تاریخ 1396/04/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4528 برو جستجو جستجوی پیشرفته   شهرداري سمنان بر سکوي سوم مسابقات قهرماني کشور سبک شيتوريو 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري سمنان،سرپرست سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان از کسب مقام سوم تيم شهرداري سمنان در مسابقات قهرماني کشور سبک شيتوريو خبر داد.

جواد نجارياني افزود: مسابقات قهرماني کشور 17 و 18 تيرماه در همه رده‌هاي سني به ميزباني استان مازندران در شهرستان فريدون کنار برگزار شد.

وي اظهار داشت: بانوان سمناني16 عنوان قهرماني در مسابقات کاراته به سبک شيتوريو را کسب کردند. که اسامي مقام آوران: ريحانه نصيري، فاطمه صيادجو، مريم معصوميان، مطهره مرادي نسب، شقايق ولي، يگانه نجفي نسب بر سکوي اول اين مسابقات ايستادند. همچنين زهرا فولادي، ستايش صفري، زهرا رستمي، فاطمه صفري، سحر اسفندياري هم در اين مسابقات مقام دوم را از آن خود کردند.مقام سوم اين مسابقات هم به الينا صفاجو، مژگان فرهادي، الينا صفاجو و کوثر جندقي رسيد.

هدايت تيم کاراته شهرداري سمنان در مسابقات قهرماني کشور سبک شيتوريو بر عهده ريحانه نصيري بود.


 معاون تربيت بدني و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان خبر داد:
 کسب مقام سوم کشوري مسابقات بدمينتون دانش آموزان دختر دوره ابتدايي 

سرويس ورزشي:

معاون تربيت بدني و سلامت اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان گفت: تيم بدمينتون دانش آموزان دختر دوره ابتدايي استان سمنان توانست در بيست و هشتمين دوره رقابتهاي ورزشي دانش آموزان دختر سراسر کشور مقام سوم را کسب کند

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، رقابت‌هاي بدمينتون دانش آموزان دختر دوره ابتدايي کشور از سري مسابقات قهرماني بيست و هشتمين دوره رقابت‌هاي ورزشي دانش آموزان دختر کشور به ميزباني استان مرکزي در شهر خمين برگزار شد.

رقابت‌هاي بدمينتون دانش آموزان دختر دوره ابتدايي کشور، از سري مسابقات بيست و هشتمين دوره رقابتهاي ورزشي دانش آموزان دختر سراسر کشور، با حضور 88 ورزشکار از اقصي نقاط کشور، در سالن ورزشي شهداي دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي شهر خمين برگزار شد که در خاتمه تيم استان تهران در اين مسابقات به عنوان قهرماني دست يافت و بر سکوي نخست مسابقات بدمينتون دانش آموزان دختر دوره ابتدايي کشور ايستاد.

تيم شهرستان تهران در اين مسابقات به مقام نائب قهرماني دست يافت و صاحب گردن آويز نقره شد.

همچنين تيم‌هاي استان‌هاي آذربايجان شرقي و سمنان نيز مشترکا باکسب عنوان سومي، به مدل برنز اين رقابتها دست يافتند

تيم استان يزد نيز با نظر کميته برگزاري اين رقابت‌ها صاحب کاپ اخلاق شد.

در بخش انفرادي نيز، مريم سلطاني از استان فارس، پرنيان يزداني از استان تهران به ترتيب عناوين قهرماني و نائب قهرماني را کسب کردند. در اين بخش فاطمه فنايي شاهرودي از استان سمنان و مريم اسماعيلي تبار از استان فارس مشترکا بر سکوي سوم اين مسابقات ايستادند و به مدال برنز دست يافتند.


 ورزشگاه پنج هزار نفري گرمسار تا پايان شهريور به بهره‌برداري مي‌رسد 

سرويس ورزشي:

ورزشگاه پنج هزار نفري گرمسار تا پايان شهريور به بهره‌برداري مي‌رسد

فرماندار گرمسار گفت: ورزشگاه پنج هزار نفري اين شهرستان با بيش از 95 درصد پيشرفت فيزيکي تا پايان شهريور به بهره برداري مي رسد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ داريوش اظهار داشت: ساخت ورزشگاه پنج هزار نفري گرمسار از دولت دهم آغاز شد اما به دليل تخصيص يافتن منابع در دولت يازدهم و با تلاش مسوولان استاني و نماينده مردم شهرستان گرمسار و آرادان اين طرح مهم ورزشي تا شهريور به بهره برداري مي رسد.

