تاریخ 1396/05/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4534 برو جستجو جستجوی پیشرفته   وزير بهداشت و درمان نخستين بيمارستان خصوصي سمنان را افتتاح کرد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سيدحسن قاضي‌زاده‌ هاشمي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، روز شنبه از بيمارستان سينا به عنوان نخستين بيمارستان خصوصي استان سمنان بهره‌برداري کرد.

به گزارش خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان، در اين آئين وزير بهداشت و درمان را محمدرضا خباز استاندار سمنان، احمد همتي نماينده مردم سمنان، مهدي شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي، مهدي شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان، سيدعباس دانايي فرماندار و جمعي از مسوولان شهرستان سمنان همراهي کردند.

ساخت اين بيمارستان به همت بخش خصوصي از سال 1387 در زميني به مساحت پنج هزار و 400 متر‌مربع آغاز شد و شامل 9 هزار و 400 متر‌مربع زيربنا در 6 طبقه، 64 تخت مصوب و 29 تخت ويژه، چهار بخش بستري داخلي، جراحي، اطفال و زنان و زايمان، بخش‌هاي ويژه، اتاق‌هاي عمل، دياليز، اورژانس و پاراکلينيک است.

مدير عامل اين بيمارستان در حاشيه اين مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، گفت: اعتبار ساخت اين بيمارستان بالغ بر 350 ميليارد ريال و هزينه انجام شده، براي تجهيز آن 250 ميليارد ريال بوده که توسط بخش خصوصي تامين شده است.

حميد رضا همتي افزود: بيمارستان سينا سمنان به عنوان نخستين بيمارستان خصوصي استان با 80 پزشک متخصص و فوق تخصص تاکنون براي 150 نيروي متخصص و مجرب بومي اشتغال‌زايي داشته است و با تکميل گام جديد اين تعداد به 400 نفر افزايش مي‌يابد.

وي اضافه کرد: خدمات تخصصي و فوق تخصصي اين بيمارستان شامل اتاق‌هاي عمل جراحي شامل عمومي، ارولوژي، ارتوپد، پلاستيک و زيبايي، چشم، زنان، مغز و اعصاب، قفسه سينه، گوش و حلق و بيني، بخش‌هاي بستري ويژه شامل آي.‌سي.‌يو، سي.‌سي.‌يو و اِن.‌آي.‌سي.‌يو، زنان و زايمان، بخش‌هاي بستري شامل زنان، مردان، اطفال، اورژانس، آزمايشگاه، تصويربرداري، داروخانه، آندوسکوپي، فيزيوتراپي، درمانگاه تخصصي و فوق تخصصي و ساير واحدهاي پشتيباني است.

همتي گفت: بيمارستان سينا در حال عقد قرارداد با همه بيمه‌هاي پايه، بيمه‌هاي تکميلي و صندوق‌هاي درماني است و افراد زير پوشش اين بيمه‌ها مي‌توانند، از خدمات آن بهره‌مند شوند.

وي با اشاره به رعايت تمام نکات ايمني و مسايل تخصصي در ساخت اين بيمارستان، گفت: بيمارستان سينا به منظور رعايت اصول زيست محيطي مجهز به دستگاه امحاي زباله بوده و براي دفع بهداشتي پساب بيمارستاني نيز مجهز به تصفيه‌خانه است.

مديرعامل بيمارستان سينا سمنان، با بيان اينکه اين بيمارستان با مشارکت جمعي از پزشکان متخصص و فوق تخصص بومي با هدف رفاه حال شهروندان و ارتقاي سطح سلامت جامعه و جذب نيروهاي متخصص راه‌اندازي شده، خاطرنشان کرد: اين بيمارستان مي‌تواند سبب ماندگاري پزشکان متخصص شده و از مهاجرت مردم به شهرهاي اطراف براي درمان جلوگيري کند.

همتي از اضافه شدن 2 بخش ديگر به اين بيمارستان در سال‌هاي آينده خبر داد و افزود: فضايي براي آنژيوگرافي و سي.‌تي. اسکن در اين بيمارستان در نظر گرفته شده که پس از دريافت مجوزهاي لازم، راه اندازي مي شود.

