تاریخ 1396/03/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4494 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سمناني‌ها در مسابقات کشتي آليش انتخابي تيم ملي خوش درخشيدند 

سرويس ورزشي:

معاون ورزشي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: کشتي گيران استان سمنان در قالب تيم کشتي آليش شهرستان ميامي در مسابقات انتخابي تيم ملي به ميزباني تهران خوش درخشيدند.

به گزارش روابط عمومي اداره ورزش و جوانان استان سمنان؛ محسن ايزدبخش اظهار داشت: تيم کشتي آليش شهرستان ميامي به عنوان نماينده استان سمنان در سه رشته آليش، گورش و قزاق گورش روزجمعه پنجم خردادماه در تهران براي کسب سهميه انتخابي تيم ملي با ديگر کشتي گيران کشور رقابت نمود.

وي گفت: در رشته آليش محمدنبي‌زاده در وزن 70 کيلو گرم،‌هادي سليمي دروزن 80 کيلوگرم، در رشته گورش، ‌هادي باغي دروزن 57 کيلو، عبدالله برزگر در وزن62 کيلوگرم و در رشته قزاق گورش حامدسليمي دروزن 70 کيلو، حميد ميرزائي دروزن 90 کيلو مسابقه دادند.

ايزدبخش تصريح کرد: سرپرست تيم اعزامي شهرستان ميامي راحسن نبي‌زاده که ازداوران ملي اين رشته است، برعهده داشت.

معاون ورزشي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در پايان ضمن تبريک به اين کشتي‌گيران و مردم خوب سمنان افزود: در پايان اين مسابقات‌هادي سليمي در وزن 80 کيلوگرم مقام اول، علي برزگر در وزن 62 کيلو‌گرم مقام دوم، محمد نبي‌زاده در وزن 70کيلو گرم و‌هادي باغي در وزن 57 کيلوگرم مقام سوم را کسب نمودند.

کشتي آليش در بين روستاهاي بخش حسين‌آباد کالپوش طرفداران زيادي دارد به طوري که به مهد اين رشته ورزشي در استان سمنان معروف است و معمولا بيشتر اعضاي تيم‌هاي اعزامي از استان سمنان در اين رشته ورزشي به مسابقات ملي، کشتي‌گيران اين منطقه تشکيل مي‌دهند.

تيم کشتي آليش شهرستان ميامي تا کنون درمسابقه‌هاي مختلف ملي و بين‌المللي شرکت نموده و مقام‌هاي خوبي نيز به دست آورده است.

آليش در زبان ترکي به معناي شروع کردن و گرفتن بوده و نام نوعي از کشتي به نام کشتي با شال هم مي‌باشد.

اين رشته ورزشي در کشورهاي آسياي ميانه مانند قرقيزستان، ازبکستان، ليتواني و قزاقستان داراي ريشه‌اي قديمي است، در ايران نيز در استان‌هاي خراسان، گلستان، مازندران، سمنان و چند منطقه ديگر خواهان فراواني دارد.

گفتني است: رقابت‌هاي انتخابي تيم‌هاي ملي آليش، ترکمن گورش و قزاق کوراش مردان در رده‌ي سني بزرگسالان، روز جمعه 5 خردادماه در محل خانه کشتي شماره 2 مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار شد.


 پايان مسابقات ورزشي فرهنگيان استان سمنان 

سرويس ورزشي:

در رشته واليبال بخش آقايان تيم شهرستان گرمسار بر سکوي نخست قرار گرفت و دامغان و ميامي دوم و سوم شدند.

در بخش خانم‌ها هم تيم شهرستان مهديشهر مقام اول را بدست آورد و شاهرود و آرادان به ترتيب عناوين دوم و سوم را کسب کردند.

در رشته فوتسال آقايان هم آرادان توانست مقام اول را کسب کند و تيم‌هاي مهديشهر و بسطام به ترتيب دوم و سوم شدند.

