تاریخ 1396/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4526 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام جمعه سمنان:
 با صرفه جويي مردم استان در مصرف آب، مشکل کمبود آب نخواهيم داشت 

سرويس خبر

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان به همراه معاونين و مديران شرکت با نماينده ولي فقيه و امام جمعه سمنان ديدار و ملاقات کردند.

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان، حجت‌الاسلام شاهچراغي اظهار داشت: اميرالمومنين مي فرمايند، خدا بشررا براي دو کار خلق کرده است، يکي بنده گي خدا و ديگر خدمت به بندگان خدا و هر کسي مي‌تواند در هر راهي خدمتي کند، خدمت شما آب دادن به مردم است که از خدمات حياتي هست يعني همه چيز انسان با آب سروکار داره عبادت ما شرب ما زندگي ما، اگر يک روز آب نباشد، همه مردم نگران ودرمانده هستند، اين خدمت، خدمت بسيار باارزشي است.

وي در ادامه توصيه داشت: کارها را بايد پيشگيري کرد، کار شما پيشگيري هست، ييشگيري از درمان بهتر است. سعي کنيد که آب شرب مردم قطع نشود و حتي به اندازه‌اي که وضو بگيرند به اندازه‌اي که ظرفي بشورند حالا فشاري هم نداشت مهم نيست، پس سعي کنيم، حتي الامکان آب قطع نشود مگر در مواقعي که براي شبکه اتفاق و شکستگي رخ بدهد.

وي در ادامه بيان داشت: متاسفانه کشور ما کشور صرفه‌جويي نيست، يعني در هيچ کاري صرفه‌جويي نمي‌شود، نه در بنزين نه در برق نه در آب نه در تلفن و نه در غذا، اسراف حرام است حتي وضو گرفتن اسراف است، يعني اگه صورت رو بايد دو مرتبه بشوييم، سه مرتبه بشوييم وضوع باطل است، اين حرام است. اگر مردم ما پاي کار بيايند اينقدر مشکل نداريم، ولي مردم پاي کار نمي آيند ولي شما همه همکاران دست به دست هم بدهيد، تا آب به مردم برسد.

اين ديدار مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان در خصوص کمبود وضعيت آب شرب شهر سمنان اظهار داشت: در حال حاضر تمامي منابع آبي شهر به‌طور کامل در مدار شبکه مي‌باشند و با توجه به افزايش دما هوا و افزايش مصرف آب در شهر سمنان 150 ليتر درثانيه دچار کمبود آب هستيم و مردم شهر در زمان اوج گرما يعني دما هواي بالاي 39 درجه در ساعات بعدازظهر با مصرف بالاي آب و کاهش فشار آب در شبکه از طبقات دوّم به بعد کمبود آب و حتي قطعي آب را احساس مي‌کنند. اين اتفاقات باعث مي‌شود که گاهاً در بعضي از نقاط شهر به صورت مقطعي قطعي‌هاي داشته باشيم و همکاران زحمتکش شرکت در ستاد و امور تمام تلاش خود را در جهت به حداقل رساندن زمان قطعي آب انجام مي‌دهند که کمترين مشکل رو براي مردم خوبمون داشته باشيم.

محمد طاهري در ادامه افزود: ما به غير از شهر سمنان در شهر شاهرود هم 200 ليتر در ثانيه دچار کمبود آب هستيم، آنجا هم همکاران دارند تلاش مي‌کنند، با تعديل فشار در شبکه با مديريت شبکه و با مديريت تامين و توزيع آب بتوانند کمترين مشکل را براي شهروندان عزيزمان داشته باشند. در بقيه 17 تا شهر از 19 تا شهري که ما تحت پوشش داريم. مشکل خاصي وجود نداره و در اين فصل بسيار گرم مردم از خدمات آب شُرب بهرمند مي‌شوند، امّا دراين دو تا شهر بزرگ استان بجد نگرانيم و دغدغه داريم با توصيه‌هايي که حضرتعالي در خطبه‌هاي نماز جمعه داريد با توصيه‌هايي که مسئولين محترم دارند و با اطلاع‌رساني که از طريق دفتر روابط عمومي شرکت انجام مي‌دهيم، مردم هم همراهي بفرمايند.

