تاریخ 1396/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4504 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام جمعه دامغان:
 دامغاني‌ها سال گذشته 56 ميليون تومان فطريه پرداخت کردند  

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه دامغان با اشاره به اينکه پرداخت فطريه يکي از اعمال اصلي مومنان و روزه داران در پايان ماه مبارک رمضان است گفت: سال گذشته مومنان و روزه داران دامغاني 56 ميليون تومان فطريه پرداخت کردند.

به گزارش خبرنگار ما از دامغان، حجت‌الاسلام سيد‌محمد حسينيان در نشست هماهنگي و برنامه‌ريزي نمازعيد سعيد فطر با حضور اعضاء و فعالين ستاد نماز جمعه دامغان به ميزباني مصلي نماز جمعه اين شهر افزود: از مجموع فطريه جمع آوري شده در سال گذشته 22 ميليون تومان آن مختص شهر دامغان و مابقي به ديگرشهرها و روستاها بوده است.

وي اضافه کرد: 25 صندوق براي جمع آوري فطريه مومنان و روزه‌‌داران دامغاني سال گذشته با مديريت و مسئوليت کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان دامغان جمع‌آوري و در پايان با همکاري اداره بهزيستي در بين افراد نيازمند و محروم توزيع شده است.

وي با بيان اينکه براي هرچه بهتر برگزار شدن نماز عيد سعيد فطر در شهرستان دامغان در پايان ماه مبارک رمضان امسال 10 کميته فرعي در اين شهرستان تشکيل مي‌شود اظهار داشت: کميته‌هاي امنيتي و انتظامات، فرهنگي، مراسم و سيستم صوت، پشتيباني، حمل و نقل، تشريفات، جمع‌آوري فطريه، خواهران، اجرايي و اطلاع‌رساني از مهمترين کميته‌هاي فرعي ستاد برگزاري نماز عيد سعيد فطر سال‌جاري در شهرستان دامغان است.

امام جمعه دامغان با تاکيد بر برپايي باشکوه نماز عيد سعيد فطر امسال در شهرستان دامغان اضافه کرد: بايد تمامي تمهيدات لازم در حوزه‌هاي مختلف براي برپايي و هرچه باشکوهتر برگزار شدن نماز عيد سعيد فطر در شهرستان دامغان درنظر گرفته شود.

وي خاطر نشان کرد: عيد سعيد فطر بزرگترين عيد مسلمانان است که حاصل دستمزد يک‌ماه روزه‌داري از خداوند رحمان و رحيم است و بايد طوري برنامه‌ريزي شود که امکان مشارکت تمام شهروندان براي شرکت در نماز عيد سعيد فطر فراهم شود.

حسينيان با بيان اينکه برگزاري باشکوه نماز عيد سعيد فطر تجلي عبادت و شکوه ايمان مومنان و روزه‌داران است، افزود: عيد سعيد فطر عيد بندگي و اخلاص مومانان و روزه‌داران است که بايد اجتماع عظيم نماز عيد سعيد فطر را با شکوه‌تر از سال قبل به رخ جهانيان و دشمنان دين، اسلام و قرآن بکشيم.

وي خاطر نشان کرد: تقواي الهي بزرگترين دستاورد عبادت و روزه داري مومنان است که بايد اين حرکت ارزشمند الهي در بين مومنان و روزه‌داران براي هميشه حفظ و بيش از گذشته تقويت شود.

امام جمعه دامغان با اشاره به فضيلت‌هاي ممتاز و با ارزش در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: نماز شب، حضور در نمازهاي جماعت، انس با قرآن و شرکت در مراسم شب‌هاي احياء از مهم‌ترين امتيازات بزرگ و با ارزش معنوي در ماه مبارک رمضان است که بايد قدر بدانيم و اين فرصت باقي‌مانده از ماه عظيم را از دست ندهيم و به خوبي استفاده و بهره‌برداري کنيم.

