تاریخ 1396/03/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4508 برو جستجو جستجوی پیشرفته   پيروزي طلوع مقابل معاينه فني در جام رمضان سمنان 

سرويس ورزشي:

در رقابت‌هاي فوتسال جام رمضان شهرستان سمنان که هر شب در سالن شهداي کارگر سمنان جريان دارد، چند بازي ديگر در رده‌هاي مختلف انجام و نتايج زير حاصل شد.

- نوجوانان بسيج خيرآباد 2- نوجوانان محله سرداران شهيد 1

- جوانان آسانسور آرامش صعود 4- جوانان جوين صفر

* رده بزرگسالان:

- طلوع 3- معاينه فني سبک سمنان 1

- کندر 4- يگان ويژه 1


 پيروزي شرکت سيمان مقابل بانک ملي در جام رمضان شاهرود 

سرويس ورزشي:

ديدارهاي مسابقات جام رمضان 96 در شهرستان شاهرود با انجام چهار ديدار در رده‌هاي مختلف سني انجام و نتايج زير بدست آمد.

* رده بزرگسالان:

- پوشاك زيگزاگ 2- سايپا (ترابي) 5

- شركت سيمان 2- بانك ملي ( پيمان) 1

* رده پايه:

- ستاره سرخ صفر- اسپاد 2

- مقاومت 2- مقاومت نوين (آينده‌سازان) 3


 نتايج بازي‌هاي جام رمضان ?? يادبود شهداي مدافعان حرم در مهديشهر 

سرويس ورزشي:

مسابقات فوتسال جام رمضان يادبود شهداي مدافعان حرم در مهديشهر با برگزاري دو بازي ديگر پيگيري و نتايج زير حاصل شد:

- زنده‌ياد جعفري 6- ياران مجيد 2

- گردان امام حسين عليه‌السلام 4- زنده‌يادان مجيد و بهمن جعفري 2


 هفته سوم ليگ جهاني واليبال؛
 شکست تيم ملي ايران برابر لهستان 
 بنزين سبز دير به تيم ملي تزريق شد

سرويس ورزشي:

تيم ملي واليبال ايران در دومين ديدار خود در هفته سوم ليگ جهاني سال 2017 به مصاف لهستان رفت و در نهايت اين بازي را هم واگذار کرد تا شانس صعود را از دست بدهند.ملي پوشان واليبال ايران که در هفته اول صاحب دو شکست و يک پيروزي و در هفته دوم صاحب دو پيروزي و يک شکست شده بودند، در دومين ديدار هفته سوم به مصاف تيم ملي لهستان رفتند و در پايان 3 بر صفر نتيجه را به حريف واگذار کردند. ملي‌پوشان ايران اين بازي را 25 بر 17، 25 بر 18 و 25 بر 22 به حريف واگذار کردند.شاگردان کولاکوويچ در بازي اول هفته سوم برابر آمريکا هم با همين نتيجه شکست خورده بودند. با اين شرايط کار تيم ملي براي صعود به مرحله فينال ليگ سطح يک جهاني تمام شد و ديگر شانسي براي حضور در برزيل وجود نخواهد داشت.

ست اول؛ شروع خوب، ادامه و پايان ضعيف

شروع ديدار برابر لهستان با فضاي سنگين سالن براي ملي پوشان ايران همراه بود. تماشاگران لهستاني اکثر صندلي‌هاي سالن 13 هزار نفري خود را پر کرده بودند و با تشويق‌هايشان کار را براي تيم ملي ايران سخت کردند. با اين حال شاگردان کولاکوويچ تا امتياز چهار پاياپاي با حريف پيش رفتند، اما در ادامه سرويس‌هاي محکم و قدرتي لهستان و اشتباه بازيکنان ايران باعث شد، اختلاف کمي زياد شود و 14 بر 8 هم عقب افتادند تا کار در همين ست اول سخت شود.

در ادامه کار براي ملي پوشان ايران سخت تر هم شد و سرويس‌هاي خوب و دقيق حريف و البته دفاع نه چند خوب ايران باعث شد، لهستان 18 بر 11 هم پيش بيفتد و با ادامه اين روند در نهايت ست اول با نتيجه 25 بر 17 به سود لهستان خاتمه يافت.

ست دوم؛ اعتماد به نفس پايين ايران

با شروع ست دوم اين اميدواري وجود داشت که بازيکنان تيم ملي ايران از شرايط ابتداي مسابقه خارج شوند و با اعتماد به نفس بيشتري کار را ادامه دهند. هر چند امتيازات اول هم مثل ست اول پاياپاي پيش رفت اما پس از وقت استراحت فني اول شرايط فرق کرد و بازهم لهستان پيش افتاد.

لهستاني‌ها که در سرويس و دريافت بسيار خوب و کم اشتباه عمل کردند، وقت دوم استراحت فني را 16 بر 12 به پايان بردند و در ادامه با ادامه همين روند 19 بر 13 هم پيش افتادند و در نهايت 25 بر 18 ست دوم را هم بردند.