مديرعامل شرکت در ادامه درخواستي براي مردم استان داشت و گفت: با صرفه‌جويي تقريبا 20 درصد مردم استان مي‌توانيم از اين بحران جدي کم آبي تابستان امسال عبور کنيم و اين 20درصد صرفه‌جويي در روند زندگي مردم مشکلي را ايجاد نمي‌کند. به عنوان مثال: ما اگر زمان دوش حمام گرفتن از 15 دقيقه به 12 دقيقه کاهش بدهيم و يا اگر در هنگام شستن ظروف شير آب را کمتر بازکنيم يا خيلي از کارهاي ديگري که مي‌شود به راحتي بدون اينکه هيچ خللي در شرايط عادي زندگيمون به وجود بياد انجام بدهيم کمبود آب برطرف مي‌گردد.


 رئيس دانشگاه صنعتي شاهرود
 ماموريت جديد دانشگاه صنعتي شاهرود، حرکت به سوي دانشگاه کار‌آفرين است 

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه صنعتي شاهرود در گفتگو با خبرنگاران با بيان اينکه 18 کارگروه تخصصي در اين دانشگاه برگزار شد تا با بررسي نگاه افراد در اتاق‌هاي فکر بتوانيم کميته کارآفريني را ايجاد کنيم، گفت: يک دانشگاه کارآفرين از ايده‌هاي جديد استقبال مي‌کند، تا با ترويج کارآفريني مهارت‌هاي شغلي را آموزش دهد و با ارتباط صنعت و جامعه و ايجاد مراکز رشد شرکت‌هاي فناوري در مرحله رشد قرار گيرند.

دکتر محمد‌مهدي فاتح ماموريت جديد دانشگاه صنعتي شاهرود را با محوريت حرکت به سوي دانشگاه کار‌آفرين اعلام کرد و افزود: با ظرفيت‌هاي مطلوبي که در دانشگاه وجود دارد کافي است از مرحله پژوهش محور وارد فضاي کار‌آفريني شويم و با کارآفرين شدن دانشگاه ارتباط بين صنعت و جامعه تقويت و باعث افزايش درآمد دانشگاه‌ها مي‌شود که بايد گفت: با توليد شغل جديد مي‌توانيم اشتغال فراگير را در دانشگاه شاهد باشيم.

رئيس دانشگاه صنعتي شاهرود افزود: زير ساخت تشکيلاتي ويژه اشتغال زايي دراين دانشگاه ايجاد شده است، و با بررسي و مطالعه نگاه افراد در اتاق‌هاي فکر مي‌توان کميته کارآفريني را ايجاد و براي استفاده از همه ظرفيت‌هاي آموزشي برنامه‌ريزي کرد.

فاتح افزود: در اين راستا دو همايش کارآفريني به منظور آشنايي دانشجويان با فضاي کسب و کار و ايجاد شغل برگزار شده است و يکي از راه کارهاي موجود راه اندازي «استارت آپ» يا شتاب‌دهنده است که دانشجويان ايده‌هاي خود را مطرح و آن را تبديل به شرکت مي‌کنند که در نهايت با خريد سهام ايده‌ها تجاري‌سازي مي‌شوند و بايد گفت: در حال حاضر 12شرکت فناوري در دانشگاه مستقر شده است.

وي با اشاره به استقرار يکي از شتاب‌دهنده‌هاي قوي کشور در دانشگاه صنعتي شاهرود، بيان کرد: اين مجموعه که در فضاي کسب و کار اينترنتي کار مي‌کند با برگزاري رويدادها، گروه‌هايي را انتخاب و با آموزش، آن‌ها را به يک شرکت پويا تبديل کرده و به بيرون از دانشگاه مي‌فرستد.

رئيس دانشگاه شاهرود از برنامه ريزي براي تاسيس يک شرکت سهامي خاص خبر داد و گفت: اين شرکت که متشکل از استادان و کارشناسان دانشگاه است، خدمات تخصصي آزمايشگاهي، مشاوره و مهندسي ارايه خواهد کرد.

فاتح ادامه داد: دانشگاه تاسيس دفتر انتقال فناوري را به منظور عرضه محصولات و تجاري‌سازي آنان در دستور کار خود قرار داده است.

