تاریخ 1396/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4526 برو جستجو جستجوی پیشرفته   قهرماني سمنان در مسابقات مچ‌اندازي استان سمنان  

سرويس ورزشي:

تيم سمنان با کسب 80 امتياز قهرمان مسابقات مچ‌اندازي استان سمنان شد.

در اين مسابقات که 61 ورزشکار حضور داشتند، تيم‌هاي مهديشهر با 63 امتياز و سرخه با 47 امتياز دوم و سوم شدند.

در اين مسابقات که در مهديشهر برگزار شد، سيد‌محمد نقي نسب از دامغان در وزن 85 کيلوگرم به مقام قهرمان قهرمانان دست يافت.

اين رقابت‌ها در وزن‌هاي 55 تا به اضافه 110 کيلوگرم برگزار شد و سيد‌حامد سيادت از سرخه، امين‌اکبري از گرمسار، مهدي محمودي گرمه از سرخه، ايمان شيخ ثاني از سمنان، مرتضي ذوالفقاريان از مهديشهر، علي رحيمي از سمنان، سيد‌محمد نقي نسب از دامغان، علي‌اصغر علي‌اکبري از سمنان، عيسي علي اکبري از سمنان، محمد کوشمغاني از سمنان، ميثم کلانتر از شاهرود، مهدي حيدري از سمنان و در بخش پيشکسوتان عباس دامغاني از دامغان به مقام اول رسيدند.

برترين‌هاي اين مسابقات به رقابت کشوري مچ‌اندازي که چهارم تا ششم مرداد در شهميرزاد برگزار مي‌شود.


 کسب مدال برنز توسط ورزشکار گرمساري  

سرويس ورزشي:

اسکيت باز نوجوان گرمساري در مسابقات ليگ اسکيت کشور مدال برنز را کسب کرد و بر سکوي سوم ايستاد.امير حسين لاهوتي اسکيت باز نوجوان گرمساري تنها مدال‌آور تيم اعزامي استان سمنان به مسابقات قهرماني اسکيت کشور بود که توانست در اين مسابقات در بخش سرعت ماده 200 متر مقام سوم را بدست آورد.گفتني است: لاهوتي در اين رقابت‌ها با بيش از 50 اسکيت باز برتر کشور رقابت کرد. شايان ذکر است: رقابت‌هاي ليگ اسکيت کشور به مدت دو روز در تهران برگزار شد.


 ورزشکار دامغاني به مسابقات ليگ برتر راه يافت  

سرويس ورزشي:

فاطمه قدرت‌آبادي بانوي تيرانداز دامغاني با درخشش در بين بانوان تيرانداز کشور به مسابقات ليگ برتر راه يافت.

فاطمه قدرت‌آبادي ورزشکار دامغاني در رشته تيراندازي با تپانچه در بخش آزاد توانست در بين 60 بانوي تيرانداز کشور مقام اول را کسب کند و به ليگ برتر راه يابد.

قدرت آبادي ورزشکار دامغاني همچنين با تيم تيراندازي مقاومت، از تيم‌هاي ليگ برتري قرارداد بست. وي از دو سال پيش به رقابت‌هاي استاني و ملي تيراندازي وارد شد.


 تهران، قهرمان مسابقات ميني بسکتبال بانوان قهرماني منطقه يک کشور 

سرويس ورزشي:

روز دوشنبه با پايان يافتن رقابت‌هاي ميني بسکتبال بانوان منطقه يک کشور به ميزباني شاهرود، تيم تهران در جايگاه نخست قرار گرفت.رئيس کميته روابط عمومي هيات بسکتبال استان سمنان در اين باره به ايرنا گفت: در آخرين روز اين رقابت‌ها چهار بازي انجام شد که در بازي نخست 2 تيم تهران و قم به مصاف هم رفتند و در پايان تيم تهران توانست با نتيجه 59 به 14 تيم قم را مغلوب کرده و قهرمان مرحله مقدماتي قهرماني کشور گردد.

مجتبي پيشداديان افزود: در بازي دوم هم که از حساسيت بالايي برخوردار بود دو تيم سمنان و مازندران براي کسب عنوان دوم به رقابت پرداختند و طي يک بازي نزديک که تا کوارتر چهارم ادامه داشت، تيم مازندران توانست سمنان را با نتيجه 44 به 32 شکست دهد.

وي ادامه داد: در نتيجه اين مسابقات تيم تهران در جايگاه نخست قرار گرفته و تيم‌هاي مازندران، سمنان و قم به ترتيب در رده‌هاي بعد جاي گرفتند. رقابت‌هاي ميني بسکتبال دختران منطقه يک کشور با حضور چهار تيم سمنان، تهران، قم و مازندران از 17 تا 19 تير به ميزباني سالن جهان پهلوان تختي شاهرود برگزار شد. سه داور از استان سمنان قضاوت اين مسابقات را بر عهده داشتند.


