تاریخ 1396/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4504 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مشارکت استان سمنان در اجراي 70 طرح ملي با هدف توسعه صادرات کشور 

سمنان- ايرنا- رئيس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: استان در اجراي 70 طرح ملي با هدف فراهم کردن بستر توسعه صادرات مشارکت داشته که تا کنون 33 طرح انتخاب شده است.

به گزارش ايرنا، بهروز اسودي روز سه شنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات غير نفتي استان سمنان در سالن غدير استانداري افزود: اين طرح ها با هدف فراهم کردن توسعه صادرات کشور به آسيا- اقيانوسيه، اروپا، آمريکا، و در حوزه تجاري و صنعتي، کشاورزي و صنايع تبديلي بوده است.

وي بيان داشت: زمانبندي و برآورد اعتبار مورد نياز جهت اجراي رواديد ترويج تجارت خارجي و اجرايي شدن توافقنامه با کشورهاي هدف در سال 96 طرح مي گردد.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت به اعزام هيات تجاري و بازاريابي به کشور عراق و برگزاري نمايشگاه توانمنديهاي استان سمنان در کشور عراق و در اولويت دوم کشور تاجيکستان را از برنامه هاي ارائه شده در ترويج تجارت خارجي اعلام و خاطرنشان کرد: ارائه برنامه ها به منظور استفاده از مشوق هاي حمايتي صادرات در سال 96 از ديگر برنامه ها است که در دستور کار قرار دارد.

در اين نشست اقدامات اخير و برنامه هاي عملياتي پيش رو باشگاه توليد کنندگان و صادر کنندگان استان در سال جاري به منظور توسعه ماندگار صادرات غيرنفتي استان از ديگر مواردي بود که بيان شد.

در اين نشست ، محمد رضا خباز استاندار، محمد همتيان ‌معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري، امير خليلي خواه مدير کل امور اقتصادي و دارايي و برخي ديگر از مسوولان سمنان حضور داشتند که در مورد اجرايي شدن اين طرح ها به تبادل نظر پرداختند.

سال 95 از استان سمنان بيش از 323 هزار تن کالا با ارزآوري 143 ميليون و 405 هزار و 816 دلار صادر شد که از نظر ارزش دلاري در مقايسه با سال 94 حدود 17 درصد افزايش داشت .

استان سمنان هزار و 700 پروانه بهره برداري در بخش صنعت و معدن دارد، بخش صنعت و معدن استان سمنان بيش از 38 درصد سهم در اشتغال و حدود 22 درصد سهم در توليد ناخالص استان سمنان دارد.


 در دومين روز از هفته جهاد كشاورزي
 ديدار رئيس سازمان جهاد كشاورزي با امام جمعه سمنان  

سرويس خبر

در دومين روز از هفته جهاد کشاورزي رياست سازمان جهاد استان با شاهچراغي امام جمعه سمنان ديدار کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان، در اين ديدار که در يک فضاي بسيار صميمي و معنوي به مناسبت هفته جهاد کشاورزي انجام پذيرفت، شاهچراغي از گزارش‌ها و فعاليت‌ها در بخش کشاورزي ابراز رضايت نموده و خدمت به مردم به ويژه کشاورزان را تاکيد نمودند.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: در عين حال که خدمات مي‌دهيد از نعمات الهي نيز بايد قدرداني نمود و شکرگزار اين نعمات بود.

در پايان سيد‌حسن ميرعماد نيز گزارشي از عملکرد سازمان جهاد کشاورزي در سال اقتصاد مقاومتي ارائه کرد.


 مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان خبر داد:
 شركت بيش از 55 هزار دانش‌آموز استان در برنامه‌هاي اوقات فراغت 

سرويس خبر

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: پيش‌بيني مي‌کنيم، امسال بيش از 55 هزار دانش‌آموز در برنامه‌هاي اوقات فراغت شرکت کنند.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، محمدرضا جهان با اشاره به افزايش 12 درصدي تعداد پايگاه‌هاي تابستاني استان اظهاركرد: 215پايگاه تابستاني اوقات فراغت در استان به دليل اهميت غني سازي اوقات فراغت دانش‌آموزان، فعاليت خواهند کرد.