وي خاطرنشان کرد: بيش از چهار ميليارد تومان براي ساخت اين ورزشگاه در دولت يازدهم هزينه شده است و با افتتاح اين طرح مهم ورزشي شور و نشاط اجتماعي در اين شهرستان دوچندان مي شود.

وي با اشاره به اجراي برنامه راه اندازي چمن مصنوعي اين ورزشگاه،گفت: براساس برنامه ريزي‌هاي انجام شده تا پايان مرداد 96 اين عمليات به پايان مي رسد.

طاهري تصريح کرد: با راه اندازي اين ورزشگاه فوتبال علاوه بر اين که تمايل جوانان گرمسار به حضور منسجم در ميادين ورزشي افزايش مي يابد همچنين به دليل همجواري اين شهرستان با استان تهران، تعداد قابل توجهي از تيم‌هاي فوتبال ليگ برتري و دسته اول کشور مي تواند اردوهاي تدارکاتي خود را در اين گرمسار برگزار کنند.

وي اضافه کرد: بيش از 200 ميليون تومان اعتبار براي تکميل طرح‌هاي ساخت خانه‌هاي ورزشي روستايي از محل اعتبارات ملي وزارت ورزش و جوانان تخصيص يافت که اين امر گامي مهم براي اتمام اينگونه طرح‌هاست.

فرماندار گرمسار تصريح کرد: يکي از راه‌هاي ارتقاي سلامت و افزايش نشاط اجتماعي افزايش سرانه ورزشي در منطقه است که در همين ارتباط در دولت يازدهم بيش از 20 خانه ورزشي روستايي در گرمسار به بهره برداري رسيد.

گرمسار غربي‌ترين شهرستان استان سمنان و پنج هزار و 182 کيلومتر مربع وسعت و بيش از 70 هزار نفر جمعيت دارد.

شهرستان گرمسار حدود هشت شهرک و ناحيه صنعتي و چند موسسه آموزش عالي دارد که ظرفيت بيشتري براي تردد به اين شهرستان به ويژه از مرکز کشور را نياز دارد.


 جذب صددرصدي اعتبارات تبصره 36براي هفت پروژه ورزشي استان سمنان 

سرويس ورزشي:

جذب صددرصدي اعتبارات تبصره 36براي هفت پروژه ورزشي استان سمنان

معاون توسعه منابع و پشتيباني اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان از جذب100درصدي اعتبارات تبصره 36 خبرداد.

به گزارش روابط عمومي اداره ورزش و جوانان استان سمنان ؛ با عنايت به ابلاغ تبصره 36 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395 کل کشور مبلغ 26.5ميليارد ريال از محل اعتبارات رديف ملي و 5.5ميليارد ريال از محل اعتبارات رديف استاني به اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان اختصاص يافت.

محسن جهان شير معاون توسعه منابع و پشتيباني اداره کل ورزش و جوانان استان با بيان اين مطلب افزود: اين ميزان اعتبار جهت اجراي 7 پروژه عمراني در سطح استان سمنان اختصاص يافت و عمليات اجرايي پروژه‌ها در حال اجرا مي باشد.

شايان ذکر است پروژه‌هاي تکميل سالن ورزشي ديباج دامغان، احداث سالن باستاني دامغان، تکميل سالن ورزشي نام نيک، تکميل سالن باستاني شاهرود، بازسازي سالن شهيد باهنرگرمسار و احداث استخر بيارجمند از جمله اين پروژه‌ها مي باشد.

