تاریخ 1396/03/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4508 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان:
 مقابله با قاچاق با راهکارهاي نوين در دولت تدبير و اميد ادامه مي‌يابد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با اشاره به اقدام‌هاي مثبت دولت تدبير و اميد براي کاهش قاچاق کالا و ارز، گفت: بايد با اتخاذ راهکارهاي نوين در دولت تدبير و اميد، مبارزه قاچاق کالا و ارز به کمترين ميزان برسد. محمدرضا خباز در نشست کميسيون قاچاق کالا و ارز استان در سالن غدير استانداري سمنان افزود: در سال 92 ميزان قاچاق کالا و ارز کشور 25 ميليارد دلار برآورد شده بود، اما در دولت تدبير و اميد اين ميزان به 12.5 ميليارد دلار تقليل يافت. وي با اشاره به اينکه دولت دکتر روحاني که توانست قاچاق کالا و ارز را طي چهارسال به نصف کاهش دهد، مي‌تواند آن را به صفر نيز برساند، تاکيد کرد: دولت تدبير و اميد با استفاده از برنامه‌هاي راهبردي توانست قاچاق کالا و ارز را به نصف برساند، در زمان حاضر نيز با همدلي و کمک همه دستگاه‌هاي اجرايي و مردم مي‌شود اين مقدار به صفر رساند تا درکشور جمهوري اسلامي ايران ديگر قاچاق کالا و ارز وجود نداشته باشد. وي اضافه کرد: قاچاق کالا و ارز نامناسب ترين و ظالمانه‌ترين راه براي از بين بردن اقتصاد کشورها است، زيرا قاچاق کالا به اقتصاد و توليد کشور ضربه مي‌زند و به نوعي از پيشرفت توليد جلوگيري مي‌کند و به توليدکنندگان داخلي لطمه وارد مي‌کند. استاندار سمنان تاکيد کرد: در سال 96 بايد راهکارهاي جديد براي مبارزه با قاچاق کالا و ارز پيش‌بيني شود، زيرا راهکارهاي گذشته مخاطبان محدودي دارد و بايد تمام مسوولان اجرايي به دنبال راهکارهاي نوين و ايده‌هاي تازه در اين راه باشند. خباز با بيان اين که افرادي که با قاچاق کالا مبارزه مي‌کنند، عدالت اجتماعي را در جامعه توسعه مي‌دهند، افزود: افرادي که در راه مبارزه با قاچاق کالا و ارز قدم برمي‌دارند، به طور يقين شيعه واقعي و پيرو راه امام علي(ع) براي گسترش عدالت در جامعه هستند. وي، استفاده از هنرمندان هر شهرستان براي ترويج فرهنگ مبارزه با کالاي قاچاق را يکي از راه‌هاي موثر عنوان کرد و افزود: هنرمندان حوزه تئاتر و سينما مي‌توانند با ساخت اثرهاي نمايشي براي مردم در اين زمينه اطلاع‌رساني کنند و مضرات آن را به درستي براي مردم تبيين کنند. استاندار سمنان، يکي ديگر از راهکارهاي موثر را استفاده از ظرفيت دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: آموزش و پرورش در اين زمينه بايد پيش قدم شود تا براي دانش‌آموزان به ويژه دانش‌آموزان پايه فرهنگ‌سازي در اين زمينه صورت گيرد تا کودکان و نوجوانان فرهنگ مبارزه با قاچاق کالا را به خانواده‌هاي خود منتقل کنند.

ادامه در صفحه 3


 مديرکل امور اقتصادي و دارايي سمنان:
 مشمولان سهام عدالت تا پايان شهريور براي ثبت شماره شباي بانکي فرصت دارند 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان گفت: مشمولان سهام عدالت تا پايان شهريور 96، شماره شباي بانکي خود را وارد و ثبت‌نام کنند.

امير خليلي‌خواه افزود: بيش از 360 هزار نفر از اقشار مختلف استان سمنان جز مشمولان طرح توزيع سهام عدالت هستند.