وي بابيان اينکه نرخ بيکاري 12درصد است و بيش از 25 درصد دانش آموخته بيکار وجود دارد، تصريح کرد: 3.5 ميليون بيکار و 4.5 ميليون دانشجوي در کشور وجود دارد و بنا بر آمار رسمي سالي 900 هزار دانش‌آموخته بيکار وارد جامعه مي‌شود، لذا اين مهم مي‌طلبد، تا دانشگاه کارآفريني همگاني شود.

رئيس دانشگاه صنعتي شاهرود با بيان اينکه نيازمند آن هستيم تا مراکز رشد کارآفرين تربيت کنند، گفت: يک ظرفيت ارزشمند به نام دانشگاه وجود دارد که اگر چرخ کارآفريني به گردش درايد و اگر در اين زمينه سرمايه‌گذاري کنيم، يعني توانستيم تحول بزرگي در اشتغال ايجاد کنيم.

فاتح با بيان اينکه دانشگاه‌ها در گذر رشد قرار دارند و بايد با تکيه بر داشته‌هاي خود مسئولان شرايطي را فراهم کنند، تا دانشگاه به سوي کارآفريني سوق داده شود، تصريح کرد: فقدان مهارت و آموزش متناسب با کار و فرهنگ مدرک‌گرايي اين نياز را ايجاد مي‌کند تا از دانشگاه‌هاي آموزش محور و پژوهش محور به سمت دانشگاه کار‌آفرين حرکت کنيم.

وي با اشاره به اقدامات عمراني انجام شده در دانشگاه، افزود: 704 تخت خوابگاهي در سال 95 به مجموعه اضافه و همچنين ساختمان خوابگاه با زير بناي چهار هزار و هفتصد مترمربع تکميل شد به گونه‌اي که در دفترچه راهنماي کنکور اعلام شد به همه متقاضيان ورود به اين دانشگاه خوابگاه داده مي‌شود.

رئيس دانشگاه صنعتي شاهرود با بيان اينکه معدن آموزشي پرديس سايت ارزشمندي براي کارآفريني است، ابراز داشت: جاده دسترسي به پرديس معدن آسفالت شد و با اين اقدام دسترسي به سايت ژئوفيزيک دانشگاه آسان‌تر شد.

وي گفت: همچنين بايد گفت: احداث باغ ايراني با زير بناي 15 هزار متر‌مربع، تکميل مسجد با وسعت دو هزار و 250 مترمربع، ساختمان مهندسي مواد با زيربناي چهار هزار مترمربع و همچنين ايجاد دو هزار و 250 متر‌مربع کارگاه آموزشي از جمله اقدامات موثر عمراني در سال گذشته به شمار مي‌رود.

فاتح اضافه کرد: دانشگاه صنعتي شاهرود به همراه 43 دانشگاه ديگر کشور در جمع موثرترين دانشگاه‌هاي جهان قرار گرفت و همچنين بر اساس تعداد مقاله‌هاي ارائه شده توانست در جايگاه پنجم دانشگاه‌هاي صنعتي قرار گيرد.

رئيس دانشگاه صنعتي شاهرود تقويت ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه را از جمله نتايج حرکت به سوي کارآفريني برشمرد و افزود: ارتقاي رتبه دانشگاه، اجراي برنامه اشتغال فراگير مصوبه دولت و افزايش درآمدهاي دانشگاه نيز از ديگر مزاياي اين حرکت است.


 سرويس خبر 

قاضي ناظر زندان سمنان خبر داد:

اعطاي مرخصي به 559 نفر از زندانيان

سرويس خبر

قاضي ناظر زندان سمنان از اعطاي مرخصي به 559 نفر از زندانيان زندان سمنان در سه ماهه نخست امسال خبر داد.به گزارش روابط عمومي زندان‌هاي استان سمنان، روح‌الله فراتي گفت: در سه ماهه نخست امسال، 559 نفر از زندانيان واجد شرايط زندان مرکزي سمنان به مرخصي اعزام شدند.وي افزود: با برگزاري 10 جلسه شوراي طبقه‌بندي در زندان و تائيد کليه اعضاء، مرخصي‌هاي روزانه از 3 تا 30 روز به زندانيان واجد شرايط اعطاء شد.قاضي ناظر زندان سمنان با اشاره به سياست‌هاي قوه قضاييه در راستاي کاهش جمعيت کيفري زندان‌ها عنوان داشت: در جلسات شوراي طبقه‌بندي با بررسي شرايط زندانيان، به 47 نفر از محکومين فاقد سابقه، مرخصي پايان حبس اعطا شد.