گفتني است براساس تبصره36 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395کل کشور به دولت اجازه داده مي‌شود جهت پرداخت بدهي خود به طلبکاران از جمله بانکها، پيمانکاران، شهرداري‌ها (با اولويت شهرهاي زير بيست هزار نفر جمعيت) و بدهي‌هاي مربوط به خريد تضميني محصولات استراتژيک کشاورزي، تا معادل چهارصدهزار ميليارد (400.000.000.000.000) ريال اوراق اسناد خزانه و يا ساير اوراق اسلامي با سررسيد تا پنج ساله منتشر و از طريق واگذاري آن به طلبکاران مزبور براساس جدول شماره (3)، تمام يا بخشي از بدهيهاي خود را تسويه کند. اصل و سود و هزينه‌هاي مترتب بر انتشار اين اوراق در بودجه‌هاي سنواتي کل کشور پيش‌بيني و خزانه‌داري کل کشور با اولويت و يا از سرجمع بودجه نسبت به تسويه اين اوراق اقدام مي‌نمايد. به دولت اجازه داده مي‌شود معادل سود سررسيدشده اين اوراق در سال 1395 را از محل فروش اوراق منتشرشده تأمين کند.


 آزادي و مسئوليت 

ادامه از صفحه 7

فرهنگ‌ها و ساختارهاي اجتماعي به هرميزان که پيچيده و پرچين و شکن‌تر و شهري‌تر و بازتر مي‌شدند تاريخ چهره تناقض‌ها و تضاد‌ها و تقابل‌ها و کشمکش‌هاي دروني خود را بيشتر و بيشتر و جدي‌تر و جدي‌تر آشکار مي‌کرد. کشمکش ميان آزادي و مسئوليت، ميان حق و تکليف ميان حدود حقوق فردي اجتماعي.

در اين ميان، موقعيت ومواضع اديان و دين باوران و تجربه‌هاي ديني بسيار پيچيده، پرپيچ و تاب و متناقض و پارادوکسيکال و در عين حال تعيين کننده وتاثيرگذار بر نقش و سهم آزادي و مسئوليت در فرهنگ و زندگي و حقوق فردي و جمعي و اجتماعي آدميان بوده است. تاريخ پنج هزاره اخير جامعه و جهان بشري ما در ميان سيلابي از خون‌هايي که پيروان اديان و مذاهب و فرقه‌هاي ديني از جمعيت‌هاي انساني ريخته‌اند، سپري شده است و همچنان نيز جنگ‌هاي فرقه‌اي با قوت و قساوت بيش از پيش ادامه دارد. در اينکه آنگونه که پيروان اديان و آموزه‌هاي ديني در تاريخ بيش از سپهرهاي ديگر تجربه به روي هم صف آراسته و سنگرگرفته و تيغ وتير و شمشيرکشيده‌اند و از هم قرباني گرفته‌اند، محل ترديد نيست.

در اين صف آرايي‌ها و سنگربندي‌هاي خونبار و حادثه خيز پنج هزاره اخير، ادوار تاريخي دوگونه تجربه ديني دو نحوه نگاه به دين و دو نحوه نگاه دين به انسان و جامعه و فرهنگ و آزادي و مسئوليت وحق و تکليف آدميان را مي‌بينيم که سخت و سنگين درآوردگاه‌هاي تاريخ روياروي هم ايستاده و عليه هم جنگيده اند. در يک سوي تجربه‌هاي ديني و پيروان اديان اسطوره‌‌اي و مشرکانه و ساحرانه را مي‌بينيم که تمام قامت روياروي آزادي و ابتکار عمل فردي ايستاده‌اند و بنده و برده و غلام مي‌پرورند و بردگان وبندگان وغلامان را ارزان مي‌خرند و ارزان نيز مي‌فروشند و اهرام قدرت و برج‌هاي بابل بنياد مي‌نهند و با کاهنان مجهز به سحر وجاو و خرافه بر قداست و معصوميت و الوهيت قدرت و اقتدار ولايت فرعوني مهر تاييد مشروعيت و مرجعيت و مقبوليت ديني مي‌نهند و آدميان را به پايبندي و تعهد و تقيد و تشرّع و انجام مسئوليت خود به نظام ولايت فرعوني تعقيب و تشويق و تهييج و تمجيد مي‌کنند و غلام و بنده و برده مي‌پرورند که بت بپرستند و در قربانگاه ايزدان و الهگان خونشان ريخته شود. در سنگر و سوي ديگر نيز چهره‌ها وانسان‌هاي ديگري را مي‌بينيم که در لحظه‌هايي از تاريخ چونان جرقه‌هاي آذرخش بر سر ايزدان و الهگان و الوهيت‌هاي فرعوني فروباريده‌اند و ذهن و فکر و عقل و فهم آدميان را از باورهاي مشرکانه و موهوم رهايي بخشيده و آتش در جنگل انديشه‌ها و باورهاي موهوم و بيشه زارهاي علف‌هاي هرز اساطير‌الاولين افکنده‌اند و از آزادي و مسئوليت و عهد و ميثاق و پيماني و ولايتي از نوع ديگر سخن گفته‌اند. آن سنگرها و صف‌آرايي‌هاي دينداري و دين‌باوري بردگان و بندگان و غلامان و کاهنان و ساحران ولايت‌هاي فرعوني و مشرکانه واسطوره‌‌اي و سنت‌هاي متصلب و آزادي ستيز در يک سوي و دين باوري‌هاي رهايي بخش ولايت‌هاي نبوي در سوي ديگر از ميان نرفتند و همچنان نيز جنگ وجدال برسرآزادي ومسئوليت انسان بودن با قوت ادامه دارد.

