تاریخ 1396/04/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4528 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نشست کتابخوان ويژه افاغنه در کتابخانه عمومي سيدجمال‌الدين اسدآبادي سمنان برگزار شد 

سرويس خبر

کتابخانه عمومي سيدجمال الدين اسدآبادي مهمانشهر افاغنه با برگزاري نشست کتاب‌خوان پذيراي جمعي از علاقه‌مندان کتاب و کتابخواني بود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي سمنان، نشست کتاب‌خوان کتابخانه سيدجمال الدين اسدآبادي مهمانشهر افاغنه با حضور مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان، رئيس اداره کتابخانه‌‌هاي عمومي شهرستان سمنان و علاقمندان به کتاب و کتابخواني برگزار شد.

نورعلي غلامحسين نيا سماکوش، مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي سمنان ضمن تقدير از فعاليت‌هاي فرهنگي مطلوب کتابخانه سيد‌جمال الدين اسدآبادي اظهار داشت: با توجه به جمعيت 3600 نفري اردوگاه افاغنه و علاقه‌مندي به کتاب و کتابخواني در اين منطقه، منابع تنها کتابخانه مهمانشهر افاغنه بايد تقويت شود، تا جوابگوي نيازهاي مطالعاتي مردم باشد.

وي گفت: نشست‌‌هاي کتاب‌خوان با هدف سهولت بهره‌مندي آحاد مردم به مطالعه و کتابخواني در کتابخانه‌هاي عمومي برگزار مي‌شود.

سماکوش در اين نشست احياي کتاب خواني را از ديگر برنامه‌هاي مهم کتابخانه‌هاي عمومي در سلسله نشست‌هاي کتابخوان به عنوان يکي از طرح‌هاي ابتکاري عنوان کرد.

اميرابراهيم شريفي، رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان سمنان نيز در اين نشست بر تقويت منابع و تجهيز کتابخانه‌هاي عمومي تاکيد کرد و گفت: به ياري خداوند برنامه‌ريزي‌هاي لازم در اين خصوص با مساعدت خيرين و مردم فرهنگي شهرستان انجام مي‌شود.

در اين نشست 6 کتاب خوانده شده به اشتراک گذاشته شد که به شرح ذيل است:

کتاب‌هاي «رازهايي درباره زندگي» نوشته باربارا دي آنجليس، توسط کبري آقائي؛ «به پسران در پيشرفت تحصيلي کمک کنيد» نوشته گري‌ ويلسون، توسط صغري نصيري؛ «خداي خوبي‌ها» نوشته مهدي خداميان آراني، توسط ابوالفضل حميدي « فکر مي‌کنيد، چرا قله‌ها پوشيده از برف نيست» نوشته جكي گاف، توسط مرادعلي نوري؛ «مي‌دانيد چرا آب دريا شور است» نوشته آنيتا گانري، توسط سيدسجاد موسوي و کتاب «بچه خاني‌آباد» نوشته مهدي حق بين و زهره زارعي توسط وکيل احمد محمدي ارائه و به اشتراک گذاشته شد.


 بخشدار جديد مرکزي شاهرود خواستار تعامل بيشتر شورا و دهياري با ادارات شهرستان شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

بخشدار جديد مرکزي شاهرود در جلسه شوراي اسلامي در محل دهياري روستاي طرود به بررسي و حل مشکلات اين دهستان پرداخت.

باقري خواستار تعامل هر چه بيشتر شورا و دهياري با ادارات شهرستان جهت رفع مشکلات اين دهستان شد وگفت: با کمک‌ فرماندار ايجاد شانه خاکي طرود تا سطوه را پيگيري و با تمام سعي در جهت رفع مشکلات تلاش خواهيم کرد.

در اين جلسه همچنين دهيار طرود به بيان مشکلات روستا پرداخت و خواستار رفع آنها شد.