وي افزود: اين مراکز شامل پايگاه‌هاي اوقات فراغت در مدارس، سالن‌هاي ورزشي، کانون‌هاي فرهنگي و تربيتي، مراکز کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، مدارس قرآني، پژوهش سراها، هنرستان‌هاي فني و حرفه‌اي و است.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان ازشعار برنامه‌هاي اوقات فراغت در تابستان 96 تحت عنوان«کسب يک مهارت» خبر داد و گفت: با توجه به اين که شعار امسال از سوي رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال عنوان شده است؛ توجه به مهارت‌آموزي که منجر به توليد و اشتغال شود مدنظر قرار گرفت.

محمدرضا جهان با بيان اين که سال گذشته 45 هزارو140 دانش‌آموز در پايگاه تابستاني اوقات فراغت شرکت کرده بودند، ادامه داد: پيش‌بيني مي‌کنيم، امسال بيش از 55 هزار دانش‌آموز در برنامه‌هاي اوقات فراغت شرکت کنند.

وي با اعلام اين که 45 هزار و 140 دانش‌آموز در سال گذشته از برنامه‌هاي اوقات فراغت بهره بردند، عنوان کرد: از اين تعداد 21 هزار و 192 نفر دختر و 23 هزار و 948 نفر پسر بودند.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان بيان کرد: فعاليت پايگاه‌هاي تابستاني در 215 پايگاه و از ابتداي تيرماه آغاز و تانيمه دوم شهريورماه ادامه خواهد يافت.

جهان خاطرنشان کرد: برگزاري کلاس‌ها و برنامه‌هاي غني‌سازي اوقات فراغت، فرصت مناسبي براي استعداديابي و استعداد پروري دانش‌آموزان است.


 توسط اداره كل استاندارد استان انجام شد؛
 برگزاري كميته نظارت بر عمليات بازسازي، نوسازي و جايگزيني شير و سيلندر گاز مايع استان 

سرويس خبر

اداره كل استاندارد استان سمنان در هفته اول خردادماه، اقدام به برگزاري كميته نظارت بر عمليات بازسازي، نوسازي و جايگزيني شير و سيلندر گاز مايع استان نمود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان سمنان سمنان، اين كميته كه با حضور اعضا در سالن جلسات اين اداره كل برگزار شد.

نظر به لزوم نوسازي و جايگزيني شير و سيلندر گاز مايع استان، جهت تامين امنيت و رفاه شهروندان، پس از بحث و تبادل نظر، مقرر گرديد؛ تمامي تاسيسات گاز مايع استان جهت اخذ پروانه كاربرد علامت استاندارد در اسرع وقت اقدام نمايند، درخواستي از سوي دبير انجمن گاز مايع استان در خصوص مدرك تحصيلي مدير كنترل كيفيت جهت پيگيري و انعكاس به سازمان ملي استاندارد به اين اداره كل ارسال گردد، دومين جلسه كميته نظارت بر عمليات بازسازي، نوسازي و جايگزيني شير و سيلندر گاز مايع استان سال 1396، اوايل مردادماه در تاسيسات گاز مايع ايوانكي برگزار گردد و تاسيسات گاز مايع مردمي ايوانكي جهت اخذ پروانه كاربرد علامت استاندارد در اسرع وقت اقدام نمايند.


 سرويس خبر 

سرپرست جديد حج و زيارت استان سمنان خبرداد:

تکميل 90 درصد کاروان‌هاي حج استان سمنان

برپايي دوره‌هاي آموزشي ويژه براي حجاج

سرپرست جديد حج و زيارت استان سمنان از تکميل بيش از 90 درصد کاروان‌هاي حج امسال اين استان خبر داد.

خليل دل‌پاک در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا- منطقه سمنان،اظهار کرد: فراخوان اين سازمان براي تکميل آخرين کاروان تمتع امسال استان سمنان نيز از ديروز اعلان و در حال تکميل شدن است.

