تاریخ 1396/02/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4471 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تجليل از معلم‌هاي تيم پيشکسوتان 

سرويس ورزشي:

در آخرين تمرين تيم فوتبال پيشکسوتان از معلم‌هاي اين تيم تجليل شد.

داريوش دربانيان سرپرست تيم گفت: روز دوازدهم ارديبهشت گراميداشت روز معلم است به همين منظور و به پاس زحمات بازيکنان تيم پيشکسوتان که به شغل شريف معلمي مشغول هستند، تصميم گرفتيم با کادويي معنوي از زحمات اين عزيزان تقدير نماييم.

در اين مراسم از سعيد طاهري، نعمت‌اله شمس‌الدين، حميد طاهري و همچنين حسن تشرعي مربي تيم تجليل به عمل آمد.


 جام جهاني فوتبال ساحلي - باهاما؛
 صعود تيم ملي فوتبال ساحلي ايران 
 جدال با سوئيس در يک چهارم نهايي

سرويس ورزشي:

تيم ملي فوتبال ساحلي ايران با پيروزي برابر نيجريه به مرحله يک چهارم نهايي مسابقات جام جهاني صعود کرد. ملي پوشان فوتبال ساحلي کشورمان در آخرين ديدار خود از مرحله گروهي رقابت‌هاي جام جهاني از ساعت 3 بامداد سه‌شنبه به مصاف نيجريه رفتند که در نهايت اين بازي با نتيجه 6 بر 5 در ضربات پنالتي به سود ايران به پايان رسيد.در وقت نخست اين ديدار که هر دو تيم از شانس صعود به مرحله بعد برخوردار بودند کاپيتان محمد احمدزاده براي ايران گلزني کرد. وقت دوم مسابقه با گلزني نيجريه از روي نقطه پنالتي ادامه پيدا کرد و بلافاصله محمدعلي مختاري گل ديگري براي ايران به ثمر رساند.

در ادامه اين وقت نيجريه که نشان داده بود با هدف صعود به ميدان آمده است بار ديگر دروازه ايران را باز کرد اما کاپيتان احمدزاده بار ديگر دروازه نايب قهرمان آفريقا را باز کرد. اين وقت در نهايت با يک گل ديگر از سوي سبزپوشان نيجريه همراه بود تا وقت دوم و نفس گير مسابقه با تساوي 3 بر 3 دو تيم با پايان رسيد.

وقت پاياني اين ديدار از سوي دو تيم با حساسيت بسيار بالايي دنبال شد و نيجريه با گلزني خود براي اولين بار در طول مسابقه از ايران پيش افتاد. تيم ملي ايران با گل زيباي محمدعلي مختاري نتيجه را به تساوي 4 بر 4 رساند تا اين ديدار در 3 دقيقه وقت اضافه پيگيري شود.

وقت اضافه اين ديدار بدون گل به پايان رسيد تا ضربات پنالتي تکليف تيم صعود کننده را مشخص کند. در نهايت اين ديدار پس از ضربات پنالتي با نتيجه 6 بر 5 به سود ايران به پايان رسيد.

ملي‌پوشان کشورمان با اين پيروزي به عنوان تيم دوم از گروه B رقابت‌ها به مرحله يک چهارم نهايي جام جهاني فوتبال ساحلي 2017 باهاما صعود کردند.

تيم‌هاي صعود کننده از گروه‌هاي اول و دوم جام جهاني فوتبال ساحلي با برگزاري بازي‌هاي دور آخر از مرحله گروهي خود، حريفانشان در مرحله يک چهارم نهايي را شناختند.

تيم ملي ايتاليا به عنوان تيم نخست از گروه دوم رقابت‌هاي جام جهاني در مرحله بعدي مسابقات به مصاف سنگال تيم قهرمان آفريقا خواهد رفت.

لازم به ذکر است با پيروزي 9 بر 7 سوييس مقابل سنگال (در ضربات پنالتي)، تيم ملي سوييس به عنوان تيم نخست گروه يک شناخته شد.به اين ترتيب با پيروزي ايران مقابل نيجريه، تيم ملي فوتبال ساحلي کشورمان به عنوان تيم دوم از گروه 2 بايد به مصاف سوييس برود. اين ديدار ساعت 3 بامداد جمعه (15 ارديبهشت) به وقت ايران برگزار خواهد شد.