در اين جلسه به مشکلاتي نظير لايروبي قنوات، اجراي شبکه ابرساني به شهرک جديد، احداث منبع دخيره آب، اجراي طرح‌هادي، شانه‌سازي جاده طرود به شاهرود و معلمان، اجراي طرح فاصلاب پرداخته شد.


 مدير جهاد کشاورزي شهرستان مهديشهر:
 برگزاري يک دوره کلاس آموزشي گياهان داروئي در سطح شهرستان مهديشهر 

سرويس خبر

مهدي جعفريان گفت : در راستاي ايجاد انگيزه و بالا بردن سطح دانش بهره‌برداران منطقه و ايجاد بستري مناسب جهت کشت و توسعه محصولات داروئي يک‌دوره کلاس آموزشي گياهان داروئي در سطح شهرستان برگزار گرديد.

وي افزود : اين دوره آموزشي با حضور 35 نفر از بهره‌برداران و کارشناسان مراکز و مديريت تشکيل و با تدريس خانم دکتر بهادري، معاون فني مرکز تحقيقات استان صورت پذيرفت.

جعفريان با اشاره به وجود زيرساخت‌هاي مناسب جهت توسعه و کشت گياهان داروئي در سطح شهرستان افزود : در شهرستان مهديشهر با وجود اقليم و بستر مناسب جهت کشت و توسعه و فرآوري گياهان داروئي و همچنين وجود اکوتيپ‌هاي متنوع از انواع گياهان داروئي در منطقه شرايط منحصر به‌فردي را براي فعاليت و توسعه اين محصولات فراهم آورده است.

جعفريان در پايان اظهار داشت: در اين دوره فرآگيران علاوه بر شناخت گياهان داروئي و معطر، با نحوه استحصال و فرآوري اين محصولات به‌خصوص گونه‌هاي مختلف آويشن، آشنائي با نحوه کار با دستگاه کلونجر و...آشنا گرديدند.


 جلسه انجمن حمايت زندانيان در گرمسار برگزار شد 

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جلسه انجمن حمايت زندانيان با حضور طاهري فرماندار شهرستان، دادستان گرمسار، مدير کل امور زندان‌ها،رئيس و اعضاي انجمن حمايت از زندانيان شهرستان گرمسار برگزار شد.

طاهري فرماندار شهرستان ضمن قدرداني از تلاشهاي ارزنده و مطلوب انجمن حمايت از زندانيان در جشن گلريزان، تهيه سبد کالا و... با بيان اينکه رسيدگي به امورات زندانيان و خانواده‌هاي ايشان اجر اخروي و دنيوي دارد اظهار داشت: دستگاه‌هاي امنيتي،نظارتي و اجرايي بايستي، با تعامل و هماهنگي لازم شرايط مناسبي براي رسيدگي و توجه به اين قشر از جامعه را مهيا نمايند.

فرماندار گرمسار، خواستار تعامل ويژه سازمان بهزيستي و کميته امداد امام خميني (ره)، براي حل و فصل مشکلات خانواده‌هاي زندانيانص شد.در ادامه جلسه مصوبات انجمن حمايت از زندانيان مورد بررسي قرار گرفت و رئيس انجمن گزارشي از عملکرد انجمن ارائه نمود.


 سرويس خبر 

در حوزه شرق استان برگزار شد:

کارگاه آموزش انيميشن ويژه

مربيان کانون پرورش فکري

سرويس خبر

کارگاه يک‌روزه آموزش انيميشن ويژه مربيان حوزه شرق استان در مرکز فرهنگي‌هنري شماره دو کانون پرورش فکري دامغان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان، فاطمه‌سادات اميرفخريان مسئول مرکز فرهنگي‌هنري شماره دو کانون پرورش فکري دامغان از برگزاري کارگاه يک‌روزه آموزش انيميشن به تأکيد مهدي جمال مديرکل کانون استان خبر داد و گفت: الهام عباسي مربي هنري مراکز فرهنگي‌هنري دامغان در اين دوره، يافته‌هاي آموزشي خود را از شرکت در دوره پويانمايي تهران به مربيان مراکز فرهنگي‌هنري شرق استان انتقال داد.

