هفت اسب دوم مردادماه سفر خود را از حرم حضرت معصومه(س) شهر مقدس قم آغاز کرده است.

به گفته رجبعلي پور، اين گروه در ششمين روز سفر خود به شاهرود رسيده اند و تاکنون 570 کيلومتر مسير قم - شاهرود را طي کرده است.

رجبعلي پور، با بيان اينکه شش نفر نيز اين گروه را همراهي مي‌کنند، افزود: هر سوارکار روزانه از سه اسب براي پيمايش مسير استفاده مي‌کند و هر اسب 33 کيلومتر راه مي‌رود.

به گفته رجبعلي‌پور، اين کاروان چهار روز ديگر به مشهد مقدس مي‌رسد.کاروان سوارکاري از ورزشکاران شهرستان رفسنجان هستند.

در مسابقات فوتبال جوانان استان؛

پيروزي شهرداري سمنان در مقابل جوانان کومش

سرويس ورزشي:

در ادامه مسابقات فوتبال جوانان قهرماني استان و از هفته دوم روز يکشنبه هفته جاري يک ديدار بين دو تيم همشهري شهرداري و کومش در استاديوم ولايت سمنان انجام شد که در اين بازي نزديک تيم جوانان شهرداري موفق شد، با نتيجه دو بريک تيم کومش را شکست دهد.

با کسب اين نتيجه هر دو تيم سه امتيازي شدند.

بازگشت حامد دهقان به زادگاهش

سرويس ورزشي:

حامد دهقان ورزشکار شاهرودي عضو تيم ملي واليبال ناشنوايان ايران در ميان استقبال مسئولان و ورزش دوستان به زادگاهش بازگشت.

تيم ملي واليبال ايران در بيست و سومين دوره المپيک تابستاني 2017 ترکيه مقام چهارم را از آن خود کرد.

اين رقابت‌ها در شهر سامسون ترکيه برگزار شد.

تيم واليبال ايران در مرحله مقدماتي اين رقابت‌ها تيم‌هاي آمريکا، لهستان و ايتاليا را شکست داد، اما در رده‌بندي در مقابل تيم ترکيه به علت برخي ناداوري‌ها بازي را واگذار کرد.

حامد دهقان حضور در مسابقات آسيايي و جهاني 2018 ناشنوايان را برنامه بعدي خود در عرصه ورزش عنوان کرد.

کاروان ايران با 107 ورزشکار و در 13 رشته ورزشي فوتبال، واليبال، دووميداني، تنيس روي‌ميز، بدمينتون، بولينگ، شنا، جودو، واليبال ساحلي، کشتي آزاد و فرنگي، کاراته، تکواندو (آقايان و بانوان) و تيراندازي (بانوان) در بيست و سومين دوره المپيک تابستاني 2017 ترکيه شرکت کرده بود.

حامد دهقان کارگر 27 ساله ناشنواي کارخانه سيم و کابل مغان شاهرود از دوران نوجواني فعاليت در رشته واليبال را آغاز کرده است.


 سهم استان سمنان از برترين‌هاي ليگ برتر چه بود؟! 
نويسنده : حسن محمودي

يکشنبه شب هفته گذشته مراسم تقدير برترين‌هاي ليگ برتر در فصل گذشته طي مراسمي در سالن همايش برج ميلاد تهران برگزار شد. در اين مراسم همچنين از برترين‌هاي ليگ يک، دو، پايه، بانوان و فوتبال ساحلي نيز تجليل شد. يکي از سئوالات علاقمندان به رشته فوتبال در استان سمنان اين بود که ايا از استان سمنان هم فردي در جمع برترين‌ها حضور داشت و سهم استان سمنان از اهداي اين همه جوايز چه بود؟ و اصلا جايگاه استان سمنان در وضعيت اين رشته کجا قرار دارد؟ شايان ذکر است: به جز امير ارسلان مطهري فوتباليست خوب و ارزنده گرمسار که يکي از کانديداهاي دريافت بازيکن اخلاق بود، ما در تمام تيم‌هاي حاضر ليگ برتر يک بازيکن ديگر هم نداريم و البته با توجه به شرايط موجود در سطح استان انتظار هم نبايد داشته باشيم در رشته فوتبال ساحلي بعد از تعطيلي يک ساله به همت شهرداري سمنان دوباره اين رشته جان گرفته است و در صورت استمرار و حمايت‌هاي لازم در چند سال آينده شايد بتوانيم، در اين رشته کانديدايي داشته باشيم.

نکته قابل بيان اينکه اوج افتخار استان سمنان در اين صنعت بزرگ فوتبال در کشور داشتن يک تيم در ليگ دو کشور به نام هف بوده است، اگر چه در سال گذشته در يک‌ قدمي صعود به ليگ يک قرار داشت، ولي همين تيم هم در سال‌جاري به دليل مشکلات مالي هنوز تکليف خاصي ندارد، اين در حالي است که بيش از نود درصد تيم‌هاي ديگر ليگ دو کشور با انجام بازي‌هاي تدارکاتي آماده شروع فصل هستند، ضمن اينکه در سال‌هاي گذشته اين تيم در اختيار غيربومي‌ها بوده و حسرت از داشتن يک بازيکن از استان سمنان در ترکيب اصلي تيم که جاي سخن فراوان دارد، اما فاجعه بزرگ را بايد در رده‌‌هاي پايه جستجو کرد جايي که در رده نونهالان، نوجوانان، جوانان و اميد حتي يک تيم در ليگ‌هاي کشوري نداريم و هيچ جايگاه روشني در امر بازيکن‌سازي براي استان وجود ندارد، تمام نماينده‌هاي استان در ليگ‌هاي پايه در همان مسابقات مناطق کشوري عطاي کار را به لقايش مي‌بخشند و اين به معناي ان است که اصلا فوتبالي در استان نداريم و هميشه به دور خود چرخيده و روزمر‌گي شده کار اصلي فوتبال استان سمنان که بايد به مسئولين عالي رتبه و به ويژه مديران ميز دوست ورزش استان تبريک گفت! تنها نکته قابل تامل حضور سه داور ارزنده استان به نام‌هاي سيد‌حسين زرگر، حسين زياري و‌هادي طوسي در عرصه داوري است که اگر خودمان با دست خودمان به دنبال حذف اين عزيزان که با پشتکار مثال‌زدني خود به اينجا رسيده اند،نباشيم!

در پايان بايد يادآور شويم که در اين مراسم البته علي‌رضا علي و مجتبي رضواني رئيس و دبير هيات فوتبال استان حضور داشتند.