 امير طاهري‌پور قهرمان سمناني به آفريقاي جنوبي رفت 

سرويس ورزشي:

مسابقات آرنولد کلاسيک به ميزباني کشور افريقاي جنوبي از تاريخ پانزدهم لغايت هفدهم ارديبهشت ماه در ژوهانسبورک برگزار مي‌شود.

تيم پاورليفتينگ جمهوري اسلامي ايران با سيزده نفر متشکل از کادر فني، داور و ورزشکار در اين مسابقات حضور دارد که امير طاهري‌پور ورزشکار ارزنده استان سمنان در وزن به علاوه 83 کيلوگرم روز جمعه اين هفته پانزدهم ارديبهشت در مسابقات پاورليفتينگ و در روز شنبه در قسمت پرس سينه آرنولد کلاسيک به رقابت مي‌پردازد.

مسابقات آرنولد کلاسيک در رشته پرورش اندام و پاورليفتينگ از اهميت خاصي برخوردار است که نفرات برتر اين مسابقات جواز حضور در مسابقات مستر المپيا را دريافت مي‌نمايند.

شايان ذکر است اين دوره از مسابقات تيم پرورش اندام جمهوري اسلامي ايران به سرپرستي مجيدتلخابي رئيس هيات پرورش اندام به همراه تيم پاورليفتينگ به سرپرستي فرشيد سلطاني رئيس کنفدراسيون پاورليفتينگ آسيا هدايت مي‌نمايند.

امير طاهري‌پور در کارنامه خود قهرماني آسيا در سال 2011 و مقام سومي مسابقات بين قاره‌اي آسيا و آفريقا در سال 2016 را دارد.


 دانشگاه آزاد اسلامي سمنان ميزبان نخستين فستيوال هنرهاي ورزشي دانشجويي شهرستان 

سرويس ورزشي:

با هدف تشويق و ترغيب دانشجويان براي مشارکت در برنامه‌هاي ورزشي و گسترش ورزش‌ همگاني و به مناسبت سالروز فتح خرمشهر و سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، نخستين فستيوال هنرهاي ورزشي دانشجويي در شهرستان سمنان برگزار مي‌شود.

مدير امور ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان ضمن اعلام اين خبر به خبرنگار ما از سمنان افزود: «بنا بر تاکيد معاونت محترم ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي مبني بر توجه به گسترش ورزش همگاني در بين دانشجويان، کارکنان و اعضاي هيات علمي در سال جاري و بنا بر پيشنهاد جمعي از دانشجويان فعال ورزشي اين واحد دانشگاهي طرح برگزاري اين فستيوال براي نخستين بار در واحد سمنان جرقه زده شد.»حسن رستم‌زاده گفت: «در اين فستيوال يک‌روزه قرار است تا هر يک از دانشجويان در رشته خاص ورزشي به ارائه مهارت‌هاي ورزشي خود بپردازند و در نهايت بر اساس راي و امتياز داوران نفرات برتر انتخاب و معرفي شوند.»وي افزود: «اين فستيوال در دو بخش مسابقه و جنبي برگزار مي‌شود که در بخش مسابقه شرکت‌کنندگاني که در نخستين داوري مقدماتي موفق بوده و توانستند به مرحله پاياني راه پيدا کنند با هم به رقابت خواهند پرداخت و در بخش جنبي نيز مسابقاتي نظير طناب زني، طناب‌کشي، پرتاب دارت و مکعب روبيک در بين تماشاچيان برگزار مي‌شود.»رستم‌زاده با اشاره به تاثير ورزش در کاهش استرس گفت: «اميدواريم در روزهاي پاياني اين نيمسال تحصيلي بتوانيم با اجراي اين برنامه مفرح، شاد و جذاب علاوه بر اجراي يک جشنواره ورزشي، دانشجويان را براي ورود به بازه زماني امتحانات آماده کنيم و به‌نوعي استرس نزديکي امتحانات را از دانشجويان دور کنيم.»وي همچنين گفت: «دانشجويان از سراسر مراکز آموزش عالي شهرستان سمنان با ثبت‌نام در اين فستيوال، فرصت مي‌يابند علاوه بر شرکت در يک رقابت ورزشي توانمندي‌هاي خاص خود را به نمايش درآورند.»

رستم‌زاده با تقدير از معاونت ورزش دانشگاه آزاد اسلامي گفت: «حمايت‌هاي دکتر دادکان و مجموعه معاونت ورزش در دانشگاه آزاد اسلامي در سال‌هاي اخير موجب ايجاد يک تحول ورزشي در اين دانشگاه شده که مي‌تواند نويددهنده روزهاي پرفروغ و روشني در ورزش کشور باشد.»

