تاریخ 1396/03/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4491 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار شاهرود:
 شاهرودي‌ها بي‌سابقه‌ترين آمار مشارکت را رقم زدند 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شاهرود با اشاره به مشارکت بيش از 83 درصدي مردم اين شهرستان در انتخابات 29 ارديبهشت، گفت: از مجموع 160 هزار واجد شرايط راي در شهرستان شاهرود، 132 هزار تن در انتخابات شرکت کرده و بي‌سابقه‌ترين آمار مشارکت در شاهرود را رقم زدند.

سيد‌محمدرضا‌هاشمي افزود: 225 شعبه اخذ راي در شهرستان مستقر بوده و از اين تعداد، 127 صندوق براي انتخابات تمام الکترونيک در انتخابات شوراي شهر شاهرود، در نظر گرفته شده بود.

وي با بيان اينکه اين انتخابات در امنيت و سلامت کامل برگزار شد، افزود: از پنج ماه پيش کميته‌هاي پنج گانه در ستاد انتخابات شهرستان شکل گرفته و بيش از چهار هزار و 200 تن به طور مستقيم در برگزاري انتخابات نقش داشتند.


 معاون دانشجويي فرهنگي واحد گرمسار مطرح کرد:
 درخشش دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان بزرگترين دانشگاه حضوري جهان 

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دکتر محمدصادق صبوري، معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار در همايش پياده‌روي به مناسبت سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي و در جمع کارکنان، استادان و دانشجويان اين واحد دانشگاهي گفت: «امروز دانشگاه آزاد اسلامي بر تارک دانشگاه‌هاي حضوري جهان مي‌درخشد.»

به گزارش خبرنگار فرهيختگان، وي به پيشنهاد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي توسط مرحوم آيت‌الله‌هاشمي رفسنجاني و کمک 1 ميليون توماني امام راحل(ره) اشاره کرد و از مجاهدت‌ها و تلاش‌هاي ماندگار مرحوم آيت الله‌هاشمي به عنوان موسس دانشگاه آزاد اسلامي تقدير کرد.

صبوري خدمات ارزنده علمي، آموزشي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در کشور را مايه افتخار و سربلندي دانست و اظهار اميدواري کرد با تلاش‌ها و اهتمام کارکنان و استادان درخشش‌‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي مستدام باشد.

در اين همايش که به همت اداره تربيت بدني و حوزه معاونت دانشجويي فرهنگي واحد گرمسار برگزار شد. جمعي کثيري از کارکنان، استادان ودانشجويان اين واحد دانشگاهي اقدام به پياده‌روي از مقابل درب سايت مرکزي واحد گرمسار تا امام زادگان اسماعيل و شمس‌الدين نمودند.

در ادامه کارکنان، استادان و دانشجويان مرقد مطهر امامزادگان اسماعيل و شمس‌الدين را زيارت و مراسم قرعه‌کشي و اهداء جوايز برگزار شد.


 همزمان با سوم خرداد:
 مدير کل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس 
 فتح خرمشهر نقطه اوجي در تاريح دفاع مقدس ما بود

سرويس خبر

همزمان با سالروزآزاد سازي خرمشهر مدير کل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس در برنامه زنده تلويزيوني فصل تماشا حضور يافتند.

به گزارش خبرنگاردفاع پرس از سمنان، سرهنگ پاسدا رمحمد‌حسن سلامي با اشاره به پيامدهاي پيروزي رزمندگان در آزاد سازي خرمشهر اظهار داشت: در زمان اشغال خرمشهر با توجه به اين که انقلاب اسلامي ما تازه به پيروزي رسيده بود و نيروهاي مسلح انسجام لازم و کامل را نداشت و نيروهاي مردمي فاقد تجربه جنگ و دفاع نظامي از کشور بودند، از اين رو دشمن که در راس آن استکبار جهاني قرار داشت، از اين فرصت به نفع خود استفاده و تهاجم نظامي تمام عياري را بر عليه جمهوري اسلامي آغاز کردند.

وي ادامه داد: دشمن انديشيده بود در تهاجم کوتاه و سريع مي‌تواند ايران را اشغال کند و با اين تفکر حمله خود را آغاز نمود، آنچه براي ما و انقلاب ما در اين تهاجم مهم بود دفاع همه‌جانبه رزمندگان از انقلاب بود که با وجود حضور50 درصدي نيروهاي مردمي در جبهه در کنار نيروهاي مسلح باعث شد، رزمندگان ايران مجاهدانه در مقابل دشمن ايستادگي کنند و پيروزي بزرگ را براي ملت ايران به ارمغان آوردند.

