تاریخ 1396/02/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4471 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس اتاق بازرگاني سمنان:
 صنعت گردشگري مولد اشتغال پايدار است  

سرويس خبر

مديران دولتي با حضور در پارلمان بخش خصوصي استان برنامه‌هاي اقتصادي دستگاه خود را تبيين نمودند.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي‌اصغر جمعه‌اي رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان روند موازي‌کاري در دستگاه‌هاي اجراي را زياد خواند و گفت: وجود کارگروهها و کميته‌هاي مشترک با محتوي همسو سرعت کار اجرايي را به حداقل رسانده است.

رئيس اتاق بازرگاني سمنان هدفگذاري توليد و اشتغال را مهم دانست و اظهار داشت: واحدهاي که فعال بوده و در حال توليد مي‌باشند، قابل رقابت هستند و مي‌توانند محصولات خود را در بازارهاي کشور هدف ارائه نمايند.

جمعه‌اي با عنوان اينکه اتاق‌هاي بازرگاني بازوي مشورتي سه قوه هستند، افزود: اتاق‌هاي بازرگاني نمي‌توانند کار اجرايي کنند ولي اين توانايي را دارند که نظرات و تجربيات خود را به اشتراک بگذارند.

وي صنعت گردشگري را مولد اشتغال خواند و از نهادها و سازماهاي دولتي خواست که مهمانسراهاي خود را به نفع صنعت گردشگري تعطيل نمايند.

رئيس اتاق بازررگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان خاطرنشان کرد: تا زماني که صنعت گردشگري در بخش اسکان رقيبي به نام دولت، نهادها و سازمان‌ها داشته باشد، توسعه اسکان و سفر با تاخير پيش ميرود.

در ادامه محمد همتيان معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار سمنان با اشاره به وجود ظرفيت‌هاي فراوان معدني در اين استان، گفت: توسعه معادن در بحث افزايش اشتغال ضروري است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي تاکيد داشت: امروز استفاده از معادن به عنوان يکي از پتانسيل‌هاي استان در زمينه اشتغال‌زايي بايد در دستور کار قرار گيرد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار سمنان گفت: فضاي استان در اجراي برنامه‌هاي توليد و اشتغال براي اهداف اقتصاد مقاومتي مطلوب است.

همتيان با تاکيد بر اينکه دستگاه‌هاي اجرايي استان سمنان برنامه‌هاي خود را در بحث توليد، اشتغال اراده کنند، بيان داشت: ارکان اجرايي با توجه به بسته‌هاي حمايتي دولت در بحث توليد و اشتغال با همکاري و هم‌افزايي از فرصت‌هاي ملي و استاني براي اجراي برنامه‌ها بهره‌برداري کنند.

وي افزود: فضاي کار با وسواس توسط دستگاه‌هاي اجرايي با ايجاد يک واحد پيگيري رصد و نظارت و پيگيري در امر اجراي برنامه‌ها صورت گيرد.

در اين نشست مديران کل جهاد کشاورزي، صنعت، معدن و تجارت، گمرک، ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري و ستاد جذب سرمايه‌گذاري خارجي برنامه‌هاي خود را ارائه کرد.


 مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان: استان سمنان 7550 جانباز دارد
 5 پروژه ويژه ايثارگران و جانبازان در دست ساخت 

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان از وجود هفت هزار و 550 جانباز جنگ تحميلي در اين استان خبر داد و گفت: از اين تعداد هفت جانباز در استان سمنان از جانبازان روشندل هستند.

حجت الاسلام حسن فريدون در آيين جشن ميلاد با سعادت حضرت ابوالفضل‌العباس ماه منيرقمربني‌هاشم(ع) و روز گراميداشت جانباز در جمع جانبازان و خانواده‌هاي آنان به ميزباني تالار همايش‌هاي منوچهري دامغاني اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان ضمن تبريک فرارسيدن اعياد شعبانيه اظهار داشت: يکي از موفقيت‌هاي اداره کل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان در طي سال گذشته و در بحث ارائه خدمات به جانبازان و خانواده‌هاي ايثارگران اين بود که در حوزه خدمات مسکن از رشد 300 درصدي برخوردار بوديم.

وي اضافه کرد: سال گذشته با پيگيري‌هاي انجام شده بالغ بر يک هزارو 200 جانباز استان سمنان که مشمول دريافت خدمات وام مسکن بودند موفق به دريافت وام مسکن شدند.

مديرکل بنياد شهيد و امورايثارگران استان سمنان به مهم‌ترين برنامه‌ها و اقدامات اين اداره کل در سال اقتصاد مقاومتي (توليد و اشتغال) پرداخت و افزود: بحث تقويت اشتغال و کارآفريني و برگزاري همايش و کارگاه‌هاي کارآفريني از مهمترين برنامه‌ها و اقدامات در دستور کار اداره کل بنياد شهيد و امورايثارگران استان سمنان در سال اقتصاد مقاومتي (توليد و اشتغال) است.

