تاریخ 1396/05/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4536 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دستگيري سارق سيم و کابل شبکه برق شهري در دامغان 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان از دستگيري عامل سرقت سيم و کابل شبکه برق شهري در دامغان خبر داد و گفت: اين مجرم 30 ساله به 24 فقره سرقت به ارزش يک ميليارد ريال اعتراف کرده است.

سردار "روح الامين قاسمي" در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس اظهار داشت: در پي وقوع چند فقره سرقت سيم و کابل در حوالي شهرستان دامغان و با توجه به ايجاد مشکلاتي براي مردم و شبکه برق‌رساني، تيمي از کارآگاهان ويژه پليس آگاهي پيگير پرونده شدند.

وي ادامه داد: در فرآيند بررسي‌هاي نخست پليس، خبري مبني بر وقوع يک فقره سرقت نافرجام سيم و کابل در يکي از روستاهاي دامغان دريافت شد.

قاسمي تصريح کرد: تحقيقات فني و تخصصي پليس، حکايت از برق گرفتگي و سوختگي شديد سارق در صحنه حادثه داشت.

اين مسئول انتظامي با اشاره به تشديد اقدامات و فعاليت‌هاي پليس گفت: ماموران پس از شناسايي سارق سابقه‌دار در عملياتي متهم را در اطراف يکي از پايگاه‌هاي درماني روستايي دستگير کردند.

وي با بيان اينکه متهم 30 ساله اهل يکي از استان‌هاي همجوار و ساکن دامغان است، گفت: وي در بازجويي‌ها به ارتکاب 24 فقره سرقت سيم و کابل شبکه برق شهري با مشارکت دو سارق ديگر اعتراف کرد.

سردار قاسمي، ارزش ريالي خسارت فعاليت‌هاي مجرمانه اين باند به سيستم برق‌رساني شهري را بر اساس نظر کارشناسان اداره برق، بالغ بر يک ميليارد ريال اعلام و تصريح کرد: با پيگيري و جديت ماموران مبارزه با سرقت پليس آگاهي شهرستان يکي ديگر از هم دستان اين سارق حرفه‌اي دستگير و تلاش براي دستگيري نفر سوم همچنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامي استان با اشاره به سرقت تجهيزات شبکه برقي در استان بر ارتقاء ايمني در اين شبکه تاکيد کرد و از آمادگي کامل پليس براي مشارکت و همراهي در اين راستا خبر داد.


 سارق طلاجات کودکان سمناني در تله پليس افتاد 

سرويس حوادث:

رييس پليس آگاهي استان سمنان از دستگيري سارق طلاجات کودکان سمناني که با پرسه زدن در پارک‌ها طعمه‌هاي خود را پيدا مي‌کرد، خبر داد.

سرهنگ اسماعيل حداد در تشريح اين خبر اظهار کرد: اين سارق در اطراف پارک‌ها و اماکن خلوت در کمين کودکان خردسال مي‌نشست و به محض غفلت والدين اقدام به سرقت طلاجات همراه کودکان مي‌کرد.

وي از برنامه‌ريزي کارآگاهان پليس آگاهي سمنان براي دستگير اين سارق خبر داد و افزود: کارآگاهان پليس که در کمين سارق نشسته بودند سارق را درحين سرقت دستگير کردند.

رييس پليس آگاهي استان از تشکيل پرونده سرقت براي اين سارق خبر داد و تصريح کرد: اين سارق يک مرد 35 ساله است که سابقه سرقت و اعمال خلاف را نيز دارد.

وي با بيان اينکه چندين پرونده سرقت با همين شيوه در مراکز انتظامي استان ثبت شده، خاطرنشان کرد: با دستگيري اين سارق به همه اين پرونده‌ها که احتمال ارتباط با اين سارق 35 ساله دارد، رسيدگي خواهد شد.

رئيس پليس آگاهي استان سمنان ضمن تاکيد بر لزوم مشارکت مردم در مبارزه با تخلفات و جرائم اجتماعي از همراهي‌هاي مردمي با پليس آگاهي در اين استان تجليل کرد.


 مصدوميت 3 نفر در آتش‌سوزي تريلي و کاميون در سرخه 

سرويس حوادث:

جانشين پليس راه استان سمنان گفت: تصادف تريلي و کاميون در جاده سمنان- سرخه منجر به آتش گرفتن خودروها و مصدوم شدن سه نفر شد.

سرهنگ محمد عباسي با اعلام اين خبر افزود: اين حادثه غروب روز گذشته، در هشت کيلومتري سرخه رخ داد و طي آن يک دستگاه تريلي از عقب به کاميون برخورد کرد.

وي گفت: بر اثر اين برخورد، حريقي رخ داد که با اعزام يک گروه آتش‌نشان و دو تيم اورژانس براي اطفاي حريق و امداد رساني به مصدومان که دو نفر سرنشين تريلي و يک سرنشين کاميون بودند، اقدام شد.

جانشين پليس راه استان سمنان تاکيد کرد: اين حادثه خارج از جاده سمنان- سرخه رخ داد و با تلاش پليس به انسداد مسير منتهي نشد.

وي از بررسي کارشناسانه اين سانحه خبر داد و خاطرنشان کرد: رانندگان و مردم در چنين مواردي و بعد از حضور پليس و تيم‌هاي امدادي نبايد با توقف بي‌دليل به افزايش ترافيک مسير کمک کنند.