تاریخ 1396/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4504 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در يک شب بيادماندني؛
 تشکيل انجمن پيشکسوتان ورزش اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان 

سرويس ورزشي:

يکشنبه شب هفته جاري شبي به ياد ماندني و فراموش نشدني براي ورزش سمنان بود، شبي که به خاطر تلاش‌هاي آقايان رضايي، حسنان و قاسمي رئيس، معاون ورزشي و مسئول تربيت بدني آموزش و پرورش شهرستان سمنان شکل گرفت.

در مراسمي ويژه، دبيران بازنشسته ورزش شهر سمنان گرد هم آمدند، افرادي که سي سال از عمر گرانبهاي خود را صرف تربيت و آموزش ورزش فرزندان شهرمان کرده بودند، دوباره در خانه خود گرد هم آمدند.

آن‌هايي که اين روزها کمتر کسي سراغ‌شان را مي‌گيرد، مگر اينکه برخي شاگردان با معرفت در شهر با ديدن اين عزيزان چراغ ماشين خود را روشن و خاموش کنند و يا کساني که بيشتر لطف دارند يک بوقي هم بزنند و متاسفانه بايد اذعان داشت يکي از دلايل عقب ماندگي ورزش شهرمان چه در حوزه عملکردي و چه در حوزه اخلاق و فرهنگ، به فراموشي سپردن اين بزرگان است که بنا به دلايل مختلف از حضور در عرصه ورزش دور شده اند و به جاي آنها افرادي بر مسند مديريت نشسته‌اند که حفظ ميز و صندلي براي آن‌ها اهميت بيشتري نسبت به پيشرفت ورزش دارد.

مديران و بعضا روساي هيات‌هاي غير بومي که نام يک نفر از اين پيشکسوتان را هم نمي‌دانند!

به راستي چرا بايد به راحتي از کنار اين همه تجربيات گذشت، در صورتي که هر يک از اين عزيزان در اتاق‌هاي فکر هيات‌هاي مختلف ورزشي مي‌توانند بازکننده گره‌هاي کور مسايل موجود باشند، حضور هر يک از اين نورچشمي‌ها مي‌تواند مايه خير و برکت باشد و چقدر زمان و هزينه ديگر لازم است، تا چنين نيروهايي پرورش يابند.

حدود نيم ساعت مانده به اذان مغرب و عشا بود که يکي پس از ديگري اين بزرگان وارد مجتمع فرهنگي شادروان دامغانيان واقع در ميدان کوثر شدند، به محض ديدن هم، همديگر را به آغوش کشيدند و صحنه‌هاي بسيار زيبايي را خلق کردند.

براي من که به عنوان مهمان دعوت بودم ديدن اين همه شور و شعف باعث شده بود تا بغض کرده و حسرت اينکه چرا قدر سرمايه‌هاي گرانقدر خود را نمي دانيم پس از باخبرشدن از حال و روز همديگر و يادآوري بسياري از خاطرات ضيافت افطار انجام و در سالن جلسات در کنار هم نشستند.

مهدي قاسمي‌مير مسئول تربيت بدني به عنوان مجري آغازگر برنامه بود، بعد از بيان خيرمقدم هدف از اين نشست را تشکيل انجمن پيشکسوتان ورزش آموزش و پرورش شهرستان سمنان عنوان کرد. سپس حسنان معاونت اداره شهرستان عملکرد حوزه تربيت بدني را در دو، سه سال اخير براي حاضرين تشريح نمود. آنگاه رضايي رئيس پرتلاش اداره ضمن ابراز خوشحالي از حضور در ميان پيشکسوتان گفت: حضور شما عزيزان راهگشاي ما در مديريت اداره مي‌باشد و گفت با همت و تلاش‌هاي واحد تربيت بدني و همکاري شما بزرگان کارهاي خوبي در عرصه ورزش اموزش و پرورش انجام شده است و باحمايت‌هاي اقاي جهان در اداره کل اميدوار هستيم اين برنامه‌ها را با برنامه‌ريزي بهتر در آينده هم دنبال کنيم.