وي با بيان اينکه 9 کاروان اين استان کامل تکميل شده، افزود: سهم اين استان در حج تمتع امسال با افزايش يک کاروان نسبت به سال‌هاي قبل به 10 کاروان رسيده است.

سرپرست جديد حج و زيارت استان سمنان در پاسخ به پرسشي در خصوص آخرين فراخوان اين سازمان براي تکميل ظرفيت آخرين کاروان زيارتي استان گفت: در اين فراخوان از زائراني که تا پايان سال 86 ثبت کردند، براي تکميل ظرفيت دعوت شده است.

وي خواستار تسريع زوار در ثبت‌نام‌ها شد و افزود: با توجه به فرآيند آمادگي حجاج و لزوم انجام معاينات کامل پزشکي و شرکت در دوره‌هاي آموزشي ويژه انتظار مي‌رود که زوار متقاضي هر چه سريع‌تر اقدام کنند.

دل‌پاک با بيان اينکه اولين کاروان حج امسال کشور 9 مرداد راهي مدينه منوره و مکه مکرمه مي‌شوند، افزود: آخرين کاروان‌هاي برگشتي حجاج نيز قرار است که سه و چهار مهرماه به کشور برگردند.

وي از برنامه‌ريزي براي دوره‌هاي آموزشي ويژه براي حجاج اين استان خبر داد و گفت: چندين دوره آموزشي و از جمله دوره‌هاي امداد و نجات براي زوار هم‌استاني پيش‌بيني شده که حضور در آن‌ها براي حجاج امسال الزامي است.

اين مقام مسئول با بيان اينکه تا پيش از اين اين دوره‌ها برگزار نمي‌شد اضافه کرد: زوار در اين دوره‌ها از طريق کارشناسان خبره با شرايط حج و همچنين مسائل مرتبط با امداد و نجات و ديگر ضرورت‌هاي اين سفر آشنا مي‌شوند.

آمادگي 27 مجتمع خدماتي ـ رفاهي بين راهي

در استان سمنان براي پذيرايي از مسافرين تابستان

سرويس خبر

سرپرست اداره کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان با اعلام اين خبر گفت: با توجه به نزديک شدن تعطيلات تابستان و آغازسفرتابستاني هموطنان، اين اداره كل با برنامه‌ريزي و تمهيدات مناسب آمادگي كامل حمل ونقل جاده اي را در خدمت رساني به مسافران و زائران حرم مطهر امام هشتم(ع) اعلام مي دارد.

احسان منصورکيايي با تأكيد بر اهميت وجود اين گونه تأسيسات زيربنايي و نقش مهم و بسزاي آنها در پيشگيري و كاهش حوادث جاده اي تصريح كرد: هماهنگي‌هاي لازم براي پيش‌بيني تمهيدات مورد نياز با مديران مجموعه‌هاي مذكور به‌منظور خدمات‌رساني مطلوب به مسافرين به‌عمل آمده است.

وي با اشاره به اين امر که استان سمنان جزء استان‌هاي برتر در حوزه مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي است، افزود: بر اساس مصوبات ستاد تسهيلات سفر کميته نظارت بر مساجد، نمازخانه‌ها و سرويس‌هاي بهداشتي در شهرستانهاي استان تشکيل شده و نمايندگان فرمانداري، ستاد اقامه نماز، علوم پزشكي، ميراث فرهنگي و گردشگري، شرکت نفت و اين اداره کل نسبت به بازديد از مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي و اماكن بين راهي و زائر سراها در استان اقدام خواهد نمود.

وي لزوم ارائه خدمات مطلوب به مراجعين و مسافرين علي‌الخصوص زائرين حرم مطهر رضوي(ع) را بسيار مهم و ضروري عنوان كرد و افزود: در ايام تابستان تيم‌هاي کنترل و نظارتي اين اداره کل بر روند ارائه خدمات مجتمع خدماتي- رفاهي در حال بهره برداري واقع در حاشيه راه‌هاي حوزه استحفاظي استان‌ها نظارت خواهند کرد.