وي تصريح کرد: يکي از اهداف دشمنان اين است که برنامه‌هاي فرهنگي و ديني ما در جامعه کمرنگ جلوه دهند که وظيفه ما است در در خنثي سازي ترفندها و توطئه‌هاي دشمنان با تقويت برنامه‌هاي فرهنگي و ديني با آنان مقابله و مبارزه کنيم.

وي در خاتمه با تقدير از اعضاء و فعالين ستاد نمازجمعه دامغان در برگزاري باشکوه نماز عيد سعيد فطر سال گذشته از آنان خواست امسال نيز در اين حرکت مقدس و با ارزش با مومنان و روزه داران در انجام اين نماز وحدت بخش سهيم باشند.

بيان ديدگاه‌ها و نقطه نظرات حاضران در هرچه بهتر برگزارشدن نماز عيد سعيد فطر امسال از ديگر برنامه‌هاي اين نشست بود.

در اين نشست مقررشد نماز عيد سعيد فطر در روز عيد ساعت 7 صبح به امامت حجت‌الاسلام سيد‌محمد حسينان امام جمعه دامغان به ميزباني ميدان شهدا اين شهر برگزار و اقامه شود.


 فرماندار مهديشهر:
 منتخبان مردم مهدي‌شهر در مسير توسعه و پيشرفت اين شهرستان گام بردارند 

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار مهدي‌شهر گفت: منتخبان مردم اين شهرستان با وحدت کلمه به سمت رشد و توسعه و پيشرفت اين شهرستان در زمينه اقتصادي، عمراني، فرهنگي و اجتماعي برنامه‌ريزي کنند.

حسن ارگي با اشاره به نشست خود با منتخبان مردم در شوراهاي اسلامي شهر و روستاهاي شهرستان مهدي‌شهر، افزود: برنده واقعي انتخابات رهبري، مردم و منتخبياني هستند که آحاد جامعه در رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا به آنان اعتماد کردند.

فرماندار شهرستان مهدي‌شهر با تاکيد بر اينکه منتخبان مردم بايد قدردان اين اعتماد و رأي مردم باشند و قدرداني اين اعتماد و رأي مردم به اين است که دست‌به‌دست هم بدهيم، تا براي رشد و توسعه و پيشرفت و آباداني اين شهرستان تلاش کنيم، اظهارداشت: انتخابات 29 ارديبهشت96 يک انتخابات مثبت، سالم و با معيار دموکراسي و مردم‌سالاري ديني مورد تأکيد رهبر انقلاب در کشور برگزار شد.

ارگي خاطرنشان کرد: رقابت‌ نامزدهاي انتخاباتي در شهرستان مهدي‌شهر در فضايي سالم و منطبق بر قانون‌مداري بود و افراد، نهادها، گروه‌هاي قابل توجه اي مانند هيأت‌اجرايي و هيأت‌نظارت در امر برگزاري يک انتخابات تلاش کردند.

فرماندار مهدي شهر با بيان اينکه برنده واقعي انتخابات مردم هستند، گفت: آحاد جامعه با حضور پرشور، باشکوه و حماسي خود برگ زرين ديگري را در تاريخ انقلاب اسلامي رقم زدند.

وي افزود: مردم شريف ايران اسلامي با حضور پرشور در انتخابات براي تعيين سرنوشت کشور، شهر و روستاها براي 4 سال آينده خود تصميم گرفتند و همه نامزدهاي انتخابات که به حداکثريت آرا براي خدمت به مردم نرسيدند، به قانون تمکين کردند.

فرماندار مهدي‌شهر اضافه کرد: رهبرانقلاب اسلامي به عنوان دومين برنده اين انتخابات است که با رهبري‌ مقتدرانه خود و دعوت از همه ايرانيان براي مشارکت در سرنوشت کشور سبب شد، تا حتي کساني که به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران هم اعتقاد نداشتند پاي صندوق رأي آمدند و به نظام رأي آري دادند.

قابل ذکر است شهرستان مهدي‌شهر 50 هزار نفر جمعيت دارد.