ست سوم؛ نمايش قابل قبول اما بازهم شکست

ملي‌پوشان ايران در ست سوم به مراتب بهتر از دو ست اول و دوم کار کردند و توانستند هر دو وقت استراحت فني را از حريف ببرند. با اينکه تيم ملي ايران در وقت استراحت دوم هم با يک امتياز از حريف پيش بودند، اما در ادامه چند امتياز پشت سرهم داديم تا فاصله زياد شود.

در ست سوم کولاکوويچ به چند بازيکن جوان ميدان داد تا بتوانند امتيازات از دست رفته را جبران کنند، اما با وجود عملکرد خوب اين بازيکنان جوان در نهايت تيم ملي ايران دومين ديدار خود در هفته سوم ليگ جهاني را هم به حريف واگذار کرد.

ملي پوشان کشورمان با اينکه در ست سوم بهتر کار کردند، اما در نهايت با نتيجه 25 بر 22 شکست خوردند. در اين ست کولاکوويچ کمي دير به بازيکنان جوان ميدان داد، تا تزريق بنزين سبز چرخ‌هاي تيم ملي را بهتر و موثرتر به حرکت درآورد.


 سرويس ورزشي: 

دو سمناني در اردوي شناسايي

تيم بسکتبال نوجوانان "2019"

سرويس ورزشي:

اردوي شناسايي تيم بسکتبال نوجوانان 2019طي روزهاي يکم تا سوم تيرماه در سالن بسکتبال مجموعه ورزشي آزادي برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون بسکتبال

اين اردو روز پنج‌شنبه (1/4/96) ساعت (16:00) آغاز و تا ظهرروز شنبه (3/4/96) ادامه خواهد داشت، گفتني است: ورزشکاران راس ساعت 16:30روز پنجشنبه در محل اردو خود را به مربيان معرفي نمايند.

* اسامي دعوت شدگان:

1- سيد‌جعفر حسيني‌نيا / ايلام

2- معين جعفري / اردبيل

3- اميرحسين نظري / اردبيل

4- سبحان بيگي / لرستان

5- مجيد صادقي / آ.شرقي

6- مهيار صباحي / آ. غربي

7- سيروان فاتحي / آ. غربي

8- عرفان رسولي آزاد / آ. غربي

9- ياسين رهبري / سمنان

10- محمدامين قاسمي نژاد / سمنان

11- محمد کاميار ميرزاده / کرمان

12- محمدحسين کدخدايي تژاد / قم

13- اميررضا باغبان زاده / يزد

14- محمد جواد خدابخشي / چهارمحال و بختياري

15- عماد فتاحيان / چهارمحال و بختياري

16- محمد سليماني / چهارمحال و بختياري

17- علي صفري / چهارمحال و بختياري

18- محمدرضا صاحباني / فارس

19- رضا کشاورز / فارس

20- پارسا قربان. / فارس

21- متين لايق‌مند / فارس

22- دانيال بدرافشان / فارس

23- امير محمدي منش / تهران

24- محمد عبدالباقي / تهران

25- محمدمهدي حق دوست / تهران

23- محمدرضا اميدنيا / تهران

* اسامي کادر فني تيم:

1- رضا محمد منش/ سرمربي

2- داريوش شجاع / مربي

3- داود پورکاوه / مربي

براي ياسين رهبري و محمد‌امين قاسمي‌نژاد آرزوي موفقيت داريم.

دو بازيکن تيم هف به نفت مسجد سليمان پيوستند

سرويس ورزشي:

علي گودرزي مدافع اسبق نساجي و فصل گذشته هف سمنان و همچنين محمد علينژاد مهاجم فصل گذشته سايپا البرز، نساجي مازندران و هف سمنان با تائيد محمود فکري به نفت مسجدسليمان پيوستند، تا مجددا شاگرد وي شوند. براي اين دو بازيکن فصل گذشته تيم هف آرزوي موفقيت هر چه بيشتر را از خداوند منان خواستاريم.

دانشگاه علوم پزشکي از سد دانشگاه صنعتي

در شاهرود گذشت

سرويس ورزشي:

در ادامه مسابقات واليبال جام رمضان جمعه 26 خرداد ماه در شهرستان شاهرود سه ديدار انجام و نتايج زير بدست آمد:

- شاهين تل2- مبل شادي 1

- لبنيات کوهپايه 2- جوانان سعد‌آباد 1

- دانشگاه علوم پزشکي 2- دانشگاه صنعتي صفر

صعود تيم شهيد مجيد همتي به مرحله نيمه نهايي

واليبال جام رمضان سمنان

سرويس ورزشي:

مسابقات واليبال جام رمضان شهرستان سمنان با انجام دو بازي ديگر در سالن انقلاب اسلامي سمنان پيگيري و با توجه به نتايج کسب شده تيم شهيد مجيد همتي به عنوان تيم اول به مرحله نيمه نهايي صعود کرد