وي گفت: فتح خرمشهر نقطه اوجي در تاريح دفاع مقدس ما بود و بعد پيروزي رزمندگان در عمليات بيت‌المقدس پيروزهاي بزرگ رزمندگان اسلام در عمليات‌هاي ديگر در دوران دفاع مقدس شکل گرفت.سلامي در خصوص عوامل پيروزي رزمندگان در دوران دفاع مقدس افزود: ايمان قوي رزمندگان، داشتن روحيه حماسي و جهادي، اطاعت محض از امام بزرگوار و ولايت و حضور يکپارچه مردم در صحنه از مهمترين عوامل پيروزي رزمندگان در دوران هشت سال جنگ تحميلي بوده است.سلامي در خصوص زنده نگه داشتم ارزش‌هاي انقلاب تاکيد داشت: امروزه جوانان برومند اين سرزمين براي دفاع از اسلام در جنگ‌هاي نيابتي در آن سوي مرزها در جبهه‌هاي مقاومت اسلامي در حال مبارزه هستند و بر ماست ارزش هي انقلاب را زنده نگه داريم و هر چه در جامعه ارزش‌هاي انقلاب اسلام ترويج پيدا کند به همان نسبت ضد ارزش‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي کاهش مي‌يابد. در پايان اين برنامه زنده شبانه تلويزيوني مدير کل حفظ آثار و نشر ارز‌هاي دفاع مقدس سمنان در خصوص برنامه‌هاي سوم خرداد بيان داشت: برنامه‌‌هاي سي‌و‌پنجمين سالگرد فتح خرمشهر با شعار محوري من انقلابي‌ام در استان با 1600 برنامه از سوي نيروهاي مسلح، مراکز آموزشي دانشگاهي، تشکل‌هاي مردم نهاد، سازمان‌هاي دولتي و اجرايي در سطح استان برنامه‌ريزي و برگزار خواهد گرديد.


 سرويس خبر  

گراميداشت سالروز آزادسازي فتح خرمشهر

در ستاد مرکزي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان

سرويس خبر

به مناسبت سوم خرداد ماه سالروز آزاد سازي خرمشهر، مراسمي در سالن امام رضا(ع) ستاد مرکزي دانشگاه علوم استان سمنان برگزار شد. به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، در اين مراسم معاونين دانشگاه، مديران، روساي شبکه و مراکز بهداشتي، اساتيد و كاركنان دانشگاه حضور داشتند.علومي مشاور رئيس دانشگاه در امور ايثارگران در اين مراسم با گراميداشت ياد و خاطره شهداي دفاع مقدس بويژه شهداي عمليات غرور آفرين بيت المقدس، گفت: آزادسازي خرمشهر يكي از افتخارات دوران دفاع مقدس است.وي در ادامه به نقش مردم ايران و رزمندگان اسلام در قالب يگان‌هاي مختلف رزمي و داوطلب در عمليات آزادسازي فتح خرمشهر اشاره كرد وگفت: رزمندگان اسلام و نيروي مردمي با تكيه بر نيروي ايمان توانستند خرمشهر را آزاد كنند.قربان زاده جانباز دفاع مقدس با اشاره به اهميت فتح خرمشهر بيان داشت: طراحان و مجريان عمليات آزادسازي فتح خرمشهر انسان‌هاي پاکي بودند كه با توكل بر خدا و رهبري امام خميني(ره) جان خود را در طبق اخلاص نهاده و شهد شيرين شهادت را نوشيدند و اين دلاوري‌ها منجر به عقب‌نشيني و شكست دشمن بعث از خاك مقدس كشورمان شد.قربان زاده در ادامه، وظيفه جامعه دانشگاهي را در مقابله با جنگ نرم دشمنان بسيار خطير برشمرد و گفت: با پيروي از راهبردها و سياست‌هاي مقام معظم رهبري و اقتصاد مقاومتي در تمامي عرصه‌ها ميتوان بر توطئه‌هاي دشمنان چيره شد و تكليف ما در اين خصوص مضاعف است.اين رزمنده مدافع حرم در ادامه اين مراسم با بيان خاطراتي از دوران جنگ و رشادت‌‌هاي رزمندگان اسلام، گفت: ما در قبال خون شهدا مسئول هستيم و بايد ادامه دهند و پاسدار اين خون‌ها باشيم.وي نقش پزشكان و پرستاران را در دوران دفاع مقدس بسيار مهم خواند و گفت: شهادت پزشكان و پيراپزشكان در دوران جنگ تحميلي و دفاع از حرم مصداق بارز فداكاري، ايثار و تلاش بدون وقفه آنها در نجات جان مجروحان جنگي بود.در ادامه دکتر امجد جانباز دوران دفاع مقدس و خانم رسول‌زاده فرزند شهيد به بيان خاطرات دوران دفاع مقدس پرداختند.همچنين در اين مراسم از رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس محمد حسين هميتان و سيد‌حسن اکرمي تجليل به عمل آمد.

حضور دانشجويان خارجي

در دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان

سرويس خبر

دانشجويان خارجي رشته‌هاي پزشکي عمومي، کارشناسي ارشد و دکتري تخصصي دانشگاه علوم پزشكي تهران از دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان بازديد كردند. به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛در اين بازديد كه با حضور دكتر نويد دانايي معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان انجام شد؛ دانشجويان رشته‌هاي پزشکي عمومي، کارشناسي ارشد و دکتري تخصصي دانشگاه علوم پزشكي تهران از قسمت‌هاي مختلف اين دانشگاه، بازديد كردند و در خصوص فعاليت‌هاي آموزشي، فرآيندهاي اجرايي، جذب و تجهيزات موجود در بخش‌هاي مختلف دانشگاه پرسش‌هايي مطرح كردند.

در همين راستا دكتر صفري مدير امور بين‌الملل دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان و کارشناسان در حوزه‌هاي مختلف به ارائه توضيحاتي در خصوص وضعيت آموزشي، نتايج علمي، پژوهشي و موقعيت دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان پرداختند.شايان ذکر است: اين دانشجويان از مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر، مرکز آموزشي پژوهشي درماني اميرالمومنين(ع)، دانشکده دندانپزشکي و مجتمع آموزشي، مراکز تحقيقاتي و آزمايشگاهي اين دانشگاه بازديد و در جريان فعاليت‌هاي آموزشي و درماني دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان قرار گرفتند.