 توسط نيکوکاران گرمساري صورت گرفت؛
 اختصاص بيش از يک ميليارد و 600 ميليون ريال براي کمک به آزادسازي زندانيان جرائم غيرعمد 

سرويس خبر

در جشن گلريزان گرمسار، خيرين و نيکوکاران شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان، مبلغ يک ميليارد و 611 ميليون ريال به صورت نقدي و تعهدي، جهت کمک به آزادسازي زندانيان نيازمند جرائم غيرعمد کمک کردند.

به گزارش روابط عمومي زندانهاي استان سمنان، همزمان با سالروز ميلاد کريم اهل بيت حضرت امام حسن مجتبي(ع) مراسم جشن گلريزان در راستاي کمک به زندانيان نيازمند جرائم غيرعمد و مالي در تالار فرهنگيان شهرستان گرمسار برگزار شد.

رئيس دادگستري شهرستان گرمسار در اين مراسم با اشاره به وجود بيش از 40 زنداني غير عمد در زندان گرمسار اظهار داشت: اميدواريم با کمک نيکوکاران عزيز گرمساري، زمينه آزادسازي اين زندانيان و بازگشت آنان به آغوش گرم خانواده‌شان را فراهم نماييم.

ابراهيم ابراهيم زاده در ادامه با بيان اين موضوع که در سال گذشته 19 نفر از زندانيان جرائم غيرعمد با کمک ستاد ديه آزاد شده‌اند، عنوان داشت: در جشن گلريزان سال 95، خيرين گرمساري براي کمک به زندانيان جرايم غير عمد بيش از 2 ميليارد ريال تعهد مالي دادند که از اين رقم ميزان 600 ميليون ريال به صورت نقدي در جريان برگزاري گلريزان جمع‌آوري شد.

وي خاطرنشان کرد: همچنين در سال گذشته 14 زنداني نيازمند توسط انجمن حمايت زندانيان گرمسار و 3 زنداني مستحق با کمک کميته امداد امام خميني(ره) از زندان رهايي يافتند.

در بخش ديگري از اين مراسم امام جمعه گرمسار بر لزوم توجه به کمک به زندانيان نيازمند تاکيد کرد و ابراز داشت: دين اسلام دين کمک و عمل خير است و نسبت به کمک به برادر مسلمان در همه حال توصيه شده است.

حجت‌الاسلام سيدعلي مهدي‌نژاد در ادامه به جايگاه رفيع بخشش در دين مبين اسلام اشاره کرد و افزود: توجه به مقوله مهم گذشت و بخشش که از نشانه‌هاي يک مسلمان واقعي است، در بسياري از اتفاقات مي‌تواند، باعث کاهش مشکلات اجتماعي و آسيب‌ها در کشور شود.

اميرحسن نيکپو، رئيس زندان در پايان اين مراسم گفت: در آئين سنت حسنه گلريزان امسال، خيرين و نيکوکاران گرمساري همگام با جمعي از مسئولان اين شهرستان در اقدامي خداپسندانه بيش از يک ميليارد و 600 ميليون ريال به‌صورت نقدي و تعهدي به منظور آزادي محبوسين جرائم غيرعمد هديه دادند که از اين ميزان حدود 270 ميليون ريال به صورت نقدي و چک پرداخت گرديده و بقيه به صورت تعهدي مي‌باشد.

نيکپو از آزادي 2 زنداني نيازمند با کمک خيرين قبل از شروع مراسم گلريزان خبر داد و خاطرنشان کرد: اميدوارم با کمکهايي که خيرين و نيز نهادهاي دولتي و خصوصي در جشن گلريزان امسال تعهد کرده‌اند، امکان آزادسازي حداکثر زندانيان نيازمندي که در زندان گرمسار به سر مي‌برند، فراهم گردد، تا نظاره‌گر بازگشت آنان به کانون گرم خانواده‌شان باشيم.