- هستي‌ساز 2- نيروي انتظامي 1

- شهيد مجيد همتي 2- شهرداري سمنان 1

*جدول رده‌بندي گروه A مسابقات واليبال جام رمضان:

شهيد مجيد همتي14 امتياز، شهرداري سمنان 12 امتياز، هستي‌ساز 7 امتياز، سنگ سيليستين 7 امتياز، نيروي انتظامي 4 امتياز صدا و سيما 2 امتياز


 هشدار به آقايان مسئول؛
 فوتبال سمنان و چند شهر ديگر استان در مسير نابودي! 
نويسنده : رشيد دلدار سمناني

فوتبال،فوتسال و فوتبال ساحلي رشته‌هاي ورزشي است که متولي آن هيات فوتبال استان و شهرستان‌ها هستند و وظيفه دارند با برنامه‌ريزي به دنبال توسعه و پيشرفت آن باشند، ولي با يک بررسي ساده مي‌توان به خوبي دريافت که اکثر شهرهاي استان فقط به دنبال روزمره‌گي هستند و در آينده نزديک بايد خبر مرگ اين رشته‌ها را بشنويم.

البته جز شهرستان شاهرود که آن هم با تلاش، همت و زحمات شخص احمد خرم چند سالي است تيم فوتسال پيمان در ليگ دو کشور حضور دارد و حمايت‌هاي هيات فوتبال شاهرود باعث شده تا رشته فوتسال در اين شهرستان وضعيت بسيار بهتري نسبت به ساير شهرستان‌هاي ديگر داشته باشد، اما در رشته فوتبال و فوتبال ساحلي هيچ خبري نيست چون براي دومين سال پياپي است که قهرمان ليگ استان از شاهرود براي حضور در ليگ سه کشور به دنبال اسپانسر و حمايت‌کننده مالي است و تلاش‌هايشان تا اين لحظه ناکام مانده است، هرچند که اميدواريم اين مشکل به‌زودي حل شود تا شاهد سرخوردگي بيشتر در بين ورزشکاران اين رشته نباشيم.

اما در رشته فوتبال ساحلي به جز سمنان که بازيکنان قديمي با تلاش و زحمات خود دوباره توانسته‌اند، تيمي را جمع و جور کنند هيچ شهر ديگري از استان اصلا با اين رشته حتي آشنا هم نيست.

نگاهي به وضعيت فوتبال مرکز استان بيشتر شبيه فاجعه است، براي نمونه از تاريخ پانزدهم تيرماه قرار است، مسابقات فوتبال حذفي و فوتسال ليگ استان استارت زده شود و از سمنان هيچ نماينده‌‌اي حضور ندارد، اينکه مرکز استان با داشتن بيش از سي سالن ورزشي حتي يک تيم فوتسال در ليگ استان ندارد و يا يک تيم که در مسابقات جام حذفي شرکت ندارد، يعني چه؟ و چه اتفاقاتي در حال رقم خوردن است، اگر چه مرکز استان يک تيم ليگ دويي در رشته فوتبال دارد، ولي اين تيم هيچ ربطي به بازيکنان اين شهرستان ندارد، دليل اين مدعي هم آنکه در سه سال گذشته حتي يک بازيکن بزرگسال هم در ترکيب هيجده نفره تيم حضور نداشته است و از نظر فني هم هيچ اتفاقي براي رشد و توسعه بازيکنان شهر برنداشته شده است که البته احتياج به جلسات بيشتر کارشناسي براي تحليل دقيق و درست واقعيت دارد.

در شهرستان گرمسار هم که وضعيت به همين منوال است مگر اينکه عليرضا طاهري مرد موسفيد اين شهرستان وارد گود شود.

در دامغان هم دلخوشي ورزشکاران ان فقط به حضور يک تيم در مسابقات فوتسال ليگ استان است در ساير شهرستان‌هاي ديگر هم که هيچ!

در رده‌هاي پايه هم فقط همين که بيش از بيست سال است هيچ نماينده‌اي از اين استان در ليگ‌هاي رده پايه نونهالان،نوجوانان،جوانان و اميد حضور ندارد و هميشه دلخوشي مان حضور در مسابقات منطقه‌اي و نرسيدن به ليگ بوده است

اگر چه در اين مسير مشکل اصلي عدم حضور يک باشگاه به معني واقعي است که برنامه مدوني داشته باشد و ديگر عدم حمايت بخش خصوصي و اسپانسرها در اين استان است، اما موفقيت نياز به برنامه‌ريزي دارد و با نشستن، تماشا کردن و حسرت خوردن هيچگاه توفيقي حاصل نخواهد شد.

مسابقات فوتسال ليگ استان از پانزدهم تيرماه با حضور پنج تيم (چهار نماينده از شاهرود و يک نماينده از دامغان) و حذفي استان با حضور چهار تيم يعني ساير شهرستان‌ها حتي يک تيم هم براي مسابقات حذفي ندارند، خود دليل روشن و واضح بر عقب‌ماندگي وضعيت موجود استان است.