تاریخ 1396/04/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4511 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار شهرستان سمنان:
 با طرح آمايش سرزمين برنامه‌ريزي منطقه اي، بخشي و استاني به شکل واقعي انجام مي‌شود 

سرويس خبر

جلسه تبيين چگونگي تدوين اسناد طرح تدبير و توسعه شهرستان سمنان با حضور سيد عباس دانايي فرماندار،دکتر همتي نماينده محترم مردم شريف سمنان، مهديشهروسرخه در مجلس شوراي اسلامي، عزيزالدين کارشناس برنامه‌ريزي کشوري سازمان برنامه وبودجه استان سمنان به همراه مديران دستگاه‌هاي دولتي، نخبگان انديشمندان و صاحب نظران اقتصادي در محل فرمانداري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، در اين جلسه سيد عباس دانايي فرماندار سمنان با اشاره به سند آمايشي تدبير و توسعه استان و شهرستان‌ها، آن را يک کار ارزشمند پس از 38 سال به عنوان يک نقشه راهي براي توسعه کشور در بخش‌هاي مختلف برشمرد و افزود: آمايش سرزمين، تدبير، ايجاد تعادل در بهره گيري از توانمندي طبيعي، تطبيق با نيازهاي انساني و کاهش نابرابري و جلوگيري از نبود تعادل‌هاي جديد است.

وي با بيان اينکه آمايش سرزمين اين زمينه را فراهم مي‌کند که برنامه‌ريزي منطقه اي، بخشي و استاني به شکل واقعي انجام شود، تصريح کرد: آمايش سرزمين طرح توزيع بهتر جمعيت با توجه به منابع طبيعي و فعاليت‌هاي اقتصادي است که هدف آن فقط اقتصادي نيست و رفاه و توسعه کامل ظرفيت‌هاي بالقوه جمعيت را در نظر دارد.

فرماندار سمنان اجراي اين طرح را استفاده درست از قابليت‌هاي سرزمين، سازماندهي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي و محيط زيستي براي تحقق آينده مطلوب عنوان و افزود آمايش سرزمين زيربناي سازماندهي توسعة منطقه‌اي است که ابزار اصلي برنامه‌ريزي و تصميم‌گيري‌هاي منطقه‌اي و ملي است.

وي بر لزوم استفاده مطلوب از ظرفيت‌هاي موجود در شهرستان سمنان به ويژه در مناطق کوير در بخش گردشگري تاکيد نمود.

در ادامه دکتر همتي نماينده محترم مردم شريف سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي، مهم‌ترين خصوصيات آمايش سرزمين را جامع‌نگري، دورانديشي، کـل‌گرايي، کيـفيـت‌گـرايي و سازمـاندهي فـضاي کـشور عنوان نمود و بر لزوم اجراي آن بر مبني اصول علمي تاکيد نمود.

وي با انتقاد از عدم اجراي اين طرح از زمان پس از انقلاب تا کنون بيان داشت هدف کلي آمايش سرزمين، سازماندهي فضا به منظور بهره‌وري مطلوب از سرزمين در مقياس منطقه‌اي و استاني است که برنامه‌ريزي توسعه پايدار نيز ابعاد مختلف اقتصادي - اجتماعي - کالبدي، زيست محيطي و سياسي - مديريتي را شامل مي‌شود که در تمام محورهاي برنامه‌ريزي آمايش سرزمين بايد مورد توجه قرار گيرد.

در ادامه عزيزالدين کارشناس برنامه‌ريزي کشوري سازمان برنامه وبودجه استان سمنان با ارائه گزارش از تبيين چگونگي تدوين اسناد طرح تدبير و توسعه شهرستان سمنان از تهيه دفترچه‌هاي مديريتي براي 8 شهرستان استان خبر داد و افزود: فرمانداري به عنوان محور اجراي اين طرح به همراه 25 دستگاه‌هاي اجرايي و مشاور اين طرح نسبت به تحقق آن اقدام خواهند نمود.


 برگزاري دوره آموزشي قرآن کريم در شرکت برق منطقه‌اي سمنان 

سرويس خبر

همزمان با ماه مبارک رمضان و در راستاي ارتقاء دانش قرآني کارکنان شرکت برق منطقه‌اي سمنان، دوره آموزشي روانخواني قرآن کريم براي کارکنان استخدامي جديد اين شرکت برگزار ‌شد.

اين دوره که از سوي دفتر سازماندهي و برنامه‌ريزي نيروي انساني وآموزش شرکت برق منطقه‌اي سمنان و با همکاري موسسه جهاد دانشگاهي سمنان برگزار گرديده، 21 نفر از کارکنان جديد الورود به مدت 28 ساعت با مقدمات آشنايي با قرآن کريم آشنا مي‌گردند.