وي ادامه داد: نداشتن خوابگاه مناسب با ظرفيت بالا باعث شده تا نتوانيم بسياري از ميزباني‌ها را تقبل کنيم که اميد است در آينده چاره‌اي انديشيده شود. در ادامه از سوي تربيت بدني آموزش و پرورش از برخي دبيران بازنشسته که همکاري نزديک با اين واحد را داشتند، تجليل به عمل آمد و هدايايي به آقايان غلامرضا شاهي، نعمت‌اله شمس‌الدين، غلامحسين ناظميان، عباسعلي صياد، غضنفر حسيني تقديم شد.

در ادامه صفاري معاونت تربيت بدني آموزش و پرورش استان هم با ابراز خرسندي از حضور در چنين جمعي گفت خوشبختانه تربيت بدني آموزش و پرورش شهرستان سمنان يکي از فعال‌ترين ادارات استان مي‌باشد و با توجه به فعاليت‌هاي انجام شده در سال‌هاي آينده ثمرات ان در ورزش شهر سمنان نمايان خواهد شد. در پايان نيز هفت نفر از پيشکسوتان به عنوان هيات موسس انجمن پيشکسوتان انتخاب شدند.

در اين مراسم عباس آلبويه عضو شوراي شهر سمنان، ناهيد اميدي رئيس ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان استان سمنان و مرتضي دهرويه مديرعامل انجمن ورزشکاران، قهرمانان و پيشکسوتان سمنان به عنوان مهمان حضور داشتند.

*** اسامي دبيران بازنشسته ورزش: فتحعلي قدس، حسين يغمايي، رضا کاظمي، غلامرضا شاهي، عبدالمحمد شاهي، رضا عموزاده خليلي، حسن کرديان، مظفر ميرمعصومي، امراله معمار، پرويز مداح، غلامرضا نوروزي، عباس اصغري، عباسعلي صياد، کاوس شاهمرادي، محمدعلي همتيان، داود ترحمي، نعمت اله شمس الدين، محمد نداف، غلامحسين ناظميان، عبدالوهاب ناظميان، عبداله نورايي، محمد اسماعيل شيوايي، فرج‌اله شيوايي، عباس البويه، نصراله بهروان، داود خاتمي، سيدعباس خاتمي، داود حفار، حسن گچپزيان، عبدالحسين همتي، ماشااله خالصي، عبدالمحمد وزيري، فتحعلي قدس، حسن عزيزي‌فر، حبيب‌اله صفاجو، رضا بابايي، ماشااله کارگران، ابوالفضل اخلاقي، محمد رفيعي، محمد مظفريان، داود حقيقت، غضنفر حسيني و استاد کمال

خانم‌ها: باطبي، چهارپاشلو، فخاري، خيرخواه، شبان، صفا، خدام عباسي، قدس، قضوي، کاشفي، لطفي، محب شاهدين، مدرس، مرادي، وزيري، همايونفر، يغمائيان، رحيمي، قوشچيان، صابريان، اميدي، خدايي، ناهيدي و آزادمند


 ووشوکار سمناني:
 مسابقات قهرماني ووشوي ايران را از دست دادم 
 آسيب‌ديدگي‌ام هنوز بهبود نيافته است

سرويس ورزشي:

ووشوکار سمناني گفت: مسابقات قهرماني ووشوي ايران را از دست دادم و آسيب‌ديدگي‌ام هنوز بهبود نيافته است.

مرتضي اصغري در گفت‌وگو يي درباره مهم‌ترين مسابقات آينده خود اظهار کرد: استان سمنان اواخر تيرماه ميزبان مسابقات ووشوي قهرماني کشور است.

وي ادامه داد: مسابقات ووشوي قهرماني کشور 29 و 30 تيرماه به ميزباني استان سمنان برگزار خواهد شد و پيش‌بيني مي‌شود با حضور چهره‌هاي شاخص ووشوي کشور در کنار ووشوکاران جوان، اين رقابت‌ها از سطح کيفي بالايي برخوردار باشد.

اين دارنده مدال طلاي مسابقات بين‌المللي ووشوي ارمنستان با تأکيد بر اينکه بعد از رقابت‌هاي ارمنستان دچار آسيب‌ديدگي شدم و هنوز مراحل درماني خود را سپري مي‌کنم، تصريح کرد: هنوز به سطح مطلوب آمادگي نرسيده‌ام.

