تاریخ 1396/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4504 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان:
 اساس برنامه‌هاي آموزش و پرورش استان اجراي سند تحول بنيادين است 

سرويس خبر

گردهمايي معاونان آموزشي و کارشناسان ارزيابي عملکرد استان سمنان باحضورمديرکل آموزش و پرورش سمنان در سالن جلسات شهيد علي‌آبادي دامغان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، محمدرضا جهان ضمن تبريک به مناسبت ماه ضيافت‌الله افزود: کيفيت آموزش در چينش درست و صحيح معلمان قرار دارد.

وي با بررسي کليه مسائل آموزشي استان اظهار کرد: دراستان سمنان به جد و بدون هيچ‌گونه توقفي به‌دنبال اجراي اجراي سند تحول بنيادين هستيم.

مدير کل آموزش و پرورش تصريح کرد: اعتماد بسيار عالي مردم به آموزش و پرورش به جهت عملکرد بسيارمطلوب معلمان در سطح کشور مي‌باشد.

محمدرضا جهان با اشاره به انتظار دولت تدبير و اميد ازمسئولان گفت: عشق به مردم و عشق به خدمت صادقانه را بايد سرلوحه کار قرار دهيد و دولت تدبير و اميد نيز از مسئولين خود همين انتظار را دارد.

وي خاطرنشان کرد: زمان تحويل کارنامه فقط بايد کارنامه را تحويل داد و نبايد براي مسائل مالي مدرسه از تحويل کارنامه به اولياء دانش‌آموزان ممانعت به‌عمل بياورديد.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به محدوده ثبت‌نام اظهار کرد: کسب رضايت مردم در موازين قانون بايد در اولويت باشد و اين امر با نظارت در مدارس و تاکيد بر اعمال محدوده قانوني حاصل خواهد شد.


 کسب درآمد و کارآفريني با اقتصاد محتوايي  

سرويس خبر

دکتر سيد‌مسعود ميررضايي مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان و عضو هيات علمي دانشگاه صنعتي شاهرود با اشاره به ضريب نفوذ استفاده از اينترنت در جهان و به تبع آن ضريب نفوذ استفاده از دستگاه‌هاي هوشمند گفت: اقتصاد محتوايي از طريق توليد محتوا در فضاي مجازي از جمله مهمترين راه خلق ثروت و کارآفريني و به تبع آن ايجاد اشتغال پايدار مي‌باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان،دکتر ميررضايي در همايش يك روزه كسب درآمد و كارآفريني که با حضور اساتيد، اعضاي هيات علمي و کارکنان دانشگاه‌ها با هدف آشنايي بيشتر با موارد مرتبط و ارائه راهكارهاي مناسب در اين خصوص در محل آمفي تئاتر دانشكده معدن، نفت و ژئوفيزيك دانشگاه صنعتي شاهرود برگزار گرديد با اشاره به ضريب نفوذ اينترنت و استفاده از دستگاه‌هاي هوشمند در جهان خاطرنشان کرد: انتظار مي‌رود، دستگاه‌هاي هوشمند به سه چهارم مجموع ترافيک موبايلي در سال 2019 دست يابند.

وي با اشاره به اينکه ضريب نفوذ موبايل در ايران در ليست بالاترين‌ها در خاورميانه قرار دارد، اظهار داشت: طبق گفته‌هاي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات 119 شهر تحت پوشش خدمات نسل 4 قرار داشته و 45ميليون گوشي تلفن هوشمند فعال تا انتهاي سال 95 در اختيار مردم قرار گرفته است اين در حالي است که در ايران با وجود 9 ميليون نفر کاربر اينترنت موبايل، حدود 25 تا 30 هزار شغل در بخش توليد محتوا و نرم افزار در سال گذشته به وجود آمده است.

مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان در ادامه افزود: سود ايران از بازار ارتباطات و فناوري اطلاعات بين 40 تا 60 درصد است، لذا اگر ايران بتواند يک درصد بازار جهاني را بدست آورد. در واقع 53 ميليارد دلار تراکنش مالي داشته است که در حال حاضر اين سهم حدود 35 هزار ميليارد تومان است كه عمده آن درآمد حاصل از فعاليت اپراتورهاي ارتباطي است.