شايان ذکر است به منظور توسعه فرهنگ قرآني و تقويت دانش کلام وحي فعاليت‌هاي فرهنگي همچون طرح ختم قرآن کريم توسط کارکنان در خارج از ساعات اداري، تلاوت يک صفحه از قرآن کريم همراه با ترجمه بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در محل نمازخانه و برپايي مسابقات قرآني در رشته‌هاي مختلف حفظ، قرائت، مفاهيم و تحقيق موضوعي ويژه کارکنان و خانواده آنان در طول سال در اين شرکت برگزار مي‌گردد.


 طي آييني:
 جشن روزه اولي‌ها 500 دانش‌آموز پسر دامغاني برگزار شد  

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

طي آييني در شامگاه بيست و پنجمين روز از ماه مبارک رمضان و در يک محفل روحاني و معنوي که همراه با بوي دل انگيز قرآن و دعا همراه بود، جشن روزه اولي‌ها 500 دانش‌آموز دامغاني به ميزباني حسينيه اعظم معصوم زاده دامغان برگزارشد.

به گزارش خبرنگارما از دامغان، امام جمعه دامغان در اين آيين ضمن توصيه دانش‌آموزان روزه اولي به بهره‌برداري از باقيمانده از ماه پر فضيلت رمضان افزود: يکي از ويژگي‌ها براي گرفتن روزه اين است که بايد از يک اراد ه قوي برخوردار باشيم و اين اراده را بيش از گذشته دانش‌آموزان روزه اولي در خود تقويت کنند. حجت الاسلام سيد محمد حسينيان اضافه کرد: ماه رمضان الگوسازي خوبي براي تقويت اراده و ايمان است و رفتارهاي ما بايد برگرفته از ماه پر فضيلت رمضان باشد و اين فرصت بسيار عظيم را از دست ندهيم و به خوبي بهره‌برداري و استفاده کنيم.

وي با اشاره به اينکه رشد و تعالي يک جوان بايد همراه با اراده و ايمان و تقواي الهي باشد، اظهار داشت: ماه رمضان ماه رحمت و غفران الهي است و اين ماه هر لحظه آن مبارک است و خير و برکت را با خود به همراه دارد و توصيه مي‌کنم شما دانش‌آموزان در اين ماه با عظمت براي خود توشه برداريد و همانا که بهترين توشه تقواي الهي است و با وجود توفيق روزه داري، تقوا پيشه کنيد.

وي خاطر نشان کرد: مانوس ساختن نوجوانان و جوانان با معنويات و فرامين الهي نياز به تشويق فعاليت‌هاي معنوي دارد که اين حرکت ارزشمند و زيبا بايد پررنگ‌تر و تقويت شود.

امام جمعه دامغان در خاتمه با اشاره به فرارسيدن آخرين جمعه ماه رمضان روز جهاني قدس گفت: با توجه به شرايط منطقه و حمايت از مردم مظلوم و بي‌پناه فلسطين انتظار مي‌رود در راهپيمايي روز جهاني قدس حضور و مشارکت فعال داشته باشيم و اين نمايش قدرت و اقتدار خود را به رخ دشمنان بکشيم و به آنان ثابت کنيم که هرگز دست از آرمان‌هاي ديني و اسلامي خود و دفاع از مردم مظلوم و بي‌پناه فلسطين بر نخواهيم داشت.

مدير آموزش و پرورش دامغان نيز در اين آيين اظهار داشت: مناسک ديني يکي از مهمترين و اساسي‌ترين و برنامه‌ريزي شده‌ترين کارها براي تقويت سلامت روحي و رواني و معنوي انسان‌ها است.

حسن کاتبي افزود: شما دانش‌آموزان با پا گذاشتن درسن تکليف بايد براي به جا آوردن امور معنوي اهتمام جدي و وافر داشته باشيد و براي تقويت هوش معنوي خود تلاش کنيد.

وي گفت: جشن روزه اولي‌ها براي نوجواني که توفيق روزه گرفتن را پيدا کردند با شرکت 550 دانش‌آموز برگزار شد و اين حرکت زمينه‌اي است براي ارتباط و انس هرچه بيشتر با خدا و اهل بيت عصمت و طهارت ( س ) است که بايد کوشيد به خوبي از اين فرصت به دست آمده بهره‌برداري و توشه و ذخيره دنيا و آخرت خود قرار دهيد.

اجراي مداحي و مولودي خواني توسط دو تن از دانش‌آموزان و اجراي تواشيح توسط گروه تواشيح کانون ميثاق و ضيافت افطار و اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء از ديگر برنامه‌هاي جنبي اين آيين روحاني و معنوي بوده است.


 سرويس خبر 

توسعه خطوط فشار متوسط هوائي

در شهرستان سرخه

سرويس خبر

با هدف ايجاد نقطه مانور و ارتباط خطوط 20 کيلوولت، از آغاز امسال تاکنون، سه نقطه مانور و دو نقطه رينگ شبکه در شهرستان سرخه توسعه يافته است.

