تاریخ 1396/02/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4469 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان: وعده‌هاي نامتعارف نامزدها اعتماد مردم را کاهش مي‌دهد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: ارائه آمارهاي غيرواقعي و دادن وعده‌هاي نامتعارف توسط نامزدهاي انتخابات، مطالبات مردم را بيش از حد افزايش مي‌دهد و اعتماد مردم را در آينده نسبت به نظام سلب مي‌کند.

محمدرضا خباز، با اشاره به برنامه‌هاي متعدد نامزدهاي رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا، افزود: نامزدهاي انتخابات بايد شرايط کشور و واقعيت‌ها را در نظر بگيرند و نبايد براي کسب راي به دروغ متوسل شوند و اعتماد آن‌ها را سلب کنند.

وي ادامه داد: اين که نامزدها از هر روشي براي کسب راي مردم استفاده کنند کار درستي نيست، زيرا آن‌ها تلاش مي کنند که راي بياورند و در نهايت به مردم خدمت کنند و خدمت به مردم کار الهي و پسنديده‌اي است که بايد روش‌هاي رسيدن به آن نيز الهي و پسنديده باشد.

خباز با بيان اين که پخش زنده مناظره‌ها در انتخاب مردم تاثيرگذار است، افزود: نامزدها بايد در مناظره‌ها اخلاق اسلامي را رعايت کنند، زيرا اين مناظره‌ها به طور زنده در حال پخش است و حرف‌ها همان لحظه به گوش مردم مي‌رسد، پس نبايد از اين فرصت براي ارايه آمارهاي غيرواقعي و وعده‌هاي نامتعارف با استفاده از روش‌هاي نامطلوب استفاده شود.

وي با اشاره به غيرعملي بودن برخي وعده‌هاي نامزدهاي رياست جمهوري، اضافه کرد: اقتصاددان‌هاي برجسته اعلام کرده‌اند اگر درآمد کشور 2.5 برابر هم شود، وعده‌هاي برخي از نامزدها عملي نخواهد شد و اين نشان‌دهنده آن است که وعده‌ها غيرواقعي است و برخي واقعيت کشور را در نظر نمي‌گيرند.

استاندار سمنان تاکيد کرد: 6 نامزد انتخابات رياست جمهوري، اسوه‌هاي مردم هستند و بايد حرمت‌ها را حفظ کنند، اگر مايل هستند اخلاق اسلامي داير شود، اول بايد از خودشان شروع کنند، زيرا ممکن است، عده‌اي از مردم به اين حرف‌ها دل ببندند و به کساني که وعده دروغ مي‌دهند راي دهند، ولي در آينده راي دهنده و آن نامزد دچار مشکل مي‌شود.

وي تصريح کرد: اصل مناظره‌ها پسنديده است و بايد اين مناظره‌ها در طول سال برگزار شود و صدا و سيما را از حالت غيرملي به ملي تبديل کند و اجازه دهند انديشه‌هاي مختلف در صدا و سيما اظهارنظر کنند.

خباز به مردم توصيه کرد: مردم بايد حرف‌هايي را که مي شنوند تحليل کنند و تحت تاثير فضاي پوپوليستي که برخي به دنبال ايجاد آن هستند قرار نگيرند و منطقي فکر کند.

وي تاکيد کرد: مردم به آمارهاي نامعلوم توجه نکنند، درآمد کشور از طريق نفت و ماليات به دست مي‌آيد و درآمد نفت محدود است و با تلاش دولت تدبير و اميد صادرات 800 هزار بشکه نفت در روز به بيش از 2 ميليون 800 هزار بشکه رسيده است، اما باز هم اين درآمد ناکافي است و دولت در برخي مواقع توان پرداخت يارانه‌ها را نداشته است.

استاندار سمنان افزود: به گفته رئيس جمهوري 200 ميليارد دلار براي سرمايه‌گذاري و نفت و گاز نياز داريم و اگر اين مقدار سرمايه‌گذاري شود درآمد کشور چند برابر مي‌شود.

دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا 29 ارديبهشت برگزار مي‌شود‌ و استان سمنان که داراي هشت شهرستان، 20 شهر، 15 بخش و 400 روستا است و در انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا هزار و 19 نفر به عنوان اعضاي اصلي و 642 نفر به عنوان اعضاي علي‌البدل در شوراهاي اسلامي شهري و روستايي انتخاب مي‌شوند.


 در سال گذشته؛
 اجراي تهيه طرح 40 بوستان روستايي در سطح روستاهاي استان سمنان  

سرويس خبر

رئيس اداره جنگل و جنگلداري اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان عنوان کرد: واژه بوستان روستايي را مي‌توان معادل پارک شهري با امکانات و وسعت کمتر دانست، مکاني عمومي براي گرد هم آمدن اهالي و گفتگوي پير و جوان، همچنين محلي براي بازي کودکان روستا از ملزومات زندگي در مناطق روستايي کشور است به منظور توسعه فضاي سبز روستايي و در راستاي تفاهم‌نامه منعقده بين سازمان جنگل‌ها و وزارت کشور در سال 92 جلسات متعددي با دفاتر فني روستايي، امور شهري و روستايي استانداري سمنان به منظور تنظيم چهارچوب اجرايي احداث 36 بوستان روستايي در سطح استان برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، بهزاد گلابيان رئيس اداره جنگل و جنگلداري اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان اظهار داشت: در نهايت به کليه دهياري‌هاي استان اعلام گرديد در صورت آمادگي و احراز شرايط اوليه نظير وجود منابع آب دائمي و مطمئن نسبت به ارسال درخواست‌هاي خود اقدام نمايند همزمان طرح الگويي بوستان روستايي در اداره جنگل‌کاري تهيه و پس از تصويب در کميته فني به ادارات شهرستان ارسال گرديد تا طرح‌هاي تهيه‌شده داراي چهارچوب واحدي باشند. در نهايت عرصه‌هاي منابع ملي پس از امضاي تفاهم نامه به‌صورت موقت در اختيار دهياري‌هاي استان قرار گرفت، تا در صورت تکميل طرح در قالب واگذاري مطابق ماده 3 قانون مربوطه به دهياري‌ها واگذار شود. کمک در تأمين نهال‌هاي مورد نياز و کمک‌هاي کارشناسي از ديگر اقدامات اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان بوده است.

وي گفت: در طرح‌هاي بوستان روستايي تهيه شده احداث خيابان، جدول‌گذاري، نصب وسايل بازي کودکان و ساير امکانات رفاهي و خدماتي متناسب با موقعيت و شرايط روستا پيش‌بيني شده است که نياز به تأمين اعتبار مربوطه از سوي استانداري به منظور تسريع در اجراي کامل پروژه‌ها دارد. در حال حاضر يکي از مشکلات اصلي احداث بوستان‌هاي روستايي کمبود اعتبار ويژه از سوي استانداري مي‌باشد. تا کنون بسياري از اين بوستان‌هاي روستايي احداث شده يا در حال تکميل مي‌باشد و اين روند همچنان ادامه دارد.

بهزاد گلابيان رئيس اداره جنگل و جنگلداري اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان اظهار داشت: تا سال 1395 براي تعداد 40 بوستان روستايي در سطح روستاهاي استان سمنان تهيه طرح انجام شده که عمليات اجرايي آنها در حال انجام است و يا به پايان رسيده است. بهره‌‌وري از اين بوستان‌ها پس از اجرا مطابق قرارداد به دهياري‌ها واگذار مي‌گردد، همچنين درخواست تعداد 15 بوستان روستايي ديگر نيز در سال 96 به ادارات منابع طبيعي استان ارسال شده است که اميد است، با پيگيري‌هاي به‌عمل آمده بتوانيم محيط سبز و با نشاطي در قلب روستاهاي استان به‌وجود آوريم.