اميرفخريان در ادامه افزود: مربيان در اين‌ دوره يک‌روزه با مقدمات پويانمايي، ايده‌يابي و روش‌هاي ايده‌يابي در انيميشن، استوري‌بُرد، شخصيت‌پردازي، تکنيک‌هاي عروسکي، خميري، کات‌اوت، پيکسليشن، آبجکت و استاپ‌موشن آشنا شدند.

عباسي همچنين در بخش ديگر اين دوره درخصوص چگونگي کار با نرم‌افزار يوليد و چگونگي خروجي‌گرفتن با اين نرم‌افزار، صداگذاري و افکت‌ها، تصحيح رنگ و نور در فتوشاپ، تنظيمات دوربين و سه‌پايه و شيوه صحيح عکس‌برداري از کار توضيح داد و در پايان توسط مربيان با تکنيک آبجکت، کاري کوتاه انجام و موارد بيان‌شده در اين دوره آموزشي، روي آن اعمال شد.

شايان ذکر است؛ با حمايت مديرکل و تأمين اعتبار لازم، اين دوره تا پايان سال‌جاري براي ديگر مراکز فرهنگي‌هنري کانون استان برگزار مي‌شود.

همزمان با روز حجاب و عفاف در شرکت برق منطقه‌اي سمنان انجام شد:

برگزاري سمينار آموزشي فرصت‌ها و آسيب‌هاي ماهواره و تاثير اجتماعي آن بر حجاب و عفاف

سرويس خبر

همزمان با روز حجاب و عفاف با حضور بانوان شاغل در صنعت آب و برق استان و برخي بانوان دستگاه هاي اجرايي استان سمينار آموزشي فرصت‌ها و آسيب‌هاي ماهواره و تاثير اجتماعي آن بر حجاب و عفاف در سالن اجتماعات شرکت برق منطقه اي سمنان برگزار گرديد.

دکتر علي خلجي استاد دانشگاه و مدرس اين دوره با بيان اينکه بيشترين آسيب‌هاي اجتماعي امروز در جامعه از نبودن عفاف و حجاب زن و مرد است، اظهار داشت: شبکه‌‌هاي ماهواره‌‌اي که در راستاي جنگ نرم دشمنان راه‌اندازي شده با نمايش برنامه‌‌ها و فيلم‌‌هاي مبتذل به دنبال ايجاد خدشه و خلل در استحکام بنيان خانواده‌‌ها هستند، تا با ترويج روابط نا‌مشروع و غير‌اخلاقي اساس خانواده‌‌ها را از هم بپاشند.

دکتر خلجي با اشاره به لازم و ملزوم بودن حجاب و عفاف گفت: انسان در سايه عفت مي‌تواند از کارهاي زشت خودداري نمايد و اين عفت است که به انسان مناعت طبع مي‌‌دهد تا انسان به شهوات نفساني غلبه پيدا کند.

وي با اشاره به نقش مهم عفاف و حجاب در تحکيم خانواده و حفظ امنيت فردي و خانوادگي، تاکيد کرد: حتي کساني که به اسلام معتقد نيستند، براي حفظ امنيت فردي و اجتماعي و پايدار ماندن بنيان خانواده بايد به حجاب به عنوان قانوني اجتماعي پايبند باشند.

دکتر خلجي با بيان اينکه آسيب‌هاي اجتماعي امروز در جامعه از نبودن عفاف و حجاب زن و مرد است، اظهار داشت: رعايت حجاب در جامعه مي‌تواند باعث کاهش مفاسد اجتماعي شود.

وي ديدگاه جوامع غربي در خصوص حجاب و عفاف را مضر و مخرب دانست و ابراز داشت: نوع نگاه فرهنگ منحط غرب به بحث حجاب استفاده ابزاري از زن است و آنان هيچ‌گونه شان و کرامتي براي شخصيت زن قائل نيستند.

در پايان سمينار به سوالات حاضرين پاسخ داده شد.