تاریخ 1396/05/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4536 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل برگزار شد:
 همايش توجيهي کميته هدايت تحصيلي براي مديران دوره اول و دوم متوسطه شهرستان شاهرود 

سرويس خبر

همايش توجيهي کميته هدايت تحصيلي مديران دوره اول و دوم متوسطه شهرستان شاهرود برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان به نقل از شهرستان شاهرود، همايش توجيهي کميته هدايت تحصيلي مديران دوره اول و دوم متوسطه با حضور حسين فولاديان معاون آموزش متوسطه اداره کل و تيم ستادي مديريت آموزش و پرورش شهرستان در سالن همايش خوارزمي تشکيل شد.

حسين فولاديان با حضور در جمع مديران دوره اول و دوم شهرستان شاهرود به تبيين و تشريح نحوه اجراي هدايت تحصيلي پرداخت

در اين جلسه فرم‌هاي هدايت تحصيلي، زمان‌بندي ثبت‌نام دانش‌آموزان و چگونگي اجراي بخشنامه‌‌هاي مرتبط تبيين و تشريح شد.

حميد باباخاني مدير آموزش و پرورش شهرستان شاهرود بر اجراي صحيح هدايت تحصيلي براي دانش‌آموزان تاکيد داشتند.

در ادامه کاوياني معاون آموزش متوسطه به سوالات مديران مدارس در زمينه نحوه هدايت تحصيلي و چگونگي ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس خاص پاسخ دادند.

علاوه بر مديران مدارس، معاونت پرورشي شهرستان و کارشناس مسئولان آموزش و مشاوره نيز در جلسه حضور داشته و پاسخگوي موارد لازم بودند.

ياد‌آوري مي‌شود که کميته هدايت تحصيلي شهرستان شاهرود طي بيست روز آينده پاسخگوي تمامي ابهامات محتمل در اجرا خواهي بود.


 محقق و پژوهشگر حوزوي:
 بيشترين آمار شهدا به دانش‌آموزان و حوزه‌هاي علميه اختصاص دارد 

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

محقق و پژوهشگر حوزوي با بيان اينکه تمام اولياء خدا، پيامبران و جانشين آنان آرزوي شهادت داشتند، گفت: شهدا به قدري مقام دارند که پيامبر خدا(ص) در شان و مقام شهيد فرمودند: قطره‌اي خون که در اين عالم از بدن شهيد مي‌چکد همانند روزي است که فرزند از مادرش متولد مي‌شود.

به گزارش خبرنگارما از دامغان، حجت‌الاسلام علي‌اصغر ظهيري در آيين يادواره 18 شهيد والامقام عمليات غرور‌آفرين مرصاد شهرستان دامغان به ميزباني آستان مقدس امامزادگان محمد و جعفر(ع) اين شهرستان با اشاره به نقش و جايگاه شهيد و شهادت از ديدگاه آيات و روايات افزود: در بحث آمار و تقديم شهدا بايد گفت: پس از شهداي دانش‌آموز حوزه‌هاي علميه بيشترين شهيد را در دوران دفاع مقدس تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران کرده است.

وي خاطرنشان کرد: همه ما مديون جانفشاني و رشادت‌هاي شهداي گرانقدر هستيم و بايد سيره شهدا تفحص شود، تا ببينيم شهدا که بودند و از چه مقام و جايگاهي برخوردار هستند.

کارشناس برنامه‌هاي معارفي با اشاره به اينکه دشمنان در هشت سال دفاع مقدس نتوانستند، ايران را زمين‌گير کنند، اظهار داشت: امروزه دشمنان به جنگ با اعتقادات ما بر آمدند و از راه‌هاي فضاي مجازي مي‌کوشند، تا به دين و مقدسات ما ضربه وارد و جوانان و نوجوانان ما را منحرف کنند و به گناه و معصيت بکشانند.

ظهيري در بخشي ديگر از سخنان خود به وجود و نقش امامزادگان پرداخت و افزود: امامزادگان داراي مقام والا و با ارزش بوده که ذات و روح انسان را عوض مي‌کنند.

وي اضافه کرد: قرآن کريم براي انسان دو حيات و زندگي تعيين و مقرر نموده است و هر انساني که از مادرش متولد مي‌شود، مورد تکريم و عنايت خداوند رحمان و رحيم قرار مي‌گيرد.

محقق و پژوهشگر حوزوي تصريح کرد: قرآن کريم بر پيوند و ارتباط با ائمه اطهار(س) تاکيد و سفارش فراوان دارد و اگر کسي با ائمه اطهار(س) ارتباط و پيوند نداشته باشد، از حقيقت زندگي بهره کافي نخواهد برد.

وي يادآور شد: با ارتباط با ائمه اطهار(س) مي‌توان به موفقيت‌هاي خوبي دست يافت و بايد کوشيد اين پيوند و ارتباط بيش از گذشته تقويت شود.