 بازديد نماينده مجلس شوراي اسلامي به همراه چند تن از مسئولين از مناطق مختلف درجزين 

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دكتر احمد همتي، نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي، فتاحي، مدير كل ورزش و جوانان استان، دكتر خاتمي شهردار درجزين، رئيس شوراي شهر درجزين، رشيدي بخشدار مركزي و جمعي از مسئولين شهر درجزين از نقاط مختلف شهر درجزين ديدن كردند.

به گزارش روابط عمومي شهرداري درجزين، در جريان روند اين بازديد مشكلات سالن در حال ساخت بانوان بررسي و آرامستان و غسالخانه شهر، امامزاده چهل تن و راه دسترسي چهل تن به ورودي درجزين بازديد شد.

همچنين، مشكلات باغداران و كشاورزان شهر نيز در محل بررسي شد.

در اين بازديد، شهردار درجزين ضمن ارائه گزارش از عملكرد چهارساله شهرداري و شوراي شهر، به بيان مسائل و مشكلات مكان‌هاي مورد بازديد پرداخت. دكتر خاتمي در ادامه قول هرگونه همكاري با اداره راه را در اتمام پروژه پل شهداي درجزين داد. در اين بازديد، كاشفي نيز از دكتر همتي تقاضاي پيگيري و تخصيص بودجه جهت راه دسترسي چهل تن كرد و درخواست بررسي دقيق مسئله رها‌سازي پساب تصفيه‌خانه فاضلاب شد.

در پايان، دكتر همتي نيز قول هرگونه مساعدت و پيگيري را در جهت رفع مشكلات شهر درجزين را داد.


 همايش رونق توليد و توسعه صادرات سمنان هجدهم ارديبهشت برگزار مي‌شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مجري طرح برگزاري همايش رونق توليد و توسعه صادرات استان سمنان گفت: همايش رونق توليد و توسعه صادرات استان روز دوشنبه 18 ارديبهشت 96 در ساعت يادگار امام(ره) استانداري سمنان برگزار مي‌شود.

محسن معماري روز يکشنبه در حاشيه دومين نشست توسعه صادرات و تشکيل شوراي راهبري استان در دفتر خدمات سرمايه‌گذاري سمنان افزود: همايش رونق توليد و توسعه صادرات استان سمنان با حضور نمايندگان 120 واحد تجاري و صنعتي و 30 واحد کشاورزي از استان برگزار مي‌شود و مهمانان کشوري نيز براي اين همايش دعوت شده‌اند.

وي با اشاره به اينکه همايش رونق توليد و توسعه صادرات استان سمنان درون استاني با هدف جذب سرمايه‌گذاران است و بايد خروجي خوبي نيز از جهت جذب سرمايه‌گذار داشته باشد و منجر به رونق توليد شود، خاطرنشان کرد: همايش رونق توليد و توسعه صادرات استان سمنان مقدمه‌اي براي برگزاري همايش بين‌المللي با حضور فدراسيون مناطق آزاد ويژه جهان در مهر 96 به ميزباني تهران است.

معماري با اشاره به اين که صادرات فقط فروش يک محصول به کشورهاي خارجي نيست، اضافه کرد: فروش يک محصول در کشور خارجي زماني موفق است که به يک برند معروف تبديل شود که اين مساله نيازمند مقدمات و رعايت مسايل مهم اقتصادي است‌.

وي، به تاسيس و راه‌اندازي باشگاه سرمايه‌گذاران در استان سمنان اشاره و خاطرنشان کرد: يکي ديگر از رويکردهاي همايش رونق توليد و توسعه صادرات استان سمنان به عضويت در آمدن سرمايه‌گذاران در اين باشگاه و جذب هر بيشتر سرمايه‌ها است.

مجري طرح همايش رونق توليد و توسعه صادرات استان سمنان ياد آور شد: اين همايش با همکاري دستگاه‌هاي مرتبط و تشکيل کميته‌هاي اجرايي، تبليغات و هماهنگي برگزار مي‌شود.