کاري که يونانيان در کوتاه‌تر از سه قرن در عهد باستان با آزادي و ابتکارعمل و فکر و فلسفه و خرد و ذوق و ذايقه زبيا شناختي خود در فضاي آزاد کردند، سه هزاره مصريان عصر ولايت فرعوني با همه دست آوردهاي عظيم فني و دانش نجوم و هندسه و رياضيات و مهندسي و مديريت و آب و اقتصاد کشت دانه و توليد فرآورده‌هاي غذايي از آن ناکام مانده بودند. چنان است زيستن و زندگي کردن و نفس کشيدن و انديشيدن در يک فضاي آزاد و برخورداري از موهبت آزادي و ابتکار عمل فردي و چنين است ستيز با موهبتي ذاتي واصيل و گوهرين که انسان بودن آدمي‌با آن تعريف مي‌شود. ما مجاز نيستيم آزادي، اين فرهنگي‌ترين امکان و موهبت وجودي انسان را در محراب مسئوليت و تعهد و تقيد قرباني کنيم همان‌گونه که مجاز نيستيم به نام آزادي شانه از بار مسئوليت انسان بودن تهي کنيم و هيچ مسئوليتي درجهان خطير و ارجمند و سنگين‌تر از مسئوليت انسان بودن نيست. پهنگاه و گستره و مرزهاي آزادي ما به هرميزان فراختر، مسئوليت انسان بودن سنگين‌تر. هر انسان به درجه و دامنه و سنگيني بار مسئوليتي را برشانه گرفته است احترام برانگيز است و ستودني.

دكتر حكمت‌الله ملا‌صالحي


 سرويس ورزشي: 

محمد ترحمي بازي شهروند و گيتي پسند را قضاوت کرد

سرويس ورزشي:

بازي بين تيم‌هاي شهروند ساري و گيتي پسند اصفهان ديروز با قضاوت محمد ترحمي داور خوب و ارزنده سمنان برگزار شد.در اين بازي که در شهر اصفهان با قضاوت خوب محمد ترحمي انجام شد، علي مراديان، محمدرضا ذاکري، اميربهنام نقوي وي را در امر داوري همراهي کردند. نظارت اين بازي بر عهده عليرضا رجبي بود.

انتصاب مسعود نيکنامي به سمت سرپرست هيات کبدي شهرستان دامغان

سرويس ورزشي:

طي حکمي و به پيشنهاد محموديان سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان دامغان و در محل آن اداره، با حضور شاهميري رييس هيات کبدي استان، مسعود نيکنامي به سمت سرپرست اين هيات منصوب گرديد. براي آقاي نيکنامي آرزوي موفقيت در اين مسئوليت را از خداوند منان خواستاريم.

سعيد محمدي در ترکيب تيم ملي(ب) ايران

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي هيات بسکتبال استان سمنان: پس از برگزاري 2 مرحله اردوي آمادگي تيم ملي ب ايران سعيد محمدي بازيکن پرافتخار شاهرودي از استان سمنان در ترکيب تيم ملي ب ايران قرار گرفت و همراه اين تيم راهي تايوان خواهد شد.

