تاریخ 1396/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4504 برو جستجو جستجوی پیشرفته   جهانگيري: گلوگاه هاي فساد مسدود شوداژه اي: لزوم برخورد با موسسات اعتباري غير مجاز 

تهران- ايرنا- معاون اول رئيس جمهوري بر استمرار مبارزه با فساد در دوره دولت دوازدهم تاکيد کرد و گفت: هر بار چهره فساد در کشور عوض مي شود که لازم است گلوگاه هاي آن شناسايي و مسدود شود.به گزارش روز سه شنبه ايرنا، اسحاق جهانگيري عصر دوشنبه و در جلسه ستاد هماهنگي مبارزه با مفاسد اقتصادي با اشاره به عملکرد و نقش هماهنگ کننده ستاد هماهنگي مبارزه با مفاسد اقتصادي در چهارسال دولت يازدهم، تصريح کرد: اين ستاد در پرونده هاي مختلف و بخصوص موارد کلان، دستاوردها و عملکرد خوبي داشته است.

وي با بيان اينکه در چهارسال گذشته قواي سه گانه در پيشگيري و مبارزه با فساد عزم جدي از خود نشان دادند، گفت: بطور قطع و يقين خط مشي مبارزه با فساد در دولت دوازدهم نيز استمرار خواهد يافت.

معاون اول رئيس جمهوري افزود: پرچم مبارزه با فساد که مقام معظم رهبري آن را بلند کرده اند همچنان برافراشته خواهد ماند تا بتوانيم لکه ننگ فساد را از دامن جمهوري اسلامي ايران پاک کنيم.

جهانگيري در ادامه با اشاره به فعاليت برخي از مؤسسات اعتباري غيرمجاز در سطح کشور، گفت: فعاليت اين گونه موسسات در نظام پولي کشور اخلال و براي مردم و سپرده گذاران مشکل ايجاد مي کند که لازم است بصورت جدي با آنها برخورد شود.

وي با تاکيد بر اينکه بانک مرکزي بايد با جديت هرچه بيشتر با اينگونه موسسات برخورد کند، بر لزوم ساماندهي موسسات اعتباري غيرمجاز و تعيين تکليف هرچه سريعتر سپرده گذاران تاکيد کرد.

رئيس ستاد هماهنگي مبارزه با مفاسد اقتصادي اظهار داشت: فساد در کشور هر روز به اشکال مختلف بروز پيدا مي کند و گاهي در قالب تعاوني هاي اعتباري، گاهي در قالب مسائل بانکي و گاه تحت عنوان زمين خواري و دست اندازي به منابع ملي نمايان مي شود و هر بار چهره فساد عوض مي شود و وظيفه ما اين است که مبارزه ريشه اي و شناسايي و برخورد با کانون ها و گلوگاه هاي فساد و پيشگيري از بروز تخلفات را در اولويت قرار داده و با جديت براي انسداد گلوگاه هاي فساد تلاش کنيم.

حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه اي معاون اول قوه قضائيه نيز در اين نشست با تاکيد بر ضرورت ممانعت و برخورد جدي با موسسات اعتباري غيرمجاز گفت: بايد ساز و کاري در کشور مهيا شود تا مردم بتوانند نقدينگي هاي خرد خود را در قالب توليد به جريان اندازند تا گرفتار موسسات و تعاوني هاي اعتباري متخلف و غيرمجاز نشوند.

در اين جلسه که نايب رييس اول مجلس شوراي اسلامي، وزراي اطلاعات، دادگستري، امور اقتصادي و دارايي، صنعت، معدن و تجارت، رييس سازمان برنامه و بودجه کشور، رييس کل بانک مرکزي، رييس سازمان بازرسي کل کشور،‌ دادستان تهران، رييس کل ديوان محاسبات و برخي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي نيز حضور داشتند، نماينده بانک مرکزي گزارشي از آخرين وضعيت پرونده برخي از موسسات اعتباري غيرمجاز ارائه کرد و به تشريح برنامه هاي تدوين شده براي ساماندهي اين موسسات و تعيين تکليف وضعيت سپرده گذاران براساس اولويت و زمان بندي مشخص پرداخت.


 کواکبيان در شانزدهمين جشن مديران توليد سينماي ايران:
 ترويج هنر واقعي از اهداف مهم اصلاح‌طلبي است 
 نمايندگان در سنگرخانه ملت حامي سينماي ملي باشند

شانزدهمين جشن مديران توليد سينماي ايران با تقدير از شش مدير توليد جوان و پيشکسوت برگزار شد.