در رشته تنيس روي ميز ويژه خانم‌ها، تيم‌هاي دامغان،سمنان و شاهرود مقام اول تا سوم را بدست آوردند.

 


 حسام پويان فر قهرمان مسابقات اسنوکر شد 

سرويس ورزشي:

مسابقات بيليارد اسنوكر قهرماني استان با حضور ورزشکاران اين رشته برگزار شد و در پايان حسام پويان‌فر موفق شد، با شکست دادن تمامي حريفان خود به مقام قهرماني دست پيدا کند و حسين وريجي و رضا حسيني‌نژاد به ترتيب دوم و سوم شدند.

 


 هفته نخست ليگ برتر فوتبال ساحلي برگزار شد 

سرويس ورزشي:

نتايج ديدارهاي هفته اول ليگ برتر فوتبال ساحلي در فصل97-96 مشخص شد.

به گزارش سايت رسمي فدراسيون فوتبال، رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ساحلي کشور فصل 97-96 با حضور يازده تيم آغاز شد.

نتايج چهار ديدار از هفته نخست رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ساحلي به شرح زير است:

ساعت 21:15 روز شنبه (6 خرداد 96)

شاهين خزر رودسر 4- شهرداري بندر‌عباس 5 (در وقت اضافه)

ايفا 4- شهرداري تبريز 3

پارس جنوبي 6- شهيد جهان نژاديان 2

شهريار ساري 5- ياران نجف آباد 2

لازم به ذکر است: آخرين ديدار هفته نخست از ساعت 21:15 امروز (يک‌شنبه) بين دو تيم پيام کوير اردکان و مقاوت گلساپوش يزد در اردکان برگزار مي‌شود.

گفتني است: تيم ملوان بندر گز در هفته اول استراحت داشت.


 سرويس ورزشي 

پياده‌روي کارکنان واحد دانشگاهي شاهرود در

سالگرد فتح خرمشهر و تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي

سرويس ورزشي:

کارکنان و اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي در سالروز فتح خرمشهر و نيز به مناسبت سالگرد تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي در همايش پياده‌روي شرکت کردند.

در اين مراسم که از سوي اداره تربيت‌بدني و با همکاري معاونت دانشجويي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود ترتيب داده‌شده بود کارکنان و اساتيد مسير ساختمان اداري تا پارک فرهنگ دانشگاه را راهپيمايي کردند.

سخنراني يکي از سرداران هشت سال دفاع مقدس در مورد رشادت‌هاي رزمندگان اسلام در آزادسازي خرمشهر، مسابقه و قرعه‌کشي و تجليل از کارکنان فعال در عرصه فرهنگي از بخش‌هاي اين همايش پياده‌روي بود.

کارکنان دانشگاه همچنين به همين مناسبت در مراسم اهداي خون شرکت کردند.

حضور دختر شايسته گرمساري در مرحله نهايي

اردوي تيم ملي دارت

سرويس ورزشي:

مهشاد عوض زاده دختر شايسته دارت انداز گرمساري به اردوي نهايي تيم ملي دعوت شد. پس از پايان هشتمين دور اردوي تيم ملي دارت کشور چهار دارت‌انداز بانو موفق به کسب حدنصاب ورودي به مرحله نهايي را به‌دست آورند که در ميان اسم اين چهار نفر نام مهشاد عوض‌زاده دارت‌انداز جوان و خوش آتيه گرمسار به چشم مي‌خورد.

رئيس هيأت ورزش‌هاي همگاني سمنان خواستار شد

ايجاد پارک‌هاي ويژه بانوان در استان سمنان

سرويس ورزشي:

رئس هيأت ورزش‌هاي همگاني استان سمنان بر لزوم ايجاد پارک‌هاي ويژه بانوان در اين استان تأکيد کرد.

سيدمحمدرضا‌هاشمي در گفت‌وگو‌يي در تشريح برنامه‌هاي هيأت ورزش‌هاي همگاني استان سمنان اظهار کرد: سال 96 هم مانند سال‌هاي گذشته در بحث برنامه و اجراي آن پرترافيک است.