وي تصريح کرد: در استان سمنان پنج پروژه عمراني ويژه جانبازان و ايثارگران در دست ساخت بوده که مي‌توان به دو پروژه مجموعه‌هاي توان بخشي، فرهنگي و ورزشي اشاره داشت که 3 پروژه ديگر نيز در دست اقدام است.

وي ضمن تقدير از خدمات و زحمات همسران جانبازان اظهار داشت: همسران جانبازان با گذشت بعداز چندسال از پايان جنگ تحميلي دو شادوش همسران جانباز خود دچار زحمات و تلاش‌هاي فراواني شدند که از يک اجر و پاداش فراوان در نزد خداوند به جهت اين حرکت برخوردارند.

فريدون خاطرنشان کرد: از ديدگاه آيات و روايات جانباز يک عمل بسيار خوب ياد و تعبير شده است و بهترين گزيده‌ها از جانب خداوند به شهدا و جانبازان اختصاص دارد.

وي با اشاره به اينکه اجر مجاهدت از نگاه قرآن کريم يک اجر بس عظيم بوده افزود: بالاترين چيزي که در قرآن کريم به آن اشاره و تاکيد شده است موضوع با ارزش مجاهدت است که از آن به عنوان اجر عظيم ياد شد.

اجراي گروه تواشيح گروه قرآني ميثاق و مولودي خواني يکي از مديحه سرايان آل‌الله از شهر مقدس قم و اجراي نمايش طنز از ديگر برنامه‌هاي جنبي اين همايش بود.


 مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان:
 تحقق اقتصاد مقاومتي کاهش آسيب‌هاي اجتماعي را در بر دارد 

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان با بيان اينکه تحقق اقتصاد مقاومتي کاهش آسيب‌هاي اجتماعي را در بر دارد، گفت: نخستين اثر اين امر اشتغال‌زايي است که از دغدغه جوانان مي‌کاهد.

به گزارش روابط عمومي تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت‌الاسلام علي شکري در جمع مديران تابعه اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان به ميزباني اين اداره کل در شاهرود، ضمن اشاره به ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال، ابراز داشت: شعار سال‌جاري به نسبت سال گذشته نتيجه‌گرا‌تر است به اين معنا که اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل، نوع اقدام و عمل را مشخص نکرده بود، اما در شعار سال96، نوع اقدام مشخصا توليدي است که بايد به اشتغال منتج شود ليکن اين نخستين ويژگي مهم شعار سال جديد است.

وي افزود: با تحقق اقتصاد مقاومتي شاهد اشتغال زايي هستيم که در آن جوانان سرگرم کارهاي مفيد مي‌شوند و اين نخستين اثر اجتماعي اقتصاد مقاومتي است.

شکري در بخش ديگري از سخنان خود، بيان داشت: اشتغال و توليد با يکديگر پيوستگي دارند، يعني هرچه ميزان توليد بيشتر شود، ميزان اشتغال نيز بالا خواهد رفت، اما منظور از اشتغال، اشتغال مستمري است که به توليد منجر شود و نه به قول برخي مسئولان هرکس که در هفته يک ساعت نيز کار کرد، شاغل حساب شود، لذا بايد گفت: در بحث اقتصاد مقاومتي بايد اساسي و ريشه‌اي به امور اهتمام داشت.

وي افزود: تحقق شعار سال، حاصل نگاه به شعار ما مي توانيم است که رهبر معظم انقلاب اسلامي بارها آن را تاکيد کردند، لذا مسئولان ما نگاهشان بايد به درون باشد ما امروز نيازمان به زايش دروني در اقتصاد است و اگر بخواهيم اين زايش را در دل اقتصاد مقاومتي شاهد باشيم بايد قدرتمان را از سرمايه‌هاي دروني کشورمان به دست آوريم به عنوان مثال امروز خلاقيت، اختراع، نخبگان و... در زمره سرمايه‌هاي ما هستند که بايد از آنها در راستاي بهبود وضعيت کارخانه‌هاي فرسوده، اشتغال، اختراع و... استفاده کرد.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان با بيان اينکه سرمايه‌گذاري الزام اقتصاد مقاومتي است، تاکيد داشت: ما اگر مي‌خواهيم کارخانه‌هايمان به رونق بازگردند بايد به فناوري روز تجهيز شويم و اين امر نيازمند اعتبارات و سرمايه‌گذاري است ،لذا دولت، حکومت و حاکميت بايد با جلب اعتماد مردمي نسبت به سرمايه‌گذاري داخلي اقدام کند تا شاهد رونق توليد و سرمايه‌گذاري درون‌گرا باشيم، هرچند مي‌توان از سرمايه‌هاي خارجي نيز در زماني که سرمايه‌هاي داخلي، جوابگو نبود، بهره برد. مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان کيفيت را ديگر اولويت و ضرورت اقتصاد مقاومتي دانست و گفت: اگر محصولات ما امروز با رقيب‌هاي خارجي رقابت کرد، مي‌توان اعتماد مردم را جلب کرد، پس اگر مي‌خواهيم شعار سال تحقق پيدا کند، بايد کالاي با کيفيت توليد شود وگرنه اجناس داخلي در انبارها باقي مي‌مانند.