 برگزاري مسابقات ورزشي کارکنان زندان‌هاي استان سمنان در شاهرود
 دامغان در فوتسال به قهرماني رسيد 

سرويس ورزشي:

زندان شاهرود به مدت دو روز ميزبان مسابقات ورزشي کارکنان زندان‌هاي استان سمنان بود که سرانجام با قهرماني تيم زندان دامغان در رشته فوتسال به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي زندان‌هاي استان سمنان، در اين دوره از مسابقات که با حضور 43 نفر از کارکنان ورزشکار اداره کل و زندان‌هاي سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار و اردوگاه حرفه‌آموزي و کاردرماني سمنان در دو رشته فوتسال، و دارت در سالن ورزشي سرپوشيده زندان شاهرود برگزار شد، با شناخت تيم‌ها و نفرات برتر به پايان رسيد.

بازي پاياني رشته فوتسال ميان دو تيم زندان مرکزي سمنان و زندان دامغان برگزار شد که سرانجام تيم دامغان توانست با نتيجه چهار بر صفر حريف خود را شکست داده و مقام اولي را از آن خود نمايد.نمايندگان زندان مرکزي سمنان و زندان شاهرود نيز به ترتيب به مقام دوم و سوم رسيدند. همچنين در رشته دارت رجبعلي پرندک از زندان گرمسار، سيدصادق حسيني از اداره کل و محمودرضا گل‌هاشم از زندان سمنان به ترتيب صاحب مقام‌هاي اول تا سوم شدند.

اسامي بازيکنان و کادر فني فوتسال زندان دامغان قهرمان مسابقات به شرح زير است: عباس اميراحمدي، مرتضي سميعي‌نژاد، مرتضي داوديان، مصطفي نصرتي، اسحاق شنائي، علي‌اکبر سالم و ذوالفقار نجفي (مربي و سرپرست) گفتني است: در مراسم اختتاميه اين مسابقات که با حضور ايرج ميرزايي رئيس زندان شاهرود، حسيني مسئول تربيت بدني اداره کل و برخي از مسئولان زندان شاهرود برگزار شد، جوايز تيم‌ها و نفرات برتر به آنان اهدا شد.


 سرويس ورزشي: 

ورزش بانوان با تکيه بر فرهنگ عفاف و حجاب

باعث نشاط جامعه مي‌شود

سرويس ورزشي:

رئيس گروه هماهنگي امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: ترويج ورزش همگاني بانوان با تکيه بر فرهنگ عفاف و حجاب به افزايش سطح سلامت و نشاط زنان و جامعه منجر مي‌شود.به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ ناهيد اميدي با اشاره به برخي تلاش‌ها در راستاي جوسازي و معرفي حجاب به عنوان مانع در مسابقات ورزشي ايران گفت: حجاب به هيچ عنوان مانعي در جهت موفقيت افراد در حوزه‌هاي مختلف از جمله ورزش نيست؛ در حال حاضر در عرصه‌‌هاي بين‌المللي، دختران ايراني با حجاب اسلامي توانسته‌اند رتبه‌هاي برتر جهان را در مراحل و مقاطع مختلف به دست آورند و حجاب در هيچ مرحله‌اي نتوانسته مانعي براي کسب موفقيت افراد شود.

وي عنوان کرد: بانوان ورزشکار با داشتن حجاب کامل در انجام حرکات ورزشي نشان دادند حجاب و عفاف و ورزش نه تنها با يکديگر در تناقص نبوده بلکه مي‌توانند با اجراي اخلاقيات در محيط‌هاي ورزشي ضمن حفظ اخلاق و عقايد و باورهاي ديني به بعد قهرماني نيز بپردازند.

رئيس گروه هماهنگي امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: سلامت اجتماعي در جامعه رابطه مستقيمي با عفاف و پاکدامني بانوان دارد، چراکه مادري پاکدامن زندگي و خانه‌اي امن و مطمئن براي همسر و فرزندانش ايجاد خواهد کرد.