وي تصريح کرد: ورزش همگاني وزنه‌اي مهم در ارتقاي سلامت خانواده‌ها به شمار مي‌رود.

رئيس هيأت ورزش‌هاي همگاني استان سمنان با تأکيد بر اينکه اکثر پارک‌هاي استان به پايگاه ورزش‌هاي همگاني تبديل شده است، اضافه کرد: بايد ورزش همگاني را در خانواده‌هاي سمناني جا بيندازيم.

هاشمي با اشاره به اينکه توسعه ورزش همگاني يک اصل مهم است، زيرا با سلامت مردم سروکار دارد، اظهار کرد: ايجاد پارک‌هاي ويژه بانوان از اين دست اهداف به شمار مي‌رود.

دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان پتانسيل تبديل‌شدن

به بهترين مرکز آمرزش عالي ورزشي را دارد

سرويس ورزشي:

معاون اجرايي آکادمي ملي المپيک و پارالمپيک کشور در حاشيه برگزاري کارگاه علم تمرين از مجموعه ورزشي آزادگان دانشگاه آزاد اسلامي سمنان بازديد کرد.

در اين بازديد مهران سررشته ضمن تقدير از تلاش‌هاي انجام‌گرفته در خصوص ساخت زيربناهاي ورزشي در واحد سمنان به خبرنگار ما گفت: «اين واحد دانشگاهي با داشتن اين امکانات و تجهيزات بايد به‌عنوان بهترين مرکز ورزش دانشگاهي منطقه در رشته تربيت‌بدني فعاليت کند.»

وي افزود:«واحد سمنان پتانسيل رشد سريع و رسيدن به جايگاه ويژه در ورزش را دارد و از اين حيث همه مسئولين بايد تلاش کنند، تا اين امر مهم اتفاق بيافتد.»

سررشته گفت: «ورزش بايد در دانشگاه‌ها رشد کند و ورزشکار بايد از سنين جواني و نوجواني در مراکز آموزش‌وپرورش و سپس دانشگاه‌ها شناسايي و پرورش پيدا کند، تا بتوان در ورزش قهرماني شاهد جهش فراگير و موفقيت‌هاي بزرگ بود.»

سرپرست تيم بسکتبال جمهوري اسلامي ايران گفت: «براي موفقيت در ورزش قهرماني بايد به دانشگاه‌ها به‌عنوان مراکز آموزش‌وپرورش ورزشکار توجه بيشتري کرد.»

سررشته با انتقاد از آنچه امروز در آموزش عالي کشور در حوزه تربيت‌بدني رخ مي‌دهد، گفت: «امروز متاسفانه دانشگاه‌ها فقط به آموزش تئوري توجه دارند و فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي تربيت‌بدني کمتر از تجارب عملي و کاربردي بهره‌مند هستند.»

وي ادامه داد:«اين رويکرد بايد در دانشگاه‌ها تغيير کند و دانشگاه بايد خود را به‌عنوان پشتوانه‌ساز و استعداد‌ياب ورزش قهرماني معرفي کند.»

معاون اجرايي آکادمي ملي المپيک و پارالمپيک کشور همچنين گفت: «آکادمي ملي المپيک و پارالمپيک براي هرگونه همکاري با دانشگاه آزاد اسلامي سمنان در خصوص ارتقاي دانش فني و علمي دانشجويان و کارشناسان تربيت‌بدني را در استان سمنان آمادگي دارد.»

وي ابراز اميدواري کرد با گسترش همکاري‌هاي واحد سمنان با مراکز ورزشي و فدراسيون‌ها در آينده نزديک شاهد رشد رشته تربيت‌بدني در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان باشيم

کارگاه علم تمرين روز گذشته با حضور بيش از 60 نفر از دانشجويان کارشناسان و اساتيد تربيت‌بدني با تدريس دکتر مهران سررشته در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان برگزار شد.