وي با اشاره به مرحله دوم ساماندهي سهام عدالت مبني بر ثبت شماره شبا 24 رقمي حساب بانکي متعلق به هر شخص مشمول که از تاريخ سي‌ام ارديبهشت 96 آغاز شده است، خاطرنشان کرد: مشمولان مي‌توانند با مراجعه به شعب بانک‌هاي عامل همه بانک‌هاي دولتي و خصوصي و سه موسسه مالي و اعتباري کوثر، ملل و توسعه استان سمنان که متصل به شبکه شتاب بوده و مورد تأييد بانک مرکزي هستند، شماره شباي خود را دريافت کنند.

وي با بيان اين که زمان واريز سود سهام عدالت نيز اوايل نيمه دوم سال 96 است، بيان داشت: تعدادي از افراد مشمول از زمان ثبت نام تا کنون فوت شده اند که در آينده درباره نحوه واريز سود اين دسته از مشمولان اطلاع‌ساني مي‌شود.

خليلي خواه، به اقدامات انجام شده براي پاسخگويي به متقاضيان سهام عدالت در خصوص وضعيت سهامداري و ثبت شماره شبا بانکي استان سمنان اشاره کرد و گفت: دوره صورتحساب مشمولان سهام عدالت و ارائه توضيح در خصوص آن بدون اخذ هرگونه وجهي بايد انجام شود.

مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان با اشاره به تحويل برگه‌هاي دعوتنامه مشمولين سهام عدالت که تاکنون جهت دريافت دعوتنامه مراجعه ننموده و يا به هر دليلي برگه دعوتنامه آنها مفقود گرديده است، اظهار داشت: مردم مي‌توانند جهت راهنمايي مشمولين جهت ثبت نهايي به شرکت‌هاي تعاوني سهام عدالت استان مراجع کنند.

دولت يازدهم اقدامي مبني بر ساماندهي سهام عدالت، سازمان خصوصي‌سازي به عنوان متولي سهام عدالت راه‌اندازي کرد.

مشمولين مي‌توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر با تعاوني‌هاي شهرستاني سهام عدالت در شهرستان سمنان با شماره تلفن: 3329711 در شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي با شماره تلفن 3345015 در شهرستان دامغان با شماره تلفن: 25248283 در شهرستانهاي گرمسار و آرادان با شماره تلفن: 24241524 و در شهرستان مهديشهر با شماره تلفن: 23629884 تماس حاصل نمايند.


 «مشق‌ روز» شماره 38  
نويسنده : سيد‌رضا اکرمي

روز يکشنبه 21/3/96 جلسه بزرگداشت شهداي کارمند و مراجعان خانه ملت در مدرسه عالي شهيد مطهري برگزار شد و اينجانب «سيد‌رضا اکرمي»‌ توفيق يافتم دقايقي درباره اين نشست سخن بگويم که مکتوب مي‌کنيم. اين شهيدان 17 نفري و بالاي 40 مجروح، شهيدان و مجروحان در ماه رمضان بودند که ماه رمضان ماه عبادت است و تلاوت قرآن و خدمات‌رساني به ديگران، ولي اين ماه توسط 5 نفر در حرم امام و خانه ملت به خون کشيده شد و تاريخ عبادت را خونين نمود و خدا را شکر که به جلسه پارلمان کشيده نشد تا فاجعه تاريخ پديدار شود.

در اين جلسه توسل بود و مرثيه‌سرايي پيام بود. در اين سخنراني عرض کردم خداوند مي‌فرمايد: « و من قتل مظلوما فقد جعلنا لوليه سلطانا فلا يسرف في القتل انه کان منصورا، اسراء آيه 33»‌ بي‌شک قرباني مظلوم مورد عنايت قرار مي‌گيرد و قصاص تحقق خواهد گرفت.