اصغري با اشاره به اينکه به خاطر آسيب‌ديدگي مسابقات قهرماني کشور را از دست خواهم داد، اضافه کرد: با توجه به روند بهبود مصدوميتم، فکر نمي‌کنم بتوانم در اين رقابت‌ها شرکت کنم؛ زيرا تمرينات سبک را در دستور کار دارم.

وي با بيان اينکه پس از تکميل مراحل درمان و رفع مصدوميتم براي حضور در مسابقات انتخابي تيم ووشوي شهرداري دامغان براي حضور در رقابت‌هاي ليگ برنامه دارم، تصريح کرد: تمام تمرکز خود را به درخشش در اين پيکارها معطوف کرده‌ام.

اين ووشوکار سمناني با تأکيد بر اينکه حضور در ميدان ليگ برتر آزموني بزرگ براي ووشوکاران است، اضافه کرد: تيم ووشوي شهرداري دامغان در فصل گذشته اين رقابت‌ها خوش درخشيد و در فصل جديد عملکرد بهتري را ارائه خواهد داد.

اصغري با بيان اينکه ووشو در استان سمنان به‌خوبي نهادينه شده و مسير رشد را با سرعت طي کرده است، تصريح کرد: خوشبختانه در تمام شهرستان‌هاي استان، ووشوکاران خوبي در قالب قهرمان کشوري و سابقه ملي‌پوش شدن داشته و در ليگ برتر هم نماينده داريم.

وي با تأکيد بر اينکه ووشوي سمنان از ظرفيت‌هاي خوبي برخوردار است، اظهار کرد: اگر وضع به همين منوال باشد، شاهد موفقيت‌هاي بيشتر ووشوکاران سمناني در آينده خواهيم بود.


 سرويس ورزشي: 

سرمربي ازبکستان:

ايران از بهترين‌هاي قاره کهن است

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم ملي فوتبال ازبکستان ضمن تبريک بابت صعود تيم ايران به جام جهاني 2018، گفت: بي‌ترديد شاگردان «کارلوس کي‌روش» از بهترين‌هاي قاره کهن هستند.

«ساموئل بابايان» دوشنبه شب پس از شکست 2 بر صفر تيمش مقابل ايران، اظهار داشت: از ابتداي اين ديدار با بدشانسي مواجه شديم و در دقيقه چهارم يکي از بهترين بازيکنان خود را به دليل مصدوميت از دست داديم.

وي افزود: همين مساله کار ازبکستان را دشوار کرد و با اين حال بايد در دو ديدار باقي مانده تلاش کنيم و نااميد نيستيم.

بابايان گفت: چنانچه در تهران به امتياز مي‌رسيديم به طور قطع شانس بسيار بيشتري براي صعود به جام جهاني داشتيم. اکنون ديدار پاياني ما مقابل کره جنوبي که در تاشکند خواهد بود، خيلي مسائل را روشن مي‌کند.

وي در مورد استفاده نکردن از «سرور چباروف» کاپيتان تيمش در ديدار امشب، عنوان کرد: وي در برنامه ابتدايي نبود و قصد داشتيم در نيمه دوم از وي استفاده کنيم که تعويض‌هاي اجباري، کار را دشوار کرد.

تيم ملي فوتبال ايران با برتري 2 بر صفر مقابل ازبکستان به جام جهاني 2018 روسيه راه يافت تا براي پنجمين بار در تاريخ، مسافر مهمترين رويداد فوتبال جهان شود.

ديدار تدارکاتي تيم ملي فوتبال ايران

با ميزبان جام جهاني

سرويس ورزشي:

«کارلوس کي روش» از برگزاري ديدار تدارکاتي تيم ملي فوتبال ايران با ميزبان جام جهاني 2018 (روسيه) خبر داد.

اين ديدار که نخستين برنامه آماده‌سازي ايران به منظور حضوري قدرتمند در جام جهاني تلقي مي‌شود روز 18 مهرماه در روسيه برگزار خواهد شد.

تيم ملي فوتبال ايران دوشنبه شب با برتري 2 بر صفر مقابل ازبکستان در فاصله دو هفته به پايان رقابت‌هاي مقدماتي جام‌جهاني روسيه صعود خود را به معتبرترين رويداد جهاني فوتبال قطعي کرد.