تقدير دادستان استان از شهردار سمنان براي اقدامات موثر در پيشگيري از وقوع حوادث رانندگي درون شهري

سرويس خبر

حيدر آسيابي، دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان سمنان امروز در دفتر شهردار سمنان حضور يافت و با اهدا هديه و لوح تقديري از اقدامات موثر وي در زمينه خدمات شهري و پيشگيري از وقوع حوادث رانندگي درون شهري قدرداني کرد.به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، در متن اين تقديرنامه آمده است: «بدين وسيله از تلاش و مساعي جنابعالي در ارائه خدمات شهري مطلوب به شهروندان شريف و ولايت‌مدار سمنان و همچنين از اقدامات موثرتان در امر پيشگيري از وقوع حوادث رانندگي درون شهري تقدير و تشکر به‌عمل آورده و توفيق روز افزونتان را در نيل به اهداف عاليه نظام مقدس جمهوري اسلامي تحت زعامت رهبر معظم انقلاب حضرت آيت‌الله العظمي امام خامنه‌اي (مدظله العالي) و در ظل توجهات حضرت ولي عصر(عج) از درگاه خداوند متعال مسئلت مي‌نمايم.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان:

نقش بانوان شاغل در پيشبرد اهداف سازماني

مهم و اساسي است

سرويس خبر

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان بيان داشت: نقـش بانوان شاغـل در پيشبرد اهداف سازماني در عرصه خدمت‌رساني بسيار مهم و اساسي است و بخشي از موفقيت‌هاي شرکت مرهون تلاش بانوان مي‌باشد.

مهندس سيدمحمد موسوي‌زاده در نشست بانوان شاغل شرکت توزيع برق استان، با اشاره به اين که اساس دين و اسلام، کليد و راهنماي خوبي براي همه محسوب مي‌شود، گفت: فلسفه خلقت عبادت و عرفان است که مترادف با خودشناسي است.

وي با تاکيد بر اين که در عبور از مرزهاي دانش، همه انسان‌ها دخيل هستند، افزود: در توسعه علم، زنان نقش ارزشمندي دارند و در عرصه فعاليت‌هاي شرکت نيز همکاران شاغل مي‌بايست به رويکرد مسائل علمي و ارتقا و توسعه آن بيش از پيش اهتمام نمايند.

مهندس موسوي‌زاده تصريح کرد: در ارتباط با دور ماندن از آسيب‌ها و پديده‌هاي نوظهور تکنولوژي، از جمله شبکه‌هاي اجتماعي بايد با نگاه ابزاري به آن توجه شده و در راستاي رشد و تعالي فردي و سازماني از آنها استفاده مثبت نمود.

وي خاطرنشان کرد: يکي از بارزترين بخش‌هائي که بانوان شاغل مي‌توانند در تصميم‌سازي و تصميم‌گيري مشارکت شايسته‌اي داشته باشند، نظام پيشنهادها و نوآوري است که با ارائه ايده‌هاي ارزنده خود، در حل مسائل سازماني نقش‌آفريني خواهند داشت.

وي به نقش کليدي زنان در مديريت بهينه مصرف برق اشاره کرد و يادآور شد: همکاران شاغل در شرکت توزيع برق به عنوان "ياوران برق" مي‌توانند در محيط کار، منزل و جامعه آموزش و اطلاع‌رساني نموده و در گذر موفق از پيک بار نقش خود را به نحو شايسته‌اي ايفا نمايند.

در اين نشست " نرجس خانم هراتي" مشاور مديرعامل در امور زنان و خانواده شرکت توزيع برق استان، گزارشي از فعاليت‌هاي امور بانوان را تبيين و تشريح کرده و برنامه پرسش و پاسخ نيز انجام شد.