تاریخ 1396/04/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4523 برو جستجو جستجوی پیشرفته   درخشش نونهالان تکواندوکار سمنان در مسابقات قهرمان کشوري با کسب عنوان سوم مشترک 

سرويس ورزشي:

در روز پاياني مسابقات قهرماني کشور نونهالان دختر و با برگزاري رقابت‌هاي فينال، مدال‌آوران اوزان زوج مشخص و معرفي شدند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو، دومين روز از بيست و دومين دوره مسابقات قهرماني كشور نونهالان دختر روز (پنجشنبه) با حضور 141 تكواندوكار در قالب 32 تيم از 31 استان (آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل، اصفهان، البرز، ايلام، بوشهر، تهران و توابع، چهارمحال بختياري، خراسان جنوبي، خراسان رضوي، خراسان شمالي، خوزستان، زنجان، سمنان، سيستان و بلوچستان، فارس، قزوين، قم، كردستان، كرمان، كرمانشاه، كهگيلويه و بويراحمد، گلستان، گيلان، لرستان، مازندران، مركزي، هرمزگان، همدان و يزد) در فدراسيون تكواندو برگزار شد.

در روز پاياني اين رقابت‌ها تكواندوكاران اوزان زوج (33- ، 41- ، 47- ، 55- و 59+ كيلوگرم) بر روي شياپ‌چانگ رفتند كه در نهايت نمايندگان استان‌هاي سمنان (2 بار)، البرز، مازندران و لرستان توانستند بر سکوي نخست اين اوزان قرار بگيرند.

وزن دوم (33- كيلوگرم):

1- فائزه بي غم (البرز)

2- کيانا نوري (تهران)

3- فاطيما توفيق (کرمان) و محدثه سادات متقي‌نژاد (خراسان رضوي)

وزن چهارم (41- كيلوگرم):

1- هستي روشن ضمير (سمنان)

2- فاطمه رحماني (قزوين)

3- مريم زارع پهنابي (مازندران) و مبينا كلي وند (البرز)

وزن ششم (47- كيلوگرم):

1- غزل سلطاني (سمنان)

2- مريم رضانژاد (مازندران)

3- صبا عباسي (کرمانشاه) و نيلوفر صادقي (تهران و توابع)

وزن هشتم (55- كيلوگرم):

1- نازنين تنکابني (مازندران)

2- مائده ميرزاخاني (تهران)

3- سميرا بياني كيواني (يزد) و بيتا عزيزي (گيلان)

وزن دهم (59+ كيلوگرم):

1- فاطمه توکلي (لرستان)

2- کوثر غلامي (گيلان)

3- سحر واثقي (اصفهان) و آناهيتا توکلي (تهران)

گفتني است؛ منتخبين كميته فني به اردوي تيم‌ملي نونهالان اعزامي به مسابقات قهرماني جهان 2017 كه شهريور‌ماه در «شرم الشيخ» مصر برگزار مي‌شود، دعوت خواهند شد.

گفتني است: سمنان با کسب دو مدال طلا در روز پاياني و مدال برنز نسترن احمدي به مقام سوم مشترک تيمي و هستي روشن ضمير به عنوان بازيکن اخلاق اين دوره شناخته شدند.

سرويس ورزشي روزنامه پيام اين موفقيت را به ورزشکاران عزيز و مربيان ارزشمند اين رشته تبريک عرض مي‌نمايد.


 نتايج مسابقات دو و ميداني دانش‌آموزي استان سمنان  

سرويس ورزشي:

مسابقات دووميداني دانش اموزان استان سمنان در سه مقطع سني در شهر شاهرود برگزار شد و در مجموع تيمي با قهرماني شاهرود به پايان رسيد در رده‌هاي مختلف سني نفرات زير در ماده‌هاي مختلف به مقام نخست دست پيدا کردند.