در اين آئين امام جمعه، رؤساي دادگستري و دادستان، فرمانداران، شهرداران و اعضاي شوراي شهرها، رؤسا و مسئولين اجرايي و جمعي از خيرين و نيکوکاران شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان، رئيس زندان گرمسار، رضوي مديرکل کميته امداد استان و نقيبي مدير نمايندگي ستاد ديه استان سمنان حضور داشتند.


 نماينده مردم شاهرود و ميامي:
  پروژه فاقد پيوست زيست‌محيطي در سازمان محيط‌‌زيست اجرا نشده است 

169شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده شاهرود و ميامي در مجلس گفت: سازمان حفاظت محيط‌زيست به جاي ارزيابي زيست‌محيطي و اراية پيشنهادهاي جايگزين براي پروژه‌ها ايجاد محدوديت کرده و169طرح فاقد پيوست زيست محيطي دارد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس، سيد‌حسن حسيني شاهرودي درباره بهره‌برداري از 169 پروژه بدون پيوست محيط زيستي دولت قبل، گفت: سازمان حفاظت محيط‌زيست از حوزه خود به خوبي دفاع نکرده است، متأسفانه محيط‌زيست به سازمان محيط ايست تبديل شده و تنها براي توقف پروژه‌ها ورود پيدا مي‌کند.

وي با بيان اينکه سازمان حفاظت محيط‌زيست هيچ طرح جايگزيني براي پروژه‌ها ارايه نکرده است، تصريح کرد: متاسفانه منابع سرشاري در کشور قابل بهره‌برداري است که سازمان حفاظت محيط‌زيست بدون توجه به آن سبب عدم استفاده از آنها شده است در صورتي که در کشورهاي پيشرفته دنيا از اين منابع به خوبي بهره‌برداري کرده‌اند.

دبير کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي افزود: سازمان حفاظت محيط‌زيست به جاي ارزيابي زيست‌محيطي و ارايه پيشنهادهاي جايگزين ايجاد محدوديت براي پروژه‌ها کرده است، لذا فشارهاي مضاعفي که محيط‌زيست بر حوزه اقتصاد، صنعت معدن و توليد وارد کرده سبب شده در برخي ايام و مقاطع زماني که مديريت ضعيفي حاکم بوده به يکباره وضعيت را به هم ريخته لذا تخريبي متوجه محيط‌زيست شده که جبران آن امکان‌پذير نخواهد بود.

حسيني شاهرودي ادامه داد: سياست واحد و برنامه جامع براي حفظ محيط زيست انساني در سازمان حفاظت محيط زيست وجود ندارد و معمولاً ساير مديران بايد به سمت اين سازمان روند و سازمان هم تنها به پاسخ منفي اکتفا مي کند و متاسفانه هيچ راه جايگزيني را دنبال نمي‌کند حتي اين سازمان به دنبال استحصال منابع در بودجه برايبهبود وضعيت محيط زيست ضمن رشد اقتصادي نيست.

وي تأکيد کرد: سازمان حفاظت محيط زيست وقتي ايجاد مانع کند خود بايد به پرداخت هزينه‌ها بپردازد، در واقع سازمان حفاظت محيط‌زيست نه تنها نبايد سد راه اجراي پروژه‌ها شود بلکه بايد راهکار جايگزين جهت ارزيابي زيست محيطي ارايه کند؛ بخش خصوصي نيز نمي‌تواند وظايفي که سازمان حفاظت محيط‌زيست بر عهده دارد، را دنبال کند.

عضو هيات رئيسه کميسيون اقتصادي مجلس يادآور شد: در صورتي که سازمان حفاظت محيط‌زيست به وظايف خود واقف باشد، بهترين راهکارها با کمترين هزينه جايگزين پيوست‌هاي محيط زيستي پروژه‌ها مي‌شود، متاسفانه در گذشته 169 پروژه بدون پيوست محيط زيست به دليل ضعف اين سازمان در آن ايام يا عدم گرايش دولت وقت به مباحث محيط زيست بهره‌برداري شده که در شرايط فعلي هم نمي‌توان چاره‌اي براي آنها انديشيد، همانند سد گتوند که سبب شوري آب و خسارت ميلياردها تومان از منابع کشور شد.