به گزارش ايسنا در اين مراسم که با ضيافت افطار همراه بود، از يونس صباحي، طهورا ابوالقاسمي، محسن شايان فر، جواد نوروزبيگي، سعيد شرفي کيا و حسن مصطفوي تقدير شد.حسن آقاکريمي‌ رئيس هيأت مديره انجمن مديران توليد در سخناني با بيان اين که شانزده سال است به تنهايي تلاش مي‌کنيم اين جشن برگزار شود، گفت: اما متأسفانه در مجامع سينمايي و حتي در جشن سينما که خود اهالي سينما برگزار مي‌کنند مديران توليد ناديده گرفته مي‌شوند و کمترين توجهي به آنها نمي‌شود.وي ادامه داد: اميدوارم در سال جديد با نظام‌مند شدن نظام صنفي سينما خصوصا طرحي که براي به رسميت شناخته شدن سينما مطرح شده موجب آباداني بيشتر سينما شود و حمايت رنگ بيشتري خارج از سليقه هاي شخصي به خود بگيرد. مديران توليد هم جايگاه اصلي خود را پيدا کنند.منوچهر شاهسواري مديرعامل خانه سينما هم در سخناني با بيان اينکه خانه سينما قدرتش را از اصناف مي‌گيرد، گفت: اصناف هم قدرت را از واقعي بودن و همبستگي‌شان مي‌گيرند.

وي با تأکيد بر اينکه نيازمند جدي در بازنگري مفاهيم هستيم ادامه داد: همه ما در سينما هم فرهنگ را مي‌فهميم هم به آن ارادت داريم و اينکه ما صنفي و ديگران فرهنگي غلط و خانه برانداز است. جامعه اصناف سينماي ايران اگر متکي به خود عمل کند روزهاي خوبي در انتظار خواهد بود.

اجراي اين مراسم را که جمع زيادي از چهره‌هاي سينمايي و سياسي حضور داشتند، کامران ملکي برعهده داشت و در بخشي از مراسم از حاضران خواست براي سلامتي حبيب‌الله کاسه‌ساز دعا کنند.

منوچهر شاهسواري، سيروس الوند، حسن آقاکريمي، آزيتا موگوئي، سيدمحمود دعايي، همايون اسعديان، مصطفي کواکبيان، قربان محمدپور، پژمان بازغي، احسان قاضي زاده هاشمي، سعيد راد و علي قائم مقامي‌از سينماگران و مديراني بودند که براي تقديرها به روي سن حاضر شدند.

نوروزبيگي گفت: امروز بعد از گذشت سال ها همچنان خوشحالم عضو اين انجمن هستم. مدير توليدي شغل بسيار حساسي است و بايد به آن توجه کرد.

کواکبيان نيز بيان کرد: اميدوارم صميميت بين دوستان همچنان باقي بماند و نمايندگان در سنگرخانه ملت حامي سينماي ملي باشند و چون خودم اصلاح‌طلب هستم مي‌گويم که اصلاح‌طلب‌ها هميشه حامي سينماگران هستند و همواره از جريان اصلاح‌طلبي و‌ اهل هنر نيز حمايت کرده‌اند‌ و طي چهار سال گذشته اين مساله را ثابت کرده‌اند و در اينجا تاکيد مي‌کنم ترويج هنر واقعي از اهداف مهم اصلاح‌طلبي است و هنر بزرگ مردم ايران در جشن ملي 29 ارديبهشت به جهانيان ثابت شد و اقدامات گروهک جنايتکار داعش صرفا براي زير سوال بردن مردم‌سالاري و جمهوريت و نماد آن يعني سنگر مجلس و خانه ملت است. قاضي‌زاده هاشمي‌عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي ‌با اظهار اميدواري از اينکه رونق سينماي ايران سال به سال بهتر از سالهاي قبل باشد، گفت: مجلس پيگير حقوق سينماگران است تا سينمايي فعال و پويا داشته باشيم و با ارتباطات خوبي که در دوره جديد خانه سينما برقرار شده اميدواريم وضعيت بهتر شود.

از حاضران در اين مراسم که در هتل انقلاب برگزار شد مي‌توان به جمشيد مشايخي، عليرضا تابش، سيدجمال ساداتيان، حبيب اسماعيلي، پوران درخشنده، احمد مسجدجامعي، مستانه مهاجر، مجتبي فرآورده، محمدرضا شرف الدين، سعيد سهيلي، محمدمهدي عسگرپور، مسعود اطيابي، اصغر هاشمي، کاظم راست گفتار، محمدرضا فرجي، مرتضي رزاق کريمي، قاسم قلي پور، غلامرضا موسوي، روح‌الله‌ برادري، محسن علي اکبري و محمود صادقي و عليرضا محجوب از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي‌ به همراه خانواده شهيد کشوري و شهيد شيرودي اشاره کرد.