 قائم مقام کميته امداد استان سمنان عنوان کرد:
 حامي‌يابي براي 600 يتيمو فرزند خانوار نيازمنددر ماه رمضان 

سرويس خبر

هفت هزار و 91 حامي در قالب طرح اکرام از 993 يتيم و دو هزار و 591 حامي نيز در قالب طرح محسنين از يک هزار و 421 فرزند خانوار نيازمند حمايت مي‌کنند.برنامه‌هاي کميته امداد در ايام ماه مبارک رمضان سال 96، با بهره‌گيري از کمک‌هاي مردمي و همکاري سازمان‌ها و بازاريان در قالب برپايي سفره‌هاي افطاري و اطعام مددجويان تحت حمايت، توزيع بسته‌هاي مواد غذايي، حامي‌يابي براي ايتام و فرزندان محسنين و جمع‌آوري زکات فطره انجام مي‌شود.به گزارش سايت خبري کميته امداد؛ محمد شجاعان، قائم مقام کميته امداد استان سمنان با تاکيد بر لزوم دستگيري از فقرا و نيازمندان در ايام ماه نزول قرآن، گفت: طي ماه رمضان سال گذشته با مشارکت گسترده مردم استان سمنان، 6 ميليارد و 100 ميليون ريال در قالب کمک‌هاي نقدي و 5 ميليارد و 950 ميليون ريال به‌صورت کمک‌هاي غير‌نقدي بين مددجويان و نيازمندان توزيع شد.

ادامه در صفحه 4


 «مشق روز» شماره 34 
نويسنده : سيد‌رضا اکرمي

آفتي که جامعه اسلامي را تهديد مي‌کند عبارت ‌است از نيت‌خواني و مي‌گويند گرچه رهبر انقلاب اسلامي با صراحت فرمودند که احدي نمي‌داند «من به چه کسي راي مي‌دهم» ولي ما مي‌دانيم مقام معظم رهبري به فلاني راي مي‌دهد. اين نيت‌خواني و بر آن اهتمام داشتن و براي ديگران تبليغ کردن کاري خلاف شرع است و اجتهاد در مقابل نص است و ما چرا اصرار داريم بر خلاف‌نظر رهبري حرف بزنيم و تبليغ کنيم.

موضوع ديگر در بين طلاب وجود دارد که آن هم آفت است و آن ولايت بر فقيه مي‌باشد، عوض اينکه از ولايت فقيه و ولي فقيه اطاعت و پيروي کنند، ولايت بر ولايت فقيه را دنبال مي‌کنند و نظر خود را بر ايشان حاکم مي‌دانند و مي‌گويند با توجه به فلان کلام و فلان دستور نظر رهبري چنين مي‌باشد.

در آيات قرآن و تاريخ اسلام و روايات اهل بيت، بايد به رويدادها و حوادث انقلاب اسلامي، قبل از پيروزي و بعد از پيروزي به ويژه سال 56 تا 57 با مرگ ناگهاني آيت‌الله سيد‌مصطفي خميني در نجف و برگزاري مجالس فاتحه شروع شد و حادثه تبريز و يزد و جهرم و قم شکل ديگري به خود گرفت و آتش زير خاکستر را شعله‌ور ساخت و داستان 17 شهريور و جمعه سياه پهلوي و تغيير دولت‌ها يکي پس از ديگري «آموزگار، شريف امامي، ازهاري و بختيار» چهره کشور را دگرگون ساخت و محمد‌رضا شاه ناگزير به فرار شد و امام خميني پس از 14 سال به تهران بازگشت و حوادث دهه اول انقلاب و جنگ تحميلي «57 تا 67» را بيشتر مورد توجه قرار دهيم و مرور کنيم آنچه را در دهه 60 رخ داد. ترورها و انفجارها و جنگ تحميلي موجب تحکيم انقلاب شد و جمهوري اسلامي با تلخ کامي همه چيز را پشت سرگذاشت و با انتخاب «آيت‌الله خامنه‌اي» رهبري معلوم شد و 28 سال است از آن خاطره تلخ وفات امام راحل مي‌گذرد و ايام‌الله را مرور مي‌کنيم و از درس‌هاي آن بهره بگيريم.

يکي از آيات کريمه قرآن که بسي هشدار‌دهنده مي‌باشد اين‌ آيه است «أَفَمَنْ كَانَ عَلَى بَيِّنَةٍ مِنْ رَبِّهِ كَمَنْ زُيِّنَ لَهُ سُوءُ عَمَلِهِ» است، شواهد روشن و محکمات را مي‌بينيم ولي آنها را ناديده گرفته و متشابهات را مستند قرار دهيم. هر کس اصل انقلاب اسلامي و جمهوري اسلامي و ولايت فقيه و قانون اساسي و رهبري را قبول دارد بايد خودي بدانيم و به جذب حداکثري بپردازيم و دفع حداقلي را مورد توجه قرار دهيم. جاذبه به حد کمال و دافعه به حد نياز. در دنياي امروز که رهبري مقام معظم رهبري به مراتب دشوارتر از عصر امام خميني مي‌باشد، بايد مورد احترام و اهتمام باشد و بر تاييد و تقويت وي مساعدت کنيم که تاييد ولايت فقيه و عاشوراي حسيني مورد توجه امام بود.