تاریخ 1396/02/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4469 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي:
 سرمايه‌گذاري در بخش دامداري تقويت شود 

دامغان- خبر نگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه دامداران و کشاورزان از مومن‌ترين و زحمتکش‌ترين اقشار جامعه هستند، گفت: اين قشر با وجود سختي‌ها و مشکلات فراوان در اين بخش فعاليت مي‌کنند، و ضروري است، براي رفع مشکلات آنان و احياي مجدد روستاهاي کشور و شهرستان تلاش بيشتري انجام گيرد.

ابوالفضل حسن بيکي در بررسي مسائل و مشکلات دامداران شهرستان دامغان با حضور جمعي از مديران کل دستگاه‌هاي اجرايي استان سمنان و نمايندگان دامداران به ميزباني سالن جلسات فرمانداري اين شهرستان با اشاره به نامگذاري سال‌جاري به عنوان سال اقتصاد مقاومتي (توليد و اشتغال) بر ضرورت ايجاد رونق در بخش کشاورزي و دامداري و حمايت از فعالان اين بخش تاکيد کرد و افزود: حمايت از بخش شيلات در اوايل انقلاب به عنوان يک نمونه موفق در زمينه برنامه ريزي بوده که با افزايش توليد در اين بخش مي‌توانيم کمک کنيم که کشورمان به داخل متکي بوده و روي پاي خود بايستد.

وي همچنين بر ضرورت سرمايه‌گذاري در صنايع تبديلي، کشاورزي، روستايي و جهانگردي اشاره کرد و از مديران استان و شهرستان خواست تمامي تلاش خود را به کار گرفته و استان سمنان را دراين زمينه به عنوان يکي از موفق‌ترين شور تبديل کنند.

نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي همچنين بر ضرورت سرمايه‌گذاري در پرورش بز فرانسوي، بلدرچين، بوقلمون، کبک و... توسط دامداران تاکيد کرده و از مسئولان استاني خواست که زمان بيشتري از جلسات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي را به بررسي و حل مشکلات در اين زمينه اختصاص داده و در نتيجه جريان فکري ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي را تغيير دهند.

وي تصريح کرد: ادارات مربوطه بايد در بحث ترويج سرمايه‌گذاري کنند و يک کارگروه در اين زمينه تشکيل شود.

حسن بيکي همچنين از مديران استان سمنان خواست با برنامه ريزي سمينارها و جلسات مردمي آگاهي جامعه را در اين زمينه افزايش داده و آنها را در جريان آخرين تحولات اين بخش و قوانين مربوط به آن قرار دهند.

فرماندار دامغان نيز در اين جلسه با اشاره به نشستي که در روزهاي اخير از سوي نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي با جمعي از دامداران در روستاي وامرزان تشکيل شد هدف از تشکيل چنين جلساتي را بررسي مسائل و مشکلات دامداران برشمرد و افزود: احداث کارخانه شير در سطح شهرستان و صنايع تبديلي هم در جهت ايجاد اشتغال پايدار و هم در زمينه ساماندهي توليدات مهم و ضروري است.

علي‌اصغر مجد گفت: حدود 70 درصد توليدات بخش کشاورزي کشور در سطح روستاها بوده و اين مهم ضرورت توجه به روستاها را دو چندان مي کند.

سيد‌حسن ميرعماد رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان نيز بر ضرورت برقراري زنجيره توليد در بخش کشاورزي و دامداري استان تاکيد کرد و گفت: دام بايد در روستاها باشد و در خارج از محدوده روستايي توجيه اقتصادي نخواهد داشت.

مدير شعب بانک کشاورزي استان سمنان نيز در خصوص تسهيلاتي که توسط اين بانک در بخش دامداري ارائه مي‌شود، توضيحاتي داد و سپس مديرعمال شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان از آمادگي اين شرکت جهت آبرساني به دامداري‌ها ي شهرستان دامغان خبر داد.

در ادامه جلسه نمايندگان دامداران به بيان مشکلات خود پيرامون صدور پروانه، مشکلات بهداشتي، خوراک دام، مشکلات عشاير شهرستان در استفاده از تسهيلات، گازرساني و آبرساني به روستاها، بيمه کارگران، مشکلات کمبود کارگر و عدم ارائه مجوز استفاده از اتباع افغان و... پرداختند و خواستار برطرف شدن موارد مطرحه شده را از مسئولان خواستار شدند.

در اين جلسه مقررشد فرمانداري دامغان در اسرع وقت موارد مطرح شده را جمع‌بندي تا مشکلاتي که نيازمند پيگيري بيشتري باشد، توسط مسئولان در کارگروه رفع موانع توليد استان سمنان با حضور استاندار مطرح و و بررسي و رفع گردد.


 نماينده مردم شاهرود و ميامي درمجلس شوراي اسلامي:
 در زمستان امسال اهالي تاش از نعمت گاز برخوردار خواهند شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي گفت: متاسفانه با سياست‌هاي غلطي که در کشور اجرايي شد. علي‌رغم گسترش خدمات در روستاها و انجام فعاليت‌هاي خوب زيربنايي نظير برق‌رساني، گاز‌رساني و احداث جاده براي روستاييان به علت عدم توجه به امر اشتغال روستاييان و با وجود مشکلات عديده در بخش کشاورزي شاهد مهاجرت گسترده جوانان روستايي بوده‌ايم.

