تاریخ 1396/03/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4508 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معاون سياسي امنيتي فرماندار دامغان:
 روز قدس روز مقاومت و ايستادگي در مقابل دشمنان است  

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرماندار دامغان از روز جهاني قدس به عنوان روز مقاومت و ايستادگي در مقابل دشمنان بيان کرد و گفت: مسلمانان جهان بايد دست از تفرقه بردارند و با وحدت کلمه در برابر دسيسه‌هاي دشمنان اسلام ايستادگي و مقاومت کنند.

به گزارش خبرنگارما از دامغان، حسين حاجي بگلو در نشست هماهنگي و برنامه‌ريزي راهپيمايي روز جهاني قدس به ميزباني فرمانداري اين شهرستان افزود: ملت ايران با حضور خود در راهپيمايي روز جهاني قدس ضمن اعلام همبستگي با ملت ستمديده فلسطين، نفرت و انزجار خود را از شرارت‌ها‌ي آمريکا و اسرائيل در منطقه اعلام کنند.

وي تصريح کرد: روز جهاني قدس بيانگر اتحاد مسلمانان عليه استکبار جهاني است و ملت ايران با حضور گسترده در راهپيمايي روز جهاني قدس نابودي اسرائيل را فراهم آورند.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرماندار دامغان با بيان اينکه بايد با حضور گسترده در راهپيمايي روز جهاني قدس جواب دندان‌شکني به دشمنان و ايادي آنان بدهيم اظهار داشت: مسلمانان بايد با حضور در راهپيمايي روز جهاني قدس صداي مظلوميت قدس را به گوش جهانيان برسانند.

وي خاطرنشان کرد: روز جهاني قدس براي ملت ايران يک شعار نبوده و نيست بلکه ايمان ولايت‌مداري علوي مردم است که پرچم آن اکنون به دست با کفايت مقام معظم رهبري است و قرار دارد.

وي از روز جهاني قدس به عنوان نه ابدي به آمريکا و ديگر متحدان او در منطقه است، افزود: مردم با حضور پرشکوه در راهپيمايي روز جهاني قدس بار ديگر اين آرمان خود را در معرض ديد جهانيان قرار مي‌دهند.

حاجي بگلو تصريح کرد: راهپيمايي روز جهاني قدس امسال از حساسيت بيشتري نسبت به گذشته برخوردار است و مردم بايد در اين راهپيمايي با شکوه هرچه تمام‌تر حضور يابند.

وي اضافه کرد: کمترين اقدامي که مسلمانان جهان در چنين شرايطي براي ملت مظلوم فلسطين مي‌توانند انجام دهند، حمايت از آنان و اعلام برائت از اسرائيل غاصب است.

وي گفت: روز قدس نماد وحدت مسلمانان و مقاومت ايران اسلامي در مبارزه با استکبار جهاني و ماليدن پوزه استکبار جهاني به خاک است و همه بايد در راهپيمايي روز جهاني قدس شرکت فعال داشته باشند.

در اين جلسه مقررشد راهپيمايي روز جهاني قدس همزمان با سراسر کشور در آخرين جمعه از ماه مبارک رمضان با شرکت مردم مومن و روزه دار ساعت 11: 30 دقيقه ظهر از ميدان شهداي شهر دامغان آغاز و تا محل برگزاري نماز عبادي سياسي جمعه مصلي امام خميني(ره) ادامه داشته باشد و سخنران اين مراسم دادستان عمومي و انقلاب دامغان خواهند بود.


 دادستان عمومي و انقلاب دامغان:
 13عنوان ويژه برنامه هفته قوه قضائيه در دامغان اجرا مي‌شود 

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دادستان عمومي و انقلاب شهرستان دامغان با بيان اينکه هفته گراميداشت قوه قضائيه از اول تا هفتم تيرماه سال جاري خواهد بود، گفت: در اين هفته 13 عنوان ويژه برنامه در سطح شهرستان دامغان اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما از دامغان ، محمد تقي گلي در جلسه هماهنگي و برنامه‌ريزي هفته گراميداشت قوه قضائيه در شهرستان دامغان به ميزباني فرمانداري اين شهرستان اظهار داشت: گلباران و عطر افشاني مزار مطهر شهيدان، ديدار با سه تن از خانواده معظم و گرانقدر شهدا، ايثارگران و آزادگان انقلاب اسلامي، ديدار اعضاء ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائيه با امام جمعه شهرستان دامغان، ثبت‌نام هماهنگ و رايگان و ارائه کد کاربري قضايي به متقاضيان حقيقي و حقوقي، حضور منسجم اعضاء ستاد با اتفاق کارکنان دادگستري و دادسراي عمومي و انقلاب درراهپيمايي روزجهاني قدس و نماز عبادي سياسي جمعه، سخنراني دادستان عمومي و انقلاب دامغان در راهپيمايي روز جهاني قدس در آخرين جمعه از ماه مبارک رمضان، ديدار اعضاء ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائيه با خانواده مددجويان، بازديد از زندان و بررسي مشکلات و درخواست‌هاي زندانيان، ملاقات مردمي اعضاء ستاد در شهرستان دامغان در محل کار هريک از اعضاء، نشست خبري اعضاء ستاد با اصحاب رسانه و گزارش اقدامات يکساله، حضور قضات در شعبات شوراي حل اختلاف و حضور در آيين گراميداشت شهداي والامقام هفتم تير از مهمترين برنامه‌هاي هفته گراميداشت قوه قضائيه در شهرستان دامغان بوده که در طول اين هفته به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وي ضمن گراميداشت ياد و خاطره معمار قوه قضائيه شهيد مظلوم دکتر سيد‌محمد حسين بهشتي و شهداي دستگاه قضايي افزود: دشمنان انقلاب اسلامي ايران تمام سعي و تلاش خود را به کار گرفته بودند که با ترور شهيد بهشتي و 72 تن از ياران با وفاي امام راحل مسير انقلاب اسلامي دچار مشکل کنند و به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران خدشه وارد کنند.