در اين نشست محمد همتيان معاون توسعه مديريت و منابع استانداري، منوچهر اقتصادي مديرکل دفتر جذب و حمايت از سرمايه‌گذاري استانداري، امير خليلي خواه مدير کل امور اقتصاد و دارايي، بهروز اسودي رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت، علي سعدالدين مديرکل گمرک استان و جمعي از مسوولان سمنان حضور داشتند و در مورد نحوه برگزاري، تبليغات، حضور مدعويون تهيه و تدارکات اين همايش تبادل‌نظر شد.

در استان سمنان بيش از هزار و 800 واحد توليدي و صنعتي وجود دارد که سهم 38 درصدي در اشتغال اين استان دارد، سال 95 از استان سمنان بيش از 323 هزار تن کالا با ارزآوري 143 ميليون و 405 هزار و 816 دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاري در مقايسه با سال 94 حدود 17 درصد افزايش داشت.


 سرويس خبر 

قائم مقام وزير کشور در سمنان:

بداخلاقي‌ها در انتخابات نتيجه معکوس دارد

سمنان- ايرنا- قائم مقام وزير کشور با تاکيد بر رعايت اخلاق از سوي نامزدها انتخابات و طرفدارهاي آن ها، گفت: بداخلاقي‌ها و تخريب در انتخابات هميشه نتيجه معکوس داده است.

به گزارش ايرنا، محمدحسين مقيمي روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سمنان، افزود: اصل بر اين است که همه اخلاق را در انتخابات رعايت کنند و همه توجه داشته باشند چه به عنوان نامزد و چه طرفدار، حامي و افراد فعال در ستادها همه براي يک امر مهم و خير آمده اند و فعاليت مي کنند.

وي اظهارداشت : اگر بخواهيم اين امر انتخابات ختم به خير شود و به سود کشور باشد، بايد شئونات اسلامي و اخلاق رعايت شود تا در يک فضاي اسلامي نامزدها بتوانند حرف بزنند و برنامه هاي خود را ارايه کنند و مردم نيز بايد بر اساس برنامه نامزدها و شناختي که به دست مي آورند وارد صحنه شوند.

وي خاطرنشان کرد: وزرات کشور به عنوان مجري انتخابات، براي برگزاري پنجمين انتخابات شوراي اسلامي همزمان با انتخابات رياست جمهوري و همچنين در چهار حوزه کشور، انتخابات ميان دوره اي مجلس شوراي اسلامي آمادگي کامل دارد.

مقيمي يادآور شد: راي دادن حق مردم است و وزارت کشور از حقوق مردم حراست مي کند و بي طرفي برگزارکنندگان را نظارت مي کند و همچنين شرايط انتخابات پرشور و راحت را در مناطق شهري و روستايي و عشايري به وجود مي آورد.

قايم مقام وزير کشور درباره شوراهاي اسلامي شهر و روستا گفت: بيش از 117 هزار نفر در شوراهاي اسلامي شهر و روستا در جمهوري اسلامي ايران عضويت دارند که در سراسر کشور به امور شهري و روستايي رسيدگي مي کنند و طبق قانون اساسي، شوراي عالي استان ها مي تواند طرح هاي خود را با رعايت حدود وظايف، تهيه و به مجلس شوراي اسلامي ارايه کنند و مجلس بايد آن طرح ها را بررسي کند.

وي با بيان اين که شوراها جايگاه والايي در جامعه دارند، افزود: نقش شوراها هم در بحث قانون‌گذاري در کلان کشور و هم تصميم‌گيري و سياست‌گذاري و برنامه ريزي در شهر و روستا حائز اهميت است.

وي، درباره وظايف شوراها، توضيح داد: شوراها بر فعاليت شهرداران و دهياران نظارت و نقش مهمي در انتخاب آن ها دارند، در همه امور فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي در روستاها و شهرها مي توانند نظارت و همکاري داشته باشند و استانداران، شهرداران و به طور کلي تمام دستگاه هاي اجرايي موظف به اجراي مصوبات شوراها هستند.

در اين همايش محمدرضا خباز استاندار، محمود قنبري معاون سياسي استانداري، فرمانداران، اعضا و دست اندرکاران شوراهاي اسلامي شهر و روستاهاي استان سمنان حضور داشتند.