مدير توزيع برق شهرستان سرخه با اعلام اين مطلب گفت: دو دستگاه جداکننده گازي (سکسيونر) در ابتداي جاده صوفي آباد براي رينگ فيدر شاهين و ديگري در گردنه سيدآباد به منظور ارتباط فيدر ايج برقرار و مورد بهره‌برداري قرار گرفته است.

مهندس مهدي پاک طينت افزود: عمليات نصب دو دستگاه فيدر قطع کننده (کات اوت فيوزي) براي مانور فيدرهاي شاهين- کوهدشت و ابتداي فرعي سنگلچ در جاده بيابانک، جهت مانور فيدرهاي مرکزي- شاهين به انجام رسيده و يک دستگاه فيوز قطع کننده تيغه‌اي نيز در ابتداي فرعي عرب چال به منظور مانور خطوط نظامين- ايج داير گرديده است.

وي با عنوان اين که نصب تجهيزات مورد اشاره موجب ايجاد نقطه مانور و رينگ شبکه فشار متوسط هوائي مي‌گردد يادآور شد: براي توسعه خطوط فشار متوسط هوايي ذکر شده، مبلغ 307 ميليون ريال هزينه شده است.

شهرداري سمنان در بزرگداشت فتح خرمشهر

امتياز بسيار خوب گرفت

سرويس خبر

دبير ستاد گراميداشت سوم خرداد استان سمنان با ارسال تقديرنامه‌اي به شهردار سمنان از فعاليت‌هاي شهرداري سمنان در بزرگداشت سالروز حماسه فتح خرمشهر قدرداني کرد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري سمنان، در متن اين تقديرنامه آمده است«بدين وسيله از زحمات، تلاش‌ها و مجاهدت‌هاي مخلصانه و انقلابي جنابعالي و همکاران محترم در بزرگداشت سالروز حماسه فتح خرمشهر قدرداني و تشکر صميمانه به عمل مي‌آيد.

اميد است اين گونه فعاليت‌ها که مصداق عمل انقلابي و ترويج ارزش‌هاي اسلامي است مورد رضاي خداوند متعال قرار گرفته باشد.

ضمنا عملکرد آن دستگاه در بزرگداشت سي و پنجمين سالروز حماسه فتح خرمشهر بسيار خوب ارزيابي گرديد.

طراحي و نصب بنر‌هاي تبليغاتي با محتواي آزاد سازي خرمشهر در سطح شهر سمنان، جشن بزرگ سالروز آزادسازي خرمشهر با اجراي برنامه‌هاي متنوع فرهنگي و هنري و روايت گري آقاي بهرام شهبازي چهره نام آشناي هشت سال دفاع مقدس در پارک شقايق، برگزاري همايش بزرگ پياده‌روي بانوان به مناسبت بزرگداشت آزادسازي خرمشهر در آبشار پارک کوهستان و برپايي ايستگاه صلواتي و پخش شيريني و شربت در بين شهروندان شهر اخلاق همراه طنين آهنگ‌هاي حماسي فتح خرمشهر از جمله اقدامات شهرداري سمنان در بزرگداشت اين حماسه به يادماندني بود.

در راستاي تشکيل سازمان عمران و بازآفريني

فضاهاي شهري؛

مدير عامل سازمان بافت، سرپرست سازمان

عمران شهرداري سمنان شد

سرويس خبر

شهردار سمنان گفت: براساس تکليف مشخص شده از سوي رئيس سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور، قرار است سازمان عمران و بازآفريني فضاي شهري که تلفيقي از سازمان‌هاي عمران و نوسازي و بهسازي است، در اين شهرداري تشکيل شود.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري سمنان، حسين موسوي افزود: براين اساس و در جهت تسريع در ادغام نهايي اين دو سازمان سعيد حسيني که هم اکنون مديرعامل سازمان نوسازي مي‌باشد به عنوان سرپرست سازمان عمران منصوب شد تا تشکيل سازمان جديد با سرعت بيشتري انجام شود.به گفته موسوي در راستاي اجراي الگوي اساسنامه سازمان‌هاي وابسته به شهرداري‌هاي مراکز استان‌ها، اساسنامه اين سازمان جديد توسط سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور تدوين، تنظيم و ارسال شده است و به زودي شاهد تشکيل اين سازمان جديد در شهرداري سمنان هستيم.به گفته وي تغييرات در شهرداري سمنان ادامه خواهد داشت و براساس ابلاغ سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور، سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات و سازمان آرامستان‌ها در شهرداري سمنان ايجاد خواهد شد و سازمان‌هاي اتوبوسراني و تاکسيراني نيز ادغام شده و به نام سازمان جديد حمل و نقل بار و مسافر به شهروندان خدمات ارائه خواهد کرد.