وي خاطرنشان کرد: يکي از توطئه‌ها و دسيسه‌هاي دشمنان بر عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ترور شهيداني چون بهشتي بوده است که نميدانند با ترور چنين شخصيت‌هاي بارز خدشه‌اي نظام و انقلاب ما وارد نخواهد شد.

وي اضافه کرد: يکي از بهترين روش‌ها در جامعه اين است که بتوانيم مردم را با اصول و احکام اجتماعي بيش از گذشته آشنا کنيم که هفته قوه قضائيه بهترين زمان و فرصت براي انجام اين کار است که بايد براي تحقق اين امر مهم و اساسي برنامه‌ريزي کنيم.

نماينده مدعي‌العموم در شهرستان دامغان با بيان اينکه برگزاري برنامه‌هاي هفته گراميداشت قوه قضائيه نيازمند تعامل و همکاري همه دستگاه‌ها بوده، اظهار داشت: مي‌طلبد تمامي دستگاه‌ها ي اجرايي در هرچه بهتر برگزار شدن برنامه‌هاي هفته گراميداشت قوه قضائيه و ياد و خاطره شهيد بهشتي و 72 تن از ياران با وفايش همکاري کنند. وي تصريح کرد: برخورد با متخلفان و هنجار شکنان از مهمترين وظايف دستگاه قضايي است که در اين راستا قضات با جديت ورود و با هيچکس مماشاتي نخواهند داشت.

دادستان عمومي و انقلاب شهرستان دامغان با بيان اينکه تفکرات و انديشه‌هاي دکتر شهيد بهشتي هنوز در بين مردم جريان دارد، افزود: شهيد بهشتي داراي تفکراتي چون بصيرتي و ولايي بوده است و اين نوع جريان و تفکرات به عنوان اصلي مهم و ضروري در بين مردم همچون گذشته جاري و ساري است.

وي اضافه کرد: زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا به ويژه شهداي گرانقدر 7 تيراز ضروريات است و نبايد در برگزاري آيين‌هاي گراميداشت شهدا اين غيور مردان نبايد لحظه‌اي کوتاهي کرد.

وي گفت: شهيد بهشتي داراي جايگاه بسيار رفيع بوده و ايشان از افراد مورد اعتماد امام راحل بوده و بارها به وجود چنين شخصيتي تاکيد داشتند و احترام خاص برايشان قائل بودند.


 سرويس خبر 

دريافت شناسه قضايي براي اشخاص حقوقي

در استان سمنان الزامي است

سرويس خبر

نماينده عالي قوه قضائيه در استان سمنان، از امکان ثبت‌نام از اشخاص حقوقي جهت ارائه شناسه قضائي در راستاي اجراي آيين‌نامه نحوه استفاده از سامانه‌هاي رايانه‌اي و مخابراتي خبر داد. به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان سمنان، سيد‌محسن مظهري با اشاره به اين مطلب که ثبت‌نام از اشخاص حقيقي از سال گذشته در استان سمنان صورت گرفته است، گفت: هم‌اکنون امکان دريافت شناسه قضايي براي اشخاص حقوقي در استان سمنان فراهم شده است. رئيس کل دادگستري با اشاره به ضرورت ارائه‌ي شناسه قضايي در هنگام تقديم پرونده‌هاي قضايي اشخاص حقوقي اعم‌از دولتي و غير‌دولتي توسط محاکم استان سمنان گفت: از تاريخ 20 خرداد ماه به مدت يک هفته امکان مراجعه و دريافت شناسه قضايي به صورت رايگان براي سازمان‌هاي دولتي فراهم شده است. مظهري افزود: در صورت عدم مراجعه و دريافت شناسه قضائي اشخاص حقوقي در تاريخ فوق، دريافت اين کد با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونيک قضائي و پرداخت تعرفه ي مربوطه امکان‌پذير مي‌باشد.