* نونهالان:

- 100متر: ارمين هنرور

- 200متر: امير رضواني

- پرتاپ ديسک: متين بسطامي

- پرتاپ نيزه: اميد باقيان

* نوجوانان:

- 100متر: محمد حسين خنجري

- 1500متر: اميرحسين رضايي

- پرتاپ ديسک: محمد کلاوشي

- پرتاپ وزنه: محمد کلاوشي

* جوانان:

- 100 متر: احمد قزويني

- 200 متر: محمدحسين رضايي

- 800 متر: محمدحسين رضايي

- 1500متر:محمد مهدي سلطان‌نژاد

- 3000 متر: حامد نظامي

- پرتاپ ديسک: علي نوروزي

- پرتاپ وزنه: علي نوروزي

- پرتاپ نيزه: اميرحسين شهر ميزادي

- پرش طول: علي محمديان


 افتتاح 2 خانه ورزش روستايي در روستاهاي گرمسار با حضور معاون وزير ورزش 

سرويس ورزشي:

با حضور معاون توسعه ورزش همگاني وزير ورزش و جوانان دو خانه ورزش روستايي در روستاهاي فند و قاتول از توابع بخش مرکزي گرمسار افتتاح شد.

ابوذر چنگيزي رئيس اداره ورزش و جوانان گرمساردر آئين افتتاح اين دو خانه ورزش روستايي که با حضور شعباني بهار معاون توسعه ورزش همگاني وزارت ورزش و جوانان، دکتر کاتب نماينده گرمسار و آرادان، جعفري رئيس فدراسيون ورزش‌هاي سنتي و بازي‌هاي بومي و محلي، ايزدبخش معاون اداره کل ورزش و جوانان و.. برگزار شد، اظهار کرد: وزارت ورزش و جوانان و اداره کل ورزش و جوانان استان براي افزايش سرانه ورزشي در مناطق روستايي تمام توان خود را بکار بسته است.

وي با تاکيد بر اينکه تکميل تجهيزات اين خانه‌هاي ورزشي روستايي در اولويت قرار دارد تصريح کرد: خانه ورزش روستاي قاتول با 350 متر زير بنا با همکاري دهياري دراختيار جوانان و نو جوانان اين روستا تاسيس شده است.

رئيس اداره ورزش و جوانان گرمسار با بيان اينکه خانه ورزش روستاي فند با 50 متر زير بنا ساخته شده است، افزود: اين دو پروژه با اعتباري بالغ بر 15ميليون تومان ساخته شده است.

وي خواستار کمک مسئولان براي تجهيز اين اماکن ورزشي شد و تصريح کرد: تجهيزات اين خانه ورزش تکميل نيست و براي تکميل آن نيازمند کمک‌هاي اعتباري مسئولان هستيم.

چنگيزي با تقدير از پيگيري‌هاي نماينده گرمسار در مجلس گفت: با تلاش نماينده شهرستان توانسته‌ايم تجهيزات ورزشي خانه‌هاي روستايي شهرستان را تاحد زيادي کامل کنيم.

رضا قنبري دهيار روستاي قاتول نيز در اين مراسم ضمن تاکيد بر لزوم توسعه ورزش در بين جوانان و نوجوانان اظهار داشت: آسفالت مسيرهاي اطراف اين خانه ورزش روستايي يکي از مهمترين دغدغه‌هاي دهياري روستاي قاتول است.

وي بيان کرد: نورپردازي و تکميل تجهيزات اين خانه روستايي از جمله تشک کشتي از ديگر نيازهاي ورزشکاران اين روستا است و انتظار مي‌رود که اين امکانات فراهم شود.قنبري با بيان اينکه تجهيزات اين خانه براي شکوفايي استعداد‌هاي اين جوانان کافي نيست، تاکيد کرد: شمار زيادي از جوانان اين روستا به ورزش کشتي و ساير ورزش‌هاي رزمي علاقه دارند و مي‌توانند در آينده در ورزش استان مطرح شوند.


 مدير سازمان تيم‌هاي ملي تکواندو: دوپينگ دو تکواندوکار ايراني صحت دارد 

آرش فرهاديان گفت: نامه‌اي از سوي فدراسيون جهاني تکواندو به فدراسيون تکواندو ايران ارسال شده است که در آن مثبت بودن تست دوپينگ دو هوگوپوش ايراني در جام باشگاه‌هاي آسيا اعلام شده است.