وي گفت: «امروز در دانشگاه آزاد اسلامي نگاه به ورزش به‌عنوان به فعاليت هزينه‌اي صرف تغيير کرده است و اين تغيير نگرش در سايه برنامه‌ريزي و تداوم موفقيت‌هاي دانشگاه در سرمايه‌گذاري در بخش ورزش به‌دست‌آمده است.»مدير امور ورزشي واحد سمنان افزود: «خوشبختانه در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي سمنان براي اجراي برنامه‌هاي ورزشي از حمايت مجموعه هيات رئيسه دانشگاه به‌خصوص رياست برخوردار هستيم که اين موضوع موجب تسريع و زمينه‌ساز اجراي هر چه‌بهتر برنامه‌هاي ورزشي در اين مجموعه دانشگاهي است.»

نخستين فستيوال هنرهاي ورزشي دانشجويي اول خرداد در مجموعه ورزشي آزادگان دانشگاه آزاد اسلامي سمنان برگزار مي‌شود.

..................عکس 82


 سرويس ورزشي 

انتخاب اعضاي هيات رئيسه هيات کبدي استان سمنان

سرويس ورزشي:

با پيشنهاد سيد محمد شاهميري ؛ رييس هيات کبدي استان، اعضاي اين هيات انتخاب و احکام ايشان توسط مديرکل ورزش و جوانان استان صادر شد.

بر اين اساس ليلا سيفي به عنوان نائب رييس، علي رشيدي به عنوان دبير هيات، نقي احمدي به عنوان خزانه‌دار و طاهره باقرزاده به عنوان عضو هيات رييسه انتخاب شدند.

دبير فدراسيون کشتي ايران:

کشتي سمنان دچار بلاتکليفي شده بود

مسؤولان سمنان وقت بيشتري براي کشتي بگذارند

سرويس ورزشي:

دبير فدراسيون کشتي ايران گفت: کشتي سمنان مدتي دچار بلاتکليفي شده بود و مسؤولان سمنان بايد وقت بيشتري براي کشتي بگذارند.

رضا لايق در جمع شماري از دست‌اندرکاران کشتي استان سمنان که با حضور پيشکسوتان کشتي اين استان و مسؤولان اين رشته در سالن اجتماعات اداره کل و ورزش و جوانان سمنان برگزار شد، با بيان اينکه اعضاي اين رشته ورزشي مانند خانواده هستند و بايد کنار هم قرار گيرند، اضافه کرد: علاوه بر توانمندي و منابع موردنياز، وفاق و همدلي بين مجموعه لازمه تداوم و توسعه اين رشته در کشور و استان سمنان است.

وي با بيان اينکه عدم تعامل در خانواده ورزش کشتي منجر به شکست خواهد شد، ادامه داد: امروز جامعه کشتي اعتبار خوبي دارد که بايد براي بقا و پيشرفت آن تلاش کرد تا به‌راحتي از دست نرود.

دبير فدراسيون کشتي ايران با اشاره به اينکه استان سمنان از ظرفيت‌هاي خوبي براي اعتلاي اين رشته برخوردار است، ادامه داد: کلاس‌هاي مهارت‌افزايي، برگزاري مسابقات کشتي و استفاده از توانمندي پيشکسوتان منجر به خروجي مثبت در اين رشته ورزشي خواهد شد.

لايق با بيان اينکه برنامه‌ريزي و سرمايه‌گذاري در کشتي موجب جلب جوانان به اين رشته ورزشي مي‌شود، گفت: مردم وقتي ببينند متوليان براي اين رشته ورزشي برنامه‌ريزي کرده‌اند، به آن ورود خواهند کرد.

وي با تأکيد بر لزوم ارائه برنامه مدون از سوي رئيس هيات کشتي استان سمنان گفت: امروز پياده کردن برنامه‌ها بسيار ارزشمند است و اين رشته نياز به‌ وقت گذاشتن بيشتر از سوي مسؤولان مربوطه دارد.

دبير فدراسيون کشتي ايران با اشاره به اينکه ورزش کشتي در استان سمنان نيازمند برنامه‌اي وسيع است که قابل اجرا باشد، اضافه کرد: سمنان در رشته کشتي تک‌ستاره‌هايي دارد که موفق به کسب عناوين مختلف شده‌اند؛ اما بايد برنامه‌ريزي اصولي و حساب شده باشد تا موفقيت نهايي حاصل شود.