اميدي با اشاره به فرا رسيدن سالروز واقعه مسجد گوهرشاد و ياد و خاطره شهداي فاجعه مسجد گوهرشاد در باره برنامه‌هاي فرهنگي ورزشي اين اداره کل گفت: همايش نرمش صبحگاهي بانوان با محوريت خانواده سالم در پرتو حجاب و عفاف، برگزاري مسابقه دارت ويژه کارکنان، برگزاري نشست تدبر در قرآن با با تکيه بر آيات عفاف و حجاب با استفاده از اساتيد برجسته حوزه و دانشگاه، برگزاري نشست مشاوره اخلاقي و خانوادگي توسط شکل نورا، حضور کليه ورزشکاران و هيات‌هاي ورزشي در اجتماع مردمي صيانت از حريم خانواده، همايش براي تونيک توسط هيات ورزش‌هاي روستايي وبازي‌هاي بومي و محلي، غبارروبي مزار شهدا، اردوهاي فرهنگي ورزشي از اهم برنامه‌هاي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در راستاي گراميداشت هفته حجاب و عفاف مي‌توان نام برد.

وي با اشاره به اهميت غني‌سازي اوقات فراغت جوانان گفت: تمامي نهادها با همکاري و هماهنگي يکديگر و با اعلام و تجميع ظرفيت‌هاي خود، زمينه‌هاي رشد و توسعه شهرستان و بستر مناسبي را براي پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان فراهم کنند.

وي افزود: برنامه‌هاي اوقات فراغت جوانان بايد به گونه‌اي اجرا شود که جوانان و خانواده‎ها را به سوي مهارت‌آموزي هدايت کند.

وي به ضرورت استفاده از توان مربيان تربيت بدني دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: فرهنگ ورزش بايد در جامعه نهادينه شود و اگر کسي هم به دنبال استفاده از سالن‌هاي ورزشي نباشد، حداقل ورزش پياده‌روي را در برنامه روزانه خود قرار دهد.

رئيس گروه هماهنگي امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان افزود: متاسفانه يکي از مشکلات جامعه ما بروز بيماري‌هايي مانند قند خون، چربي و امثال آن است که اين بيماري‌ها علاوه بر اين که از توان انسان مي کاهد، خسران‌هاي اقتصادي را نيز بر خانواده‌ها تحميل مي‌‌کند که از مهمترين راه‌هاي پيشگيري از آن ترويج امر ورزش است.

اميدي اظهار کرد: آسيب‌هاي اجتماعي از جمله طلاق، اعتياد، بيماري‌هاي روحي و نظاير آن، مخاطراتي را براي يک جامعه به وجود مي‌آورند و با ايجاد گسل‌هاي اجتماعي که ابتداي بحران هويت است، موجب ايجاد شکاف در جامعه مي‌شوند و اگر اين گسل‌ها پر نگردند، بين نسل‌ها فاصله افتاده و در نتيجه جامعه بدون الگو و نشان خواهد شد.

وي به لزوم رعايت حفظ حجاب و عفاف در ميان بانوان ورزشکار اشاره کرد و گفت: رعايت اين اصل در ورزش قهرماني زمينه توسعه آن در ميادين بين‌المللي و ترويج اين فرهنگ اسلامي را فراهم مي‌کند.

گفتني است: به منظور پاسداشت انديشه و گراميداشت شهداي فاجعه مسجد گوهرشاد و ساير شهداي مسير عفاف و پاکدامني و 21 تير، سالروز حمله رژيم پهلوي به معترضان کشف حجاب در سال 1315، اين هفته را به نام "هفته عفاف و حجاب" نامگذاري شده است.

جلسه براي حل مشکلات تيم واليبال نيروگاه

سيکل ترکيبي برق دامغان

سرويس ورزشي:

‍ جلسه نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي با رياست محترم هيات واليبال شهرستان، سرمربي، مربي و سرپرست تيم واليبال نيروگاه سيکل ترکيبي برق دامغان برگزار شد.

اين جلسه در خصوص مشکلات سال گذشته تيم واليبال نيروگاه سيکل ترکيبي برق و برنامه‌هاي آينده تيم داري واليبال در دامغان تشکيل گرديد که مقرر شد، با پيگيري و مساعدت نماينده محترم مشکلات مالي سال گذشته تيم حل گردد و به زودي نيز در اين خصوص با استاندار جلسه‌اي تشکيل که انشالله براي امسال نيز اسپانسر فراهم گردد.

صعود شيميدر تهران به مرحله نيمه نهائى

مسابقات ليگ نوجوانان باشگاه‌هاى كشور

سرويس ورزشي:

تيم شيميدر تهران به مرحله نيمه‌نهائى مسابقات ليگ نوجوانان باشگاه‌هاى كشور صعود کرد. اين تيم دو بازيكن ارزشمند گرمسارحميد رضا كلاتى و مهيار دربان را در خدمت دارد که اتفاقا با بازي‌هاي خوب خود از مهره‌هاي تاثيرگذار اين تيم بوده‌اند.