به گزارش ايسنا، پس از انتشار خبر مثبت اعلام شدن تست دوپينگ دو تکواندوکار ايران در رقابت‌هاي جام باشگاه‌هاي آسيا که دو ماه پيش به ميزباني شهر ساري برگزار شد، مسوولان فدراسيون درباره تاييد يا تکذيب اين موضوع پاسخي ارائه ندادند و در قبال اين اظهار سکوت کردند اما بالاخره پس از تماس‌هاي فراوان آرش فرهاديان، مدير سازمان تيم‌هاي ملي تکواندو در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا اظهار کرد: ما نامه‌اي را از سوي فدراسيون جهاني تکواندو مبني بر مثبت بودن تست دوپينگ دو تکواندوکار ايراني در جام باشگاه‌هاي آسيا دريافت کرديم و دوپينگ اين دو هوگوپوش تاييد شده است.

فرهاديان ادامه داد: ما در طول برگزاري تمام مسابقه‌ها و اردوها، همواره نظارت شديدي بر بحث دوپينگ داريم. هم‌چنين کلاس‌هاي آموزشي گسترده و متفاوتي را درباره داروهاي ممنوعه، تاثيرات آن‌ها و جرايم مربوط به اين داروها زير نظر پزشکان فدراسيون برگزار کرديم.

مدير تيم‌هاي ملي هم‌چنين با توجه به کسب مدال از سوي اين افراد در جام باشگاه‌هاي آسيا و نيز حضور و کسب مدال يکي از اين هوگوپوشان در بازي‌هاي همبستگي کشورهاي اسلامي توضيح داد: فدراسيون جهاني تکواندو قوانين مدون و دقيقي در برخورد با جرايم مربوط به دوپينگ و نحوه برخورد با مدال‌آوران دوپينگي دارد اما درباره چگونگي برخورد قانون با مدال کسب شده اين هوگوپوش که پس از جام باشگاه‌هاي آسيا در بازي‌هاي کشورهاي اسلامي شرکت کرده است، اطلاعي ندارم.


 سرويس ورزشي: 

صعود گروه صداوسيماي مرکز سمنان به قله قدمگاه

سرويس ورزشي:

هيات کوهنوردي و صعودهاي ورزشي شهرستان مهديشهر- باشگاه ورزشي سنگسر سل با گروه صداوسيماي مرکز سمنان جهت تهيه فيلم مستندکوه‌هاي استان سمنان دريک برنامه چند روزه به قله قدمگاه صعود کردند.

تاکيد ليلا صيفي بر صيد ورزش کبدي در شهرستان سرخه؛

بانوان شهرستان سرخه يکي از بهترين ظرفيت‌هاي استان در ورزش کبدي پيش‌بيني مي‌شوند

سرويس ورزشي:

صيفي در گفتگو‌يي با توجه به اهميت و چارچوب اصل ورزش کبدي گفت: اين بازي در تمام نقاط ايران معروف و مشهور است و در اصل يك بازي ايراني است و به اسامي مختلف ناميده مي‌شود، كبدي يك بازي كم‌خرج و يك بازي بيرون سالني و سالني پرتحرك است كه تركيبي از كشتي و راگبي است. براي گرفتن مهاجم يا فرار از دست حريف در اين بازي به مهارت، انعطاف‌پذيري چابكي، استقامت، حضور ذهن و جرأت زياد نياز است.

وي به قوانين و مقرارت اين بازي نوپا در شهرستان اشاره کرد و گفت: وقت بازي 2 وقت 20 دقيقه‌اي مي‌باشد و در صورت تساوي دو تيم در پايان وقت قانوني پنج حمله از سوي دو تيم و اگر باز هم مساوي شدند، حمله يك به يك پيگيري مي‌شود، تا تيم برنده مشخص گردد، هر تيم شامل 12 بازيكن (7 نفر بازيكن اصلي و 5 نفر بازيكن ذخيره) مي‌باشد و با صداي بلند و واضح، بايد كلمه كبدي را به طور ممتد بازيكن مهاجم تكرار كند.

صيفي ادامه داد: مهاجم وارد ميدان حريف مي‌گردد و از اينكه به زمين يا ميدان حريف برسد، بايد شروع به كبدي گفتن بكند و هر يك از بازيكنان يك گروه كه در محوطه زمين خود در مقابل گروه مهاجم در طرف ديگر زمين قرار مي گيرند، حريف يا طرف مخالف گروه ديگر محسوب مي‌گردند و با قطع كردن صداي كبدي كلمه يا نفس‌گيري در طي بازي به معني قطع كردن محسوب مي‌گردد. اين عمل بايد به طور ممتد كبدي شروع شده و ادامه يابد تا زمانيكه مهاجم به زمين خود برگردد و در صورتيكه مهاجم بدون نقض قوانين بازي با حريف تماس پيدا كند يا اگر قسمتي از بدن حريف با قسمتي از بدن مهاجم تماس پيدا كند و سپس مهاجم با زمين خود تماس پيدا كند، مهاجم موفق به كسب امتياز شده است.