طبق معمول سخنراني‌هاي بنده به صورت دسته‌بندي القاء مي‌گردد. بدانيم شهداي بدر در صدر اسلام در ماه رمضان انجام گرفت و حضرت رسول اکرم(ص) با موفقيت و عنايت الهي «وَ لَقَدْ نَصَرَکُمُ اللّهُ بِبَدْر وَ أَنْتُمْ أَذِلَّةٌ فَاتَّقُوا اللّهَ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ، آل عمران، آيه 123» آن را به انجام رساند. در مطالعات سخنراني‌ به اينجا رسيدم که خرداد ماه در انقلاب اسلامي ايران، ارتحال امام خميني(ره) را در چهاردهم دارد و پانزده خرداد سال 42 و شهداي قم و تهران و ورامين را داريم و سوم خرداد که در سال 61، خرمشهر آزاد شد و النهايه به 17 خرداد 96 مي‌رسيم که فاجعه دردناک حرم امام خميني و خانه ملت رخ داد. بنابراين خرداد ماه، ماهي برجسته و برگزيده است.

در ذهن خود داستان خوارج دوران علي(ع) تداعي شد که در تاريخ آمده، به امام علي(ع) عرضه شد، خوارج همه نابود شدند «هلک القوم باجمعهم» و امام فرمود: خير، خوارج در تاريخ ماندگار «كَلَّاوَاللَّهِإِنَّهُمْ نُطَفٌفِيأَصْلَابِالرِّجَالِوَ قَرَارَاتِالنِّسَاءِ،كُلَّمَا نَجَمَ مِنْهُمْ قَرْنٌقُطِعَ حَتّى يَکُونَ آخِرُهُمْ لُصُوصاً سَلاّبِينَ، نهج‌البلاغه60 » و گهگاه ظهور و بروز مي‌يابند. بنابراين خوارج دوام دارند ولو اندک باشند و از سال 39 هجري به سال 1438 قمري در تهران برسند.

در بحث و سخن به اينجا رسيدم که خوارج داراي چه ويژگي‌هايي مي‌باشند که باز به سخن امام علي(ع) استناد کردم. ايشان مي‌فرمايند «أَلَا وَ إِنَّمُعَاوِيَةَقَادَ لُمَةًمِنَالْغُوَاةِ وَ عَمَّسَعَلَيْهِمُ الْخَبَرَ حَتَّىجَعَلُوا نُحُورَهُمْ أَغْرَاضَ الْمَنِيَّة، نهج‌البلاغه خطبه 51»‌ معاويه عده‌اي از سرکشان و طاغيان و ياغيان را رهبري کرد و آنان را در جهل و بي‌خبري قرار مي‌داد و به قول امروز «شستشوي مغزي» داده و به سادگي مزدوري آمريکا و اسرائيل و عربستان را برعهد خويش قرار مي‌دهند و در صف داعش عضويت مي‌يابند و مي‌گويند اکنون با آمريکا و اسرائيل کار نداريم و بلکه بايد به شيعه بپردازيم و در سوريه و عراق و لبنان کشتار و انفجار و ترور درست مي‌کنند.

ضرورت دارد که هرچه بيشتر و جامع‌تر خوارج امروز و هم‌فکران منافقين سال 60 که در کارنامه خود 17 هزار نفر قرباني را دارند و هفده نفر ديگر به اين 17 هزار نفر اضافه شدند را بهتر بشناسانيم که اين‌ها بي‌بصيرت‌اند، اهل جمودند و سطحي‌نگر مي‌باشند و تاريخ قاعده تکرار دارد «فَلا أُقْسِمُ بِالشَّفَقِ وَ اللَّيْلِ وَ ما وَسَقَ وَ الْقَمَرِ إِذَا اتَّسَقَ، لَتَرْکَبُنَّ طَبَقاً عَنْ طَبَق، فَما لَهُمْ لا يُؤْمِنُونَ، وَ إِذا قُرِئَ عَلَيْهِمُ الْقُرْآنُ لايَسْجُدُونَ، انشقاق آيه 16 به بعد»‌ و بنا نيست که به سرنوشت خوارج صدراسلام و منافقين سال 60 توجه کنند. شما زندگي‌نامه شهداي 17 خرداد از زنان و کارمندان و باغبان حرم امام را بخوانيد که اينان افرادي از طبقه معمولي جامعه بودند و بايد هر باوجداني از خود بپرسد که «فباي ذنب قتلت» به چه جرمي اين خواهران و برادران را به شهادت رساندند و خود را رسواي جهان کردند.