به گزارش خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان، سيد‌حسن قاضي‌زاده ‌هاشمي وزير بهداشت،درمان و آموزش پزشکي در سفر به شهرستان‌هاي زير پوشش دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، بهره‌برداري از هشت طرح بهداشتي و درماني با هزينه 124 ميليارد تومان و آغاز ساخت 2 طرح اين حوزه با اعتبار 192 ميليارد ريال را در برنامه دارد.

بازديد از طرح‌هاي در دست ساخت 20 تختخوابي سوختگي و سرطان بيمارستان کوثر سمنان، يادمان شهداي گمنام سمنان، مرکز نگهداري معلولان خادم الحسنين مهدي شهر و رونمايي از کتاب دفاع مقدس از ديگر برنامه‌هاي قاضي زاده‌هاشمي وزير بهداشت در سمنان است.

دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان حدود 2 هزار و 600 دانشجو در هشت دانشکده دارد که 2 رشته در مقطع کارداني، 18 رشته در مقطع کارشناسي، 10 رشته در مقطع کارشناسي ارشد، 2 رشته در مقطع پزشکي عمومي، پنج رشته در مقطع دکتري و پنج رشته دستياري را شامل مي شود، 6 بيمارستان و مراکز درماني و آموزشي در شهرستان‌هاي سمنان، دامغان، گرمسار، مهدي‌شهر، سرخه و آرادان زير پوشش دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان است.


 رئيس دانشگاه علوم پزشکي سمنان پس از پايان سفر دو روزه خود به قرقيزستان؛
 قرقيزستان زمينه بسيار مساعد و ويژه‌اي براي سرمايه‌گذاري دارد 

سرويس خبر

دکتر شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان با اشاره به روابط تاريخي و فرهنگي ايران با کشورهاي منطقه اوراسيا، گفت: اراده مسئولان دو کشور ايران و قرقيزستان بر توسعه روابط در همه حوزه‌ها است و اين کشور زمينه بسيار مساعد و ويژه‌اي براي سرمايه‌گذاري دارد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، دکتر شادنوش رئيس دانشگاه، پس از پايان سفر دو روزه خود به قرقيزستان، اظهار داشت: قرقيزستان موقعيت ويژه‌اي براي ورود سرمايه‌گذاران ايراني به بازار کشورهاي منطقه اوراسيا از جمله روسيه، قزاقستان، ارمنستان و ترکمنستان دارد.

وي گفت: در صورتي که بخش خصوصي همت کند، مي‌تواند حداکثر استفاده را از فرصت‌هاي به وجود آمده در حوزه دارو، درمان، تجهيزات پزشکي و سرمايه‌گذاري‌هاي ارزآور و کارآفرين ببرد.

دکتر شادنوش رئيس دانشگاه با اشاره به ديدارهاي دکتر ‌هاشمي وزير بهداشت با مسئولان قرقيزستان، افزود: دکتر‌ هاشمي سه بار با وزير بهداشت قرقيزستان ديدار داشت و هيات همراه ما نيز با همتايان خود ديدار داشتند و از آکادمي ملي علوم پزشکي قرقيزستان و يکي از بيمارستان‌هاي اين کشور نيز بازديد کردند و در جريان مشکلات آنها قرار گرفتيم و نيازهاي متعددي در حوزه آموزشي، پژوهشي، تربيت نيروي تخصصي، خريد دارو، توسعه زيرساخت‌هاي حوزه سلامت، ورود تجهيزات پزشکي و سرمايه‌گذاري‌هاي مشترک براي توسعه خدمات‌درماني خود داشتند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، ابراز اميدواري کرد که با رفت‌و‌آمد هيات‌هاي تخصصي دو کشور و شناخت توانمندي‌ها و زمينه‌هاي همکاري و سرمايه‌گذاري به ويژه با کمک بخش خصوصي به اين کشور، شاهد ورود قدرتمندانه به بازار اين منطقه از جهان باشيم.

