تاریخ 1396/03/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4494 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سقوط مرگبار نگهبان 35 ساله در چاهک آسانسور در سمنان  

سرويس حوادث

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان از سقوط نگهبان 35 ساله در چاهک آسانسور و مرگ وي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري سمنان ،سعيد اسمعيل‌پور گفت: در پي تماس شهروندي با سامانه 125 درساعت 00:00 شب گذشته مبني بر سقوط فردي از ارتفاع در يکي مجتمع‌هاي تجاري واقع در بلوار 17 شهريور ، ستاد فرماندهي سازمان بي‌درنگ مامورين ايستگاه شماره 2 را به همراه 2 خودرو و 6 نفر آتش‌نشان به محل اعزام کرد.

وي اظهار داشت: پس از حضور تيم عملياتي در محل حادثه و بررسي‌هاي اوليه مشاهده شد که متاسفانه نگهبان 35 ساله اين مجتمع تجاري بنا به دلايل نامعلومي به داخل چاهک آسانسور سقوط کرده است.

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني درادامه گفت: آتش‌نشانان بلافاصله اقدام به ايمن‌سازي محل حادثه با قطع جريان برق آسانسورکرده و پس از هماهنگي‌‌هاي لازم با مراجع ذي‌ربط و حضور تمامي عوامل مرتبط (قضائي، اورژانس و...) جسد متوفي را از داخل چاهک خارج کرده و تحويل عوامل متوفيات دادند.


 سقوط مرگبار3 نفر به چاه40 متري در اصفهان 

سرويس حوادث:

سقوط 2 کارگر و يک آتش‌نشان به عمق يک حلقه چاه 40 متري در فولادشهر از توابع شهرستان لنجان در غرب استان اصفهان، سبب مرگ آنان شد.

مدير روابط عمومي حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان اصفهان روز دوشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: اين حادثه ساعت 9 و 48 دقيقه يکشنبه شب در محدوده مسکن مهر فولادشهر رخ داد که پس از اعلام به اتاق فرمان اورژانس و امدادخواهي، يک واحد امدادي پيش بيمارستاني به محل اعزام شد.

عباس عابدي افزود: در اين حادثه 2 کارگر براثر سقوط در چاه 40 متري جان خود را از دست داده بودند.

وي بيان کرد: در اين حادثه يک آتش‌نشان نيز حين امداد‌رساني درون چاه سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

پيکر جانباختگان اين حادثه با تلاش ماموران آتش‌نشاني و هلال‌احمر از عمق چاه بيرون آورده و تحويل بستگان آنان شد.

همچنين مسئول عمليات اورژانس در اين ماموريت به خبرنگار ايرنا گفت: اين حادثه روبروي مسکن مهر فولادشهر و در يک چاه حفر آب شرکت ماسه شويي براي دو مقني رخ داد.

صدرا فتاحي افزود: عمق اين چاه با احتساب 6 متر آب در انتهاي آن بين 54 تا 60 متر تخمين زده مي‌شود که يکي از مقني‌ها به داخل آن رفته و به دليل نداشتن تجهيزات ايمني داخل چاه سقوط مي‌کند.

وي ادامه داد: مقني دوم که برادر و همکار فرد سقوط کرده است پس از اين حادثه وارد چاه مي‌شود، اما او نيز به عمق چاه و داخل آب سقوط کرده و هر دو به دليل ضربه به سر و خفگي در زير 6 متر آب جان خود را از دست دادند.

اين تکنسين فوريت‌هاي پزشکي عنوان کرد: پس از حضور نيروهاي آتش‌نشاني در محل يکي از نيروهاي عملياتي براي کمک‌رساني تا نيمه‌هاي چاه وارد شده است، اما به دليل کمبود اکسيژن باز مي‌گردد، اما اين بار يکي ديگر از آتش‌نشانان با تجهيزات مقني‌ها براي خارج کردن دو برادر وارد چاه مي‌شود، اما پس از آوردن يکي از اجساد تا نيمه‌هاي چاه، به دليل سنگيني وزن فرد متوفي هر دو به عمق چاه سقوط مي‌کنند.

وي با اشاره به جانباختن آتش‌نشان براثر ضربه به سر، شکستگي گردن و خفگي افزود: جسم بي‌جان اين آتش‌نشان ومقني‌ها با کمک هلال احمر زرين شهر و آتش‌نشاني نجف‌آباد بيرون آورده شد.

هم اکنون مراجع قضايي و انتظامي در حال بررسي پرونده اين حادثه هستند.


 سرويس حوادث: 

زمين‌لرزه 3.8 در مقياس امواج دروني زمين شهميرزاد خسارتي نداشت

سرويس حوادث:

مديرکل دفتر مديريت بحران استانداري سمنان با اشاره به وقوع زمين لرزه‌اي به بزرگي 3.8 درجه مقياس امواج دروني زمين در شهر شهميرزاد از توابع شهرستان مهديشهر گفت: اين زمين لرزه خسارت جاني و مالي نداشته است.

ايرج رئيسيان افزود: اين زلزله بامداد دوشنبه هشتم خرداد در ساعت سه و 37 دقيقه و 13 ثانيه در 10 کيلومتري شمال شهر شهميرزاد داد.

وي اظهارداشت: اين زمين لرزه در طول جغرافيايي 53.22 شمالي و عرض جغرافيايي 35.92 و در هشت کيلومتري عمق زمين به وقوع پيوست.

مديرکل دفتر مديريت بحران استانداري سمنان خاطرنشان کرد: اين زلزله خسارت مالي و جاني نداشته و نيروهاي امدادي نيز در آماده‌باش هستند.

29 گسل فعال در استان سمنان وجود دارد.

غرق 2 چوپان زاوه‌اي در بند ذخيره آب

سرويس حوادث:

2 چوپان در روستاي برزو از توابع شهرستان زاوه، روز يکشنبه در يک بند خاکي ذخيره آب غرق شدند.

بنا بر اعلام منابع محلي، مردم اين روستا ساعت 9 امروز زماني که متوجه بازگشت گوسفندان و غيبت چوپانان شدند به جست و جوي آنان برخاستند که سرانجام پيکر آنان را در بند خاکي بالادست روستاي برزو پيدا کردند.

چوپانان 25 و 30 ساله بودند که جسد يکي از آنان روي آب بود و براي يافتن جسد ديگري مجبور به رهاسازي آب اين بند خاکي شدند.

بنا بر گفته افراد محلي، ظواهر امر از غرق اين افراد به دليل آشنا نبودن با فن شنا حکايت دارد، اما با توجه به وجود فرضياتي مبني بر احتمال قتل، اجساد آنان براي بررسي بيشتر به پزشکي قانوني مشهد انتقال يافته است.

روستاي 700 نفري برزو در 12 کيلومتري دولت‌آباد، مرکز شهرستان زاوه و شهر دولت‌آباد در 157 کيلومتري مشهد واقع است.