در حاشيه اين همايش با استفاده از دستگاه ويژه انتخابات الکترونيک، انتخاباتي با موضوع پيشکسوتان استان سمنان به صورت آزمايشي و تمريني براي آشنايي بيشتر با اين تجهيزات برگزار شد.

دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي و شهر وروستا در بيست و نهم ارديبهشت برگزار مي شود.

رويش جوانه‌هاي گياه باريجه

در مراتع ييلاقي شهرستان سمنان

سرويس خبر

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سمنان از سبز شدن بذر‌هاي گياه باريجه در مراتع و عرصه‌هاي منابع طبيعي شهرستان سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سمنان عليرضا رهايي؛ رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سمنان اظهار کرد: مراتع شهرستان سمنان از جمله مناطقي هستند که در قالب پروژه کپه‌کاري باريجه و با هدف توسعه و ترويج گياهان دارويي اين گياهان در آن کشت شده است.

مهندس رهايي با اشاره به اجراي پروژه کاشت گياه دارويي باريجه در قسمتي از سطح مراتع شهرستان سمنان تاکيد کرد: کاشت گياهان دارويي به ويژه باريجه مي‌تواند، گام‌هاي موثري در کمک به اقتصاد کشور و موضوع مهم اقتصاد مقاومتي داشته باشد. وي افزود: در زمينه تحقق اهدافي چون حفظ و حمايت از منابع طبيعي بايد مشارکت همه‌جانبه مردم وجود داشته باشد تا بتوانيم گامي تأثيرگذار در زمينه اجراي اقتصاد مقاومتي برداريم. رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سمنان با بيان اينکه مراتع از منابع با ارزشي هستند که داراي پوشش گياهي و رويشگاهي مناسبي براي گياهان دارويي محسوب مي‌گردند، افزود: براي حفظ و احياء اين سرمايه‌هاي ملي و ارزشمند و افزايش بهره‌‌وري مراتع نياز است اقداماتي مناسب در آن‌ها انجام شود.وي افزود: مراتع علاوه بر تعليف دام مي‌تواند مانع جلوگيري از فرسايش خاک، حفظ آب و از همه مهم‌تر تقويت سفره‌هاي زيرزميني شود.رهايي يکي از اهداف اصلي و مهم اجراي پروژه کشت گياهان دارويي در مراتع شهرستان سمنان را تحقق منويات رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: کاشت گياهان دارويي را مي‌توان مصداق بارز تحقق اقتصاد مقاومتي عنوان کرد. اجرايي کردن سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و ايجاد اشتغال، لزوم مشارکت مردمي و همچنين ترويج فرهنگ منابع طبيعي با حضور جوامع محلي را مي‌توان از ديگر اهداف اين طرح عنوان کرد.رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سمنان تصريح کرد: با توجه به اينکه در دولت يازدهم بر مشارکت مردم در طرح‌هاي مرتع داري و جنگل تاکيد زيادي شده، يکي از موضوعات مهم در راستاي اقتصاد مقاومتي مشارکت همه مسئولان و مردم در اين امر است و خوشبختانه طي سال‌هاي گذشته اقدامات خوبي انجام گرفته است. توسعه کشت گياهان دارويي و مشارکت مردم با هدف کاهش مصرف آب و افزايش راندمان توليد مطلوب از اهداف اصلي کشت گياهان دارويي است.

پروژه کپه کاري باريجه در سطح 350 هکتار از مراتع شهرستان سمنان در قالب طرح مشارکتي جنگلانه و با حضور دکتر خباز استاندارمحترم استان سمنان، فرماندار محترم سمنان، نماينده محترم مردم سمنان در مجلس شوراي اسلامي، مهندس حيدريان مدير کل محترم منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان و ساير مسئولين استاني و شهرستاني در زمستان سال 95 در مراتع اطراف بقعه مبارکه پيغمبران سمنان اجرايي شد و اين پروژه در سطح مراتع اطراف گردنه آهوان ادامه يافت که در بهار 96 شاهد رويش و رشد بذور کاشته شده در مراتع هستيم.