سي و نهمين دوره رقابت‌هاي بسکتبال جام ويليام جونز از روز شنبه آينده در تايوان برگزار خواهد شد! در اين دوره از مسابقات تيم‌هايي از کشورهاي هند، کره جنوبي، کانادا، ژاپن، فيليپين، عراق، ليتواني، ايران و دو تيم از تايوان (چين تايپه) برگزار خواهد گرديد.

گفتني است که تيم ملي ب بسکتبال ايران با مربيگري عباس آقاکوچکي در اين دوره از مسابقات شرکت خواهد کرد

سعيد محمدي بسکتبال را از سن 14 سالگي در شهرستان شاهرود آغاز نمود و پس از حضور درخشان در رده‌هاي مختلف بارها به اردوي تيم ملي نوجوانان، جوانان و بزرگسالان دعوت شد. اما اين بار پس از طي دو مرحله اردو و نشان دادن شايستگي و توانايي‌هاي خود در ترکيب نهايي تيم ملي ب ايران قرار گرفت.

سعيد محمدي در حال حاضر بازيکن تيم شهرداري گرگان مي‌باشد و سابقه بازي در باشگاه‌هاي ذغا‌ل‌سنگ البرز شرقي شاهرود، کاله آمل، دانشگاه آزاد اسلامي و هفت الماس قزوين را در کارنامه خود داراست.

سرويس ورزشي روزنامه پيام کسب اين افتخار بزرگ را به ايشان و خانوده گراميشان، مربيان زحمتکش ايشان، هيات بسکتبال شهرستان شاهرود و جامعه بسکتبال استان سمنان تبريک عرض مين‌مايد و براي وي آرزوي موفقيت مي‌نمايد. اسامي تيم ملي «ب» بسکتبال کشورمان براي حضور در جام ويليام جونز اعلام شد. محمدرضا فلاحت، سعيد محمدي، محمد شهريان، نويد رضايي فر، رسول مظفري، محمدرضا رضايي، عليار نجفي، مسعود سليماني، سجاد پذيرفته، کيوان رياعي، ابراهيم بيگي و نويد خواجه زاده 12 نفري هستند که با هدايت عباس آقاکوچکي راهي تايوان خواهند شد. گفتني است که مسابقات از هفته آينده آغاز مي‌شود و تيم ملي ب بسکتبال ايران بامداد جمعه، پس فردا تهران را به مقصد تايوان ترک مي‌کند.

وحيد اماني و داود عباسي هم از هف جدا شدند

سرويس ورزشي:

در فصل نقل و انتقالات بازيکنان فوتبال در اين هفته دو بازيکن ديگر فصل گذشته هف سمنان با تيم جديد خود قرار داد بستند وحيد اماني ‌هافبک نفوذي و طراح تيم هف به تيم اروند خرمشهر پيوست و داود عباسي بازيکن تيم اميد هف سمنان با عقد قرارداد دو ساله به تيم اکسين البرز کرج رفت تا شاگرد علي لطيفي شود.

اختتاميه مسابقات فوتسال جام رمضان در چاشم

سرويس ورزشي:

مسابقات فوتسال جام رمضان در روستاي چاشم که از اول ماه مبارک در سالن ورزشي شهداي چاشم و با حضور 11تيم برگزار گرديده بود به پايان رسيد. تيم‌هاي شرکت‌کننده در دو گروه 5 و 6 تيمي با مجموع31 بازي به رقابت پرداختند. در ديدار نهايي تيم‌هاي زنده ياران مجيد و بهمن و گروه هجده و شهيد موسوي و شهيد جعفري به ترتيب اول تا چهارم شدند.

اداره برق فاتح مسابقات فوتسال کارمندان مهديشهر

سرويس ورزشي:

يک دوره مسابقه فوتسال کارکنان دولت به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در سالن ورزشي 9 دي بسيج در مهديشهر برگزار گرديد. در اين دوره از مسابقات ورزشي تيمهاي برق و راه و ترابري به ترتيب به مقام اول ودوم را کسب کردند. تيم برق به عنوان تيم برتر اين دوره از مسابقات جواز حضور در مسابقات استاني کارکنان دولت را کسب کرد.