لايق با بيان اينکه استان سمنان جايگاه خوبي در کشتي کشور دارد، ادامه داد: مدتي کشتي استان سمنان دچار بلاتکليفي بود؛ اما بايد تلاش شود تا با انتخاب رئيس هيات کشتي اين استان شاهد شکوفايي اين رشته باشيم.

تقدير از يعقوب ثاني و حيدر سحرخيز

در تمرين تيم پيشکسوتان تيم شهداي جهاديه سمنان

سرويس ورزشي:

همزمان با فرا رسيدن روز معلم طي مراسمي با حضور بازيکنان تيم پيشکسوتان شهداي جهاديه از سمنان از يعقوب ثاني، حيدر سحرخيز، مربيان زحمتکش سال‌هاي نه چندان دور فوتبال استان و نقي آلبويه پيشکسوت اين تيم تجليل به عمل آمد. يعقوب ثاني ضمن تقدير از بازيکنان اين تيم گفت هيچگاه خودم را در اين تيم مربي ندانسته و هميشه در کنار عزيزان بوده‌ام. حيدر سحرخيز نيز گفت: اميدوارم جمع بازيکنان هميشه برقرار باشد و گفت نبايد زحمات بزرگان اين تيم را فراموش کنيم.

مرتضي دهرويه مديرعامل انجمن ورزشکاران و پيشکسوتان سمنان هم که در اين مراسم حضور داشت طي سخناني گفت: وظيفه خود مي‌دانستم که با حضور در اين جمع از دو مربي زحمتکش و دوست داشتني خودم آقايان يعقوب ثاني و حيدر سحرخيز که سال‌ها زير نظر اين اساتيد فوتبال را شروع کردم، تقدير و تشکر نمايم و اميدوارم هميشه شاگرد خوبي براي آنها باشم.

تيم‌هاي قديمي سقوط کردند؛

اتفاق عجيب در فوتبال ايران

دو تيم ليگ دويي همزمان ليگ برتري شدند

سرويس ورزشي:

رقابت‌هاي ليگ دسته اول فوتبال کشورمان به پايان رسيد و چهره تيم‌هاي صعود کننده به ليگ برتر و سقوط کننده به ليگ دسته دوم کشور مشخص شد.

هفته پاياني رقابت‌هاي ليگ دسته اول کشور به پايان رسيد و سپيدرود رشت با يک پيروزي دراماتيک در يک بازي نزديک و پر گل بعد از تيم پارس جم دومين تيم صعود کننده به ليگ برتر شناخته شد. همچنين سه تيم خيبر خرم‌آباد، فولاد يزد و استقلال اهواز غزل خداحافظي از ليگ يک را خواندند و به راهي ليگ دسته دوم کشور شدند.

صعود دو تيم پارس جم جنوبي و سپيدرود به عنوان تيم‌هاي اول و دوم اين سري از مسابقات شايد ابتدا به ساکن عجيب به نظر نرسد چرا که اين دو تيم از ابتداي فصل چهره مدعي صعود داشتند و مرتبا صدر جدول بين اين دو تيم دست به دست مي‌شد. اما نکته عجيب در صعود اين دو تيم به ليگ برتر اين است که هر دو تيم فصل گذشته را در ليگ دسته دوم کشور حضور داشتند و در حالي جواز حضور به ليگ برتر را دريافت کردند که اولين سال حضورشان در ليگ دسته اول را تجربه کردند.

معمولا تيم‌هايي که يک از يک دسته به دسته بالاتر صعود مي‌کنند، در اولين سال حضور در ليگ بالا با هدف حفظ موقعيت و تثبيت در آن ليگ ظاهر مي‌شوند و خيلي کم و به ندرت اتفاق مي‌افتد که يک تيم بعد از صعود از يک رده به رده بالاتر، بلافاصله در همان سال اول بتواند از همان رده هم به رده بالاتر صعود کند.

حال اين اتفاق در ليگ دسته اول کشور افتاد و عجيب اين که اين اتفاق به صورت همزمان براي دو تيم افتاد. پارس جنوبي جم و سپيدرود فصل گذشته در ليگ دسته دوم حضور داشتند، اين فصل در ليگ دسته اول و فصل آينده در ليگ برتر خواهند بود