دکتر شادنوش به نقل از دکتر‌هاشمي تصريح کرد: در طول چند دهه گذشته فرصت‌هاي زيادي براي سرمايه‌گذاري در کشورهاي جهان از جمله قرقيزستان را از دست داده‌ايم و برخي از کشورهاي رقيب، از اين فرصت نهايت استفاده را کرده‌اند زيرا نقشه راه درستي داشته‌اند و ما گرفتار خودمان بوده ايم و اميدواريم که همت کنيم و در راستاي اقتصاد مقاومتي که مورد تاکيد مقام معظم رهبري است، بتوانيم از فرصت‌هاي زودگذري که خدا در اختيار ما قرار داده و اگر استفاده نکنيم، کفران نعمت کرده‌ايم، حداکثر استفاده را ببريم.

رئيس دانشگاه در پايان، ضمن مثبت ارزيابي کردن سفر دو روزه خود و هيات ايراني به کشور قرقيزستان، گفت: اميدواريم بيشتر از امضاي يادداشت‌هاي تفاهم، شاهد عمل به آنها باشيم و بستگي به همت و اراده بخش خصوصي و دولتي ايران دارد و اميدوارم که صبور باشيم و به منافع بلند‌مدت فکر کنيم.

دکتر شادنوش در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سفر روز چهارشنبه وزير بهداشت و هيات همراه به افغانستان گفت: در اين سفر فشرده دکتر‌هاشمي وزير بهداشت چندين ديدار و ملاقات با وزير بهداشت و مسئولان افغانستان خواهند و خوشبختانه از دو روز پيش تا کنون، بخش خصوصي ايران در کابل حضور يافته و اميدواريم که در حوزه دارو و تجهيزات پزشکي صادرات بيشتري به اين کشور داشته باشيم.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، ضمن تاکيد بر لزوم همکاري‌هاي بيشتر در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکي يادآور شد: افغانستان و پاکستان دو همسايه شرقي ايران هستند که برخي از بيماري‌هاي واگير آنها به ايران و به ويژه استان‌هاي شرقي کشور وارد مي‌شود و مشکلاتي را براي مردم ايجاد مي‌کند و اميدواريم که اين سفر به کنترل شديدتر بيماري‌ها و مراقبت از هموطنان ايراني مان کمک کند و از طرفي باعث توسعه روابط اقتصادي و علمي در حوزه سلامت بين دو کشور شود و همچنين با توجه به بين‌المللي‌سازي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان در خصوص جذب دانشجو بتوانيم گام‌هاي مثبتي برداريم.


 درخشش عضو انجمن ادبي آفرينش سمناندر مسابقه نقد ادبي 

سرويس خبر

آرمان يعقوبي عضو فعال انجمن ادبي آفرينش کانون پرورش فکري سمنان در جشنواره منطقه‌اي نقد ادبي، برگزيده اول شناخته شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان، مهرناز نصيري کارشناس مرکز آفرينش‌هاي ادبي کانون استان از درخشش عضو انجمن ادبي آفرينش در مرحله‌ي منطقه‌اي جشنواره فرهنگي - هنري دانش‌آموزي خبر داد و گفت: آرمان يعقوبي دانش‌آموز پايه سوم دبيرستان دوره دوم و عضو فعال انجمن آفرينش در بخش نقد ادبي اين جشنواره با نقد مجموعه آثار زنده‌ياد قيصر امين‌پور، مؤفق به کسب رتبه برگزيده شد.

نصيري در ادامه افزود: اين جشنواره با هدف شکوفايي استعداد دانش‌آموزان در بخش‌هاي فرهنگي، هنري و آشنايي با هنر اسلامي در قالب داستان‌نويسي، شعر، مسابقه کتابخواني، سرود همگاني، هنرهاي تجسمي، تک‌نوازي، صنايع دستي، رسانه و فضاي مجازي، سرود، مقاله پژوهشي، فيلم کوتاه، نقالي، نقد ادبي، نمايش صحنه‌اي، عروسکي و نمايشنامه‌خواني در سه مرحله آموزشگاهي، منطقه‌اي و استاني برگزار شد و برگزيدگان نهايي براي شرکت در بخش کشوري طي روزهاي يکم تا پانزدهم مرداد در اردوگاه کشوري شهيد رجايي نيشابور به رقابت خواهند پرداخت.

شايان ذکر است؛ آثار فاخر دانش‌آموزان اين جشنواره نيز در قالب 9 عنوان کتاب و نشريات ضميمه ماهنامه تربيت منتشر مي‌شود.