تاریخ 1396/03/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4505 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس هيأت شطرنج سمنان خبر داد
 پيگيري اخذ ميزباني مسابقات بين‌المللي شطرنج جام فجر  

سرويس ورزشي:

رئيس هيأت شطرنج استان سمنان با بيان اينکه پيگير اخذ ميزباني مسابقات بين‌المللي شطرنج جام فجر هستيم، گفت: اين اتفاق رويدادي کم‌نظير در استان سمنان خواهد بود.

محمودرضا گل‌هاشم در گفت‌وگو يي درباره مهم‌ترين برنامه‌هاي اين هيأت در سال جاري اظهار کرد: سال 96 هم مانند سال‌هاي گذشته برنامه‌هاي خاصي را در هيأت شطرنج استان سمنان در دستور کار داريم.

وي ادامه داد: از برگزاري مسابقات درون‌استاني در رده‌هاي سني مختلف تا اعزام به مسابقات کشوري در برنامه‌هاي سال 96 هيأت گنجانده شده است.

رئيس هيأت شطرنج استان سمنان با تأکيد بر اينکه دريافت ميزباني مسابقات بين‌المللي جام فجر مهم‌ترين برنامه هيأت شطرنج استان در سال 96 است، تصريح کرد: پيگير اخذ مجوز براي ميزباني اين رويدار بزرگ و بي‌نظير در استان هستيم.

گل‌هاشم افزود: ميزباني رقابت‌هاي بين‌المللي جام فجر بستر مناسبي براي توسعه رشته شطرنج در استان سمنان و جذب علاقه‌مندان به اين رشته است.

وي در تشريح برنامه‌هاي آموزشي هيأت شطرنج استان سمنان اضافه کرد: حضور اساتيد بزرگ شطرنج کشور براي برپايي کلاس‌هاي آموزشي نيز از برنامه‌هاي مهم ماست.

رئيس هيأت شطرنج استان سمنان ادامه داد: آشنايي با دانش روز جهان در اين رشته و ارتقاي سطح اطلاعات شطرنج‌بازان استان سمنان از مهم‌ترين اهداف ما براي دعوت از استادان بزرگ شطرنج کشور به استان سمنان است.

گل‌هاشم با بيان اينکه استعداديابي هم ازجمله برنامه‌هاي مهم ما همانند سال‌هاي گذشته در سال 96 است، اظهار کرد: استعداديابي برنامه‌اي ثابت در تقويم ورزشي هيأت شطرنج استان سمنان است.


 معرفي برترين بانوان پينگ‌پنگ باز سمناني در جام رمضان 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري سمنان سرپرست سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان گفت: مسابقات پينگ پنگ جام رمضان ويژه بانوان با حضور 25 نفر شرکت‌کننده در سالن شهيد خليل‌الله بهرامي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان برگزار شد.

جواد نجارياني افزود: در رده سني نونهالان مهيا فخرالديني قهرمان شد، آريانا‌ هاشمي بر سکوي دوم ايستاد و حديث دهرويه هم عنوان سوم را به خود اختصاص داد.

در رده سني نوجوانان و جوانان هم الهه محموديان عنوان قهرماني را کسب کرد، مهر آذين قلعه‌باني دوم شد و مطهره همتيان هم مقام سوم را از آن خود کرد.

اين مسابقات به همت سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان و در راستاي ارتقا نشاط، سرزندگي و سلامت بانوان شهر اخلاق برگزار شد.

سازمان فرهنگي ورزشي مسابقات پينگ‌پنگ بانوان جام رمضان را در سال گذشته هم با حضور 20 شرکت‌کننده برگزار کرد.


 آريا سنگسر هم صدرنشين شد 

سرويس ورزشي:

در ادامه مسابقات واليبال جام رمضان در سمنان سه بازي ديگر در سالن انقلاب اسلامي برگزار و نتايج زير حاصل شد و با توجه به نتايج بدست آمده تيم‌هاي شهيد مجيد همتي و اريا سنگسر در گروه‌هاي خود صدرنشين شدند.