وزير ورزش:

صعود به جام جهاني دستاورد بزرگي در تاريخ است

سرويس ورزشي:

وزير ورزش و جوانان ضمن تبريک به مناسبت صعود تيم ملي فوتبال ايران به جام جهاني 2018 روسيه، گفت: اين افتخار به عنوان دستاوردي بزرگ در تاريخ ورزش ايران ماندگار خواهد شد.

تيم ملي فوتبال ايران، دوشنبه شب با کسب برتري دو بر صفر مقابل ازبکستان به جام جهاني 2018 روسيه راه يافت.

پس از اين صعود، «مسعود سلطاني‌فر» وزير ورزش و جوانان در پيامي موفقيت تيم ملي فوتبال ايران را تبريک گفت که متن پيام بدين شرح است:

پيروزي غرورآفرين قهرمانان ملي پوش فوتبال ايران در مقابل تيم ازبکستان و صعود به بازي‌هاي جام جهاني 2018 روسيه را به ملت بزرگ ايران تبريک مي‌گويم.

بي‌ترديد کسب اين پيروزي‌ها که موجب شادي مردم عزيز کشورمان شد به دست نمي‌آمد مگر در سايه آرامش، اميد، غيرت و تلاش مثال‌زدني جوانان اين سرزمين که بار ديگر مستطيل سبز را فرصتي براي صعودي پرافتخار و مقتدرانه دانستند تا نام ايران در عرصه اي به بزرگي جام جهاني فوتبال طنين انداز شود.

اينجانب ضمن تبريک اين حماسه بزرگ به ملت شريف ايران، بازيکنان، مربيان و دست اندرکاران تيم ملي و فدراسيون فوتبال، تداوم اين پيروزي‌ها را از خداوند متعال مسئلت مي‌نمايم.

حقيقتا نام فرزندان سربلند تيم ملي فوتبال ايران و صعود مقتدرانه به جام جهاني در تاريخ ورزش ايران به عنوان يک دستاورد بزرگ ماندگار خواهد شد و نام شما ورزشکاران غيرتمند در يادها خواهد ماند.

تاج: کي‌روش سرمربي تيم ملي

در جام جهاني خواهد بود

سرويس ورزشي:

رييس فدراسيون فوتبال پس از صعود تيم ملي به جام جهاني تاکيد کرد: ‌'کارلوس کي‌روش' سرمربي تيم ملي در جام جهاني خواهد بود.

مهدي تاج پس از پيروزي 2 بر صفر تيم ملي کشورمان مقابل ازبکستان و صعود به جام جهاني، با تشکر از رسانه‌ها، افزود: از رسانه‌ها چه از آنهايي که از ما حمايت کردند و چه آنهايي که انتقاد کردند. تشکر مي‌کنم، خيلي خوب بود.

وي افزود: در ادامه از باشگاه که هماهنگي مطلوبي با تيم ملي داشتند نيز تشکر مي‌کنم.

رئيس فدراسيون فوتبال با اشاره به اينکه مردم از صعود به جام جهاني بسيار خوشحال هستند و انتظار دارند، اين تيم به مراحل بالاتر در جام‌جهاني برود، افزود: ‌تيم ملي نياز به حمايت دارد، طبق برآوردهاي کارشناسي براي حمايت از تيم ملي بيش از 20 ميليارد تومان بودجه نياز است، تا بتوانيم تيم را به نحو مطلوب براي جام جهاني آماده کنيم.

تاج تاکيد کرد: کي‌روش در جام جهاني سرمربي تيم ملي خواهد بود. تيم ملي ايران پتانسيل زيادي دارد که در اين مسابقات هم به موفقيت برسد. براي اين مسابقات برنامه‌ريزي خواهيم کرد.

وي در خاتمه عنوان کرد: تيم ملي در اين شرايط ديگر به بازي‌هاي تدارکاتي با تيم‌هاي آسيايي ندارد و بايد از اين پس به فکر تدارک ديدار با تيم‌هاي بزرگ اروپايي باشيم.

تيم ملي فوتبال ايران با غلبه بر ازبکستان و درحالي که دو هفته به پايان رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني باقي مانده است، با کسب 20 امتياز به جام جهاني صعود کرد.