نماينده مردم شاهرود وميامي در جمع اهالي روستاي تاش افزود: با وجود اين همه جوان شايسته هنوز نتوانستيم جهت حفظ اين سرمايه‌ها رونق در روستا‌ها ايجاد کنيم. دکتر حسيني با بيان اينکه در برنامه ششم توسعه در بخش اشتغال روستايي کارهاي خوبي انجام شده است، افزود: اميدواريم در پنج سال آينده شاهد رونق دوباره روستاها باشيم. وي به برخي از فعاليت‌هاي در دست انجام براي روستاي تاش اشاره کرد وگفت: بنياد مسکن انقلاب اسلامي در بحث بهسازي و اجراي ديوار ساحلي اقدامات اوليه را انجام خواهد داد و با انجام مطالعات در بالا‌دست براي جلوگيري از تخريب سيلاب نسبت به اجراي کامل طرح بهسازي همت خواهد کرد.

دکتر حسيني با بيان اينکه تلاش‌هاي زيادي از گذشته براي گاز رساني به اين روستا انجام شده است، افزود: قرارداد اين پروژه ظرف سه ماه اينده با پيمانکار منعقد خواهد شد و دولت براي اين پروژه بالغ بر 35 ميليار تومان هزينه پيش‌بيني کرده است و انجام اين کار قطعي شده است و انشا ا.. در زمستان امسال اهالي تاش از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

شايان ذکر است: در بازديد از روستاي تاش معاون استاندار و فرماندار شاهرود، معاون مدير کل گاز استان و جمعي از مديران کل ومسئولين وي را همراهي مي‌کردند.

 


 سرويس خبر 

معاون فرماندار شاهرود:

سرعت فرايند راي‌گيري موجب مشارکت بيشتر است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون سياسي و امنيتي فرماندار شاهرود هدف ستاد انتخابات شهرستان را بستر‌سازي براي جلب مشارکت حداکثري دانست و گفت: يکي از راهکارهاي اين جلب مشارکت، سرعت بخشيدن به فرايند دريافت راي در پاي صندوق‌ها است.احمد خرم با تاکيد بر لزوم يادگيري صحيح فرايند انتخابات الکترونيک، افزود: در انتخاب کاربران شعبه‌ها، اجراي کار به شکل صحيح و با کيفيت، ملاک اصلي خواهد بود.وي گفت: از مجموع 25 فرايند انتخابات، 23 مورد به شکل الکترونيکي انجام مي‌شود و در انتخابات شوراي شهر شاهرود تمام 25 فرايند به شکل الکترونيکي برگزار خواهد شد.معاون فرماندار شاهرود همچنين با اشاره به همکاري چهار هزار نيرو در برگزاري انتخابات در شهرستان شاهرود، گفت: 127 شعبه الکترونيکي براي دريافت آراي شهروندان شاهرودي آماده شده است.خرم ادامه داد: علاوه بر اين،25 شعبه در بخش مرکزي، 51 شعبه در بخش بسطام و 22 شعبه در بخش بيارجمند راي مردم را جمع خواهند کرد.وي يادآور شد: 211 شعبه بين بانوان و آقايان مشترک بوده و تعداد14 شعبه ويژه بانوان است.از مجموع 748 داوطلب شوراهاي اسلامي شهر و روستا 541 تن در روستا‌ها و 207 تن در پنج شهر اين شهرستان نام‌نويسي کرده‌اند. از اين تعداد 686 داوطلب مرد و بقيه زن هستند.

نمايشگاه آواي نقش در گالري سيب شاهرود

گشايش يافت

سرويس خبر

نمايشگاهي از آثار نقاشي صديقه صالحي مربي خلاق کانون پرورش فکري در گالري سيب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شاهرود گشايش يافت.به‌گزارش روابط‌ عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان، راحله رجبي مربي فرهنگي مرکز فرهنگي‌هنري کانون شاهرود از گشايش نمايشگاه «آواي نقش»، مجموعه آثار صديقه صالحي مربي هنرمند مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري و مينياتوريست برجسته شاهرودي در گالري سيب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان خبر داد و گفت: در آيين گشايش اين نمايشگاه، جمعي از مسئولين انجمن‌هاي فرهنگي، هنري و هنرمندان حضور داشتند.رجبي در ادامه افزود: اين نخستين نمايشگاه انفرادي مربي فرهنگي و هنري مراکز کانون پرورش فکري است که به سبک نگارگري مدرن و سنتي با تکنيک گواش، آکروليک و آبرنگ برگزار شده و صالحي توانسته در قالب نقاشي با موضوع عرفان و نقش زن در طبيعت و زندگي، آثار منحصر به فردي خلق کند.وي، هدف از برپايي اين نمايشگاه را ترويج هنر نقاشي در بين جامعه هنري به‌ويژه اعضاي کانون پرورش فکري و تشويق آنها به سبک نگارگري سنتي عنوان و خاطرنشان کرد: صالحي با 40 سال تجربه در زمينه هنرهاي تجسمي از مکتب استادان بزرگي چون مهدي قان‌بيگي و پرويز روزبه بهره برده و مدت 25 سال است که علاوه بر مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري شهرستان شاهرود، در دامغان، بسطام و ميامي با برگزاري کلاس‌هاي نقاشي، کودکان و نوجوانان را با روش‌ها و سبک‌هاي مختلف اين هنر آشنا ساخته ‌است.رجبي در پايان تصريح کرد: نمايشگاه نقاشي آواي نقش، از 9 ارديبهشت‌ماه به‌مدت يک‌هفته همه‌روزه از ساعت 17 تا 20 در گالري سيب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي پذيراي علاقمندان و هنردوستان است.شايان ذکر است؛ يکي از آثار اين هنرمند شاهرودي با موضوع آداب و رسم محلي به نام «عروسي شاهرودي» به نمايشگاه فاين‌آرت گالري دبي راه يافته که اين نمايشگاه از 18 ارديبهشت به‌مدت يک‌هفته در اين کشور داير است و در پايان از برگزيدگان آثار تجليل مي‌شود.