- شهيد مجيد همتي 2 – هستي‌ساز صفر

- آريا سنگسر - آتش‌نشاني 1

- خوراک دام کوير 2- شهرداري سرخه صفر (عدم حضور شهرداري سرخه)

* جدول رده‌بندي گروه A :

1 - شهيد مجيد همتي 12 امتياز

2 - شهرداري سمنان 8 امتياز

3 – هستي‌ساز 4 امتياز

4 - سنگ سيليستين 4 امتياز

5 - صدا و سيما 2 امتياز

6 - نيروي انتظامي بدون امتياز

* جدول رده‌بندي گروه B :

1- آريا سنگسر 11 امتياز

2- آتش‌نشاني 9 امتياز

3- خوراک دام کوير 8 امتياز

4 - شهرداري سرخه 5 امتياز

5 - دهياري خيرآباد 1 امتياز

6 - تاکسيراني بدون امتياز


 شهرداري مركز، سازمان عمران رقابت بر سر قهرماني 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري سمنان در ادامه رقابتهاي فوتسال جام رمضان ويژه پرسنل شهرداري سمنان در دو بازي انجام گرفته در نيمه‌نهايي، ابتدا و در ساعت 22 تيم سازمان عمران و سازمان فرهنگي ورزشي در مقابل هم قرار گرفتند که در پايان اين ديدار سازمان عمران توانست با يک گل از سد تيم سازمان فرهنگي بگذرد و يک پايه فينال شود.

اما در ديدار دوم تيم شهرداري مرکز مدافع عنوان قهرماني و تيم سازمان اتوبوسراني با هم به رقابت پرداختند که در اين بازي پر گل شهرداري مرکز با 6 گل سازمان اتوبوسراني را در هم شکست و فيناليست شد. فينال اين رقابت‌ها دوشنبه 29 خرداد، در سالن بانوي شهر و پس از ديدار رده‌بندي انجام مي‌شود.


 پيام تبريک نماينده مردم سمنان، مهديشهر و سرخه به مناسبت راهيابي تيم ملي فوتبال به جام جهاني 

سرويس ورزشي:

متن پيام دکتر احمد همتي نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي به اين شرح است: به نام خدا

بي‌شک صعود افتخار آميز تيم ملي فوتبال ايران به جام جهاني 2018 روسيه براي پنجمين بار و همچنين دومين حضور متوالي سبب خوشحالي و مسرت‌ مردم عزيز کشورمان گرديد.

اطمينان دارم اين موفقيت، مقدمه‌اي براي پيروزي‌هاي ديگر و حضور مقتدرانه ايران اسلامي در تمام عرصه‌ها خواهد بود.

اينجانب ضمن تبريک اين پيروزي به بازيکنان، کادر فني تيم و ملت شريف ايران، اميدوارم در ادامه رقابت‌ها شاهد استمرار موفقيت‌هاي پرنشاط تيم فوتبال کشورمان باشيم.

احمد همتي (نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي)


 چرا صعود کرديم؟  
نويسنده : رضا شجيع

برخي‌ها به صعود خوشبين نيستند، چراکه فکر مي‌کنند صعود به جام جهاني، سو مديريت‌ها و کاستي‌ها را با خود حل کرده و به بهانه‌اي براي بقاي ساختارهاي معيوب و چرخه بيمار فوتبال ايران تبديل مي‌شود. چه کسي است که نداند فوتبال ايران در الفبا و بديهيات لنگ مي‌زند و فاصله‌اش با استانداردهاي جهاني، فاصله‌اي است که به سمت بي‌نهايت ميل مي‌کند. علي‌رغم اين موضوع، در اين نوشتار قصد ندارم به خواندن آيه‌هاي يأس و نااميدي بپردازم و شيريني اين صعود را براي شما تلخ کنم. فوتبال ايران در مرحله‌اي است که فعلاً صعود پايدار به جام جهاني را به عنوان هدف اصلي و کلان خود انتخاب کرده است، هدفي که به تدريج انتظارات را بالا برده و اذهان را براي انتخاب هدف بعدي، يعني صعود از مرحله اول بازي‌هاي جام جهاني آماده مي‌کند. اتفاق مثبتي که يک روي ديگر هم دارد، عدم صعود به جام جهاني در هر برهه‌اي از زمان، فاجعه‌اي است که مسببانش هرگز بخشيده نخواهند شد. در اينجا قصد دارم، به تشريح برخي از عوامل کليدي موفقيت تيم ملي در اين دوره از رقابت‌هاي جام جهاني بپردازم:

ثبات مديريتي

بدون ترديد اولين عامل کليدي موفقيت تيم ملي فوتبال ايران، تحقق ثبات مديريتي است. ثباتي که هم در بدنه مديريتي فدراسيون و هم در حوزه مربيگري تيم مشاهده شد. آرامش، امنيت و اعتماد در يک سيستم پويا و انسان محور، فرزندان ثبات هستند و هر جا ثبات حاکم شود، زمينه براي نوآوري، خلاقيت، جوانگرايي و از همه مهمتر خطرپذيري فراهم مي‌شود. بر اساس آمارها تا قبل از کي روش، ميانگين ثبات مربيگري فوتبال ملي ايران 16 ماه و ميانگين ثبات مديريتي فدراسيون 24 ماه ارزيابي شده است. بدين معنا که به طور ميانگين هر 16 ماه يک سليقه و تفکر جديد بر تيم ملي حاکم شده و هر 24 ماه، زلزله‌اي مديريتي، فوتبال ايران را تکان داده است. اين در حالي است که در 8 سال گذشته و به لطف قوانين و نظارت فيفا، وضعيت ثبات مديريتي فوتبال ايران بهتر شده و نگاه کوتاه مدت آن تا اندازه‌اي تعديل شده است. لازم به ذکر است که ميانگين ثبات مربيگري در فوتبال پيشرفته آلمان 8 سال و ثبات مديريتي در فدراسيون فوتبال اين کشور 11 سال است.

رهبري کي روش

علي‌رغم انتقادات به جايي که به نحوه رفتار کي روش با مسئولين فوتبال ايران و به‌ويژه مربيان ايراني وجود داشته و دارد، هرگز نمي‌توان نقش او را در ايجاد نظم و بهبود ساختار مديريتي تيم ملي فوتبال ايران ناديده گرفت. تا همين چند سال پيش کليد واژه ياغي به بازيکنان ملي‌پوشي اطلاق مي‌شد که مربيان و کادر فني تيم ملي، بنا به هر دليلي، توان برخورد جدي و يا کنار گذاشتن آن‌ها را نداشتند. کي روش، نظمي در تيم ملي ايجاد کرد که ياغي ترين بازيکنان را مطيع و به قول خودش متعهد نمود. اين امر، حاشيه‌ها را از تيم ملي دور کرد و زمينه‌هاي لازم براي ايجاد تمرکز حداکثري بازيکنان را فراهم نمود. معتقدم حاشيه و حاشيه‌سازي همواره پاشنه آشيل تيم ملي فوتبال ايران بوده و خواهد بود. بر اين اساس، کي روش موفق شد، نظم تيمي مد نظر خود را ايجاد و برنامه‌هاي خود را علي رغم منابع مالي محدود پياده‌سازي کند.

لژيونرهاي وارداتي

چرخه معيوب بازيکن‌سازي در فوتبال ايران، چاره اي براي کي روش باقي نگذاشت که در ترکيب تيم ملي از چند بازيکن ايراني که محصول ليگ‌هاي معتبر اروپايي بودند، استفاده کند. تجربه‌اي که در جام جهاني پيشين هم جواب داده بود. آنها کساني بودند که يک شبه آماده حضور در ميدان‌هاي بزرگ و رويارويي با بازيکنان بزرگ بودند و در کمترين زمان ممکن مي توانستند خود را با ايده‌ها و انديشه‌هاي کي‌روش هماهنگ کنند. آن‌ها مثل فناوري‌هاي وارداتي، برخي خلاء‌هاي موجود در چرخ دنده‌هاي فوتبال داخلي ما بويژه در پست فوروارد را پر کردند و يک شبه و با کمترين هزينه و سرمايه‌گذاري، به سرمايه‌هاي کليدي فوتبال ايران تبديل شدند.

مربيان باشگاهي

بي‌انصافي است، اگر بخواهيم نقش مربيان باشگاهي را ناديده بگيريم. در تيم‌هاي باشگاهي داراي ثبات، تغيير نسل به خوبي انجام شد و شاهد ظهور بازيکناني بوديم که همين بازيکنان در اندک زماني به مهره‌هاي کليدي تيم ملي فوتبال تبديل شدند. باشگاه‌هايي که در صورت ثبات بيشتر به ويژه از منظر مديريتي، مي‌توانند بيش از آنچه امروز مشاهده مي شود، تيم ملي را از استعدادهاي جوان و بي‌شمار اين سرزمين سيراب کنند.

در پايان، توجه به اين نکته ضروري است که فرايند صعود ما به جام جهاني هنوز سيستماتيک نشده است، بدين معنا که فوتبال ايران همچنان فاقد يک سيستم عقلاني و هوشمند است. آنچه هست مجموعه‌اي از اقدامات و فعاليت‌هاي قائم به شخص است که احتمالاً با رفتن آن شخص به خصوص، ويران خواهد شد. اميد آنکه سرخوشي صعود، ما را از پرداختن به اقدامات زيربنايي و آينده‌نگري غافل نکند.