تاریخ 1396/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4526 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سرقت 5 ميلياردي باند 6 نفره با کمک 3 نوجوان 12 ساله در مهديشهر 

سرويس حوادث :

فرمانده انتظامي استان سمنان از کشف 62 فقره انواع سرقت به ارزش بالغ بر 5 ميليارد ريال در شهرستان مهديشهر خبرداد و گفت: سرکرده معتاد و سه عضو نوجوان اين باند دستگير شدند.

سردار روح‌الامين قاسمي با اعلام اين خبر اظهار کرد: به‌دنبال گزارش مردمي مبني بر وقوع چندين فقره سرقت‌هاي مختلف در سطح شهرستان مهديشهر، پيگيري ويژه پرونده توسط ماموران پليس آگاهي آغاز شد.

وي افزود: اشراف اطلاعاتي و تحقيقات ميداني پليس حکايت از فعاليت باندي 6 نفره با بهره‌گيري از سه نوجوان 12 ساله در اين گروه داشت.

اين مسئول انتظامي به هماهنگي‌هاي لازم قضائي براي دستگيري سارقان اشاره کرد و گفت: پليس در يک عمليات غافلگيرانه سرکرده و سارقان نوجوان اين باند را دستگير کرد.

وي با اشاره به اعتياد شديد سارق 40 ساله اين باند به انواع موادمخدر گفت: سارقان نوجوانان به ازاي تحويل اموال سرقتي به اين مجرم مبالغ ناچيزي دريافت مي‌کردند.

سردار قاسمي تصريح کرد: در بررسي‌هاي تخصصي پليس اعضاي اين باند به 62 فقره انواع سرقت به ارزشي بالغ بر 5 ميليارد ريال اعتراف کردند.

فرمانده انتظامي استان سمنان با بيان اين که پرونده به همراه متهمان براي سير مراحل قانوني به مرجع قضائي ارسال شد با هشدار به عموم مردم تصريح کرد: شهروندان مي‌توانند با تجهيز و ايمن‌سازي خانه، محل کار و... دست سارقان را کوتاه و زمينه‌هاي وقوع سرقت را از بين ببرند.


 بارش باران و احتمال آب‌گرفتگي معابر در البرز 

مديرکل مديريت بحران استانداري البرز با اشاره به ورود سامانه بارشي به استان، از احتمال سيلابي شدن رودخانه‌هاي خبر داد.

مهدي مهرور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طبق اعلام اداره کل هواشناسي استان يک سامانه بارشي از بيست و يکم تا بيست و سوم تيرماه استان را تحت تأثير قرار مي‌دهد.

وي با اشاره به آماده‌باش فرمانداران و روساي بحران شهرستان‌هاي استان، گفت: طبق اخطاريه هواشناسي استان ورود اين سامانه از روز جمعه مناطق شمالي و مرکزي را تحت تأثير قرار داده و آسمان نيمه‌ابري تا ابري مي‌شود.

مهرور تأکيد کرد: با ورود اين سامانه بارشي بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شديد و به دنبال آن در پاره‌اي مناطق احتمال آب‌گرفتگي معابر عمومي، بالا آمدن سطح آب و سيلابي شدن مسيل‌ها همچنين رودخانه‌هاي فصلي و دائمي به ويژه رودخانه کرج را شاهد خواهيم بود.

وي ادامه داد: کاهش ديد افقي در جاده‌هاي کوهستاني، لغزندگي و اختلال در تردد به سبب بارش باران و مه آلودگي در اين ايام نيز دور از انتظار نخواهد بود.

وي با تأکيد بر لزوم هماهنگي لازم ميان شوراي بحران شهرستان‌هاي استان، گفت: رعايت اصول ايمني در قالب صدور اطلاعيه به شهروندان، کشاورزان، دامداران و عشاير اطلاع‌رساني شود.

مديرکل مديريت بحران استانداري البرز گفت: اين مهم بايد موردتوجه قرار گيرد که به همراه داشتن تجهيزات لازم توسط مسافرين عبوري از محورهاي مواصلاتي استان ضرورت دارد.مهرور به شهروندان و مسافران عبوري از محورهاي مواصلاتي استان توصيه کرد از توقف، اقامت و برپايي چادرهاي مسافرتي در مجاورت مسيل‌ها، رودخانه‌هاي فصلي و دائمي، مناطق مستعد سيلاب و دره‌هاي تند شيب کوهستاني خودداري کنند.


 سرويس حوادث : 

نشت گاز يک خانواده چهار نفره را در گرمسار

راهي بيمارستان کرد

سرويس حوادث :

فرماندار گرمسار گفت: دوشنبه شب يک خانواده چهار نفره در گرمسار بر اثر نشت گاز در خانه، دچار گاز گرفتگي شدند و با اطلاع سريع همسايگان توسط عوامل اورژانس به بيمارستان منتقل شدند.

داريوش طاهري افزود: اين سانحه در ساعت 20 و 15 دقيقه شب دوشنبه در يک از مناطق گرمسار رخ دارد و با هوشياري همسايگان، افراد حادثه ديده با حضور به موقع نيروهاي اورژانس 115 به بيمارستان انتقال يافتند.

فرماندار گرمسار ادامه داد: براساس اعلام مرکز اطلاعات اورژانس 115 گرمسار، حال عمومي اين افراد رضايت‌بخش است و سه‌شنبه از بيمارستان مرخص شدند.

وزوزگوش، خواب‌آلودگي، تهوع و تپش قلب از علايم گاز گرفتگي است.

به گفته کارشناسان اولين اقدام در برخورد فرد مسموم با گاز منوکسيدکربن، انتقال مصدوم به هواي آزاد است و در صورت قطع تنفس بيمار مسموم با منوکسيدکربن و گازهاي ديگر، بايد احياي قلبي عروقي انجام شود.

عوامل قاچاق لوازم خانگي در استان سمنان تعزير شدند

سرويس حوادث :

جزئيات رسيدگي به پرونده قاچاق کالا و ارز در شعبه ويژه قاچاق کالا و ارز اعلام گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تعزيرات حکومتي استان سمنان، اين پرونده شامل 11 دستگاه ماشين لباسشويي، 7 دستگاه ماشين‌­ ظرفشويي، 5 دستگاه يخچال فريزر و 1 دستگاه يخچال قاچاق که به منظور رسيدگي به شعبه اول ويژه قاچاق کالا و ارز دامغان ارجاع شد.

پس از انجام مراحل دادرسي و عدم ارائه مستندات قانوني توسط عوامل تخلف، متخلف به ضبط کالا و جمعا به پرداخت مبلغ 370/818/131 ريال جزاي نقدي در حق صندوق دولت محکوم گرديد.