 حامي‌يابي براي 600 يتيم و فرزند خانوارنيازمند در ماه رمضان 

ادامه از صفحه 1

وي با اشاره به اينکه در ماه رمضان سال گذشته، 71 حامي در قالب طرح اکرام از 96 يتيم و 118 حامي نيز در قالب طرح محسنين از 150 فرزند خانوار نيازمند حمايت کردند، گفت: در هفته اکرام ماه رمضان امسال، براي 300 يتيم و 300 فرزند خانوار نيازمند در قالب طرح‌هاي اکرام و محسنين، حامي جذب مي‌شود.قائم مقام کميته امداد استان سمنان، سير صعودي کمک‌هاي خيران به اقشار آسيب‌پذير را نشانگر حسن اعتماد آنان به کميته امداد دانست و خاطرنشان کرد: هفت هزار و 91 حامي در قالب طرح اکرام از 993 يتيم و دو هزار و 591 حامي نيز در قالب طرح محسنين از يک هزار و 421 فرزند خانوار نيازمند حمايت مي‌کنند.

وي با بيان اينکه نيکوکاران مي‌توانند وجوه مربوط به امور مختلف نيکوکاري را از طريق شماره حساب 0102318463009 و يا شماره کارت بانکي 6037691990176984 نزد بانک صادرات پرداخت کنند، خاطرنشان کرد: خيران در صورت تمايل مي توانند علاوه بر مساعدت‌هاي نقدي، حمايت‌هاي غير‌نقدي خود را در زمينه‌هاي مختلفي همچون تامين پوشاک، مواد غذايي، خدمات مسکن شامل خريد و ساخت، کمک‌هاي درماني، اردوهاي فرهنگي و کمک به تأمين جهيزيه عهده‌دار شوند.


 هنرمندان صنايع دستي به پرورش هنرجو توجهداشته باشند 

مدير کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: هنرمندان صنايع دستي استان بايد به امر مهم پرورش هنرجو توجه ويژه داشته باشند.به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «حسين خواجه بيدختي» و در بازديد از کارگاه‌هاي صنايع‌دستي شماري از هنرمندان صنايع دستي سمنان، افزود: تجربه و هنر يک هنرمند نبايد پس از هنرمند، از بين برود و بايد اين داشته‌ها به نسل جديد آموزش داده شود.وي گفت: متاسفانه شماري از هنرهاي صنايع دستي مهارتهايي هستند که با از بين رفتن هنرمند از بين مي‌روند و بايد توجه داشته باشيم که آن دانش سنتي از بين نرود.بيدختي تاکيد کرد: انتقال دانش سنتي هنرمندان به نسل بعد يک فرهنگ است. معاون صنايع دستي اداره کل و رئيس اداره ميراث فرهنگي شهرستان سمنان، مدير کل ميراث فرهنگي استان سمنان را در اين ديدارها همراهي کردند.

در اين بازديدها که به مناسبت گراميداشت هفته صنايع دستي و تقدير از شماري از هنرمندان پيشکسوت و فعال برگزار شد از کارگاه استاد "محمود ابوالمعالي" پيشکسوت سفال و سراميک سمنان، استاد "اصغر برادران" پيشکسوت حوزه نمد و محصولات نمدين سمنان و هنرمند جوان "امين کجوري" صنعتگر جوان و فعال حوزه سفال و سراميک شهرستان سمنان بازديد شد.در اين بازديدها مقرر شد، مشکلات هنرمندان بررسي و مرتفع شود.

بيستم تا بيست و هفتم خرداد ماه به عنوان هفته صنايع دستي در ايران گرامي داشته مي‌شود.بيش از چهار هزار هنرمند صنايع دستي در 52 رشته فعال صنايع دستي در استان سمنان فعاليت دارند.