وي خاطرنشان کرد: با ارتباط و پيوند با خاندان اهل بيت(ع) مي‌توان جوانان را از معضلات روز نجات داد و زمينه پيوند و ارتباط آنان را با ائمه اطهار(س) و موانع موجود در اين راه برطرف کرد.

وي ضمن محکوم کردن جنايات داعش و مسببان به وجود آوردن اين غده سرطاني در منطقه اظهار داشت: نطفه داعش در دامن عربستان بسته شد و امروز با حمايت‌هاي مالي و تجهيزاتي دولت عربستان داعش در منطقه دست به جنايات و خونريزي مي‌زند.

ظهيري خاطرنشان کرد: تخريب قبور ائمه بقيع و شهداي والامقام احد به دستان عربستان سعودي ايجاد شد و اين حرکت يک جنايت بزرگ بوده که عربستان آن را رقم زده است.

وي در خاتمه گفت: بايد قدر رهبري انقلاب را بدانيم و فراموش نکنيم که امنيت امروز جامعه ما مرهون مديريت‌هاي مقام معظم رهبري است.

اين آيين که از سوي پايگاه مقاومت بسيج شهيد باهنر و با همکاري هيات امنا آستان مقدس امامزادگان محمد و جعفر(ع) و در يک فضاي روحاني و معنوي همراه با خون شهيد و شهادت همراه و برگزار شد حاج صابر خراساني اشعاري را سرود و حاج ابوالفضل بيناييان از مداحان آل الله به مداحي پرداخت.

در اين آيين جمعي از مسئولان، روحانيان، خانواده معظم شهدا و قشرهاي مختلف مردم حضور داشتند.

شهرستان دامغان در هشت سال دفاع مقدس 630 شهيد، 5 شهيد مدافع حرم، يک هزار و 200 جانباز و 33 آزاده سرافراز تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران کرد.


 استان سمنان ميزبان جشنواره سفره ايراني، فرهنگ گردشگري 

ادامه از صفحه 1

سلمانيان گفت: احياي غذاهاي سنتي، معرفي غذاهاي بومي مهجور مانده يا در حال فراموشي، تنوع‌بخشي به جاذبه‌هاي گردشگري و تبديل غذاهاي بومي و سنتي به يکي از جاذبه‌هاي هر منطقه و ترغيب رستوران‌ها براي قرار دادن غذاهاي محلي در منوي خود از ديگر اهداف برگزاري اين رويداد است.

وي افزود: بخش‌هاي اصلي جشنواره سفره ايراني، فرهنگ گردشگري شامل بخش عرضه غذاهاي سنتي و بومي و بخش مسابقه است.

وي گفت: در بخش عرضه غذاهاي سنتي و بومي، مراکز عرضه غذا، با عرضه غذاهاي سنتي و بومي به بازديد کنندگان به معرفي اين گونه از غذاها مي‌پردازند و در بخش مسابقه غذاهاي سنتي و بومي، هراستان سه غذا، سه پيش غذا، سه دسر و سه دم نوش را براي بخش مسابقه معرفي مي‌کند و آشپزها و مراکز تهيه غذا، غذاهاي خود را براي شرکت در مسابقه در معرض داوري از نگاه مردم و کميته داوران قرار مي‌دهند.

سلمانيان افزود: انتخاب بهترين آشپز، بهترين رستوران هريک از استان‌هاي شرکت‌کننده و بهترين مرکز عرضه غذاي استان از جمله بخش‌هاي اين جشنواره است و در پايان جشنواره با راي‌گيري از مردم و نظر داوران در هر استان يک غذا، يک پيش غذا و يک دسر ويک دم نوش به عنوان شاخص‌ترين انتخاب و اعلام مي‌شود.

سرپرست معاونت گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: مراکز عرضه غذايي شامل رستوران‌ها، سفره‌خانه‌هاي سنتي، رستوران‌هاي مراکز اقامتي شامل هتل، متل، مهمانپذير، اقامتگاه‌هاي بوم گردي و اقامتگاه‌هاي سنتي، رستوران‌هاي موجود در مراکز تفريحي و گردشگري و واحد‌هاي پذيرايي بين راهي امکان شرکت در اين جشنواره را دارند.

استان سمنان در سال گذشته با سه غذاي اصلي شامل "ته چين گرمسار"، "ديگي سنگسر" و "سبزي پلوي سمناني" در بخش مسابقه غذاي اصلي شركت کرد و سرآشپزهاي استان سمنان با ارائه خوراك‌هاي بومي- محلي، رتبه‌هاي برتر رويداد گردشگري سفره ايراني در مشهد را از آن خود كردند. علاقمندان براي کسب اطلاعات بيشتر و شرکت در جشنواره سفره ايراني، فرهنگ گردشگري مي‌توانند همه روزه و در ساعات اداري با شماره 33300817-33300075- 023 داخلي 162 تماس بگيرند.