نايب رئيس هيات ورزش کبدي استان سمنان، در ادامه گفتگو با توجه به بهترين رنج سني در عملکرد ورزش کبدي اظهار داشت: بهترين سن براي کار کرد اين ورزش بين 13 تا 18 سال مي‌باشد که از عملکرد و نتيجه بالايي برخوردار است.

ليلا صيف با اشاره به ظرفيت و مزيت‌هاي فيزيکي، توانايي و نيروي بانوان شهرستان سرخه گفت: اين شهرستان را يکي از بهترين ظرفيت‌هاي استان در ورزش کبدي پيش بيني ميکنم و در کوتاه مدت جايگاه بسيار خوبي را در استان به خود اختصاص مي‌دهد.

صيفي در پايان با توجه به چالش‌ها و درگيري‌هاي بدني در اين ورزش، بر مکلف کردن مربيها در امر بيمه تاکيد کرد.

همايش خانواده کبدي استان سمنان

سرويس ورزشي:

همايش خانواده کبدي استان سمنان با حضور دکتر اورسجي دبير فدراسيون کبدي و هيات همراه: مهندس شاهميري رياست هيات کبدي استان و اعضاي کادر اجرايي هيات استان: مهدي قديري مسئول حراست اداره کل و خانم اميدي مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان: روساي ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌هاي شاهرود، ارادان، دامغان، مهديشهر و روساي هيات‌هاي کبدي شهرستان‌هاي استان سمنان به ميزباني هيات کبدي شهرستان مهديشهر و اداره ورزش و جوانان شهرستان مهديشهر در مجتمع پذيرايي چهار گل برگزار گرديد. در اين همايش مجمع ساليانه هيات کبدي استان در سال 960 کارگاه آموزشي ورزش کبدي و مسابقه انتخابي استان بين دو تيم مهديشهر ( تيم فولاد محله) ميامي (تيم حسين‌آباد کالپوش) در سالن انقلاب مهديشهر برگزار گرديد. اين همايش براي اولين بار در رشته کبدي استان با برنامه‌هاي متنوع و بسيار عالي برگزار گرديد و بايستي از هيات کبدي استان و هيات کبدي شهرستان مهديشهر و کليه کساني که در برگزاري اين همايش تلاش و کوشش داشتند تشکر و قدر‌داني کرد.

هفته سوم ليگ برتر فوتسال
با چاشني تهديد!

هفته‌ سوم ليگ برتر فوتسال در حالي از امروز آغاز مي‌شود که يکي از تيم‌ها در آستانه کناره‌گيري از مسابقات قرار دارد. به‌ گزارش ‌ايسنا، هفته‌ سوم ليگ برتر فوتسال در حالي آغاز مي‌شود که ليگ به دليل برنامه‌هاي تيم‌ ‌ملي فشرده شده و هفته‌ دوم رقابت‌ها چهارشنبه به پايان رسيده بود. گيتي پسند اصفهان که در هفته‌ دوم مقابل مقاومت البرز نخستين پيروزي خود را در ليگ کسب کرده بود، از ساعت 18 مهمان لبنيات ارژن شيراز خواهد بود و کميته‌ فوتسال با ارسال نامه‌اي به شيرازي‌ها اولتيماتوم داده است و اعلام کرده در صورت عدم پرداخت ورودي ليگ از مسابقات کنار گذاشته خواهند شد. بنابراين برگزاري بازي گيتي پسند و ارژن در‌هاله‌اي از ابهام قرار دارد. يک ديدار ديگر نيز برگزار مي‌شود مقاومت البرز ميزبان شهروند ساري خواهد بود. ساير ديدارها نيز در روزهاي دوشنبه و سه‌شنبه پيگيري خواهد شد و در مهم‌ترين آنها تاسيسات دريايي در قم بايد به مصاف هيات فوتبال برود و مس سونگون نيز از شهرداري ساوه پذيرايي خواهد کرد.